Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złowione Ryby-jak Z Nimi Postępować?

78 odpowiedzi w tym temacie

#41 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 05 maj 2009 - 21:55

CYTAT(arek2202 @ wto, 05 maj 2009 - 20:00) Wyświetl post
Tośmy sie rozgadali, a zaraz nas do czyścca wyniosą:)
POzdrawiam

Ale my będziemy mieli czyste sumienie, a kłusole i fałszywi "CR" nie

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 grudzień 2009 - 13:13

#42 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 06 maj 2009 - 17:01

CYTAT(jakub powiatowy @ wto, 05 maj 2009 - 22:55) Wyświetl post
Heh, ale my będziemy mieli czyste sumienie, a kłusole i fałszywi "CR" nie:]

Kłusole wiadomo, ale po co komu fałszywe CR to nie rozumiem:/ Chcesz rybkę zabrać, to zabierasz i tyle i chyba nie trzeba tego ukrywać ani się wstydzić... .Nic nikomu do tego.Jeżeli rybka prawidłowo złowiona, ma wymiar i jest poza okresem ochronnym tyo pozostaje życzyć smacznego:)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#43 kiełbik12

kiełbik12

Weteran

• Members
  • 317 postów

Napisano 06 maj 2009 - 17:04

Racja już kieyś mówiłem po to BÓG stworzył ryby a byśmy nad nimi panowali.

#44 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 06 maj 2009 - 18:32

Raczej człowiek sobie wmówił że może panować nad innymi stworzeniami i ukrył to pod płaszczykiem religii

#45 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 06 maj 2009 - 21:18

CYTAT(jakub powiatowy @ śro, 06 maj 2009 - 19:32) Wyświetl post
Raczej człowiek sobie wmówił że może panować nad innymi stworzeniami i ukrył to pod płaszczykiem religii

Czy tak od razu wmówił sobie? A czy np.orzeł wmawia sobie,że może bezkarnie zabijać wróbelki?icon_smile.gif Człowiek stoii na szczycie łańcucha pokarmowego i wszytsko byłoby ok, gdyby tylko zaspokajał swoje potrzeby konsumpcyjne...a to dawno przestało miec miejsce...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#46 rafal83

rafal83

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 06 maj 2009 - 23:23

CYTAT(jakub powiatowy @ pią, 16 sty 2009 - 16:49) Wyświetl post
Ja też rzadko, a jeśli już to jak w najdłuższych z delikatnej siatki, no i staram się aby ryby były w nich możliwie jak najkrócej

I tu powiem, wam szczerze, że zaczynam mieć małe wątpliwości apropos wypuszczania ryb w niektórych przypadkach.
Ostatnio wędkuję na bardzo ciekawym(bo znajduje się w nim wiele ryb) łowisku(dość duży staw).
Jest on ogrodzony i należy do działkowiczów, którzy co roku wydają blisko 10tys(składka roczna 300zł). na zarybianie. Nie mogą tam wędkować ludzie poza działkowiczami(mi udało się to załatwić).
Wybaczcie znów uogólnienie ale większość wędkujących tam ludzi to "dziadkowie" mający tam swoje ogródki.
I tak pierwszego dnia połowu(ok.5h) efekty wędkowania to 5 linków(27-38cm), 1 karpik(ok. 30cm), i mnóstwo(pewnie z 15-20) jazi. Oczywiście wszystko z powrotem(od razu po wyhaczeniu) do wody(poza 1 linkiem). Nie muszę dodawać, że swoim postępowaniem wywołałem ogromne zdziwienie okol. wędkarzy, ale do rzeczy. 3 jazie puściłem do wody wraz z haczykami(niestety nie mogłem ich zlokalizować "w rybie" - nie wiem czy one zawsze biorą tak "głęboko" czy tylko tu są takie "wygłodzone"). Otóż okoliczny wędkarz popatrzył na mnie i mówi, że trzeba było wrzucić rybę do siatki i jak przeżyje to wypuścić na koniec wędkowania, bo inaczej ryby te będą później pływały do góry brzuchem po całym stawie i robiły na nim "śmietnik".
Następnego dnia podczas wędkowania podchodzi do mnie ten sam wędkarz i pokazuje mi 2 zdechłe jazie i mówi: a nie mówiłem. Ja mu na to, że chociaż 1 przeżył, ale człowiek i tak popatrzył na mnie jak na głupiego.(dodam, że 2 z tych jazi nie miały nawet w pełni wymiaru - ok. 23cm a człowiek i tak radził mi wrzucać je do siaty).
A Wy co zrobilibyście na przyszłość w takiej sytuacji?

P.S. Dodam niestety, że sam nie jadam ryb i chyba nie miałbym nawet co z nimi zrobić icon_biggrin.gif(moja mamuśka zje jedną rybkę/mies.)

#47 Pogromca Okoni 3000

Pogromca Okoni 3000

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 07 maj 2009 - 22:47

Lowienie dla przyjemnosci? Moze dla was jest to przyjemnosc, lecz dla ryby to ogromne cierpienie...

#48 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 08 maj 2009 - 10:20

Tu jest zagwozdka-ale mimo wszystko ja uważam że wspaniałomyślne uśmiercanie ryb jest dużo gorsze-bo szkodzi się całej populacji;
stres jednej ryby jest niczym w porównaniu z wybijaniem najpłodniejszych okazów; jeśli tylko staramy się zminimalizować ten stres-i do dyskusji jak mamy go minimalizować ma zachęcać ten temat-to wszystko jest dobrze.

Poza tym przesada z tym cierpieniem. Ryba nie odczuwa bólu tak jak człowiek, a przy szybkim holu, sprawnym odhaczeniu i szybkim wypuszczeniu znakomita większość ryb wraca do formy błyskawicznie. I jakoś nie przeżywają tego zdarzenia do końca życia tylko normalnie żerują, rosną i rozmnażają się.

Tylko muszą do tego dostać szansę od wędkarza, nie?

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 grudzień 2009 - 13:17

#49 Pogromca Okoni 3000

Pogromca Okoni 3000

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 08 maj 2009 - 11:52

Wieksze okonie biore do domu, a mniejsze wpuszczam do stawu. Inne ryby do wody

Użytkownik Pogromca Okoni 3000 edytował ten post 08 maj 2009 - 11:52

#50 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 17:29

Jeśli chce wziąść rybę to zabijam ją od razu, a jeśli wypuścić to nigdy jej dodatkowo nieprzetrzymuje

#51 Hunter2323

Hunter2323

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 14:16

CYTAT
Jak głoszą przepisy, ryby złowione na spinning lub w krainie ryb łososiowatych, które chcemy zabrać, uśmiercamy od razu. Najlepiej przed odhaczeniem, oczywiście musimy mieć pewność że okaz jest wymiarowy, nie ma okresu ochronnego i tak dalej.

Mógłby ktoś podać stronę w RAPR o tym zabijaniu ryb złowionych na spinning ?

Ciekawi mnie jeszcze kwestia przetrzymywania olbrzymów np. sumów 70 kilowych.

CYTAT
"Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym , należy przechowywać wyłącznie w siatkach ... "

#52 avallone78

avallone78

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 06 lipiec 2010 - 16:19

CYTAT(Hunter2323 @ wto, 06 lip 2010 - 17:16) Wyświetl post

To akurat nietrafiony pomysł i nie radzę się do niego stosować (Ci co pisali ten regulamin nie mieli chyba pojęcia jak duży sum wygląda i jak walczy w siatce), od tego jest sznurek.

Wędkarstwo sumowe
Portal dla ludzi z pasją - Tworzony przez ludzi z pasją

#53 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 08 lipiec 2010 - 12:20

CYTAT(Hunter2323 @ wto, 06 lip 2010 - 17:16) Wyświetl post

A jaki jest sens przetrzymywania takich okazów??? icon_evil.gif Fotka i do wody...
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#54 klin2511

klin2511

Weteran

• Members
  • 174 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 16:39

A ja mam taką sytuację, gdy łowię czasami na grunt to widzę dosyć mocne zabieranie żyłki9, to zacinam opór jest to ciągnę dopiero przy brzegu widzę, że to kilku centymetrowy okonek, któy niestety połyka głęboko przynętę, co wtedy z taką rybą zrobić, której nie można wyczepić, a jest niewymiarowa, zabić odrazu, czy może odciąć żyłkę..

#55 kurzi_16

kurzi_16

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 11:06

Wydaje mi sie że musisz posiadacz odczepiacz do chaczyków i rybe niezwłocznie uwolnić nie zważając na jej stan zdrowia.Ale pewien nie jestem.

#56 StasioB

StasioB

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 00:17

Odcinasz haczyk i do wody. Albo ryba się go pozbędzie albo skoroduje i wypadnie. Ryby są bardziej wytrzymałe niż sądzimy. A co do siatki to używam tylko podczas zawodów.

#57 kurzi_16

kurzi_16

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 13:49

CYTAT(StasioB @ pią, 16 lip 2010 - 03:17) Wyświetl post
Odcinasz haczyk i do wody. Albo ryba się go pozbędzie albo skoroduje i wypadnie. Ryby są bardziej wytrzymałe niż sądzimy. A co do siatki to używam tylko podczas zawodów.

To wydaje mi sie że tak nie jest może niech wypowie sie jakiś ze strażników?

#58 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:24

Do czego wsadzacie złowione ryby jak przemieszczacie się nad rzeką icon_question.gif

#59 adi450

adi450

Weteran

• Members
  • 212 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:50

Do wody?, catch&relase.

Aktualnie częściej trzymam długopis niż wędkę w ręku...

#60 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 11:48

No to mi podpowiedziałeś. Tak to robię z niewymiarowymi a większe zabieram nie wszystkie ale dwie trzy ryby na kolacje przeważnie zabieram.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych