Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wrocław

226 odpowiedzi w tym temacie

#1 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 26 styczeń 2006 - 22:14

witam
jestem z wrocławia i nieznam za duzo dobrych miejscówek w tym miescie
wypiszcie jakies ciekawe miejsca w tym miescie i okolicy, chodzi mi o rzeke i
dokładniej ktory odcinek badz jakies szczegulne miejsce i okres w jakim najlepiej lowic w tym miejscu.

ja sam proponuje odre, odcinek w scislym centrum miasta a mianowicie kol uniwersytetu sam lowilem tam tylko kilka razy ale wiem ze miejscowi ,,starsi panowie" wyciagają tam w dzien ladne jazie na malutki haczyk zakladaja jedną kuleczke styropianu a do koszyczka sypia zwykle platki owsiane zwilzone woda, aby sie nie rozsypaly po pierwszym kontakcie z woda a w nocy wyciagaja spore sumy ale to zadziej ta pierwsza metoda jest tam bardzo popularna i w sumie jednego dnia wyciagaja kilka- kilkanascie sporych jazi

druga miejscowka to rzeka oława kolo mostku na niskich łąkach
zaras przy mostku jest plytko i tam lowi sie tylko na splawik jest tam sporo ploci, niekture nawet spore. dalej rzeka tworzy duze rozlewisko gdzie jest juz glebiej. na skrajach rozlewiska jest sporo zarosli tam tez kroluje splawik, w zeszlym sezonie, w mojej obecnosci jeden wedkarz wycagnol 70cm lina !!!!! i to praktycznie z marszu !!!!! przyszedl z zona i z psem jego zona hodzila z psem a on nie mial praktycznie zadnego sprzetu
mial tylko zwyka wedke teleskopowa jeden splawik i podbierak zarzycil i po okolo 3 minutach taki okaz wyciagnol ze w okol niego wszyscy miejscowi sie zlecieli !!!! idadz dalej mniej wiecej po srotku rozlewiska przesiaduja karpiaze ale nigdy niewidzialem zeby cos zlowili. niedaleko karpiazy jest miejsce zwane przez miejscowych jako ,,belki" nazwane jaet tak bo w tym miejscu z ziemi wystaja spre belki. ja wlasnie tam lowie wszyscy w tym miejscu lowia na grunt. bieze tam leszcz ploc karas lin i karp ale w lecie w tym rozlewisku ,,kwitnie woda" i praktycznie nieda sie tam łowic, nawet nieda sie zarzucic bo zarzucony koszyk nie idzie pod wode tylko zostaje na powierzchni tego ,,zielska" wtedy przenosze sie kilkaset metrow dalej gdzie sie konczy rozlewisko i rzeka znacznie sie zweza pelno tam ptactwa nawt sa tam czaple ryb jest sporo łowi sie tam tylko na splawik ale trzeba tam trafic z zestawem. raz tam sie sprawdza ciezki zestaw a innym razem leciutki. raz niedaleko drewnianego mostaka
spotkalem wedkaza ktury mial lecutki splawik i zala torbe kawalkow chleba i co minute wyciagal tlusta plotke.

prosze piszcze tu o innych miejscówkach we wrocławiu i okolicach tak poradzicie wielu mlodym wedkazom i sami tez mozecie znalesc ciekawa miejscówke pozdrawiam

#2 pewniak

pewniak

Weteran

• Members
  • 624 postów
  • Zainteresowania:poza wędkarstwem sport: siatkówka, żeglarstwo, pływanie

Napisano 06 luty 2006 - 01:52

odra tuż powyżej mostu grunwaldzkiego, a także powyżej mostu sikorskiego w kierunku elektrowni to dobre łowiska przede wszystkim sandaczy a także boleni i okoni. Dużo ludzi łowi tez za zoo, są tam główki ale mi się tam osobiście nie podoba za bardzo choć byłem tylko raz i to tuż przy kładce. Jeśli chodzi o samą odre to polecam bardzo ciężkie łowienie: główki od 10 g w górę, jaskrawe gumy (zazwyczaj seledyn) i trzymanie się dna. Tak łowią przeważnie miejscowi i to daje najlepsze wyniki.

#3 pewniak

pewniak

Weteran

• Members
  • 624 postów
  • Zainteresowania:poza wędkarstwem sport: siatkówka, żeglarstwo, pływanie

Napisano 06 luty 2006 - 01:53

jak coś to moje gadu 3763598

• Guests

Napisano 06 luty 2006 - 10:31

Ja polecam Odre znajdującą się poza Wrocławiem a dokładnie we wsi Ratowice (kierunek na Oławe ). Znajduje się tam tama. Odre w tym miejscu można podzielić na na dwa łowiska powyżej i poniżej tamy. Powyżej tamy warto zapolować na gróbego leszcza, płoć i jazia (trafiają się też amury i karpie ). Poniżej tamy na główkach warto pospiningować i jak ktoś lubi zasadzić się z żywcówką. Sandaczy , szczupaków i innych drapierzników jest tam sporo. Następnym dobrym łowiskiem szczególnie wiosennym jest kanał Odry łączący sie ze żwirownią Bajkał w miejscowości Kamieniec Wrocławski.Polecam lekki Feder .

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 06 luty 2006 - 14:14

a moze łowi ktoś we Wrocławiu na rzece oławie ?? słyszałem że można tam sporego szczupaka wyciągnąć ale nie znam takich miejscówek na tym odcinku oławy co ja łowie to głównie płotki leszcze itp.

#6 Guest_Tomi 2006_*

Guest_Tomi 2006_*
  • Guests

Napisano 06 luty 2006 - 16:29

Siemka niech ktoś napisze o paru dobrych łowiskach we Wrocławiu i okolicach słyszałem coś o zimowisku barek na Osobowicach . Podobno konkret płocie tam biorą

#7 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 06 luty 2006 - 18:21

chodze tam ale tylko w zimie na lud bo latem nawet sie nieopłaca ale za to zimą jest bomba lód 50cm i co chwile piekny okoń albo płotka icon_smile.gif

#8 borismax

borismax

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 19:11

Wiosną i latem chodzę nad Odrę a bliżej na zimowisko barek przy moście Milenijnym.Płoć i leszczyk,byczek i jazgarz.Ale łowiłem tam i sandacza.Sporo ludzi przychodzi na noc,szczególnie w lecie.

#9 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 19:18

a bezpiecznie tam jest w nocy czy jakieś ,,dresy się kręcą " bo już nie raz musiałem przerwać nockę bo jakieś dzieciaki impreske robiły

#10 borismax

borismax

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 17:43

Nie wiem jak jest w nocy,bardzo prawdopodobne jest to że w nocy zchodzą się tam"różni".W dzień jest spokojnie.

#11 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 28 marzec 2006 - 19:20

A za co bierze pieniążki straż miejska, Zakłucanie porządku i cześć z bolkami a jak nie to telefon do przyjaciela i też wymiękną
Wędkarz to człowiek, który nic nie robi nad wodą ponieważ nie może tego samego robić w domu.

#12 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 19:46

ja wole wybrać się w miejsce gdzie się nie kręcą ciemne typy bo jak wezmę kumpli wpi**** im oni sobie pójdą to co mi to da ?? za 0,5h przyjdą znowu z innymi dresikami

#13 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 20:21

QUOTE(anubisms)
A za co bierze pieniążki straż miejska (...)

I to jest bardzo dobre pytanie :]

#14 Jagermeister

Jagermeister

Wędkarz

• Members
  • 43 postów
  • Zainteresowania:wiadomo....

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:07

moze temat stary ale niedawno dopiero dolaczylem do forum co z reszta widac po ilosci postow

Ja łowie na rzece Oławie w odcinku niedaleko fabryki proszku E (chyba tam kolo krakowskiej), Złowiłem tam kilka byczkow [zazwyczaj biora takie co na obrazku zalaczylem w innym poscie ale łapałem juz wieksze], Płotki na spławik biora konkretne no i to tyle bo od niedawna w sumie tam łowie....

Oprocz oławy jezdze nad odre na kanał opatowicki bodajze, złapałem tam szczupaka [nic specjalnego ledwie pod wymiar podchodzil], biora z gruntu leszcze, ze splawika plotki, jakis rok temu moj dziadek złowił amura 15kg

pozdrawiam icon_smile.gif

#15 KlAkIeRR

KlAkIeRR

Wędkarz

• Members
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i akwarystyka

Napisano 12 maj 2006 - 22:23

Wskrzesze temat ;p

Ja jestem z Czernicy blisko wspomnianych Ratowic ;]
Może ktoś mi tu coś zaproponuje, bo sie niedawno przeprowadziłem i jeszcze nie za dużo o tutejszych wodach wiem. Najbardziej interesuje mnie stare koryto odry [za mostem kolejowym w pobliżu kotowic] podobno biorą tu liny i karasie, ale kompletnie nie wiem gdzie ich szukać.

Ale i tak czernicko ratowicki zalew jest najlepszy.Wczoraj widzialem martwego karpia tak ok. 15kg, który dryfował po nim, prawie co dzień widuje tu okonie przekraczające 40cm [jednego dorwał mój kolega], poprostu raj na ziemi ;D
POZDRAWIAM 8)

Przepraszam za ortografie, jestem dyslektykiem :oops:

#16 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 13 maj 2006 - 00:05

gdzie jest ten "raj" ? icon_smile.gif jak tam trafić i może przybliż bardziej szczegółowo to łowisko, bo jak rzeczywiście jest tak jak mówisz to chętnie się tam wybiorę

#17 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 13 maj 2006 - 13:34

adams1999
wsiadasz w pociąg na Jelcz-laskowice dojeżdżasz do stacji
Zakrzów Kotowice i to są te okolice (17 km od wroclawia)
znajomy mojego ojca ma tam staw i często tam na szczupaka jeżdże ,a jeśli chodzi o stare koryto odry to za mostem kolejowym to jak dojedziesz juz do Zakrzowa kotowic to w lewo od peroniku idziesz laskiem i jest. Najlepiej jakbyś ściągnoł sobie program
Google Earth <== satelita krąży wokol ziemi i fotografuje ją
cala okoklica jest bardzo dobrze przedstawiona. na pw powiem ci dokladnie w ktorym to miejscu.
pozdrawiam!!
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#18 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 13 maj 2006 - 13:36

http://dl.google.com...eEarth-0762.exe

okolice kotowic:

Załączone miniatury

• okolice_kotowic.JPG

#19 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 13 maj 2006 - 14:12

[quote=KlAkIeRR]Wskrzesze temat ;p

Ja jestem z Czernicy blisko wspomnianych Ratowic ;]
Może ktoś mi tu coś zaproponuje, bo sie niedawno przeprowadziłem i jeszcze nie za dużo o tutejszych wodach wiem. Najbardziej interesuje mnie stare koryto odry [za mostem kolejowym w pobliżu kotowic] podobno biorą tu liny i karasie, ale kompletnie nie wiem gdzie ich szukać.

Ale i tak czernicko ratowicki zalew jest najlepszy.Wczoraj widzialem martwego karpia tak ok. 15kg, który dryfował po nim, prawie co dzień widuje tu okonie przekraczające 40cm [jednego dorwał mój kolega], poprostu raj na ziemi ;D

to jest ten zalew???

Załączone miniatury

• bez_tytułu.JPG
  • czernica.JPG

flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#20 KlAkIeRR

KlAkIeRR

Wędkarz

• Members
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i akwarystyka

Napisano 13 maj 2006 - 18:07

Tak to ten zalew, widoczny jest nawet cypel na który wchodzi sie od strony Czernicy [właśnie tam łowie].Wracając to tego "raju" to też bez przesady ;D nie zawsze rybcie biorą, ale są dni, że widać jak płynie wielki garbus przy powieżchni, albo jakiś boleń atakuje ukleje [bolenie są praktycznie co dzień,ale nie biorą ;/]

EDIT sory, że nie napisałem rybka mojego kolegi ;D

Załączone miniatury

• Resize_of_okoń.JPG

POZDRAWIAM 8)

Przepraszam za ortografie, jestem dyslektykiem :oops:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych