Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wrocław

226 odpowiedzi w tym temacie

#41 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 05 maj 2007 - 19:19

witam i pozdrowienia dla wszystkich po dluzszej (mojej nieobecnosci)
panowie mam nast pytanie nie jestem z wro mieszkam 200km od miasta ale bywam czesto na weekendy w szkole we wroclawiu interesuje mnie odra a zwlaszcza szczupak i miejsca gdzie go mozna zlapac wiec jako miejscowi moglibyscie zdradzic pare glowek szczupakowych ale najlepiej takich ktore znacie a najlepiej takich na ktorych juz w tym roku byliscie a nie takich ze slyszeliscie ze kiedys ktos tam cos icon_smile.gif z gory bede wdzieczny za info moze nawet sie kiedys spotkamy nad woda

#42 bosiu

bosiu

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 16:35

CYTAT(A.mator wędkowania @ pią, 04 maj 2007 - 10:42) Wyświetl post
Mam pytanie czy zna ktoś jakieś stawy we Wrocławiu(ewentualnie okolice tak do 15-20km)gdzie można sobie połapać.Jako że miałem przerwe 10 lat w wędkowaniu to zbytnio nie wiem gdzie można połapać. Słyszałem że dużo się pozmieniało.Kiedyś jeżdziłem na Maślice koło cegielni,Żerniki w strone lotniska,na Muchobór(staw obok byłej fabryki mebli)Jakby ktoś wiedział to prosze o napisanie.Dziekuje.

Witam na Muchoborze Wielkim za fabryką mebli nadal śmiało można połowić wiem bo tam mieszkam i wędkuje icon_smile.gif. Zaczyna w końcu brać duży leszcz z płoteczką nie ma żadnych problemów zawsze jak tam ide mam ze sobą żywcówke jest kupe dużego szczupaka , 2 lata temu zostało wpuszczone tam jakieś 200 sztuk karpia od czasu do czasu i on bierze .
pozdrawiam i połamania kija icon_smile.gif

#43 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 30 czerwiec 2007 - 21:45

nigdy nie słyszałem o tym łowisku
mozesz mi powidziec o nim coś więcej??
czy jest tam Duży karp?? czy są jacyś karpiarze?? jaka jest średnia głębokość i wielkość łowiska?? ile moze mieć szerokości w najszerszym miejscu?? czy wpada tam jakas mała żeczka albo ściek?? i moze jak tam dojechać?? moze jezdzi tam jakis autobus

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#44 bosiu

bosiu

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 02:47

Witam duży karp powinien być jakieś 20 lat temu ówczesny właściciel chodował tam w klatkach karpie jacyś wandale porozwalali klatki i ryba poszła do zbiornika karpiarzy jako takich nie ma zbiornik powstał w wyniku wydobycia gliny dla cegielni która kiedyś była na MW jest dość głęboki najgłębsze miejsca dochodzą podobno do 18 metrów ale to wiem od starszych wędkarzy są i wypłycenia ale raczej karp się tam nie wytrze są dwie zatoczki jak je nazywamy zakola gdzie głębokość wynosi 0,5-2 metrów zbiornik ma szerokość jakieś 50-80 metrów i długość 200-300 metrów ale dokładnie ciężko powiedzieć wpada do niego jakiś kanał który był połączony podobno z fabryką mebli obok płynie jakiś strumyk który nie jest połączony ze zbiornikiem dojechać można autobusami 107 oraz 119 wysiada się koło kościoła na Muchoborze Wielkim tam wystarczy spytać o fabryke mebli "HASTE" zaraz za nią jet nasz Muchoborski "STAW"
w razie jakis pytań moje GG 6331845
pozdro

#45 plotka

plotka

Początkujący

• Members
  • 6 postów
  • Zainteresowania:baaardzo dduuuuuuuuuuuzzoo ale przede wszystkim wedkarstwo

Napisano 13 lipiec 2007 - 17:46

wlasnie wrociilem z owego stawu ( mieszkam 500 m od niego ) no i dzisiaj cieniutko pare krasnoporek 4 okonki 4 ukleiki i 1 leszczyk oczywiscie wszystko poszlo do wody zreszta bosiu tez byl ze mna icon_biggrin.gif

przydalaby sie echosonda bo niewiadomo jakie jest tam dno mieszkam tam 30 lat ale nikt nic konkretnego nie wie każdy mowi co innego

niestety echosondy nie sa tanie, tzn sa jakies na Allegro po 300 pln ale nie wiem czy sie sprawdza dobrze .

pozdro.

#46 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 13 lipiec 2007 - 18:26

CYTAT(plotka @ pią, 13 lip 2007 - 18:46) Wyświetl post
nie sa tanie, tzn sa jakies na Allegro po 300 pln ale nie wiem czy sie sprawdza dobrze .
pozdro.

nie ma sensu kupowac czegos takiego!!! nazbieraj z 500-700zl wtedy juz cos sensownego kupisz

no i witam kolejnego juz uzytkowanika z wrocka:-)))))
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#47 plotka

plotka

Początkujący

• Members
  • 6 postów
  • Zainteresowania:baaardzo dduuuuuuuuuuuzzoo ale przede wszystkim wedkarstwo

Napisano 13 lipiec 2007 - 19:03

CYTAT(GrzegorzF20 @ pią, 13 lip 2007 - 21:26) Wyświetl post
nie ma sensu kupowac czegos takiego!!! nazbieraj z 500-700zl wtedy juz cos sensownego kupisz

no wlasnie tez tak myslalem ale w swiecie echosond jestem na 0 wiec nie mam pojecia jaka moze sie w 100 % sprawdzic tzn wiem ze sa takei za 5k ale to juz wyzsza szkola jazdy :/

ale poszukam cos do 1000 i moze akurat bedzie sie sprawdzala na lowiskach tym bardziej ze jade za tydzien na mazury a tam bez takiego sprzeciku moze byc ciezko wyczaic miejscowke na karpia .

CYTAT(GrzegorzF20 @ pią, 13 lip 2007 - 21:26) Wyświetl post
no i witam kolejnego juz uzytkowanika z wrocka:-)))))

a dziekuje za przywitanie

pozdrawiam
kolege z wrocka

#48 gadu

gadu

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 23:08

Panowie , gdzie w okolicy Oławy znajdę fajne karpie ? Chodzi mi o wodę stojącą.

#49 Bastianus

Bastianus

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 03:24

Witam, we wrocławiu sezon zaczynam zawsze późno jak to student czyli od połowy września. Dziś na główkach w okolicach Wojnowa przed wysepką opatowicką brały leszcze i Karpie. Ale miejsca są nęcone od tygodnia więc ryba w łowisku jest. oza tym bolenie biją jak głupie, trochę sandacza na spinning także polecam. Wczoraj jeden sum zerwał mi się przed samym podbierakiem, oceniam na 10-15 kg. Drapieżnik zszedł w nurt, bo noce zimne, białe lub żółte ripperki zdają egzamin. Dziś też się wybieram. może trafi się coś ciekawego.

#50 borismax

borismax

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 29 wrzesień 2007 - 13:35

CYTAT(adams1999 @ czw, 26 sty 2006 - 22:14) Wyświetl post
witam
jestem z wrocławia i nieznam za duzo dobrych miejscówek w tym miescie
wypiszcie jakies ciekawe miejsca w tym miescie i okolicy, chodzi mi o rzeke i
dokładniej ktory odcinek badz jakies szczegulne miejsce i okres w jakim najlepiej lowic w tym miejscu.
ja sam proponuje odre, odcinek w scislym centrum miasta a mianowicie kol uniwersytetu sam lowilem tam tylko kilka razy ale wiem ze miejscowi ,,starsi panowie" wyciagają tam w dzien ladne jazie na malutki haczyk zakladaja jedną kuleczke styropianu a do koszyczka sypia zwykle platki owsiane zwilzone woda, aby sie nie rozsypaly po pierwszym kontakcie z woda a w nocy wyciagaja spore sumy ale to zadziej ta pierwsza metoda jest tam bardzo popularna i w sumie jednego dnia wyciagaja kilka- kilkanascie sporych jazi
druga miejscowka to rzeka oława kolo mostku na niskich łąkach
zaras przy mostku jest plytko i tam lowi sie tylko na splawik jest tam sporo ploci, niekture nawet spore. dalej rzeka tworzy duze rozlewisko gdzie jest juz glebiej. na skrajach rozlewiska jest sporo zarosli tam tez kroluje splawik, w zeszlym sezonie, w mojej obecnosci jeden wedkarz wycagnol 70cm lina !!!!! i to praktycznie z marszu !!!!! przyszedl z zona i z psem jego zona hodzila z psem a on nie mial praktycznie zadnego sprzetu
mial tylko zwyka wedke teleskopowa jeden splawik i podbierak zarzycil i po okolo 3 minutach taki okaz wyciagnol ze w okol niego wszyscy miejscowi sie zlecieli !!!! idadz dalej mniej wiecej po srotku rozlewiska przesiaduja karpiaze ale nigdy niewidzialem zeby cos zlowili. niedaleko karpiazy jest miejsce zwane przez miejscowych jako ,,belki" nazwane jaet tak bo w tym miejscu z ziemi wystaja spre belki. ja wlasnie tam lowie wszyscy w tym miejscu lowia na grunt. bieze tam leszcz ploc karas lin i karp ale w lecie w tym rozlewisku ,,kwitnie woda" i praktycznie nieda sie tam łowic, nawet nieda sie zarzucic bo zarzucony koszyk nie idzie pod wode tylko zostaje na powierzchni tego ,,zielska" wtedy przenosze sie kilkaset metrow dalej gdzie sie konczy rozlewisko i rzeka znacznie sie zweza pelno tam ptactwa nawt sa tam czaple ryb jest sporo łowi sie tam tylko na splawik ale trzeba tam trafic z zestawem. raz tam sie sprawdza ciezki zestaw a innym razem leciutki. raz niedaleko drewnianego mostaka
spotkalem wedkaza ktury mial lecutki splawik i zala torbe kawalkow chleba i co minute wyciagal tlusta plotke.
prosze piszcze tu o innych miejscówkach we wrocławiu i okolicach tak poradzicie wielu mlodym wedkazom i sami tez mozecie znalesc ciekawa miejscówke pozdrawiam

#51 Haki

Haki

Wędkarz

• Members
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Informatyka-sieci Wlan i oczywiście wędkarstwo

Napisano 29 wrzesień 2007 - 17:04

Witam wszystkich z Wrocławia i poza niego oczywiście też. Ja mieszkam na Widawie ( osiedlu ),do Rzeki Widawy mam około 1km.Najczęściej łowię w niej płotki i okonki,a na wiosnę Jazie takie do 1,5-2 kg.
Następnym miejscem jest Zimowisko na Osobowicach,ale w tym roku jakoś kiepsko tam było.Białej ryby nie połowiłem prawie wcale,ale trafiło się kilka szczupaczków i byczków.Raz miałem tylko akcję kiedy po wędkę musiałem do wody wskakiwać.. bo ją porwało icon_biggrin.gif Od miejscowego dowiedziałem się,że na wiosnę znaleźli na brzegu suma prawie 190 cm,który się udusił pod lodem icon_neutral.gif
Kolejna woda to oczywiście Rędzin.Jest to ciekawe łowisko bo od strony Kozanowa wpada do Odry Ślęza,a od mojej Widawa.Na ujściach zawsze sporo wędkarzy siedzi i poławiają płotki,jazie,szczupaki,okonie,sandacze leszcze.Czasem zdarzy się karp albo większy sum,który najczęściej rwie wszystko i odpływa icon_cool.gif
Pozatym śmigając rowerkiem z feederkiem w ręku,siadam tam gdzie mi się podoba.Ostatnio znów odwiedziłem Jaz Opatowicki, na którym ładnie brała płoć i drobny sumik.
Wszystkie rybki zawsze wypuszczam do wody,łowię dla przyjemności,relaksu,kontaktu z przyrodą i ucieczką od rzeczywistości.
Pozdrawiam WSZYSTKICH hejka

#52 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 25 październik 2007 - 17:46

Witam:)...od niedawna mieszkam we wrocławiu i zaczyna juz mi barkowac naszego ulubionego hobby...a ze we wroclawiu jest gdzie polowic to juz slyszalem...teraz chodzi mi o konkrety....zmotoryzowany nie jestem wiec pole manewru juz mam ograniczone...chetnie wybralbym sie z kims miejscowym na ryby...(raczej spin ale inne metody tez moga byc....jak przywioze z domu sprzet;p)..np.jade jak co dzien na uczelnie(awf)i widze kolege po kiju kolo mostu zwierzynieckiego(jak statek wycieczkowy)...w ogole woda dosc niska i sporo rozmytych glowek sie pokazalo...kamienne umocnienia....ciekawe miejsce...ale czy rybne?? prosze o komenty ludzizorientowanych:)...no i chetnie poczytam o innych miejscowkach we wroclawiu...pozdrawiam:)
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#53 dj_zibi

dj_zibi

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 04 listopad 2007 - 18:25

Panowie również interesuje mnie wody koło Politechniki:)

#54 geronimo

geronimo

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 06 listopad 2007 - 22:15

To mój debiut na forum, witam całą wędkarską brać!
Mieszkam we Wrocławiu, łowię aktywnie od roku, choć za młodu, gdy miałem 13-16 lat często rowerem wybierałem się z kumplem na rybki ... ale to czasy prehistoryczne icon_wink.gif Na początku roku 2007 po niemal 20 latach znów dał znać bakcyl wędkarstwa i odwiedziłem to forum. Szukałem wszelkich informacji o wędkowaniu i łowiskach w okolicy Wrocławia. Przez ten rok zebrałem nieco doświadczeń, chciałbym się tu nimi podzielić. Może ktoś właśnie (tak jak ja niemal rok temu) szuka podstawowych info o wędkowaniu w okolicach Wrocławia. Na wszystkie wyprawy jeździłem z kumplem, kumplami, więc opis jest czasami w liczbie mnogiej;)

Łowiska - bez nich nie ma mowy o wędkowaniu.
Opiszę w skrócie kilka odwiedzonych w tym roku. W skrócie, by wywołać być może bardziej szczegółowa dyskusję o nich w tym wątku.
-----------
Odra – Prężyce (Uraz)
Ciekawe łowisko, częste wahania poziomu wody, warto być wcześnie rano by zająć miejsce, a w sezonie to trzeba w piątek jechać by na weekend zająć miejscówkę. Świetne miejsca na rozbicie namiotu, auto można zaparkować „za plecami”.
Miejscówka: Zajmowaliśmy miejsce przy kanale łączącym ten zbiornik z Odrą. Dlaczego? Wymyśliłem sobie, że kanał jest płytki, i jest faktyczne (1,2 – 1,5m) a potem woda pogłębia się w kierunku zbiornika. Pomyślałem, że to atrakcyjne miejsce. A potem to już z przyzwyczajenia jeździliśmy właśnie tam. (może opiszecie wasze doświadczenia - zachęcam)
Łowione ryby: krąp, leszcz, płoć, okoń, sandacz, boleń.
Są ryby całkiem pokaźne czyli co nam wędką potargało najmocniej: leszcz 3.4kg, krąp 1.2kg
-----------
Bajkał
Wspaniały zbiornik, choć dojazd koszmarnie wyboisty. Można biwakować.
Miejscówka: byłem tam gościnnie, więc nie ujawnię. Ale wtedy było ... nęcone kilka tygodni.
Łowione ryby: leszcz
Są ryby całkiem pokaźne czyli co nam wędką potargało najmocniej: leszcz ok. 5kg (złowił gospodarz miejscówki), było to na wiosnę, wtedy zaczynałem mój wędkarski powrót i sam złowiłem leszcza ok 1.5 kg co sprawiło mi dużo frajdy.
-----------
Odra – Wyspa Opatowicka
Dobry dojazd, auto blisko, ryba jest icon_smile.gif
Łowione ryby: krąp, karp, płoć, szczupak, okoń, kleń
Nałapaliśmy się tam krąpi co niemiara, nigdy o kiju się nie schodziło.
Na brzeg wyholowałem jak dla mnie piękna płoć, ok 0.7kg. karp był jeden, nieco ponad kilo – no ale był icon_wink.gif
-----------
Odra – Gajków
Dobry dojazd, auto blisko. Wędkarsko miejsce chyba fantastyczne. Byłem tam tylko raz ale chętnie poczytałbym o waszych wspomnieniach z tego miejsca. Tkwi w nim chyba wielki potencjał wędkarski.
Zasłyszane w sklepie wędkarskim: tnie się tam okonie że hej!
Złowiłem tam jedynie klenia. Ale to była spinningowa wyprawa a w tej metodzie jestem jeszcze amatorem.
----------
Zajączków
No niby fajna woda.
http://maps.google.c...m...014334&z=17
Ale ... byłem tam ze 4 razy po kilka godzin. Złapałem jedynie karpika, ale takiego ze 20 cm. „narybek”. Uklejek i płotek jak długopis nie liczę. Dno strasznie zarośnięte, Jest głęboko. Trudny zbiornik – pomożecie? Może jakieś sugestie?
----------
Chrząstawa – Łowisko Komercyjne
http://maps.google.c...m....11467&z=14
Pierwsze wyprawy obdarzyły nas karpikami ok. 1kg. Maleństwa, ale to były pierwsze moje karpie złowione na wędkę w życiu. Niesamowicie silne ryby! Potem coś dziwnego. Niby coraz więcej wiem o łapaniu ryb, w tym karpi. Ale dosłownie z 5 wypraw po kilka godzin każda i zjeżdżaliśmy o kiju. jakby ryby siecią wyłapali. No sam nie wiem co myśleć. napiszcie coś o waszych wspomnieniach z Chrząstawy 2007 bo to aż dziwnie wyglądało takie zero brań przez cały sezon.
----------
Szczodre – Łowisko Komercyjne
http://maps.google.c...m...014334&z=17
Łowisko skrajności. Sam nie wiem co i jak napisać. Więc będzie telegraficznym skrócie.
Wchodzisz i widzisz na tablicy ile ton jakiej ryby pływa aktualnie w wodzie – pobudza wyobraźnię.
Dostajesz numerek, siadasz zarzucasz. Albo nic nie bierze albo woda się kotłuje i co 15 minut odjazdy rwące mój sprzęt początkującego wędkarza. Zerwane przepony, pękające lub powyginane haczyki (niby Gamakatsu, ale Corn więc cienki żółty drucik, łowiłem na kuku)
Po 3h w tym (45 minut brań pod wieczór) wychodzę w 4 karpiami, jeden pełnołuski sazan 1.7kg i 3 maluchy około 1kg. Rzucam ryby na wagę przy kasie, wywalam ponad 50zł i już wiem że tu się przyjeżdża po ryby a nie na ryby. Nie żałuje. Lekcja szacunku dla mocy karpia zaliczona.

Kaszyce Milickie – Łowisko Komercyjne
http://maps.google.c...m....11467&z=14
Powiem tak ... pojechałem tam bo znajomy znajomego polecił. Reklamować nie będę bo to komercja. Napiszę w skrócie. Nie czujesz się jak na płatnym łowisku. Złowiłem moja największą w życiu rybę: karp 4.4 kg. dla mnie to rekord życiowy i sezonu 2007. Warto było. Tam zaraziłem się karpiowaniem.

Łowiłem też na urlopie w Mielnie, również w Lubuskim, ale to już zupełnie inny temat. Ten wątek jest o łowiskach w okolicach Wrocławia.

Oczywiście przez ten rok od zera kompletowałem sprzęt. Sprzęt ryb nie łowi, ale wydajemy na niego sporo pieniędzy, więc to ważny dla każdego temat ...
Moje sprzętowe doświadczenia opisałem tutaj:
[post w przygotowaniu – podlinkuję post niebawem]

Jestem pewien, że dla wszystkich początkujących wrocławskich wędkarzy ten post i cały wątek (dzięki wam, doświadczeni wrocławscy wędkarze opisujące swoje wspomnienia) będzie pomocny.

pozdrawiam,
geronimo.

Użytkownik geronimo edytował ten post 06 listopad 2007 - 22:18

#55 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 06 listopad 2007 - 22:59

co do chrząstawy to pewnie trafiałes na łowisko po karmieniu tam jak dobrze pamietam w czwartek sypią karme dla ryb i wtedy pare dni nie ma wcale bran od kąd pamietam tak było i zawsze pare dni po kamienu na stawie nikt nie łowi

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#56 Patryk15

Patryk15

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 21:03

witam wszystkich znam pare fajnych miejscówek na których zawsze coś brało:)polecam okolice sęmpolna tuż przez tamą można tam złowić naprawde duże drapieżniki na spining lub na żywca dobrą okolicą jest też most grunwaldzki ale polecam tam iść tylko w nocy sumy żerują tam wielkie !!!pozdro

#57 Radkoo

Radkoo

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:08

Ja mieszkam w Kątach Wrocławskich i też szukam czegoś ciekawego. Bystrzyca w ostatnich latach jest dosyć przetrzebiona, a jak już szuka się jakiegoś szczupaka, czy czegoś większego, to na żywca raczej i kanałach przy małych zaporach.

#58 Piotrek1ss

Piotrek1ss

Wędkarz

• Members
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,narty,wspinaczka

Napisano 06 kwiecień 2008 - 09:25

Witam szanowne towarzystwo icon_smile.gif
Wczoraj byłem na Starej Odrze jak i na samej Odrze w Kotowicach. Ryba powoli zaczyna brać. Brania delikatne, anemiczne ale są icon_smile.gif
Na Starej Odrze brały krasnopiórki- ogólnie drobnica. Na rzece podchodziła duża płoć- do 30 cm, więc zabawa była. Pozdrawiam- Piotrek
Piotrek "Suchy"

#59 Piotrek1ss

Piotrek1ss

Wędkarz

• Members
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,narty,wspinaczka

Napisano 06 kwiecień 2008 - 09:28

Skleroza nie boli icon_wink.gif
Mam jeszcze pytanie do kolegów jak i koleżanek- co słychać w okolicy Malczyc, Brzegu Dolnego jak i Prężyc? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi. Piotrek.
Piotrek "Suchy"

#60 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:04

Piotrek

na którym starorzeczu w Kotowicach byłeś?
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych