Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkowanie W Usa

724 odpowiedzi w tym temacie

#1 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 20:16

Witam wszystkich kolegów po kiju,mieszkam w stanie NY, najchętniej uprawiam wędkarstwo gruntowe,choć nie tylko.W tym sezonie wędkowałem przeważnie na jeziorach stanu New Jersey i New York,chociaż zdarzyło się parę wypadów nad rzeki Hudson i Delaware.Chętnie nawiąże kontakt z kolegami ze wschodniego wybrzeża.
Pozdrawiam

#2 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 01:46

Robert, ostatnio wedkowales??? U mnie pare kilka ladnych pstragow- rezerwuary w upstate. Muskie i tigerow nie widac -zdanie wszystkich znajomych z upstate, moze ty masz jakies wiadomosci

pozdrawiam

#3 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 03:35

Niestety ostatnimi czasy nie moczyłem kija.Na dłuższe posiedzenia jeszcze za zimno,a ponieważ nie spinninguję to czekam z niecierpliwością na ocieplenie.
Na pewno znasz Carnagie Lake w okolicach Princeton,łowiłem tam piękne karpie w ubiegłym roku.
Z innych miejsc w NJ wpadam często nad Farrington Lake,tam przeważnie węgorz i catfish,chociaż widziałem ładne bassy i pikes łowione na spinning.
Mam tam kapitalną miejscówkę na nocne zasiadki,ale to chyba nie Twój cup of tea. Z innych ulubionych miejsc to Hudson River w okolicach Beacon,NY,Candlewood Lake w Danbury ,CT i Delaware River w okolicach Port Jarvis.
Pozdrawiam.

#4 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:14

jutro, albo pojutrze pojade na dwa-trzy dni do greenwood lake- sprawdze jak tam wyglada-chociaz ostatnio spod lodu tylko perchaki

pozdrawiam

#5 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 23:33

Daj znać jak Ci poszło po powrocie.A jeśli w czasie Twoich spinningowych wędrówek wpadnie Ci w oko jakaś fajna miejscówka dla grunciarza to daj namiary please.
W nadchodzącym sezonie zamierzam znależć nowe potencjalne miejscówki a sam wiesz jak tu jest z łowieniem z brzegu,szczególnie w nowych miejscach.Google Earth wszystkiego Ci nie pokaże a na miejscu okazuje się że trzymetrowe chaszcze uniemożliwiają jakikolwiek dostęp.
Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

#6 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 23:50

nie ma problemu rozejrze sie, pozdrawiam

#7 pikeangler

pikeangler

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 00:26

W koncu bede mogl sie dowiedziec gdzie co i jak.Jak tam jest z zezwoleniami panowie ?jakies licencje ,oplaty itp.Bo jak ostatnio bylem w NY to typ ze sklepu wedkarskiego na Green Poincie niewiele wiedzial na temat wekarstwa w okolicach i probowal mnie wyslac do Kanady.

#8 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 01:30

CYTAT(pikeangler @ wto, 27 sty 2009 - 19:26)  
W koncu bede mogl sie dowiedziec gdzie co i jak.Jak tam jest z zezwoleniami panowie ?jakies licencje ,oplaty itp.Bo jak ostatnio bylem w NY to typ ze sklepu wedkarskiego na Green Poincie niewiele wiedzial na temat wekarstwa w okolicach i probowal mnie wyslac do Kanady.

Jeśli interesuje Cię stan Nowy Jork to koszt licencji rocznej dla rezydentów wynosi $ 19,dla mieszkańców innych stanów $ 40.
W New Jersey odpowiednio $ 22.50 i $ 34.
Connecticut: 20 i 40, Pennsylvania 22.70 i 52.70.
Na każdy stan potrzebna jest osobna licencja.Przepisy,wymiary i okresy ochronne są również zróżnicowane w obrębie danego stanu,np w Nowym Jorku możesz legalnie łowić na dwie wędki, w New Jersey już na trzy.Możliwe jest wykupienie licencji krótkoterminowych dla osób wędkujących gościnnie.Sprzedażą zajmują się przedewszystkim sklepy wędkarskie i sportowe.Nie jest wymagane zdawanie żadnych egzaminów.
Jeśli interesują Cię opłaty w innych stanach to odsyłam na tą stronę.
Pozdrawiam.

Użytkownik ErJot edytował ten post 20 grudzień 2010 - 02:09

#9 SlawekM

SlawekM

Wędkarz

• Members
  • 88 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 03:41

Witam wszystkich.
Widze ze jest nas tu kilku zapalencow na tym wschodzie ,
co do ryb to w mojej okolicy jest pare miejsc gdzie mozna zlowic karpie,sumy,wegorze ,pstraga
Przepraszam za pisownie ale nie mam polskiej czcionki.
Serdecznie pozdrawiam brac wedkarska.

#10 SlawekM

SlawekM

Wędkarz

• Members
  • 88 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 03:52

W okolicy Princeton polecam Stony Brook Park

#11 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 03:53

Erjot, jestes CAG member ?

#12 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 04:16

CYTAT(karpiarz @ wto, 27 sty 2009 - 22:53)  
Erjot, jestes CAG member ?

Tak,a Ty?

#13 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 04:17

CYTAT(SlawekM @ wto, 27 sty 2009 - 22:52)  
W okolicy Princeton polecam Stony Brook Park

Jakie to łowisko,jak z parkingiem overnight?
Bo właśnie w okolicach Princeton jest kłopot z nocnym parkowaniem ,np nad Carnagie Lake.Po zmroku wynocha albo masz ticket.

Użytkownik ErJot edytował ten post 28 styczeń 2009 - 04:19

#14 marbo30

marbo30

Weteran

• Members
  • 561 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 10:16

a nie orientujecie sie na ile wedek mozna lowic w stanie ILLINOIS bylem tam pare razy jednak przy kupnie licencji (zawwsze kupoalem w WAL-MART ) nikt nigdy nie wiedzial na ile wedek mozna lowic a juz o wymiarach to juz chyba nie slyszeli:) ,zreszta tam nikt ryb nie bierze do domu

#15 pikeangler

pikeangler

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 11:51

dzieki panowie nastepnym razem jak bede juz wiem zeby nie pytac w tym sklepie tylko tutaj
Znacie moze jakies fajne miejsca niedaleko Yonkers,interesuja mnie glownie szczupakopodobne ,sandaczopodobne i bassy, a takze jakie miesiace beda najlepsze do lowienia tych ryb.
dzieki

#16 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 16:12

CYTAT(pikeangler @ śro, 28 sty 2009 - 11:51)  
dzieki panowie nastepnym razem jak bede juz wiem zeby nie pytac w tym sklepie tylko tutaj
Znacie moze jakies fajne miejsca niedaleko Yonkers,interesuja mnie glownie szczupakopodobne ,sandaczopodobne i bassy, a takze jakie miesiace beda najlepsze do lowienia tych ryb.
dzieki

to tak jak bys sie pytal czy na mazurach jest jakies jezioro szczupakowe-yonkers to tzw. upstate, a wiec polnocna czesc stanu ny-zaglebie rezerwuarow i jezior polodowacowych chociazby w nieodleglych gorach cattskills. Pierwsza miejscowka, ktora przychodzi mi na mysl gdzie oprocz wymienionych mozesz zlowic chociazby Tigera muski to greenwood lake.

A propos pana ze sklepu---chodza juz o nim legendy

#17 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 16:13

CYTAT(marbo30 @ śro, 28 sty 2009 - 05:16)  
a nie orientujecie sie na ile wedek mozna lowic w stanie ILLINOIS bylem tam pare razy jednak przy kupnie licencji (zawwsze kupoalem w WAL-MART ) nikt nigdy nie wiedzial na ile wedek mozna lowic a juz o wymiarach to juz chyba nie slyszeli:) ,zreszta tam nikt ryb nie bierze do domu

Na dwie.Tutajznajdziesz wszystkie informacje dotyczące przepisów w Illinois.
Pozdrawiam.

Użytkownik ErJot edytował ten post 28 styczeń 2009 - 16:15

#18 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 16:17

CYTAT
A propos pana ze sklepu---chodza juz o nim legendy

Widzę Paweł że też miałeś z Grubym doczynienia icon_biggrin.gif

#19 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 16:26

CYTAT(ErJot @ śro, 28 sty 2009 - 16:17)  
Widzę Paweł że też miałeś z Grubym doczynienia icon_biggrin.gif

W zadnym wypadku- znam faceta z opowiesci, kiedy na lowisku mlody chlopak spiningowal telskopowka o dlugosci ponad 3 m- jak wedka uniwersalna icon_wink.gif
-to sie nazywa profesjonalna porada i sila czyszczenia magazynu icon_mrgreen.gif

#20 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 16:46

CYTAT(tracjan @ śro, 28 sty 2009 - 11:26)  
W zadnym wypadku- znam faceta z opowiesci, kiedy na lowisku mlody chlopak spiningowal telskopowka o dlugosci ponad 3 m- jak wedka uniwersalna icon_wink.gif
-to sie nazywa profesjonalna porada i sila czyszczenia magazynu icon_mrgreen.gif

Fakt,chociaż z drugiej strony to dobrze że jest ten sklep,bo to chyba jedyne miejsce w okolicy gdzie można pomacać sobie sprzęt produkcji europejskiej.
Kupiłem u niego kilka rzeczy ,da się coś wytargować jeśli wiesz o co Ci chodzi i znasz produkt.

Użytkownik ErJot edytował ten post 20 grudzień 2010 - 02:10

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych