Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionki - Wasze Opinie O Różnych Plecionkach

162 odpowiedzi w tym temacie

#41 prw6

prw6

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 28 maj 2009 - 22:42

icon_mrgreen.gif ale na lowisku gdzie ja łowie nie ma az takich zaczepow kumpel ma na 30 kg i jeszcze mu sie nigdy nie zerwala icon_biggrin.gif

#42 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 29 maj 2009 - 07:05

PP 20 Lb to juz kawał sznurka prostuje, rozgina kute haki ale jak trafimy ta plecionka w zaczep wejdzie jej odcinek gdzies pod karcz lub miedzy kamienie to niema zmiłuj sie icon_neutral.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#43 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, rowery i traki.

Napisano 29 maj 2009 - 08:15

Ja używałem plecionkę York Cadman i jestem z niej nie zadowolony gdyż bardzo łatwo się skręca włókna szybko pękają przez co plecionka pęka pod ciężarem ok 3kg a wytrzymywać powinna 17kg. Była 2 razy na morzu i parę razy na jeziorze i musi iść do śmietnika, zaznaczam ze po każdym wędkowaniu szpula z plecionką była dokładnie wypłukiwana wodą. Yorka zastępuje Konger Tigrex zobaczę jak on będzie się sprawował.
plecionka.jpg

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy

#44 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 29 maj 2009 - 14:02

odpuść sobie tani badziew i kup coś importowanego za naprawdę niewygórowaną kasę icon_wink.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#45 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, rowery i traki.

Napisano 29 maj 2009 - 21:02

CYTAT(Homegeon @ pią, 29 maj 2009 - 15:02) Wyświetl post
odpuść sobie tani badziew i kup coś importowanego za naprawdę niewygórowaną kasę icon_wink.gif

A co polecasz tak do 60zł. Wiem ze za tą kasę nie będę miał plecionki która wytrzyma 2 sezony. A i jeszcze co do ceny to niestety więcej nie mam gdyż jestem jeszcze uczniem i kasy mam tyle co od rodziców i rodzinny dostaje co jakiś czas. Pozdro

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy

#46 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 29 maj 2009 - 21:08

Za tą kasę kupisz szpulkę Power Pro, Stren Sonic Braid, SpiderWire. Każda z tych plecionek jest naprawdę godna polecenia. Polecam Pawła Sułka(www.aspius.pl). 100% oryginały z USA.
Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#47 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 11:42

Ponieważ jest wiele sprzeczności co do tzw. "średnicy" czy też grubości plecionki. Niektórzy uważają że oryginalne są tylko z opisem amerykańskim w LBS i YDS zamieszczam tabelkę ze strony firmy PowerPro - amerykańskiego producenta plecionek.

PowerPro_rozmiar.jpg

Tabelka po lewej - przedstawia rozmiary w oznaczeniach amerykańskich - kolumna diameter (in) jest grubością - "średnicą" w calach, wytrzymałość (size) Lb - jest wytrzymałością w funtach na węźle. Nie zawiera ona najcieńszego rozmiaru o wytrzymałości 5

Tabelka po prawej: grubość w mm, wytrzymałość w kg - liniowa a nie na węźle - zgodnie z oznaczaniem europejskim

Porównań należy dokonywać w ten sposób że 1-szy wiersz po lewej odpowida 2-giemu po prawej itd.

Użytkownik Darczez edytował ten post 11 czerwiec 2009 - 11:44

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#48 marcin 16

marcin 16

Weteran

• Members
  • 187 postów
  • Zainteresowania:[URL=http://www.wifiplanet.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/114/16b6858570860a07m.jpg[/IMG][/URL]

Napisano 09 lipiec 2009 - 11:11

Ja twierdze ze mojm zdanim jest najleprza plecionka fluo dragona uzywam juz ja długo i nie zawodła mnie ani razu na wisle kazda plecionka dostaje mocno styrana miałem nawed team dragon i inne to rwały sie jak 14 zyłka po 3 tygodniach uzytkowania intesywnego jedynie moje wymagania spałnia jeszcze power pro a reszta to kicha jak chodzisz za sadałem musisz miec pewna pleciakę nie raz sie przekonałem jak na bolku trzasła jak nie wiem co a przetarta nie była tanie i nie znane firmy plecionki za 50zł to syfy nie nadjace sie na spinnig

Użytkownik marcin 16 edytował ten post 09 lipiec 2009 - 11:15

#49 drunkymoonky

drunkymoonky

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 10:34

Tak czytam te wasze wpisy o plecionkach i az chce sie odezwac z moja opinia na ten temat.
Jedni pisza miekka , drudzy twarda , inni pytaja czy bedzie na 2 sezony albo i na 1.
Ja jestem tego zdania ze kazda plecionka rozni od drugiej tym ze ma swoje zastosowanie . Tak samo jedni plecionka spininguja drudzy łowia na grunt ( na karpia , suma czy inne duze ryby)
Niema uniwersalnej plecionki , zawsze straci kolor po kilku wypadach na ryby, po jednym sezonie straci wytrzymałosc na zerwnie jak sie bedzie targało tysiace zaczepow .Wiadomo ze taki co wedkuje tylko w weekendy bedzie mial plecione na dłuzej np 2 sezony niz taki co wedkuje dziennie i bedzie mial TAKA sama plecianke na pare tygodni bo czesciej ja uzytkuje. Plecionki maja swoje zastosowanie woda słodka /słona, spining , czy na karpia , suma itd itp. Plecionka sie moze zuzywac tez np bo ktos ma przelotki w wedce nieprznaczone do uzywania tego produktu, rolka kolowrotka nie jest łozyskowana lub małej srednicy , czesto zle nasmarowana. Rozny sprzet ludzie uzywaja , jak to widac nad woda i potem sa rozne opinie na temat jednego produktu.
kalkulacja jest prosta :Jak ktos łowi w zaczepach i do tego spininguje wiec wydatek plecionki zwraca sie po kilku wypadach na ryby. Teraz pare przynet spiningowych raptem 10-12 sztuk to jest okolo 50 zł +. Wkoncu plecionki nie sa juz tak drogie jak kiedys.
dodaje text kolesia ktory w tym sezonie kupil sobie plecionke " kupilem sobie plecionke i jak mam teraz zaczep to nawet kotwicy niepodnosze tylko targam na chama az sie haki rozginaja " <- ciekawe czy starczy mu na 2 sezony , albo czy bedzie miala taka sama wytrzymalosc po 2,3 miesiacach jak takich korzeni trafi mu sie np 10 za 1 wypadem na ryby

#50 angorek

angorek

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 06:27

Witam!

Mam pytanko może ktoś testował plecionkę Bushido dynamic czy warto kupić?
Z góry dzięki.

PZDR

#51 NO KILL

NO KILL

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 13:57

jaki kolor PP najlepjej wybrać??
czerwony , zielony , żółty , biały ??

#52 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 14:08

CYTAT(NO KILL @ wto, 01 wrz 2009 - 14:57) Wyświetl post
jaki kolor PP najlepjej wybrać??
czerwony , zielony , żółty , biały ??

na sandacze z opadu-fluo, na szczupce itd wziąłbym sobie czerwoną lub zieloną.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#53 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 06 październik 2009 - 14:58

Kupiłem dziś pierwszy raz power pro zieloną 0,15 i kurcze wydaje mi sie, że jest ona znacznie przegrubiona, zrobiłem podkład z żyłki 020 a plecionka w palcach wydawała się jeszcze grubsza od podkładu. Nie mam mikrometru w oczach, ale na bank mam przegrubioną, bo porównywałem też z żyłka 0,16. Plecionke kupiłem w dobrym sklepie wędkarskim na metry (0,50gr metr) czytałem, że często zdarzają się podróbki tejże plecionki mam nadzieję, że ja na taką nie trafiłem. Napiszcie, czy oryginalna power pro wystepuje równiez na dużych szpulach, bo nie mam doświadczenia z plecionkami.

#54 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 06 październik 2009 - 18:21

Plecionka nie ma średnicy, więc nie ma co porównywać ją z żyłką.....Co do dużych szpul-tak występuje na takowych więc możliwe, że jednak nie masz podróbki icon_smile.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#55 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 06 październik 2009 - 21:09

Jutro ruszam na rybki więc jak cos wyjdzie w praniu, myślę, że to oryginał, bo sklep jest naprawdę porządny znam osobiście własciciela i nie pochańbił by się takim procederem, poprostu w palcach wydaje mi się grubsza od żyłki, ale jak mówisz, że wszystko ok to nie pękam. Dzięki i pozdrawiam!

#56 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 06 październik 2009 - 21:22

Łowiłem na kilka plecionek i chyba najdłużej mi służyła niezbyt lubiana Berkleyowska WiplashPro 00,6 mm 10 kg ... przegrubiona ale wytrzymałość ma taką jaką napisali ...

Przez rok łowiłem na PP 15 lbs ... służyła do castingu ... teraz nawinąłem ją na grunt ... jeszcze mam nadzieję, że posłuży troszkę na gruncie ale po roku użytkowania nie na wiele się nadawała do spina.

Teraz kupiłem sobie Dragonowską Elektrę ... zobaczymy, co jest warta ... póki co nawinięta i nie używana ... cieniutka 0,10 mm i ponad 6 kg wytrzymałości ... brzmi obiecująco ...

No i jeszcze mam Mikadowską Trython Line na morskiej, której używam także do ciężkiego gruntu (sum itp) ... dośc dobra plecionka
Pozdrowienia
Klay

#57 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 06 październik 2009 - 22:32

Mi dzisiaj w sklepie wędkarskim facet polecał plecionkę Jaxon New Concept Line zielona 0,15 100m Mówi, że o ile żyłki mają do d.... to ta plecionka im wyszła i faktycznie nie miał w sprzedaży żadnej zyłki jaxona. Chciał za 100m tego jaxona 52 zł, a ja za PP 100m zapłaciłem 50 zł długo nie myślałem co wybrać.
Macie może jakies doświadczenia z Tą plecionką jaxona? Tak z czystej ciekawości pytam.

#58 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 06 październik 2009 - 22:45

To japońska plecionka a Jaxon się tylko pod tym podpisuje ... tak więc z firmą Jaxon nie ma nic wspólnego poza nazwą. Dośc dobra plecionka, nie droga, nie przegrubiona ... ogólnie można się miło zdziwić ...
Pozdrowienia
Klay

#59 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 07 październik 2009 - 15:17

A co sądzicie o tej Plecionka Micro Tex Sinking, dobra cena ,zainteresowanie dość duże?

http://www.allegro.p...osc_520001.html

PLECIONKA WĘDKARSKA

• 300 METRÓW
  • NAWINIĘTA NA 2 SZPULE
  • MIĘKKA
  • TRWAŁA
  • WŁAŚCIWOŚCI TONĄCE
OPIS PRODUKTU Główny splot wiązek jest dodatkowo wzbogacony o włókna ciężkiego fluorokarbonu. Plecionka Micro Tex Sinking ma charakterystykę tonącą, a podwójna apretura na włóknach przedłuża jej żywotność w porównaniu do plecionek konstrukcji i włókien standardowych.

Przy zamówieniu prosimy o informację, jaką grubość plecionki Państwo wybierają. Do wyboru (grubość - mm/ wytrzymałość - kg):
  • 0,10mm - 7,0kg
  • 0,12mm - 8,40kg
  • 0,14mm - 9,0kg
  • 0,16mm - 10,20kg
  • 0,18mm - 13,6kg
  • 0,20mm - 15,7kg
  • 0,22mm - 19,5kg
  • 0,25mm - 23,8kg
  • 0,28mm - 26,4kg
  • 0,35mm - 35,3kg
  • 0,40mm - 43,8kg

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 07 październik 2009 - 15:19

#60 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 07 październik 2009 - 16:23

CYTAT(SławomirJ @ śro, 07 paź 2009 - 16:17) Wyświetl post
A co sądzicie o tej Plecionka Micro Tex Sinking, dobra cena ,zainteresowanie dość duże?

Po ostatnich swoich doświadczeniach nie ryzykował był tej Micro Tex Sinking i kupił PowerPro na szpuli 270 m - koszt 90-110 PLN....

... co do doświadczeń to kupiłem dwa tygodnie temu okazyjnie (wyprzedaż) w cenie - 41 PLN plecionkę Barkley FireLine Crystal grubość 0,20 mm, 114 m

fire_line.jpg

Jak na razie plecionka jest sztywna jak drut, ma pamięć kształtu - nie prostuje się po rzucie tylko, na calej dlugości jedna spirala, wygląda jak rozplątany zmywak, jeszcze pomęczę ją trochę i zobaczymy. Może cienkie rozmiary są lepsze. Puki co żałuję, że nie dorzucilem 15 zł i nie kupiłem PowerPro.

CYTAT(radkacz @ wto, 06 paź 2009 - 15:58) Wyświetl post
Kupiłem dziś pierwszy raz power pro zieloną 0,15 i kurcze wydaje mi sie, że jest ona znacznie przegrubiona, zrobiłem podkład z żyłki 020 a plecionka w palcach wydawała się jeszcze grubsza od podkładu. Nie mam mikrometru w oczach, ale na bank mam przegrubioną, bo porównywałem też z żyłka 0,16.

Po pierwsze nie należy porównywać grubości przezroczystej żyłki z nieprzezroczystę plecionką na oko bo zawsze przezroczyste wyda się cieńsze - jeśli już to suwmiarką lub mikrometrem.

Po drugie plecionki zwykle wydają się grubsze bo prawdopodobnie producenci podają średnicę wynikającą z przekroju czynnego włókien składowych, a nie średnicę splotu. Podobnie rzecz ma się przy przewodzie elektrycznym - drut jest zawsze cieńszy od linki przy tym samym przekroju czynnym.

Użytkownik Darczez edytował ten post 07 październik 2009 - 16:26

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych