Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sygnalizatory Elektroniczne

36 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sygnalizatory elektroniczne (98 użytkowników oddało głos)

Czy używasz sygnalizatorów elektronicznych?

1. tak, zawsze (24 głosów [24.49%])

Procent z głosów: 24.49%

2. tak, często (16 głosów [16.33%])

Procent z głosów: 16.33%

3. tak, sporadycznie (9 głosów [9.18%])

Procent z głosów: 9.18%

4. nie, ale mam zamiar używać (29 głosów [29.59%])

Procent z głosów: 29.59%

5. nie i nie mam zamiaru używać (20 głosów [20.41%])

Procent z głosów: 20.41%

Czy denerwują cię odgłosy sygnalizatorów elektronicznych?

1. tak (21 głosów [21.43%])

Procent z głosów: 21.43%

2. czasem (33 głosów [33.67%])

Procent z głosów: 33.67%

3. nie (44 głosów [44.90%])

Procent z głosów: 44.90%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 pilchowice

pilchowice

Wędkarz

• Members
  • 84 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 12:35

Czy nie są dla was pewnym wypaczeniem wędkarstwa? Czy nie lepiej stosować dzwonków? Czy irytują was odgłosy przez nie wydawane?

#2 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 12:43

wiekszej bzdury nie slyszalem. jako, ze nazywam siebie karpiarzem nie wyobrazam sobie siedzenia np 3-4dni przy dzwonkach. Przy sygnalizatorze wiem kiedy mam branie do brzegu, od brzegu i wiem na ktorym kiju jest odjazd. Pozatym moge spokojnie isc spac i wiem ze nic mnie nie ominie.

Ps. jestem za kasowaniem takich tematow i takich ankiet. Bo rownie dobrze mozna zrobic sonde czy nie denerwuje mnie dzwiek dzwonkow bo mozna uzywac przeciez bombki na zylke.

Miejsce takich tematow jest w smietniku !!

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 14 wrzesień 2008 - 12:46

www.carpholic.pl

#3 pilchowice

pilchowice

Wędkarz

• Members
  • 84 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 12:54

CYTAT
bo mozna uzywac przeciez bombki na zylke

lepiej kiwaki icon_wink.gif z bombkami nie da się zarzucać icon_wink.gif

Nie rozumiem jaka jest przyjemność łowienia ryb podczas snu i sprawdzanie czy coś się nie przyczepiło do haczyka po przebudzeniu icon_razz.gif

Równie dobrze można zrobić sznur wrzucić do wody i wrócić następnego dnia na łowisko icon_razz.gif

#4 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:00

Ty sie zastanawiasz nad tym co piszesz? Widac, ze nie masz pojecia o tym o czym Ci napisalem. Kiwakow tez nie uzywam tylko swingerow z obciazeniem i zestawow samozacinajacych. Sprawdzanie rano czy mi sie cos nie przyczepilo ? No nie mam slow poprostu... jak mam branie to w 2 sekundy jestem przy kijach po to sa sygnalizatory. Zapraszam Cie na moje lowisko na karpie na 4 dni ty sobie bedziesz siedzial bez spania 3 noce a ja sie dobrze wyspie i czwartego dnia pojedziesz do kslepu po sygnalizatory. Albo nie masz pojecia o karpiowaniu albo jestes bardzo mlody...
www.carpholic.pl

#5 pilchowice

pilchowice

Wędkarz

• Members
  • 84 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:10

Zbyt poważnie odbierasz ten temat, to nie jest atak na ten typ łowienia tylko luźna dyskusja na ten temat . Nie irytuj się tak icon_wink.gif

CYTAT
jak mam branie to w 2 sekundy jestem przy kijach po to sa sygnalizatory

Albo masz bardzo lekki sen albo bardzo głośne sygnalizatory, postaw się w sytuacji wędkarza który przyjeżdża nad wodę porzucać sobie wczesnym rankiem spławikiem i spotyka 20 "karpiarzy" (sygnalizatorki x2) icon_wink.gif

#6 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:14

Wiesz co nie bede dalej ci odpisywal bo nie masz pojecia o czym piszesz. Masz jednak racje w jednym strasznie mnie irytuja takie glupie posty i sondy.
www.carpholic.pl

#7 SLayer

SLayer

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:30

Ale nie każdy przyjeżdża nad wodę i nastawia się na karpia, ja jak łowię płotki leszczyki z gruntu, to nie używam sygnalizatora. No chyba, że w nocy a wkurza mnie to, jak siądzie kilku gości i co chwile słychać pi pi pi pi idzie kur%% dostać ...
Przyjeżdżam się zrelaksować a słyszę tylko sygnalizatory, bo albo ktoś ma branie, albo ktoś przerzuca ...

#8 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 14:41

Ja przyjezdzam sie zrelaksowac na karpie na kilka dni to denerwuja mnie jak siedzą tacy co łowią 10cm płotki na spręzyne i co 5min gwalca wode zestawami.
www.carpholic.pl

#9 Guest_ridickrafal_*

Guest_ridickrafal_*
  • Guests

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:01

Myślę, że sygnalizatory elektryczne to dobre rozwiązanie ale TYLKO w nocy gdyż po co sobie odbierać przyjemność widoku skaczącego "policjanta" lub drgającej szczytówki?? a w nocy wiadomo, człowiek przymulony, senny to sygnalizator przebudzi xD

#10 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:18

Ja również nie jestem zwolennikiem sygnalizatorów. W nocy używam świetlików, nie śpię i lubię patrzyć na branie i kontrolę nad nim, bo na sygnał to zawsze za póżno. A te nocne pi pi pi to mnie do szału doprowadza icon_evil.gif

icon_biggrin.gif icon_wink.gif

#11 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:23

Nie uwazam tak. Mianowicie siedzac na karpiach przez 4 dni nie bede przeciez patrzyl sie caly czas na jakikolwiek sygnalizator mechaniczny to raz. Dwa ze uzywam swingerow tylko po to zeby miec dobrze napieta zylke bo zestawy wywoze na ok 120m. Siedzac 4 dni musze zrobic sobie przerwe na kapiel ( w letnich miesiacach), jedzenie, spanie itp. Nawet w nocy spiac wiem ze kazde branie mnie obudzi. Nie zapominajmy ze istnieja rowniez centralki do sygnalizatorow. Kolejna sprawa ze swingery mam podpiete do sygnalizator i raz ze brzy braniu wiem ktory to kij bo dioda mi sie swieci na sygnalizatorze to swiecacy swinger informuje mnie w ktora strone mam branie. Moze i na plotki czy cos nie sa potrzebne ale nie wyobrazam sobie np zamocowania dzwonkow w karpiowkach po 3lbs, a o braniach amurowych czesto do brzegu jak mnie powiadomi te urzadzonko?

Wiarus jak siedzisz 4 dni to tez nie spisz? na sygnal za pozno ? niech sie wypowie jakis karpiarz tutaj bo chyba zaraz oszaleje....

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 14 wrzesień 2008 - 15:24

www.carpholic.pl

#12 SLayer

SLayer

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:31

Czarny ale to jest ogólny temat ...
Sam jestem często na kilku dniowych zasiadkach karpiowych i sygnalizator jest w 100% potrzebny!
Bez tego ani rusz, bo siedzieć 4 dni i przegapić branie to masakra ...
Ale Karpiarstwo nie jest tak popularne jak feeder czy zwykła gruntówka a tam sygnalizatory to dla mnie bezsens ...
No chyba, że w nocy. icon_smile.gif

pozdro

#13 Guest_ridickrafal_*

Guest_ridickrafal_*
  • Guests

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:47

Was, Karpiarzy, rozumiem z sygnalizatorami ale nie wiem na jakiego chu** elektryczne sygnalizatory wędkarzom siedzącym w dzień z dwoma feedreami lub gruntówkami którzy i tak maja zawieszone inne sygnalizatory i sie na nie gapia icon_wink.gif przecież do głowy można dostać jak w ładny poranek z dwóch stron napierdal*** sygnalizatory, gościu obok mnie kiedyś wydarł się po dłuższym piszczeniu sygnalizatora coś w stylu "Kur** tnij albo ja to zaraz zatnę" no przecież to jest bez sensu, sygnalizator w biały dzień przy zasiadce trwającej nieraz kilka godzin icon_wink.gif

#14 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:52

Z tym sie zgadzam, ale nigdzie nie jest napisane czy chodzi o federy, pikery, gruntowki czy karpiowki.
www.carpholic.pl

#15 pilchowice

pilchowice

Wędkarz

• Members
  • 84 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:24

Nie jest napisane dlatego że jak się "fajnie" trafi to z każdej strony słychać wesołe pip pip pip pip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pippip pip pip i człowiek się nie zastanawia czy ten łowi karpie tamten amury a jeszcze inny sandacze czy tam leszcze icon_wink.gif

A najgorsze są "ekipy" jadące nad wodę marudzić o marudzeniu ich żon przelewając hektolitrami piwo. Zarzucają wędki i za nim do nich dotrze że mają branie to ... a zresztą sami bardziej hałasują od tych sygnalizatorów icon_razz.gif

BTW: regulamin chyba zakazuje pozostawiania wędek bez opieki ... (?)

Użytkownik pilchowice edytował ten post 14 wrzesień 2008 - 21:28

#16 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 00:43

ale chyba nie zakazuje uzywania sygnalizatorow elektronicznych? jak mam namiot rozbity 3m od poda a w namiocie centralke to kije tez sa bez opieki ?
www.carpholic.pl

#17 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:10

Czarny KARPIE TO ZUPEłNIE ODDZIELNY TEMAT, zdarza się,że i przez cztery dni nie zadzwoni Ci sygnalizator. My mówimy o połowach jednodniowych na pickery, gruntówki itp. o czym pisze kolega wyżej. icon_razz.gif

A i też nikt Tobie ani innym nie zabrania ich używania, to tylko nasze opinie icon_wink.gif

#18 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 19 październik 2008 - 16:48

najgorzej jest w nocy kiedy doskonale biorą leszcze, nad wodą dużo wędkarzy z sygnalizatorami.... masakra.... mam zamiar kupić sobie sygnalizatory do połowu sandaczy na fileta
pozdro_600

#19 Bolek11

Bolek11

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2008 - 19:31

Panowie a nie za wrażliwi jesteście to tylko karpiarze mają prawo do luksusu jakim jest sygnalizator?
A jak ktoś przyjechał na parę godzin to chce odpocząć posiedzieć porozmawiać z kumplem i taki sygnalizator pozwala mu na to, nie musi być cały czas skupiony na kiwaku ma też czas na inne rzeczy.
Po za tym sygnalizator można ściszyć.

Użytkownik Bolek11 edytował ten post 19 październik 2008 - 19:34

#20 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 19 październik 2008 - 20:11

to chyba nie wszyscy wiedzą że można zciszyć
pozdro_600

Dodaj odpowiedź