Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionki - Wasze Opinie O Różnych Plecionkach

162 odpowiedzi w tym temacie

#121 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 16 kwiecień 2012 - 17:47

CYTAT(Tevez @ pon, 16 kwi 2012 - 18:24) Wyświetl post
też myślałem od podobnej wytrzymałości. A polecisz coś może? Jaki kolor?

Do spiningu wziąłbym zapewne zieloną, do opadowych sandaczy fluo żółtą....Generalnie szczupakom to...wsio ryba icon_mrgreen.gif

#122 zorak

zorak

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:20

Dla mnie plecionką nr 1 jest ciągle PowerPro. Zawsze ją polecam bo jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.
Dragon HMG Invader 2,65m 3-12g + Daiwa Caldia 2000A
Dragon Guide Select Skinner Cast 1,95m 40-80g + Team Dragon Big Bait Special MF250iL

#123 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:38

CYTAT(zorak @ pon, 16 kwi 2012 - 21:20) Wyświetl post
Dla mnie plecionką nr 1 jest ciągle PowerPro. Zawsze ją polecam bo jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

ciut za droga icon_confused.gif

#124 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:41

CYTAT(Tevez @ pon, 16 kwi 2012 - 21:38) Wyświetl post
ciut za droga icon_confused.gif

Jak za droga..masz 5 dyszek i pisałeś,że chcesz 100m...Power Pro można na metry kupować ,więc za 100m zapłacisz koło 50zł.

#125 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:47

CYTAT(bobesku @ pon, 16 kwi 2012 - 21:41) Wyświetl post
Jak za droga..masz 5 dyszek i pisałeś,że chcesz 100m...Power Pro można na metry kupować ,więc za 100m zapłacisz koło 50zł.

No znalazłem przykładowo taką 62 zł z przesyłką
http://allegro.pl/pl...2282455216.html

#126 zorak

zorak

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:55

CYTAT(Tevez @ pon, 16 kwi 2012 - 23:47) Wyświetl post

Zapytaj się sprzedwacy czy to jest na pewno oryginalna, bo jak trafisz na podróbę to będziesz się tylko wkurzał.
Dragon HMG Invader 2,65m 3-12g + Daiwa Caldia 2000A
Dragon Guide Select Skinner Cast 1,95m 40-80g + Team Dragon Big Bait Special MF250iL

#127 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 21:59

CYTAT(Tevez @ pon, 16 kwi 2012 - 21:47) Wyświetl post

to co w ofercie na zdjeciu to nie jest plecionka z Ameryki (jednostki metryczne), dlatego dopytaj kogoś kto kupował u tego sprzedawcy plecionkę czy to nie jakieś dziadostwo podróbkowe.

U mnie w sklepie właściciel ściaga bezpośrednio ze Stanów (zawsze jednostki imperialne). Na metry 60gr za metr.

Moją następną plecionką będzie PP Super8Stick wygląda świetnie, ciekawe czy się bardzo postrzępi? Dzisiaj oglądałem i decyzja zapadła

#128 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 22:43

CYTAT(rekmar @ wto, 17 kwi 2012 - 22:59) Wyświetl post
to co w ofercie na zdjeciu to nie jest plecionka z Ameryki (jednostki metryczne), dlatego dopytaj kogoś kto kupował u tego sprzedawcy plecionkę czy to nie jakieś dziadostwo podróbkowe.

U mnie w sklepie właściciel ściaga bezpośrednio ze Stanów (zawsze jednostki imperialne). Na metry 60gr za metr.

Moją następną plecionką będzie PP Super8Stick wygląda świetnie, ciekawe czy się bardzo postrzępi? Dzisiaj oglądałem i decyzja zapadła

Znalazłem oryginalną, ściąganą z USA (przynajmniej na zdjęciu) 65 zł z przesyłką za 100metrów, zamówione, jak przyjdzie to przekonamy się czy oryginał :]

#129 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 06:28

Power Pro jest chyba najczęściej podrabianą linką na rynku. Sporo było informacji o tym, jak odróżnić oryginały od podróbek, jednak podrabiacze ciągle udoskonalają swoje "produkty", niestety tylko w wyglądzie opakowania...

Jak traficie na źródło pewnych, oryginalnych linek- warto podtrzymywać icon_wink.gif

Świetne opinie zbiera linka Varviasa- jednak skubana droga, w szczególności na nasze brudne wody...Może kiedyś się skuszę na testowanie..

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#130 resu

resu

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 00:26

CYTAT(Tevez @ pon, 16 kwi 2012 - 17:09) Wyświetl post
Spiderwire ?

Śliska,cicha. Dalekie rzuty. Najlepszy stosunek jakość/cena. Nawet najtańszy Spiderwire Braid trzyma parametry.
Od siebie polecam Code Red,jezeli nie przeszkadza Ci ten kolor. Ultracast Yellow jest podobno jeszcze lepszy niz Red, niestety odpowiednio droższy.

#131 bolbol1

bolbol1

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 06 maj 2012 - 10:52

Co powiecie o Power Strike Green ?
10lb (5kg)
czy może
Plecionka Stren Sonic Braid ?
10lb (4.5 kg)

Użytkownik bolbol1 edytował ten post 06 maj 2012 - 11:47

#132 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 06 maj 2012 - 20:18

CYTAT(rekmar @ wto, 17 kwi 2012 - 22:59) Wyświetl post

Opis metryczny na szpuli niczego nie przesądza, ponieważ PP dedykowana na rynek europejski ma opis metryczny.
Sam producent podeje rozmiarówkę metryczną na swojej stronie.

Wystarczy cofnąć się kilkanaście postów wcześniej i luknąć na zrzut strony producenta.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#133 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 07 maj 2012 - 13:51

Skusiłem się jednak na Power Pro, wychodzi na to że oryginalna bo spisuję się naprawdę świetnie icon_smile.gif polecam

#134 cin&cin

cin&cin

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 17 maj 2012 - 19:18

Nie polecam nic z firmy mistral shiro.
Kupiłem plecionke żółta 0,32mm niby 35kg ale ją w rękach rwę.Nie polecam to ścierwo.
Miałem spiderwire już 3 cezon nie widzę zbytnio oznak zurzycia.
Urzytkuję aktualnie berkleya whishplash moss green polecam wytrzymała 0,25 bodajrze i wyrywam kępy trzcin z sumem 20+,W rekach jej nie zerwałem.
Ale przed shiro przestrzegam(miałem tez przyponową 0,12 i rwałem ja na rybkach ponizej 1kg)

#135 janih

janih

Wędkarz

• Members
  • 88 postów

Napisano 18 maj 2012 - 06:59

kupilem tydzien temu Cormoran X Power 0.16 - nie wiem czy to moja wina ale przy pierwszym uzyciu pekla trzy

razy przy zarzucaniu koszykiem 60+zaneta

Moze to kwestia zlezenia produktu bo byl na wyprzedazy po 39,-

teraz zakupilem Power Pro 0.19 oraz Sufixa 0.15 ale cos wiecej napisze zapewne za jakis czas
Fenwick Aetos+Shimano Stradic FJ
Fenwick RiverRunner+Stradick Ci4 soon

#136 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 21 maj 2012 - 13:25

Uwaga na podróbki!!

W tym przypadku Power Pro:
http://allegro.pl/pl...2337616464.html
http://allegro.pl/pl...2348918954.html
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#137 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 21 maj 2012 - 19:56

CYTAT(Kamil Z. @ pon, 21 maj 2012 - 14:25) Wyświetl post

TAK TAK ...

JEST TEGO SPORO NA ALLEGRO TERAZ

kurcze tylko kolor kiepsko im wyszedł bo na opakowaniu żółta, a na szpuli zielona.

Pamiętajcie, że w niskich grubościach są odpowiednio 0,10 : 0,13 : 0,15 : 0,19 :0,23 mm (METRIC SIZES)

poza 0,10 nie ma parzystych !!!

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#138 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 21 maj 2012 - 21:11

Koledzy widzę, że każdy poleca power pro, spiderwire i berkley a co z daiwą tournament nikt jej nie poleca czy nikt nie stosował.

Ja mam na jednym młynku power pro i jest naprawdę dobra no ale daiwa moim zdaniem lepsza.
Jedynym minusem jest jej kształt mianowicie chyba nie do końca jest okrągła ale najważniejsze, że piekielnie wytrzymała, śliska i nie widać śladu zużycia.
Polecam.

#139 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 21 maj 2012 - 21:36

CYTAT(wiselka @ pon, 21 maj 2012 - 22:11) Wyświetl post
Koledzy widzę, że każdy poleca power pro, spiderwire i berkley a co z daiwą tournament nikt jej nie poleca czy nikt nie stosował.

Ja mam na jednym młynku power pro i jest naprawdę dobra no ale daiwa moim zdaniem lepsza.
Jedynym minusem jest jej kształt mianowicie chyba nie do końca jest okrągła ale najważniejsze, że piekielnie wytrzymała, śliska i nie widać śladu zużycia.
Polecam.

Daiwy tournament nie znam więc się nie wypowiadam.

PP i Spiderwire znam i mogę polecić.
W zasadzie do PowerPro mam takie zaufanie, że specjalnie nie eksperymentuję i nie szukam na siłę innej.

Barkley ... hmm ... przynajmniej FireLine Crystal - do bani, totalna porażka odradzam.

#140 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 21 maj 2012 - 21:48

Witam .
A mnie ciekawi ile jeszcze ten oszukańczy i jak na razie bezkarny proceder sprzedawania podróbek na allegro będzie trwał ?, nie ma na nich " bata " !!. Zakup na naszym rynku oryginalnej markowej plecionki jest wysoce ryzykowny , nie tylko allegro ale też niektóre sklepy wędkarskie wciskają wędkarzom ten kit . icon_redface.gif
Jest na to sposób , kupować za granicą ( najlepiej w USA ) ale niestety nie każdy ma taką możliwość .
Pozdrawiam .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych