Skocz do zawartości

Zdjęcie

W Obronie Okazów Ryb Drapieżnych !

205 odpowiedzi w tym temacie

#41 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:58

Również jestem ZA

Użytkownik Muszkarz edytował ten post 04 grudzień 2008 - 18:58

#42 sum85

sum85

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 20:49

CYTAT(Kaziol @ czw, 04 gru 2008 - 13:09) Wyświetl post
Ja też jestem za. Tylko jeśli to będzie tylko zapis, bez egzekwowania tego, a np. liczbe strażników w regionie będzie można policzyć na palcach jednej ręki to czarno to widze.

strażników jest zdecydowanie za mało niektórzy nie zasługują na miano wędkarza robią co chcą, powinny byc częstrze kontrole ,jak coś mozecie liczyć na mojego mejla

#43 matrix

matrix

Weteran

• Members
  • 183 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 21:15

też popieram

#44 tandi

tandi

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 21:49

Ja tez sie podpisuje.

#45 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 21:55

Więc kolejny post kolegi wraz z wnioskiem, gdzie można się podpisać i wysłać go na stronę PZW.

Cyt:

Witam serdecznie, cieszę się że moja inicjatywa znalazła szerokie poparcie w internecie, na dzień dzisiejszy wysłałem juz pisma przewodnie do czasopism: WW oraz WŚ z prośbą o rozpropagowanie tej akcji, chcę aby przybrała ona ogólnopolski charakter bo im więcej zyskamy zwolenników tym większą będziemy mieć szanse na sukces. Ponieważ konsultuje na bieżąco propozycje górnych wymiarów ochronnych z wieloma osobami, powstała potrzeba rozszerzenia tego na inne gatunki ryb takich jak: sum, głowacica, łosoś oraz troć (przypominam ,że chodzi o CENNE i rodzime gatunki ryb drapieżnych). Na chwile obecną plan działania widzę tak:

- Załączam szablon pisma które każdy popierający akcje może wypełnić, dodać swoje osobiste uwagi na temat górnych wymiarów i wysłać na adres email:

zgpzw@zgpzw.pl

lub listownie na adres ZG PZW w Warszawie czyli:

ZG PZW
ul Twarda 42
00-831 Warszawa

( Jeżeli chcecie przedstawić swoje propozycje dotyczące gatunków oraz górnych wymiarów ochronnych poszczególnych ryb, proszę to wpisać w polu "Osobiste Uwagi" )

- Mam też plan aby na Targach Wędkarstwa w Warszawie które odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2009 roku, zbierać podpisy od osób które będą popierać akcje, a następnie listę tą przekazać do ZG PZW
- W lutowych numerach czasopism wędkarskich WW oraz WŚ powinny się ukazać informacje o naszej akcji.

Proszę o rozpowszechnianie tej akcji i wysyłanie pism/emaili do ZG PZW. Jestem otwarty na wszelkie propozycje dotyczące planu działania, jeżeli macie jakieś pomysły oraz idee, warto to przedyskutować.

http://www.wrzuta.pl...laminie_apr.doc
Pozdrowienia
Klay

#46 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 23:03

CYTAT(Marcin92 @ czw, 04 gru 2008 - 16:31) Wyświetl post
oczywiście jestem za ,

ale nie zapomnijcie do tej listy dodać suma z wymiarem ochronnym mniej więcej 100cm (1m)

łowi się dla przyjemności, a nie dla mięsa.

Takiego suma wypuściłbym dlatego, że jest za mały icon_wink.gif
Dla ryby dorastającej do 100 kg wymiar maksymalny powinien wynosić pomiędzy 15 a 20 kg. Jeśli wymiary pozwalające na zabranie ryby będą dotyczyły 10-ciu sekund z jej życia to i tak nikt ich nie będzie przestrzegał.

A co do przestrzegania regulaminu: Ogólnie uważam przeciętnych amerykanów za ograniczonych idiotów i rzadko staram się brać z nich przykład, ale: kiedyś u nich było tak (nie wiem, czy nie jest tak dalej), że każdy legalnie łowiący mógł skontrolować spotkanego łowiącego obok. Ba! Mógł go nawet obezwładnić zgodnie z prawem i wezwać służby mundurowe jak coś było nie tak. To oczywiście przesada w naszych realiach ale można by wprowadzić do regulaminu możliwość żądania od łowiącego obok okazania uprawnień. A najlepiej wprowadzić w życie taki zwyczaj, że na "dzień dobry" pokazujemy kartę i oznajmiamy, że łowimy zgodnie z regulaminem.
Вода это колыбель разумной жизни.

#47 ATIQUE

ATIQUE

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 00:38

Oczywiście też jestem ZA !!!

Ale Panowie - spójrzmy smutnej prawdzie w oczy. W tym sezonie byłem bardzo czesto na rybach - niemal co weekend. Ile ja sie napatrzyłem na dziadków ladujących wszystko co złowią do worka, ile się nasłuchałem od kumpli ("No co ty, nie mów że jakbyś złowił metrowego szczupaka, tobyś wypuścił?!!!"). A kontroli ani widu ani słychu. Na co góra przepisów, skoro większość ludzi twierdzi (znane powiedzenie - szczególnie w filmach) że przepisy są po to żeby je łamać. Więcej kontroli nad wodami i edukacja, edukacja, edukacja (nie tylko przez internet bo pewnie z 3/4 wędkarzy polskich niema nawet dostępu do sieci).

Lecz pomimo tego pesymistycznego tekstu i tak mam nadzieję że będzie lepiej icon_smile.gif

#48 robaczywakorporacja333

robaczywakorporacja333

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 15:34

oczywiscie jestem za. mam nadzieje że dojdzie to do skutku. choć ja należe do GRŁ to pewnie umnie sie nic nie zmieni

#49 Gawron

Gawron

Wędkarz

• Members
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo , motoryzacja , poszukiwania z wykrywaczem metali , strzelectwo .

Napisano 05 grudzień 2008 - 17:48

koledzy również jestem ZA
myślę że jesteśmy w stanie coś zrobić aby takich trofeów było mniej

#50 łylli

łylli

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 19:38

witam ja tez jestem za tym zeby zwiekszono wymiar ochronny ryb drapieznych ale zastanawiam sie czy to cos zmieni bo spotkałem sie w tym roku i nie tylko ze wedkarze nic sobie nie robią z wymiaru i biorą wszystko co sie na haczyk zaczepi spotykam sie z tym nagminnie i nie ma reguły młody czy stary pytam czy z głodu czy z chęci pochwalenia sie ze sie nie było na darmo, kazdy odpowiada ''co cie to obchodzi albo spadaj gosciu''normalnie az szkoda słów zastanawiałem sie co trzeba zrobic zeby móc takiego delikwenta ukarac albo zaprowadzic pod odpowiedni organ sprawiedliwosci -jak zostac straznikiem albo kontrolerem wedkarskim .pozdrawiam

#51 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 21:34

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 26 listopad 2009 - 18:52

#52 sum85

sum85

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 21:35

CYTAT(łylli @ pią, 05 gru 2008 - 22:38) Wyświetl post
witam ja tez jestem za tym zeby zwiekszono wymiar ochronny ryb drapieznych ale zastanawiam sie czy to cos zmieni bo spotkałem sie w tym roku i nie tylko ze wedkarze nic sobie nie robią z wymiaru i biorą wszystko co sie na haczyk zaczepi spotykam sie z tym nagminnie i nie ma reguły młody czy stary pytam czy z głodu czy z chęci pochwalenia sie ze sie nie było na darmo, kazdy odpowiada ''co cie to obchodzi albo spadaj gosciu''normalnie az szkoda słów zastanawiałem sie co trzeba zrobic zeby móc takiego delikwenta ukarac albo zaprowadzic pod odpowiedni organ sprawiedliwosci -jak zostac straznikiem albo kontrolerem wedkarskim .pozdrawiam

właśnie ja juz sie wypowiadałem troche na temat strazników powinno być ich więcej bo to co sie wyprawia to jest niemozliwe jezdziłem ponad rok i ani jednego straznika

#53 Piccolo

Piccolo

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 06 grudzień 2008 - 19:44

PEŁNE POPARCIE

wolny.jpg

#54 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 09 grudzień 2008 - 08:33

CYTAT(Klayman @ czw, 04 gru 2008 - 22:55) Wyświetl post

Więc jeśli popieracie ten wniosek, wyślijcie ten plik podpisany przez Was na powyższy adres !!! To nic nie kosztuje, poświęćcie temu 5 minut !
Pozdrowienia
Klay

#55 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 13 grudzień 2008 - 15:31

Czy ktoś już wysłał wniosek ? Sprawa jest dość pilna, jeśli chcecie coś zmienić w naszych przepisach, zróbcie to ! icon_smile.gif
Pozdrowienia
Klay

#56 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:57

CYTAT(Klayman @ sob, 13 gru 2008 - 16:31) Wyświetl post
Czy ktoś już wysłał wniosek ? Sprawa jest dość pilna, jeśli chcecie coś zmienić w naszych przepisach, zróbcie to ! icon_smile.gif

wyslalem jak tylko ta informacja pojawila sie na forum czyli juz ladnych pare dni temu icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#57 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 11:11

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 26 listopad 2009 - 18:53

#58 ciechan

ciechan

Weteran

• Members
  • 304 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:00

JESTEM ZA!!! Ratujmy bo będzie za późno.

wniosek też wysłałem.

Użytkownik ciechan edytował ten post 31 grudzień 2008 - 16:11

#59 bartekkk1

bartekkk1

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 17 styczeń 2009 - 18:14

CYTAT(Klayman @ sob, 13 gru 2008 - 18:31) Wyświetl post

JESTEM ZA!
A do wnoisku :trzeba podać swój pełny adres czy wystarczy miejscowość? i czy w portalu podać :http://www.splawik.com.pl

#60 multivitamina111

multivitamina111

Wędkarz

• Members
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Polowania na drania!!!

Napisano 01 luty 2009 - 15:25

Jestem za wniosek już wysłałem e-mailem. Zobaczymy bracia tylko jakie będą efekty. Pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
GTW
Grupa Trzymająca Wędki
NO KILL

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych