Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędka Elektryczna, Jak, Schemat Opinie

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fish Hunter

Fish Hunter

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:20

wiem ze fotki za granica byly robione ale ten jeden filmik juz napewno w polskiej rzece.A co do tego ze to sa prywatne stawy to sie nie zgadzam.Moze kilka zdjec wlasniez tamta bylo ale wiekszosc nie.Np to zdjecie na statku.Na youtube sa filmiki tylko z wod krajowych nigdy nie widzialem tam prywatnego stau jak ktos na nim lowi.a chyba nikt sobie rzeki nie moze kupic

#22 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, rowery i traki.

Napisano 02 styczeń 2009 - 20:30

przepisy powinny być bardziej zaostrzone minimum 12tyś kary i 3lata w zawieszeniu na 10 lat morze by się odechciało

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy

#23 Nancy

Nancy

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 22:21

CYTAT(Bezel1994 @ pią, 02 sty 2009 - 23:30)  
przepisy powinny być bardziej zaostrzone minimum 12tyś kary i 3lata w zawieszeniu na 10 lat morze by się odechciało

Heh kolego... na Wyspach za sam brak karty dostaje sie kilka tys. grzywny, a za kłusuwanie prądem to hoho 10 lat i już

#24 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 10:49

CYTAT(Nancy @ sob, 03 sty 2009 - 01:21)  
Heh kolego... na Wyspach za sam brak karty dostaje sie kilka tys. grzywny, a za kłusuwanie prądem to hoho 10 lat i już

I tam chyba niema kłusownictwa jak raz dostanie taką kare to im się odechce, po części też wina PZW że tak rzadko kontrolują, ja co wakacje jeżdżę do więcborka nad jezioro i tam miejscowy który łowi prawie codziennie ostatni raz kontrole miał 5 lat temu.

Tyczka nie oddam nigdy

#25 devvland

devvland

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 14:09

CYTAT

nie rozbrajaj mnie bo u nas w kraju za zabojstwo dostaniesz max 5 lat wiezienia a ty za zabijanie ryb chcesz zeby takie kary nalozyli ? moze w innym zyciu ...

#26 Gumis

Gumis

Weteran

• Members
  • 130 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 15:52

http://www.electro-f..._galleryPL.html

zabić takich

#27 bartekkk1

bartekkk1

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 17:27

CYTAT(Gumis @ nie, 04 sty 2009 - 18:52)  

Dokładnie!na tych niektórych zdjęciach widać twarze!jeżeli byłoby widać zdjecie mordercy obok ciała to czy odpowiednie służby nie ścigały by go??

wcześniej pisaliście że można pisać o zastawianiu wnyków itp. Czy jeśli napisałbym najlepiej zastawiać wnyki Tu i tam bo złapałem już tam to i to to czy by nikt nie dochodził kim jestem?

#28 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 17:43

CYTAT(devvland @ nie, 04 sty 2009 - 16:09)  
nie rozbrajaj mnie bo u nas w kraju za zabojstwo dostaniesz max 5 lat wiezienia a ty za zabijanie ryb chcesz zeby takie kary nalozyli ? moze w innym zyciu ...

wydawalo mi sie, ze art. 148 par. 1 kk mowi o karze pozbawienia wolnosci od 8 lat do kary dozywocia.

#29 devvland

devvland

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 19:32

CYTAT
wydawalo mi sie, ze art. 148 par. 1 kk mowi o karze pozbawienia wolnosci od 8 lat do kary dozywocia.

wiesz slyszac i ogladajac rozne reportaze wydaje mi sie ze jednak to prawo nie jest zbytnio przestrzegane ale nawet jesli dostanie 8 lat to wyjdzie po 4 za dobre sprawowanie icon_smile.gif

#30 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 21:59

Jeśli mogę wtrącić 3 grosze. Każdy kogo poraził prąd o napięciu 230V wie jakie to uczucie. To samo czuje ryba.

Wiemy że kłusownictwo było jest i będzie. Puki robią to na "swoich stawach" to niech działają(wolnoć Tomku w swoim domku). Ale zostaje kwestia humanitarność.

A treści tych postów na elektrodzie nie trzeba komentować.
Ludzie którzy się znają na elektronice tylko doradzają.

Ale nie mam ochoty trafiać w sieć na bandę ludzi którzy kłusownictwem się zachwycają. Widocznie z "klasyczną" wędka nie umi9a sobie poradzić.

Pozdrawiam

#31 brzoza

brzoza

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 12:29

CYTAT(Nancy @ pią, 02 sty 2009 - 22:21)  

To jest teoria. W zeszłym roku złapali dwóch Rosjan ławiących w czasie Close Seanon na wędki i sieci. Kolesie mieli rozbity namiot (przyjechali na Feny aż ze Szkocji) i na miejscu koczowania spożywali złowione ryby a nadwyżki przechowywali w wodzie, żywe na linkach przeciagniętych przez pokrywy skrzelowe. Cała sprawa skonczyla sie na konfiskacie pontonów, silników i karze w wysokości 60 funtów.

#32 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 11 styczeń 2009 - 12:40

Moim skromnym zdanie to kary pieniężnie nie zdadzą egzaminu. Powinno się wprowadzić karę chłosty i był by spokój. Ludzie pomyśleli by dwa razy za nim by zarzucili sieć. A jak wlepią mu 500zł kary to jego nawet to nie ruszy. No może ktoś pomyśli że ja przesadzam ale to jedyne wyjście z tej sytuacji według mnie .
Pozdrawiam

#33 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:46

CYTAT(brzoza @ sob, 10 sty 2009 - 15:29)  
To jest teoria. W zeszłym roku złapali dwóch Rosjan ławiących w czasie Close Seanon na wędki i sieci. Kolesie mieli rozbity namiot (przyjechali na Feny aż ze Szkocji) i na miejscu koczowania spożywali złowione ryby a nadwyżki przechowywali w wodzie, żywe na linkach przeciagniętych przez pokrywy skrzelowe. Cała sprawa skonczyla sie na konfiskacie pontonów, silników i karze w wysokości 60 funtów.

To jest śmieszne żeby za coś takiego wlepić 60 funtów, ciekawe jak by się oni czuli jak by przebić im nosy na wylot przełożyć linkę i przywiązać do słupa.

Tyczka nie oddam nigdy

#34 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1571 postów

Napisano 12 styczeń 2009 - 09:57

Ludzie, tu nie ma co fantazjować tylko trzeba spojrzeć "za płot" do sąsiada. U Słowaków za jakąkolwiek wpadkę dostaje się karę równą 6000 naszych złotych. Za drugą wpadkę, albo pierwszą tyle, że konkretną idzie się do paki na trzy miesiące. I te kary są nieuniknione! Można też dostać dożywotni zakaz łowienia na terenie Słowacji. U nich też jest kłusownictwo ale jest tego tak mało, że i tak mają ryb od groma.
W naszych realiach to byłby wystarczający straszak na szarpakowców i dziadków co nawet małej uklejki do wody nie wypuszczą bo zjeść można.

Użytkownik wahlul edytował ten post 12 styczeń 2009 - 19:11

Вода это колыбель разумной жизни.

#35 Dormammu

Dormammu

Weteran

• Members
  • 158 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, literatura, twórczość artystyczna (pisarstwo oraz rysunek).

Napisano 04 marzec 2009 - 13:25

Zgadzam się z przed mówcą... Niestety na drodze wprowadzenia ostrzejszych kar stoi - no właśnie, co jest przeszkodą..? icon_wink.gif

Co do "dziadów", nie raz widziałem jak taki łowi, tudzież znów jak powiedział przed mówca; Wahlul, nawet najmniejszej rybki nie wpuści z powrotem do wody. - głupio tłumacząc się, iż dla kota/ów te mniejsze, a reszta do zjedzenia. Dla tego typu ludzi, okresy i wymiary ochronne ryb, to czarna magia... - nie do pojęcia. Zazwyczaj używają prostego sprzętu, kilku metrowych batów - naturalnie, więcej niż regulaminowo: 2 jednocześnie - na przemian zmieniając przynętę i ściągając z haczyka drobnice. - która przy ich umiejętnościach jest 4/5 wyników połowu... A pozostała część (1/5) jest po prostu szczęściem. - na zasadzie "trafienia się ślepej kurze ziarna”...

Nie ważne co zwykły, szary wędkarz by chciał zrobić i tak nie uda mu się tego dokonać w pojedynkę...

Pozdrawiam, Dormammu.

P.S. Przepraszam, że poruszam temat zapominany z dniem 12.01.09r. icon_wink.gif

"[...]Dotarliwszy do ziemi, kilka z trylionów ziaren, tworzących zbitą powierzchnie lądu Naszego Polskiego Narodu, osunęło się na boki pod piórkową siłą podmuchu, spowodowanego spokojnym osadzeniem się listka na reszcie pozostałych - należących do ojczyzny - ziarenek. Następnie spoczywający na ziemi już liść, o milimetr bądź dwa, zmniejszył swą wypukłość po ten stronie, którą pierwszą dotknął nasiąkniętej patriotyczną krwią poległych w walce za niepodległość, ziemi.[...]" - Daniel "Dormammu" G.
Z wyrazami szacunku.

#36 gandziorz

gandziorz

Weteran

• Members
  • 168 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 19:35

Tylko że to nie PZW jest od kontroli tylko staż wodna.

#37 gniewomir

gniewomir

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 20:19

Fakt PZW jest od delegatów, zebrań delegatów szkoleń delegatów itp a ryb coraz mniej. Zastanawia mnie jedna rzecz,że w Polsce opłaty za wędkowanie są wyższe jak w krajach europy zachodniej. Wniosek powinien być chyba prosty . Skoro ceny mamy europejskie to i standardy powinny być europejskie a puki co rozmawiam ze znajomymi zauważam ciągły spadek jakości oferowanego "produktu".

ps. Od dwóch lat nie opłacam już składek

Użytkownik gniewomir edytował ten post 31 marzec 2009 - 20:20

#38 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 16:13

Bardzo ciekawy pomysł z ta wedka elektryczna. W tym sezonie sam sprobuje, mam juz dosc wydawanie tysiecy na kije karpiowe, aromaty, mlynki, namioty i tachania tony sprzetu nad wode. Trzeba sprobowac takiej sprytnej wedki wtedy napewno szybciej bede wyciagal ryby a zamrazalke mam duza to napewno nic sie nie zmarnuje.

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 01 kwiecień 2009 - 16:15

www.carpholic.pl

#39 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 01 kwiecień 2009 - 17:49

CYTAT(gniewomir @ wto, 31 mar 2009 - 21:19)  
ps. Od dwóch lat nie opłacam już składek

w ten sposób okradasz wędkarzy którzy je opłacają w tym i mnie...
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#40 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 01 kwiecień 2009 - 18:12

CYTAT(Czarnyy @ śro, 01 kwi 2009 - 17:13)  
Bardzo ciekawy pomysł z ta wedka elektryczna. W tym sezonie sam sprobuje, mam juz dosc wydawanie tysiecy na kije karpiowe, aromaty, mlynki, namioty i tachania tony sprzetu nad wode. Trzeba sprobowac takiej sprytnej wedki wtedy napewno szybciej bede wyciagal ryby a zamrazalke mam duza to napewno nic sie nie zmarnuje.

icon_mrgreen.gif

@Gniewomir
Jeśli jest tak jak piszesz to jak napisał @Homegeon...okradasz innych...więc jesteś złodziejem...i kłusownikiem....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych