Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lepszy Feeder Czy Picker?

31 odpowiedzi w tym temacie

#21 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 03 luty 2009 - 16:11

CYTAT(DAJMOS @ czw, 29 sty 2009 - 01:00) Wyświetl post
Starannie wykonany, naprawde leciutki, troszke bym powiedził że toszke za miękka praca moim zdaniem. Ale machałem nim na słucho wiec dokładnie ci nie powiem jak chodzi o akcje tego wędziska. Pianka starannie wykończona naprawde dobrze sie trzyma. 2 szytówki w zestawie. Powiem jedno wędzisko reaguje na kazdy chodz najmniejszy ruch. Więc świetnie bedzie nadawac na jeziorka i na rzeczki z małym uciągiem.

ja tez właśnie nastawiam sie na tego browinga, też słyszałem na jego temat duzo pozytywnych opini i wcale nie jest taki drogi

#22 atoboss

atoboss

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 03 luty 2009 - 21:19

Zastanawiam się nadal nad T-rex albo Browning. A jak Browning to 3( cw. 60 )czy 3,3 ( cw.90) będzie lepszy? Osobiście skłaniał bym się ku 3,3 i w 90, ale nie wiem czy nie będzie to za dużo, chociaż to zawsze spory zapas co by dalej rzucić koszyczkiem. Plusem jest także długość po złożeniu (115 a nie 155) co jest chyba łatwiejsze w transporcie. Niem miałem możliwości kontaktu z tymi wędziskami. Jutro idę do sklepów.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.

#23 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów

Napisano 04 luty 2009 - 20:26

CYTAT(atoboss @ śro, 04 lut 2009 - 00:19) Wyświetl post
Zastanawiam się nadal nad T-rex albo Browning. A jak Browning to 3( cw. 60 )czy 3,3 ( cw.90) będzie lepszy? Osobiście skłaniał bym się ku 3,3 i w 90, ale nie wiem czy nie będzie to za dużo, chociaż to zawsze spory zapas co by dalej rzucić koszyczkiem. Plusem jest także długość po złożeniu (115 a nie 155) co jest chyba łatwiejsze w transporcie. Niem miałem możliwości kontaktu z tymi wędziskami. Jutro idę do sklepów.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi.

Bierz tą do 90 gram i długość 330..dalej rzucisz i masz większa tolerancje co do ciężkości koszyczków...ja też będe kupował tego browinga, ale dopiero na lato, ja łowie na zaporówce więc kupie 360-390 żeby dalej rzucić...POZDRO

#24 atoboss

atoboss

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2009 - 18:18

Dziś byłem w wędkarskim i polecono mi coś takiego:
http://www.jezozwier...p...&pro=444977

Wiem, że to Jaxon i wielu odradza, ale co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

#25 sebrus

sebrus

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 25 luty 2009 - 12:51

Przeglądając temat o "fedderach i pickerach" wprowadza się na użytek wędkarzy pojęcia fedder i picker. Są to pojęcia zastępcze bo określenie Drgająca szczytówka powinna być jedyną okreslającą metodę. Kilka lat temu firma Browning wprowadziła sygnowane znanym nazwiskiem wędkarza wędzisko fedder. I tak poleciało w świat. A fedder jest niczym innym jak koszykiem - podkarmiaczem. Twisterek proponuje Pickera 60g. Jakaś paranoja, bo inni kolezy pisza już o fedderach. Proponuję to jakoś ogarnąć, bo informacje te, potem przyprawiają nowicjuszy o zawrót głowy.

Pozdrwiam
Seba

#26 hetti

hetti

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 14:53

Rafi daj sobie spokój z teleskopem,jeśli feeder to tylko składany.
pzdr.

#27 frodo97

frodo97

Weteran

• Members
  • 169 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 21:20

Witam! mam pytanko odnośnie łowienia kleni i jazi, czy te szczytówki do tych ryb muszą być bardzo miękkie? ja mam dosyć twardawą taką do 40g.

#28 michal6700

michal6700

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 23:24

CYTAT(atoboss @ pon, 09 lut 2009 - 20:18) Wyświetl post
Dziś byłem w wędkarskim i polecono mi coś takiego:
http://www.jezozwier...p...&pro=444977

Wiem, że to Jaxon i wielu odradza, ale co o tym sądzicie?

Pozdrawiam!

Właśnie mam tą wędkę, 3,6m, C.W do 80g.
Wędka spisuje się idealnie, lekka delikatna i czuła, mam zamontowany kołowrotek Jaxon Impress RD 400, żyłkę 0.25mm i jestem zadowolony z pracy wędki i całego zestawu. Tak więc polecam.

PS.Czemu tyle osób odradza Jaxona?? Ja cały czas się u nich zaopatruje...
Pozdrawiam

#29 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 00:07

CYTAT(sebrus @ śro, 25 lut 2009 - 12:51) Wyświetl post
Przeglądając temat o "fedderach i pickerach" wprowadza się na użytek wędkarzy pojęcia fedder i picker. Są to pojęcia zastępcze bo określenie Drgająca szczytówka powinna być jedyną okreslającą metodę. Kilka lat temu firma Browning wprowadziła sygnowane znanym nazwiskiem wędkarza wędzisko fedder. I tak poleciało w świat. A fedder jest niczym innym jak koszykiem - podkarmiaczem. Twisterek proponuje Pickera 60g. Jakaś paranoja, bo inni kolezy pisza już o fedderach. Proponuję to jakoś ogarnąć, bo informacje te, potem przyprawiają nowicjuszy o zawrót głowy.

Pozdrwiam
Seba

Wg. mnie szczerze powiedziawszy też nie ma to większego znaczenia(feeder, picker). DS jako metoda wędkowania i tyle(jak spławik czy spin)(ale sprzedawcy wolą byśmy mieli mnóstwo wędek zamiast jednego w miarę uniwersalnego wędziska - wiem, że nie zawsze się tak da, ale często poradzimy sobie bez problemu tą samą wędką zarówno na jeziorze jak np. na rzece z małym uciągiem).
Ale gdybym już miał się "czepiać" podziału feeder/picker to wybrałbym to pierwsze - wg. mnie bardziej uniwersalne wędzisko.

#30 Mateusz1992

Mateusz1992

Weteran

• Members
  • 395 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 06:48

CYTAT(rafal83 @ sob, 11 lip 2009 - 01:07) Wyświetl post
Ale gdybym już miał się "czepiać" podziału feeder/picker to wybrałbym to pierwsze - wg. mnie bardziej uniwersalne wędzisko.

Popieram feeder jest bardziej uniwersalny...
pozdrawiam połamania życzę
Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasje, która sprawia mu ogromną radość - ja mam ją od urodzenia :-)

#31 LarUs

LarUs

Weteran

• Members
  • 167 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 10:50

Zależy gdzie bedziesz lowil na rzeke najlepszy jest feeder a bardziej spokojniejsze wody picker

#32 Jachu

Jachu

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 20:33

z własnego doświadczenia - pojechałem z kuzynem nad Zalew Witka (powiat zgorzelecki woj. dolnośląskie). Ja dwa feedery - Dragona cw. 40-80 i Shimano cw. 110 (najdelikatniejsze końcówki). Kuzyn dwa pikery. Ta sama zanęta ta sama odległość zarzutu i na haki pinki i białe. Efekt: on musiał łowić na jednego pikera bo na dwa nie dawał rady. U niego ryby brały agresywnie i mocno - u mnie delikatnie "pykały".
Efekt ja 6 sztuk on 20. Kolejnym razem przygotowałem delikatniejsze zestawy i zacinałem w sprawdzonym momencie - on znów wygrał ale z mniejszą przewagą.

Podsumowując - łowienie na feedery wymagało większego zachodu niż na pikery. Z tym, że jak pojechaliśmy na rzekę to on łowił na zwykłe gruntówki a ja na feedery i tym razem ja byłem górą. Jak jednak nie łowił bym na rzekach (od czasu do czasu) to kupił bym tylko pikery.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych