Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionki - Wasze Opinie O Różnych Plecionkach

162 odpowiedzi w tym temacie

#21 xabre

xabre

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 20:33

CYTAT(Greg #2# @ pon, 17 lis 2008 - 00:50) Wyświetl post
niewiem czy trzeba ja uzywałem swoja PP dosyc intensywnie od maja tego sezonu i teraz wymagała przewiniecia na druga strone

PP jest jedną z najlepszych plecionek na rynku, jednak wiele zależy od częstotliwości i warunków w jakich jest używana. Plecionka (015) którą kupiłem w maju zakończyła żywot w połowie października. Teraz mam 0,19, po miesiącu użytkowania odpadło jakieś 10m.

I nie piszcie, że niemożliwe dla oryginalnej plecionki - wcześniej zaliczałem 3,4 wypady po 5-6 godzin tygodniowo. Aha i większość wypadów była na rzeki z mnóstwem zaczepów icon_wink.gif.

#22 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 23:54

CYTAT(xabre @ wto, 18 lis 2008 - 23:33) Wyświetl post
PP jest jedną z najlepszych plecionek na rynku, jednak wiele zależy od częstotliwości i warunków w jakich jest używana. Plecionka (015) którą kupiłem w maju zakończyła żywot w połowie października. Teraz mam 0,19, po miesiącu użytkowania odpadło jakieś 10m.

I nie piszcie, że niemożliwe dla oryginalnej plecionki - wcześniej zaliczałem 3,4 wypady po 5-6 godzin tygodniowo. Aha i większość wypadów była na rzeki z mnóstwem zaczepów icon_wink.gif.

ja mam takie małe pytanie do kolegów.
Piszecie, że ta czy ta plecionka jest najlepsza.
Rynek plecionek jest niesamowicie rozbudowany, wiele z nich jest bardzo ciężko osiągalnych na krajowym rynku, chociażby wspomniana rapala ht2. Nie dostępna na allegro, nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym moze dlatego ze cena wychodzi ok 220zl
moim zdaniem są lepsze i gorsze, lecz ciężko powiedzieć która jest najlepsza.

OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#23 xabre

xabre

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 09:37

CYTAT(pacokrak @ śro, 19 lis 2008 - 02:54) Wyświetl post
Piszecie, że ta czy ta plecionka jest najlepsza.
Rynek plecionek jest niesamowicie rozbudowany, wiele z nich jest bardzo ciężko osiągalnych na krajowym rynku, ...

Może rzeczywiście źle sformułowałem swoją wypowiedź icon_rolleyes.gif Powinienem chyba napisać: "Z plecionek które używałem, a używałem wcześniej "Dragon HM69" , "Sufix" i jakiegoś "Berkley'a" PP spisuje się najlepiej. Z taką opinią zgadzają się też moi znajomi po kiju, a niektórzy z nich używali plecionek już w czasach kiedy były one praktycznie luksusem icon_wink.gif, więc coś w tym musi być.
Druga sprawa, że ciężko porównywać produkty ze średniego segmentu cenowego z tymi z najwyższej półki cenowej, na dodatek jeszcze o bardzo ograniczonej dostępności.

CYTAT
moim zdaniem są lepsze i gorsze, lecz ciężko powiedzieć która jest najlepsza.

Dokładnie, tak jak napisałeś - ja też zaznaczyłem "jedna z najlepszych" i przy okazji podałem przykłąd, że nawet dobra plecionka nie jest niezniszczalna

Konger WC IRI Juggler 275 + SPRO RED ARC 1040
Konger WC Tango 240 + SPRO BLUE ARC 9100
Konger EQUS Bravo 240 + Shimano Stradic 2500FH
Team Dragon 2832210 + Team Daiwa Fuego 2500

#24 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 19 listopad 2008 - 15:57

CYTAT(Greg #2# @ nie, 16 lis 2008 - 21:50) Wyświetl post
wymagała przewiniecia na druga strone

Czy to chodzi o to aby teraz nawinąć plecionke na szpule od tej stron na którą cały czas sie łapało i była w wodzie icon_question.gif Niewiem czy dobrze rozumuje icon_redface.gif
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#25 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 12:51

CYTAT(Rafi z mafi @ śro, 19 lis 2008 - 18:57) Wyświetl post
Czy to chodzi o to aby teraz nawinąć plecionke na szpule od tej stron na którą cały czas sie łapało i była w wodzie icon_question.gif Niewiem czy dobrze rozumuje icon_redface.gif

tak chodzi o to by ją przewinąć właśnie w taki sposób, warto zrobić podkład z żyłki bo zapobiega to obrotowi całego zwoju na szpuli, mnie się tak zdarzyło...

Pozwoliłem sobie zrobić kolejny wpis i wrzucić fotki plecionki Dragona po sezonie łowienia w słonej wodzie.

Jak widać plecionka straciła trochę na kolorze, i jeszcze jedno, jest miękka więc raczej nie nadaje się na łowienie w ujemnej temperaturze.
Lecz to jeszcze sprawdzę.

no niekoniecznie tym dragonem, zobaczę jak się sprawuje rapala HT2 jest bardzo zwarta.

OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#26 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 20 listopad 2008 - 15:45

W najnowszym numerze WŚ jest caly artykul o plecionkach.ich porownania itd...a na koncu w tabeli zestawienie wielu plecionek z ich wadami zaletami itd.... mysle ze naprawde godny polecenia
pozdro
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#27 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 17:45

Czytałem ten artykuł dosyć ciekawie napisany, ale wielu plecionek z wyższej półki nie ma. Jedynie PP i napisane - wzorowa plecionka.

#28 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 20:07

A waszym zdaniem jaka jest jeszcze jedna z najlepszych plecionek bo kupuje od 2 lat PP ale jakoś mi niepodchodzi , szybko traci na wytrzymalości (łowie na kamieniach, karczach)

#29 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 20:17

CYTAT(stefan @ czw, 20 lis 2008 - 23:07) Wyświetl post
A waszym zdaniem jaka jest jeszcze jedna z najlepszych plecionek bo kupuje od 2 lat PP ale jakoś mi niepodchodzi , szybko traci na wytrzymalości (łowie na kamieniach, karczach)

Ja osobiscie jestem zadowolony z fireline ktora prezentowalem powyzej i rapala ht2, obydwie plecionki sa bardzo sztywne, przypominajace zylke, ja tez lowie na kamieniach i ide o zaklad ze bardziej ostrych niz te u ciebie, faktem jest ze nic nie trwa wiecznie i plecionki zmieniam 2x w sezonie jesli trzeba
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#30 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 20:29

Ja dobre opinie słyszałem jeszcze o P-Line,Stren, Spiderwire, Tuff Line oraz Power Strike. Tą pierwszą mam zamiar ściągnąć sobie w następnym sezonie zza wielkiej wody.

#31 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 24 listopad 2008 - 23:06

Dlaczego tak zróżnicowane opinie o plecionkach ?

Odpowiedź jest bardzo prosta:

Jedni uważają że jak zainwestowali te kilkadziesiąt złotych to sądzą, że będą teraz wyciągać całe pnie z wody, jeździć plecionką po kamieniach itp, rwać na zaczepach po kilkanaście razy dziennie i są wielce zdziwieni, że nie chce ona posłużyć 5 lat i muszą ją wymienić np raz na sezon.

Inni podchodzą bardziej normalnie i zdają sobie sprawę że jak złapie się kilkadziesiąt zaczepów mając w dodatku cienką plecionkę to w końcu się ona zużywa i trzeba ją wymienić i normalna jest zmiana raz na sezon, a nawet są szczęśliwi jak sezon wytrzyma.

Wniosek:
pierwsi niech wrócą do żyłki to nie będzie ich dziwić że się urwała i sen będą mieli spokojniejszy,
a drudzy niech dalej cieszą się z użytkowania dobrych plecionek.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#32 kitokno

kitokno

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 12:02

CYTAT(dekosz @ czw, 20 lis 2008 - 19:45) Wyświetl post
Czytałem ten artykuł dosyć ciekawie napisany, ale wielu plecionek z wyższej półki nie ma. Jedynie PP i napisane - wzorowa plecionka.
Ponieważ nie miałem okazji czytać w/w artykułu nie wiem jak potraktowano plecionkę "Infinity Micro Coramid" Dajwy.Ma piekielnie wysoką deklarowaną wytrzymałość na zrywanie(006mm -8,7kg)i faktycznie jest nieprzeciętnie mocna.Na razie nie mam zastrzeżeń do rzucania ,leci wspaniale-ciekaw jestem jak długo będę ją chwalił bo praktycznie zalecają ją dla karpiarzy a nie do spinningu.Ocenię ją po sezonie pstrągowym.

#33 kitokno

kitokno

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 12:25

CYTAT(kitokno @ sob, 11 kwi 2009 - 15:02) Wyświetl post
Ponieważ nie miałem okazji czytać w/w artykułu nie wiem jak potraktowano plecionkę "Infinity Micro Coramid" Dajwy.Ma piekielnie wysoką deklarowaną wytrzymałość na zrywanie(006mm -8,7kg)i faktycznie jest nieprzeciętnie mocna.Na razie nie mam zastrzeżeń do rzucania ,leci wspaniale-ciekaw jestem jak długo będę ją chwalił bo praktycznie zalecają ją dla karpiarzy a nie do spinningu.Ocenię ją po sezonie pstrągowym.

P.S.-ma wytrzymałość na zrywanie (deklarowaną) dwukrotnie większą od PP przy porównywalnych średnicach , i nie jest tania 300m około 200zł (w zależności od średnicy) .Trudno jest ją uciąć nawet dość ostrym nożem.

#34 ActiveMen

ActiveMen

Wędkarz

• Members
  • 31 postów

Napisano 23 maj 2009 - 21:21

Mam pytanie ,czy na jednej plecionce można łowić dwa sezony?

#35 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 24 maj 2009 - 13:11

Tak, można.
I 100 innych jak dasz rade icon_wink.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#36 prw6

prw6

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 27 maj 2009 - 19:14

Siema mam pytanie czy taka oto plecionka nadaje sie w ogole do czegoś?? http://allegro.pl/item646284568.html

#37 wardek

wardek

Weteran

• Members
  • 140 postów

Napisano 28 maj 2009 - 17:47

na rekiny icon_razz.gif
Moze sie i do czegos by przydala , ale w naszych wodach nie sadze no chyba , ze wyciagasz knagi z wody.

#38 prw6

prw6

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 28 maj 2009 - 21:34

Po prostu chodzi o to zeby sie nie zrywała na zaczepach

#39 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 28 maj 2009 - 21:53

CYTAT(prw6 @ czw, 28 maj 2009 - 22:34) Wyświetl post
Po prostu chodzi o to zeby sie nie zrywała na zaczepach

tej plecionki nie zerwiesz. Serio. a jak złapiesz poważny zaczep i nie rozegniesz haka/kotwicy to będzie trzeba ciąć. chyba że gruby konar, owiniesz parę razy i dopiero...innej możliwości nie ma icon_wink.gif albo jak masz łódź to owiniesz o silnik i odpal....może puści icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#40 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 28 maj 2009 - 22:34

PP, STREN, P-LINE 50-100lb i można orać dno icon_mrgreen.gif
To, że kupisz mocną plecionkę nie znaczy, że nie będziesz zrywać. Jak złapiesz na tyle poważny zaczep np. wobler czy guma zaklinuje się w kamieniach to albo taką plecionką rozegniesz krętlik-agrafkę albo po prostu zerwiesz tą plecionkę bo przynęta nie będzie chciała wyjść z zaczepu.
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych