Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Zaneta na suma.

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ted

ted

Weteran

• Members
  • 160 postów

Napisano 27 January 2006 - 04:54 PM

Co myslicie na temat necenia sumow?
Myslicie ze dobrze byloby zanecic lowisko kawalkami ryb i do tego dodac suszona krew lub jeszcze cos innego.
Moze doradzi mi jakis zapalony lowca sumow icon_lol.gif

Pozdrawiam
"W życiu piękne są tylko chwile..."-szczególnie te spędzone nad wodą:)

#2 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1044 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 27 January 2006 - 06:22 PM

Chyba ci na tych mrozach mózg zamarza.
Czy słyszałeś albo czytałes w literaturze o nęceniu sumów, ja parę lat już łowię a jeszcze nie słyszałem o takim sposobie pewnie zielony jestem icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Poczytaj jak polują sumy i na co się je najczęściej łowi.
Jedyny sposób wabienia sumów o jakim wiem to zastosowanie kwoka
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#3 ted

ted

Weteran

• Members
  • 160 postów

Napisano 28 January 2006 - 12:45 PM

Fakt ze przez ta zime na leb dostaje ale sumy lowi sie na rozne sposoby i nie tylko w Polsce dlatego chcialbym wiedziec czy mozna sume zwabic na lowisko za pomoca zanety? Nie znam sie zabardzo na polowie sumow, a chce w tym sezonie na nie zapolowac.

A o uzywaniu kwoka slyszalem.
"W życiu piękne są tylko chwile..."-szczególnie te spędzone nad wodą:)

#4 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 28 January 2006 - 04:39 PM

w jednej ksziazce wyczytalem ze mozna necic kawalkam surowej watroby wolowej

#5 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 28 January 2006 - 04:49 PM

Myslę ze suma nie da sie nęcić, najlepiej zrzucić zestaw w odpowiednie miejsce i czekać az sie skusi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

#6 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 02 February 2006 - 11:01 AM

Suma da rade zanecic, jednak nie dalej niz kilkadziesiat metrow od jego zerowiska. Zazwyczaj i tak dalej nie odchodzi. Najlepiej do tego nadaje sie suszona krew z glina. Do tego mozna jeszcze strzelic kawalki watroby, choc to polecalbym takze na hak.
Pozdrowienia
Klay

#7 berth

berth

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 07 February 2006 - 12:26 AM

ja zanęcam sumy także wątrobą drobiową,zakładam ją też na chaczyk.

#8 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 16 February 2006 - 01:03 AM

da sie necic sumy tak jak i sandacze i wegorze,czytalem o tym kiedys w ksiazce w.kremkusa,on necil kawalkami ryb,suszona krwia i jakimis maczkami,jak znajde artykul to umieszcze na forum

#9 wojna

wojna

Wędkarz

• Members
  • 56 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo-only

Napisano 21 February 2006 - 06:39 PM

Sumy darady nęcić ale powyrzej wspomniana przez innych wędkarzy krew czy wątroba nie wpływa bezpośrednio na przywabianie sumów. Jak wszystkim wiadomo najlebszym przysmakiem suma czy też węgoża są raki. Stosowanie krwi czy też wątroby wołowej (ta w sobie zawiera bardzo dużą ilość krwi) przyciąga w miejsce nęcenia dużą ilość raków i za tem to miejsce to prawdziwy raj dla sumów. Ale także tylko w przypadkach jak wyżej podano, miejsce musi być odpowiednio dobrane. Wybór takiego miejsca jest efektem kilkodniowej obserwacji wody przez wędkarza. Trzeba znależć tak zwaną kryjówkę suma miejsce w którym sum siedzi i wypatruje swoją ofiarę. Jak chcsz sie więcej dowiedzieć pisz na wojna@o2.pl
POZDRAWIAM!!!!!!!

#10 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 21 February 2006 - 07:52 PM

mam pytanie troszke nie na temat icon_smile.gif słyszałem że raki są pod ochroną i niemożna ich łapać nie wiem czy to prawda moze ktos sie orientuje jak jest

#11 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 21 February 2006 - 08:12 PM

RAPR powinien wiedziec :]

#12 Tomek1610

Tomek1610

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 17 June 2011 - 11:38 AM

Ludzie to jakieś bzdury. Czy któryś z was nęci sumy w odrze(w rzece)???? Wszystko co mięsne jest dobre! na hak koniecznie śmierdziuch i to taki że bez rękawicy nie podchodź. Woda jest brudna i cuchnie. Nie spodziewajcie się, że sumek znajdzie maleńką wątróbkę na 100u metrowej szerokości rzece.

Mój patent wygląda tak:
1 kurczak
sznurek 0/5cm
duży kamień
przykosa, po niej przegłębienie lub np. rów pod brzegiem, opływ cypla-pierwszej główki(idealny)

wiążemy kuraka (będzie rozszarpywany a musi się trzymać 3-4dni)solidnie do kamyka w odległości 30-40cm tak żeby wisiał jak zabawka dla psa na jednym grubym sznurze (solidnie!) po to by nie nasycił a rozjuszył wąsa. zapach kury przyciągnie inne osobniki.
taki zestaw wędruje 5-10m powyżej uskoku dna na płytką przykosę (w moim miejscu ma ona 110cm głębokości więc wiem doskonale kiedy wchodzi sumek i jakich jest rozmiarów) można nęcić kilka miejsc jednocześnie i odwiedzać je z żywcem/spiningiem.
co do przynęty...musi śmierdzieć a czy to flaki czy stary brzuch leszcza czy kurczak z woreczka i słońca. Masz 2 kije więc testuj...

Załączone miniatury

• DSC00667.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)