Skocz do zawartości

Jaka żyłka do feedera??

66 odpowiedzi w tym temacie

#61 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 14:34

CYTAT(kmc23 @ pią, 01 mar 2013 - 16:29) Wyświetl post
Tak sie składa, ze mialem styczność z obiema żyłkami. Żyłka mavera jak najbardziej warta polecenia. Ostatnio nawinąłem na szpule XPS trabucco 0,18 i test wypadł bardzo dobrze. Więc kolego może trafiłeś na gorszą partje.
Wracając do tematu uważam, że żyłka 0,18 w zupełności starczy do fedeera..

Tak jak napisałem wcześniej "to nie znaczy, że trabucco będzie zła". Swoje wytrzymuje, ale mocniejsza jest Maver Smart

#62 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 20:45

CYTAT(maniak_6 @ nie, 10 lut 2013 - 18:24) Wyświetl post
Na początek to dziękuje koledzy za odpowiedź. Więc powiem tak, kupię sobie i trabucco i sufix mono ponieważ mam już dwa feederki icon_smile.gif i obie żyłki zmienię właśnie na te, które zaproponowaliście.

Teraz dokup sobie kolejnego feederka i nawiń Cenex Feeda Line icon_biggrin.gif

#63 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 09 maj 2013 - 21:54

Witam ponownie. Tak jak wcześniej pisałem testuje te obie żyłki (ok 7 dni non stop od rana do wieczora na feederkach) i muszę powiedzieć, że Trabucco przegrywa jak na razie ze Maver Smart ponieważ ok 1,5 m końcówki żyłki się strzępi i musiałem juz ten kawałek odcinać. Używam do tych żyłek dokładnie tego samego osprzętu, jak tak dalej będzie to w połowie sezonu z Trabucco zostanie połowa na szpuli:)
Jak na razie 1:0 dla Smart

#64 Daniello79

Daniello79

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 08:40

Witam zaczynam przygodę w wędkarstwem i mam pytanie jaki rozmiar żyłki stosować do metody gruntowej chodzi mi o żyłkę główną oraz przypon?Obecnie używam 0,30mm żyłki głównej i przypon 0,10mm plecionkę i zastanawiam się czy po prostu tej mojej żyłki głównej nie nawinąć do spiningu a do feedera kupić nową cieńszą np 0,22 lub 0,20mm 0,18mm oraz przypon cieńszy? czy mogę pozostać jeżeli chodzi o przypon to przy plecionce?Łowię jak na razie na wodzie stojącej typu jezioro.

Jeżeli miałbym zmieniać żyłkę główną oraz przypon to czy taka była by ok jeżeli chodzi o markę?
Żyłka DRAGON Super Camou Feeder i tylko wybór czy 0,18- 0,20- 0,22mm ? na żyłkę główną

#65 Gandalf91

Gandalf91

Weteran

• Members
  • 438 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:10

Ja mam właśnie DRAGON Super Camou Feeder 0,22 i jestem z niej bardzo zadowolony muszę przyznać .
Wędkarstwo to nie hobby lecz pasja i sposób na życie.

#66 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 804 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 09 wrzesień 2013 - 22:35

Witam , w tym sezonie użytkowałem wyżej wymienioną żyłke dragona , po 1 miesiącu pracy pod pickerem zaczeła strzelać na węzłach .. porażka i tyle .
C&R

#67 Gandalf91

Gandalf91

Weteran

• Members
  • 438 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 06:45

Ja jak na razie nie mam takiego problemu

Wędkarstwo to nie hobby lecz pasja i sposób na życie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych