Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Z Kołowrotkiem.

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:15

Witam. Mam taki problem, otóż chcę przesmarować swojego kręciołka Jaxon Arnas ale w pewnym momencie nie mogę go dalej rozebrać. Najpierw zdjąłem szpulkę, odkręciłem śrubę, która trzyma rotor no ale ta śrubka nie chce przejść przez bolce na które nakłada się szpulę, dalej próbowałem zdjąć pokrywę z lewej strony kręcioła, aby dostać się do mechanizmu, ale po odkręceniu śrub nie mogę jej zdjąć, w innych kręciołach zdejmuje się normalnie a tutaj coś jeszcze trzyma i nie mam pomysłu co.... bo jakbym zdjął tą pokrywkę to już jestem w domu... Coś trzyma tutaj od strony tylnej, przy sprzęgle. Jak ją zdjąć? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam!

Użytkownik Patrykt7 edytował ten post 22 styczeń 2009 - 21:16

#2 ybollek

ybollek

Weteran

• Members
  • 227 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:22

Zobacz ten bolec może się wyjmować . przepychasz na drugą stronę . tak jest w kołowrotkach crocodlile czy jakoś tak hehhe
Wciąż dmucham bańki mydlane, piękne bańki w powietrze
Lecą tak wysoko, prawie pod niebo
I jak moje sny zanikają
Fortuna się ukrywa, szukałem już wszędzie
Wciąż dmucham bańki mydlane, piękne bańki w powietrze
United! .... United! ...... United! .........

#3 cezar80

cezar80

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:28

Jak wykręcisz kolbkę i wszystkie śrubki od dekielka przy lekkim podwadzeniu powinno zejść. Będziesz wtedy widział tą ośkę i musisz ją odpiąć od tej prowadnicy. Nie wiem jak w tym ale zazwyczaj to albo zapinka, albo docisk z kawałka metalu ze śrubką
Natomiast piszesz że trzyma coś dekiel . Odkręć na maksa hamulec i podważ od strony szpuli. Miałem tak w jednym modelu że trzeba było to właśnie podważyć z góry żeby wyszły wpusty pod hamulcem.
ps. a nie masz opakowania od tego kręcioła. Nie raz na górnym kartonie jest nadrukowany katalog

#4 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:51

żeby wszystko zdjąć, trzeba odkręcić ośkę ze środka.
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#5 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 21:54

No dobra poszło. Od razu muszę sobie naprawić sprzęgło bo nie słychać pstrykania przy kręceniu... co to może być?

#6 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 19:26

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że po wymyciu łożyska (tego co kręci się na nim rotor) zaczęło ono szumieć. Co w takim przypadku zrobić? Co uczynić aby znów pracowało cichutko jak inne? Dodam, że każdy element kręcioła jak i to łożysko skrupulatnie przesmarowałem smarem do kołowrotków Balzer przy użyciu pędzelka. Próbowałem już igłą wpuścić do środka kapeczkę oleju, no i troszkę przycichło, ale to jeszcze nie to. Powinno kręcić się bez żadnych szumów. Proszę o szybką odpowiedź, bo kręcioł leży rozebrany na biurku. Pozdrawiam!

#7 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 19:43

te pstrykanie jest dzieki takiej blaszce od wew szpuli....mogła Ci się odłamać. a łożysko najprawdopodobniej do wymiany...

#8 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 19:51

Pstrykanie to już znalazłem powód, ta blaszka się po prostu odczepiła. Nakłada się ją na takie dwa bolce i była zabezpieczona taką blaszką z dziurką, która pękła... I nie wiem jak to zaczepić, żeby się to trzymało. A Dlaczego łożysko ma być do wymiany? Przecież przed myciem chodziło tak jak trzeba.

#9 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:05

CYTAT(Patrykt7 @ nie, 25 sty 2009 - 20:51) Wyświetl post
Pstrykanie to już znalazłem powód, ta blaszka się po prostu odczepiła. Nakłada się ją na takie dwa bolce i była zabezpieczona taką blaszką z dziurką, która pękła... I nie wiem jak to zaczepić, żeby się to trzymało. A Dlaczego łożysko ma być do wymiany? Przecież przed myciem chodziło tak jak trzeba.

Czym myłeś to łożysko i kołowrotek ?
Czy łożysko jest kryte czy otwarte ?
I do czego dokładnie jest ten smar do przekładni czy do łożysk ?

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#10 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:56

CYTAT(Darczez @ nie, 25 sty 2009 - 22:05) Wyświetl post
Czym myłeś to łożysko i kołowrotek ?
Czy łożysko jest kryte czy otwarte ?
I do czego dokładnie jest ten smar do przekładni czy do łożysk ?

1. Kołowrotek i łożysko myłem benzyną ekstrakcyjną.
2. Łożysko raczej jest kryte bo wygląda tak jak to.
3. Smar jest z firmy balzer i napisane jest na nim po niemiecku a znam tylko ang. Ale na obrazku jest i tryb i łozysko. Wygląda dokładnie tak.

#11 Neon_Rbk

Neon_Rbk

Weteran

• Members
  • 183 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 00:31

Widocznie łożysko słabej jakości czyli nieszczelne i wypłukałeś smar ze środka benzyną, a teraz go tam nie zaaplikujesz raczej czyli szumieć będzie... Ew. jakby się dało jakoś w miarę mało destrukcyjnie rozebrać łożysko (zdjąć boczek chociaż) i zaaplikować tam smaru to może coś z tego będzie, ale szczerze wątpię bo to raczej jednorazówki icon_sad.gif

Pozdrawiam.

#12 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:57

Darczez odpisz coś bo mnie już szlag trafia icon_evil.gif 100 razy rozbierałem ten kręcioł i nadal szumi i szumi i szumi..... mam ochotę już rzucić tym o ścianę i mieć spokój.... dzisiaj nawet to łożysko rozebrałem delikatnie.... wymyłem w benzynie ekstrakcyjnej nasmarowałem każdą kuleczkę smarem i szumi jeszcze gorzej niż było.... Zabić się tylko...

Użytkownik Patrykt7 edytował ten post 26 styczeń 2009 - 21:58

#13 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:06

CYTAT(Patrykt7 @ pon, 26 sty 2009 - 22:57) Wyświetl post
Darczez odpisz coś bo mnie już szlag trafia icon_evil.gif 100 razy rozbierałem ten kręcioł i nadal szumi i szumi i szumi..... mam ochotę już rzucić tym o ścianę i mieć spokój.... dzisiaj nawet to łożysko rozebrałem delikatnie.... wymyłem w benzynie ekstrakcyjnej nasmarowałem każdą kuleczkę smarem i szumi jeszcze gorzej niż było.... Zabić się tylko...

ja powiem Tylko tyle JAXON, to mówi samo za siebie"D

#14 cezar80

cezar80

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:58

Więc pozostało ci teraz skombinować nowe łożysko. Możesz jeszcze próbować olejem silikonowym(namocz na kilka godzin) ale pewnie i tak nic nie da
a swoją drogą dobrze kolega pisał o tych jednorazówkach. Kiedyś kupiło się kołowrotek i chodził latami a teraz kilka wypadów i większość nie pracuje tak jak byśmy chcieli

#15 spiningista

spiningista

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 12:53

Witam.
Odpuść już sobie regenerację tego łożyska, bo ono cię nerwowo wykończy.
Zmierz stare łożysko, czyli średnicę wewnetrzną (Srednica wałka). Średnicę zewnętrzną łożyska, oraz szerokość (głębokość osadzenia) łożyska. Dokładnie w takiej kolejnosći są podawane wymiary łożysk np. 7x13x4.
7mm-Srednica wewnętrzna łożyska.
13mm-Średnica zewnętrzna
4mm-szerokość łożyska
łożysk szukaj w sklepach modelarskich, sprzedają dobrej jakości łożyska wysokoobrotowe. Ewentualnie jest masa ogłoszeń na allegro. Unikaj łożysk w cenie 3-4 zł jest to chińszczyzna.
Najlepiej jesli znajdzierz ceramiczne, koszt ok 20-30zł, wtedy łożysko przeżyje ciebie.
Pozdrawiam.

#16 Patrykt7

Patrykt7

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 15:32

Zmierzyłem już łożysko dawno, ma 7x14x4... Ale na allegro takiego nie znalazłem niestety... Byłem także w sklepie rowerowym i gość też nie ma takiego... Nie wiem gdzie szukać, moje miasteczko jest małe i nie ma w nim sklepu modelarskiego. Najlepiej przez neta zamówić, ale także nie mogłem znaleźć nic... Rozpacz

#17 spiningista

spiningista

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 19:54

022-862-34-35 To jest nr. tel. Do sklepu z łożyskami w którym ja się zapoatruję. Kobieta sprowadza każdy rozmiar. Sklep jest w Wawie. ale pogadaj z nią może wyśle ci pocztą.
Pozdrawiam.

#18 Kyniu-łożyska

Kyniu-łożyska

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 10:49

Witam serdecznie , posiadam wszelkie rozmiary łożysk miniaturowych do kołowrotków wędkarski :) sami najlepsi producenci , Japońskie EZO i Niemieckie GRW w wersji nierdzewnej (rolka kabłąka ) i stalowe .
​Posiadam również podkładki dystansowe :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych