Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prezentowanie Przynęt Sztucznych

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 09:14

Proponuje założyc nowy dział z prezentacjami przynęt sztucznych , przedewszystkim spinningowych ,których są poprostu setki , pomogło by to napewno osobom początkującym a zarazem osobom nawet wszechwiedzącym których na tym forum niebrakuje. Więc tak:

Przynęta : np. ripper clonay 5cm

cena: 1,2zł

zlowione ryby: okonie, sandacze, szczupaki(tu mile widziana waga mniej wiecej)

prowadzenie : opad z podwójnym podbiciem

najlepiej sprawdzał się : na ostrogach

Myślę że mniej więcej tak to powinno wyglądac , można jeszcze dużo dodac do tej prezentacji jak np. spostrzeżenia , miękkośc , sposób dozbrojenia , wielkośc haka jakim powinnno się zbroic.
Z góry dziekuje i prosze o rozpatrzenie tego pomysłu:) .

Użytkownik stefan edytował ten post 10 styczeń 2009 - 09:16

#2 kalord

kalord

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 09:25

Moim skromnym zdaniem bardzo dobry popmysł.

Jestem za.

#3 urbichampion

urbichampion

Weteran

• Members
  • 630 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 03 luty 2009 - 21:20

faktycznie pomysł wydaje sie ciekawy.....ja tez jestem za...

#4 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, rowery i traki.

Napisano 03 luty 2009 - 21:46

ja również jestem za tym pomysłem.

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy

#5 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 04 luty 2009 - 15:23

Nawet ciekawe jestem za icon_smile.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#6 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 04 luty 2009 - 15:37

pewnie!
oczywiscie jestem za icon_biggrin.gif

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 luty 2009 - 19:23

Mam kilka zastrzeżeń, choć idea sama w sobie może i dobra...

Po pierwsze zastanowiliście się dlaczego nawet producenci w przypadku wielu przynęt nie dodają dokładnych opisów?? Ponieważ wiele przynęt sprawdza się w skrajnie odmiennych warunkach, na innych rybach, inne prowadzenie, obciążenie, które też wpływa na pracę przynęty, warunki pogodowe też mają wpływ na aktywność ryb i ich chęci do żerowania, pora dnia, kolor tejże przynęty, sprzęt na jakim była użytkowana itd...itd....
Taki opis jak Wy proponujecie musiałby powstać na podstawie doświadczeń..."i powstał"-niejeden z Was by tak napisał... no tak. Ale jakie to doświadczenie zakładając przynętę...i łowiąc w konkretnym miejscu np szczupaka...równie dobrze mógł to być przypadek(nie umniejszam wcale łowcy)...Tak więc zastanówmy się czy te opisy na pewno się przydadzą początkującym, a nie zrobią im jeszcze większego zamętu w głowie...

Co do pierwszego opisu. Czy "clonaja" nie można by prowadzić pojedynczym podbiciem?? Lub szybciej w toni z krótkimi przerwami i podszarpnięciami??Nie ma danych co do łowiska, sprzętu itd....

Moim zdaniem idea sama w sobie niezła aczkolwiek potrzeba by sprecyzowania....np. szablonu wg którego dokonywany byłby opis.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#8 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 04 luty 2009 - 19:47

Masz dużo racji ale np. wzornik w którym byłyby zdjęcia dostępnych modeli i krótka charakterystyka-czemu nie?
A dalsze szczegóły np. w jakiej sytuacji się sprawdził-to wiadomo że każdemu inaczej, i tego nie trzeba pisać.
Wzornik-żeby wszyscy mogli zobaczyć jak która przynęta wygląda i do jakiego rodzaju połowu ją przeznaczono.

#9 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 04 luty 2009 - 21:34

i czy jest warta swojej ceny czy nie jest....

#10 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 04 luty 2009 - 21:36

No ale wiesz, to też już jest indywidualna opinia icon_smile.gif

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 04 luty 2009 - 21:39

#11 huan75

huan75

Weteran

• Members
  • 294 postów
  • Zainteresowania:fortyfikacje,fotografika,historia ,wędkarstwo, itd

Napisano 05 luty 2009 - 00:16

Zgadza się wszystko pięknie ładnie tutaj kolega PasiastyIrokez bdb to opisał, np na zbiorniku wodnym x - skuteczny jest powiedzmy Mepps aglia, wszyscy będą zachwalali tę przynęte , co skłoni niektórych do kupna jej i chęć sprawdzenia jej u siebie nad wodą , myśl sama przyjdzie napewno wyciągne jakąś sztukę , skoro tam była w 100% skuteczna to u mnie też a niestety przyjdzie wielkie rozczarowanie , ani pobicia , zero efektów , potem poleci x słów pod adresem zachwalających tę przynęte w stylu ,nie wolno brzydko się wyrażać więc będe tu pisał o tak ...............wiadomo o co chodzi, inna woda , inne warunki a i ryby swoje humorki mają

#12 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 05 luty 2009 - 20:27

i jak zawsze temat sprowadza sie do jednego , że niema uniwersalnej przynęty itd , to może wogóle lepiej usunąc dział przynęty?Chodziło mi o to żeby każdy zaprezentował swojego faworyta , albo konkretną porażke w postaci niełownej przynęty , w ten sposób niebyłoby tematów typu czy dana guma jest dobra na sandacza itp , poprostu wchodzi dany koleś na tego typu dział i ma pokolei wypisane co kto złapał i na co . Dlatego niezgadzam sie z tym że temat bez sensu, bo według niektórych najlepiej nic nierobic icon_wink.gif

#13 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 05 luty 2009 - 21:27

Ale pomysł jest niezły, pytanie tylko czy lepsza jest taka wersja żeby przedstawić dostępne modele a przynajmniej ich część (bo jest tego trochę) i krótko scharakteryzować, czy raczej żeby jak mówisz-każdy prezentował w jednym poście swoje przynęty, przynajmniej te najłowniejsze.
Możne i taki i taki temat założyć-jeden jako zbiór modeli przynęt bez jakichkolwiek subiektywnych ocen, a drugi jako zbiór opinii każdego z nas na temat stosowanych przynęt.

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 05 luty 2009 - 21:27

#14 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 09 luty 2009 - 18:04

Moim zdaniem to jest nie do ogarnięcia hehe. Bo tak np: Mann`s ma twistery w 5 rozmiarach i 45 kolorach... icon_mrgreen.gif I są także takie dni że raz biorą na motorki z żółtym brokatem a raz na herbatkę z niebieskim... Ale jakby się ograniczyć tylko do modelu ew. koloru to można spróbować

Ale z kolei z woblerkami mam żadne doświadczenie i poczytał bym sobie, który jak działa, po to abym nie kupił za niemałe siano wobka i szurał nim po dnie.

Wydaje mi się że najlepszy byłby layout a`la galeria i odpowiednimi poddziałami.

#15 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 09 luty 2009 - 18:41

Paniwe, miom zdaniem powinien byc stworzony szablonu wg, ktorego opisujemy przenete(tak jak zaproponowal autor)w kilku punktach opisujemy ja i koniec kropka. Temat powinine opierac sie na tylko na wzorcu bez jakiejkolwiek dyskusji, gdyz ta rozmyje idee.

#16 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 09 luty 2009 - 18:57

Tutaj macie taki sam pomysł: http://www.splawik.c...Przynet___17604 Projektów i propozycji jest pełno, już się powtarzają, ale gorzej z ich realizacją icon_rolleyes.gif

#17 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 09 luty 2009 - 20:10

Wszyscy są za icon_eek.gif , a nawet przeciw icon_redface.gif i w ogóle zajefajne wypowiedzi icon_mrgreen.gif .... ale żadna nie na temat icon_evil.gif .... Proponuję rozwinąć o przynęty naturalne i .... icon_eek.gif

ZAMKNĄĆ TĄ PARAŻKĘ TEMATYCZNĄ icon_arrow.gif

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#18 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 09 luty 2009 - 20:39

Dlaczego porażkę. Z takich wypowiedzi i doświadczeń innych napewno znalazłoby się wiele przynęt wspólnych dla każdego łowiska i niejeden wywnioskowałby z nich coś dla siebie. Oczywiście to by było na zasadzie "ja łowiłem i złowiłem na tą przynętę....." A czy ktoś się skusi i będzie próbował na to samo to już na włsne ryzyko i pretensje do Pana Boga. Wchodzę w to bo jestem ciekaw na co koledzy wędkują.
Dragon Destiny Spinn 255 cw 10-42 + Team Dragon 930iz
Cortez Light Spinn 270 cw 8-20 + Shimano Exage 2500 FB

#19 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 09 luty 2009 - 20:53

CYTAT(adijos1 @ pon, 09 lut 2009 - 21:39) Wyświetl post
Dlaczego porażkę. Z takich wypowiedzi i doświadczeń innych napewno znalazłoby się wiele przynęt wspólnych dla każdego łowiska i niejeden wywnioskowałby z nich coś dla siebie. Oczywiście to by było na zasadzie "ja łowiłem i złowiłem na tą przynętę....." A czy ktoś się skusi i będzie próbował na to samo to już na włsne ryzyko i pretensje do Pana Boga. Wchodzę w to bo jestem ciekaw na co koledzy wędkują.

TO DLACZEGO icon_idea.gif NIE ZAPREZENTOWAŁEŚ PRZYNĘTY TYLKO JAK INNI WZDYCHASZ ... OCH !!! ... ACH !!!..... i .... icon_rolleyes.gif

LIPA DO KWADRATU icon_sad.gif

podtrzymuje powyższe

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#20 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 09 luty 2009 - 21:31

CYTAT(Darczez @ pon, 09 lut 2009 - 21:53) Wyświetl post
TO DLACZEGO icon_idea.gif NIE ZAPREZENTOWAŁEŚ PRZYNĘTY TYLKO JAK INNI WZDYCHASZ ... OCH !!! ... ACH !!!..... i .... icon_rolleyes.gif

LIPA DO KWADRATU icon_sad.gif

podtrzymuje powyższe

Dokładnie za dużo gadania, za mało roboty... Wcześniej założony temat (link załączyłem wyżej) jest dokładnie taki sam jak ten. Każdy mówił "OK, super pomysł", a na czym się skończyło...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych