Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kołowrotek...

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silver

Silver

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:43

Chce kupić kołowrotek... na jakie cechy zwracać uwagę??? Słyszałem że ilość łożysk gra bardzo duża role...Czy to prawda?? A ten kołowrotek bede używał na na grunt icon_neutral.gif icon_smile.gif icon_biggrin.gif
Jaka jest różnica miedzy tylnym a przednim hamulcem??Który jest lepszy??

Z góry dzięki za odpowiedzi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Użytkownik Silver edytował ten post 22 styczeń 2009 - 19:31

#2 Przemekk

Przemekk

Weteran

• Members
  • 654 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 12:33

Z tymi łożyskami to nie tak do końca. Łożyska nie są najważniejsza, dla mnie najważniejsze jest wykonanie, dopasowanie poszczególnych elementów, materiał z jakiego zrobione są dane częsci kołowrotka. Mając Jaxona z 10 łożyskami i Shimano albo Daiwę z dwoma łożyskami, bezapelacyjnie wziąłbym te drugie. Ilość łożysk w tej chwili w kołowrotkach to tylko chwyt reklamowy. Co z tego, że jakiś tam Jaxon czy York będzie miał 15 łożysk jak po dniu łowienia pęknie sprężyna kabłąka, zakleszczy się hamulec, czy rozwalą się słabiusieńkie łożyska, których przecież jest tak dużo. Także przy zakupie kołowrotka ja osobiście nie kieruje się łożyskami, jedynie może tym z czego sa wykonane.

Teraz hamulec. Jedni mówią, że lepszy tylni, inni, że przedni, Ja osobiście wola przedni do spinningu bo jest bardziej precyzyjny, do gruntu już nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia. Lecz za bardzo nie lubię kołowrotków z tylnym hamulcem. Mam co prawda takich kilka, ale tylko dla tego, że te konkretne modele posiadają hamulec walki, który nieraz się przydaje.

#3 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 22:35

Klega przedstawił Ci po w skrócie o co chodzi z takim ustrojstwem jak kołowrotek - informacji jest na ten temat wiele - użyj opcji SZUKAJ.

Następnie naisz ile kasiorki masz na kręcioł i jakie rybki i gdzie chcesz łapać a uzyskasz pomoc od użytkowników forum w wyborze pokrętła.

Pozdrawiam.

#4 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 23:32

Generalnie kolowrotek powinien miec lozyska :
1 podparcie osi glownej (1 lub2)
2 os poprzeczna (1 lub2)
3 jednokierunkowe dla rototra wstecznego(1)
4 rolka zylki(1)

#5 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 11:29

Nie, ilość łożysk nie ma znaczenia, no ale nie może być ich mniej niż 3 i jedno oporowe, wiesz radzę ci w wyborze kołowrotka nie łaś się na tańszy kołowrotek z 9 łożyskami, bo te łożyska są takie jakby plastykowe, wielu sławnych wędkarzy się już wypowiadało w programach na temat ilości łożysk.

#6 Kyniu-łożyska

Kyniu-łożyska

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 10:49

Witam serdecznie , posiadam wszelkie rozmiary łożysk miniaturowych do kołowrotków wędkarski :) sami najlepsi producenci , Japońskie EZO i Niemieckie GRW w wersji nierdzewnej (rolka kabłąka ) i stalowe .
​Posiadam również podkładki dystansowe :)

#7 damianek11

damianek11

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 13:28

Ja za pierwszym razem jak kupowałem kołowrotek to kupiłem bez zastanowienia bo myślałem, że ceny się różnią bo inne firmy .. :) Teraz wiem że trzeba zwrócić uwagę na to ustrojstwo ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych