Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koła Wędkarskie

302 odpowiedzi w tym temacie

#1 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:05

Do jakich kół wędkarskich należycie? Jest tu może ktoś z poza PZW?
Ja należę do Giżyckiego Stowarzyszenia Wędkarskiego, niezależnego od PZW koła. Mamy przystań nad jez. Popówka Wielka połączonym kanalikiem z jez. Kisajno. Nie mamy żadnej swojej wody, wędkujemy na jeziorach PGR-u.

#2 PvD

PvD

Wędkarz

• Members
  • 75 postów
  • Zainteresowania:BUDMA, wędkarstwo, motoryzacja

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:32

Ja należę do PZW Szczecin i oczywiscie nie jestem zadowolony.

#3 ted

ted

Weteran

• Members
  • 160 postów

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:45

Ja jestem w Kole PZW Warta we Wronkach.

Ja narazie moge powiedziec ze jestem zadowolony z Kola do ktorego naleze. Zaczeli zarybiac jeziora a o ile sobie przypominam do warty tez cos wpuscili(ale napewno nie scieki:D) i klada coraz wiekszy nacisk na klusoli. Mieli juz pare akcji zakonczonych sukcesem.Oby tak dalej

pozdrawiam
"W życiu piękne są tylko chwile..."-szczególnie te spędzone nad wodą:)

#4 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:48

Należę do PZW icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Należę do KTWS Mamy własną rzekę.
Łowię na komercyjnym łowisku pstrągowym.

Efekty bywają różne.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#5 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 24 styczeń 2006 - 20:39

Ja należe do koła nr 78 "przy klok Jas-Mos" nie mam pojecia co to znaczy icon_wink.gif Jestem tam tylko dlatego ze mam darmowe wejscie na pewne lowisko...

#6 SAMURAJ

SAMURAJ

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 25 styczeń 2006 - 06:10

jestem w PZW --w naszym kole jest wszystko OK (chyba jestem wyjątkiem) co roku jesienią są zarybiane nasze wody-- w grudniu rok rocznie jest zebranie dla wszystkich członków koła i jest omawiane ile kasy na przyszły rok (składki) i jest to czytelne tyle a tyle znaczki tyle czyn itd. omawiane sa wydatki minionego roku poparte rachunkami wracając do zarybienia naszych wód to zawsze przy zarybianiu jest oprócz ludzi z zarządu dwuch lub trzech wędkarzy i wiadomo że jeśli na rachunku było XXX kg ryb to tylo było wpuszczone fakt że nasze koło jest małe ok 220 duszyczek

#7 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo !

Napisano 25 styczeń 2006 - 07:46

ja jestem w pzw kolo nr 1 w słubicach i jak narazie nie mam na co narzekac oprocz małej skutecznosci jezeli chodzi o walke z kłusolami

#8 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 25 styczeń 2006 - 16:18

Naleze do pzw koła nr 42 w Zwoleniu i obecnie nie jestem zadowolony kłusownictwo jak było tak jest. Na złapanie czego kolwiek powyzej 3kg mozna liczyc jedynie na wiosne kiedy to sie zarybia bo juz na poczatku lipca to miesiaze wyłapia wiekszosc ryb icon_confused.gif

• Guests

Napisano 25 styczeń 2006 - 19:49

Mieszkam w Łodzi ale należę do koła w Sieradzu.Dlatego abym mógł łowić ryby na Warcie.Okręgi się nie dogadały w sprawie kasy i oczywiście ucierpieli wędkarze.Mam nadzieję,że w tym roku pomyślą o wędkarzach.

#10 ilbelfero

ilbelfero

Początkujący

• Members
  • 4 postów
  • Zainteresowania:wszystko mnie interesuje

Napisano 10 luty 2006 - 19:25

Wczoraj poszedłem zapłacić składki na ten rok 2006. Mieszkam całe życie w Tychach, ale egzamin zdawałem w pobliskim Mikołowie i cała moja przynależnośc do PZW to dwa lata 1991 i 1992 w Mikołowie. Miałem tam paru kolegów w czasach technikum i dzieki temu chciałem z nimi jeździć na wody tamtego koła. A teraz wracam na swoje łowisko. Proste? A jakiż problem dla tych co siedzieli w siedzibie koła tyskiego. Uparli się, że musze tam jechać po kartotekę. Szlag mnie trafia, bo co też tam jest w tej kartotece, czego bym im sam nie powiedział? "A może miał Pan jakies kary?" zażartował grubawy jegomościunio (otworzyłem scyzoryk w kieszeni). Było ich czterech, ale problem ich przerósł. Niechęc do rozwiązania banalnego problemu rysowała się grymasem na ich twarzach. Podpowiedziałem im skorzystanie z wynalazku telefonu i spytanie, czy mam jakoweś kary i czy karta w ogóle istnieje. Jeden z nich, po zachowaniu innych oceniam, że jakis ważny, mieszał kawę i z niechęcią coś bełkotał, że musze sam. Wreszcie po mojej namolnej gadce poszukali numeru i zadzwonił on był do kolegi z Mikołowa z PZW. Ja stałem i patrzyłem jakby to był PRL 1970. Postawa "se pan załatw i se pan zapłać a nas to wali" rodem z głebokiego PRL. Po tamtej stronie drugi niekumaty, bo musiałem z nim gadać przez telefon i pierwsze pytanie "jak to zrobimy?" rozwaliło mnie. O wynalazku poczty jakże przełomowym pewnie nie słyszeli. No więc opuściłem lokal z informacją, że jutro się dowiem, czy karta istnieje. Istnieje. Ale musze sam przyjechać. Telefon za telefonem i moja wściekłość wzrasta. Czemu natrafiam na taki beton w prostej sprawie? W którym my tu wieku żyjemy? Na razie jestem na etapie walki o telefon do Koła w Mikołowie (Śląsk) a potem bede walczył o wysłanie karty pocztą do zarządu mojego koła. Czy tak to powinno wyglądać? Po co ci ludzie tam siedzą. Ten główny był zajęty mieszaniem kawy, dodam na ostatek.

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 10 luty 2006 - 19:31

ja należe do PZW koło ,,odra" we Wrocławiu

#12 ilbelfero

ilbelfero

Początkujący

• Members
  • 4 postów
  • Zainteresowania:wszystko mnie interesuje

Napisano 06 marzec 2006 - 19:33

Uprzejmie informuję wszystkich tu zebranych, że sprawę załatwiłem do końca dzięki pomocy Pana prezesa koła tyskiego. Szkoda że to nie z nim od razu rozmawiałem, bo to jest ktoś z kim można normalnie rozmawiać bez wpadania w gorączkę błotną. Obyłoby się bez całego sporu i emocji. Dziękuję.

#13 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 07 marzec 2006 - 10:17

moje przenosiny nie tylko z kola do kola ale nawet pomiedzy wojewodztwami odbyly sie zupelnie bezbolesnie.
temat zalatwilem w kilkanascie minut

#14 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 12 marzec 2006 - 13:21

A ja uciekłem z Mazowieckiego po porównaniu porozumień na 2006r. Do każdego innego okręgu dopłata chyba tylko z jednym wyjątkiem. Czy zarząd nie umie się dogadać. Chociażby Siedlce porozumienie - cała nizina wschodnia do linii Wisły jedyna dopłata - OKRĘG MAZOWIECKI.
Formalności 10 min.

#15 blackdog

blackdog

Weteran

• Members
  • 695 postów

Napisano 13 marzec 2006 - 23:28

pzw bogatynia porozumienie z wroc nie narzekam
nie ma ryb ,ktore nie biora sa tylko ryby, które sa nieumiejetnie wabione do brania

#16 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 08:40

Ja należę do koła nr50 "Ciepłownik w Stalowej Woli. Okręg Tarnobrzeg. Nie narzekam, rybek pod dostatkiem. Gorzej jest w Rzeszowie. Łowiłem kiedyś na jeziorku Orzanna niedaleko Leżajska(jezioro to należy do Rzeszowa) i była tam rodzinka z Ukrainy na wakacjach. Półtora miesiąca tam byli (ja byłem 4 razy z przerwami, a oni cały czas tam siedzieli). Nic by nie było dziwnego gdyby nie to że nęcili i wyciągali co chwilę karpie po 1.5-2kg i odrazu w łeb i do zamrażalki. Upomniałem ich to kazali wyp***. Czekałem aż będą kontrolować, i nadszedł wkońcu ten dzień. Ale o dziwo mieli pełną siatkę karpi (maks 1 sztuka na dzień) i jeszcze więcej w lodówce. Panowie ze straży rybackiej napili się kielicha i poszli dalej icon_neutral.gif I taka jest kontrola na większość łowisk:/ Pozdrawiam
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

#17 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 12:52

Nie jestem członkiem PZW.

#18 liniash

liniash

Weteran

• Members
  • 242 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo i giercowanie

Napisano 19 marzec 2006 - 13:49

Mysle ze prowadzenie w ankiecie czlonkow PZW mogloby sie zmienic kiedy do ankiety dodanoby JESTEM KLUSOWNIKIEM icon_razz.gif

#19 KS

KS

Wędkarz

• Members
  • 62 postów
  • Lokalizacja:Szczecinek / Jezioro Lipowo w Lipnicy. 3km za miastem.
  • Zainteresowania:Piłka nożna, wędkarstwo, Valetudo, akwarystyka, samochody...

Napisano 24 marzec 2006 - 08:09

QUOTE(liniash)
Mysle ze prowadzenie w ankiecie czlonkow PZW mogloby sie zmienic kiedy do ankiety dodanoby JESTEM KLUSOWNIKIEM icon_razz.gif

Wsumie masz racje bo jak np. nie opłacasz PZW a łowisz na ich wodach to nie ważne czy masz wędke czy sieci i tak jesteś kłusownikiem.

Do tematu:
Należę do koła nr.72 "Jesiotr" w Szczecinku. Okręg Koszalin. Żadnych zarybień od kilku lat icon_sad.gif, kiedyś ponoć były jakieś zarybienia ale ponoć nie wielkie. Za to masowe trzebienia sieciami co jakiś niedługi czas to normalka icon_sad.gif. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie co łowić niedługo (już prawie niema). Jedynym plusem jest to, że dość często są zawody.

#20 PiTeR

PiTeR

Wędkarz

• Members
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Football & Speedway & Basket And Fishing:P

Napisano 26 marzec 2006 - 17:40

Siema icon_wink.gif Jets może tu ktoś z okręgu Kaliskiego z oddziałem w Ostrowie icon_biggrin.gif?
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych