Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalew Zegrzyński Jesienią

105 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 16 październik 2008 - 16:29

Coś cicho się zrobiło...? Był ktos jeszcze na Zalewie teraz w tygodniu?

M.

#22 jacek_wpr

jacek_wpr

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 12:37

Witam

Z innej beczki (niż drapieżniki)... - czy przy obecnym ociepleniu 15 - 18 stopni biała ryba jeszcze się "rusza"???
Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat będę wdzięczny bo jeszcze bym kija pomoczył icon_cool.gif

#23 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 20:02

CYTAT(Przemekk @ pon, 13 paź 2008 - 19:38) Wyświetl post
Dziś o 8 rano przy moście w Zegrzu wypiął mi się pięęęęęęęęęęękny sandacz na oko 12-13kg. Niestety słabo zapięty. Wziął na wodzie o głębokosci 8 metrów.

Na oko to chłop w szpitalu umarł. Skąd wiesz ile miał. ILe takich złapaleś ?

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#24 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 20:24

Ja dzisiaj z bocznym trokiem okonie chcialem cwiczyc, ale zlapalem tylko jednego i mialem kilka delikatnych skubniec - ale ja nie jestem zadnym wyznacznikiem, bo sie dopiero ucze i pewnie zrobilem mase bledow, ktore mialy wplyw na wynik.
Widzialem jak dwoch facetow w okolicach mostu w Zegrzu zlapalo po karpiu, calkiem ladne ok. 60-70 cm.
Ogolnie z tego co widzialem po innych to raczej slabo, szczupaka widzialem chyba jednego tylko.
Byl jeden facet tylko, ktory zlapal chyba z piec sandaczy, kilka okoni, nie wiem czy cos jeszcze. I tylko on mial brania a reszta ekipy naokolo niego stala na pusto.

#25 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 10:58

CYTAT(Asparuh93 @ nie, 02 lis 2008 - 21:24) Wyświetl post
Byl jeden facet tylko, ktory zlapal chyba z piec sandaczy, kilka okoni, nie wiem czy cos jeszcze. I tylko on mial brania a reszta ekipy naokolo niego stala na pusto.

Siemka!

Dzięki za nowe wiadomości. Ja z racji Święta nie wybrałem się, ale za tydzień zamierzam znów wypłynąć.
Gdzie mniej więcej widziałeś tego faceta?

MIŁOŚNICY METODY "Z OPADU" - ŁĄCZCIE SIĘ!!!

#26 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 23:21

Wypozyczalem lodke z '13' w Zegrzu, nie mam silnika wiec wiosluje, z racji tego nie plywalem daleko od przystani. A ten facet byl w okolicach filarow mostu w tamtym miejscu, jak zreszta cala reszta, rzadko kto wyplywal w inne rejony.
Ciekaw jestem bardzo, co robil inaczej niz inni, ze mial takie efekty gdzie reszta splywala o kiju...

Kiedy masz zamiar wyplynac ?
Jakbys mogl w poniedzialek-wtorek, chetnie zabralbym sie z Toba, mam transport jakby co. W sobote niestety pracuje, a w niedziele sa zawody.

Użytkownik Asparuh93 edytował ten post 03 listopad 2008 - 23:23

#27 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 12:55

Aha, to tak jak się domyślałem...Hm, byc może łowił akurat na taką gumę w którą z chęcią biły a inni akurat nie mieli takiego koloru (widziałem już takie sytuacje, chociażby nw październiku, sam się o tym przekonałem icon_smile.gif ).
Od 1ego niestety nie można już łowić za mostem, więc zamierzam popłynąć w stronę Dębe, jak najdalej się da icon_smile.gif Wybieram się w sobotę.

Pozdr!

M.

#28 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 13:56

A powtorka w poniedzialek/wtorek ? icon_smile.gif

#29 tom76

tom76

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 16:32

Martin,

A jak zamknąłeś październik? Trafiło się coś konkretnego? Ja będę na ZZ pewnie w sobotę. W piątek 31.10 miałem kilka puknięć i 2 małe sandaczyki sie przyplątały. Ogólnie była kicha chociaz pogoda po 14 zrobiła się cudna.

Pozdrawiam
T

#30 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 19:12

Asparuh,

w poniedziałek pracuję co do wtorku to jeszcze nie wiem.

Tom,

to faktycznie słabo. Ostatni raz byłem w poprzednią sobotę. Złowiłem tylko trzy krótkie sandaczyki. Pogoda była super, ale jakoś nie mogłem się wstrzelić. Wogóle w tym roku mam bardzo mało pobić w opadzie icon_confused.gif
W sumie w październiku złowiłem jednego małego sumka, ok. 10ciu krótkich sandaczy i dwa wymiary - 59 i 61 cm.

Może zobaczymy się na wodzie w sobotę icon_razz.gif (o ile pogoda się nie spier....niczy i nie zacznie wiać)

Pozdr!

M.

#31 tom76

tom76

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 19:59

Martin,

Ogólnie jest kicha na ZZ, wydaje mi się, że z powodu pogody ryby pogłupiały:) A tak poważnie, badałem temat u specjalistów z ZZ, odbyłem kilka rozmów i radzą łowić delikatnie (dostałem wręcz radę żeby ze swojego championa zandera do 35gr przesiąść się na Tango do 8gr) i chyba skorzystam z tej rady. Radzą delikatnie i małe przynęty ( w piątek 2 sandałki złowiłem na 3,5 cm twistera). Testowałem tez w piątek kamerę podwodną, dno na 8 m na ZZ wygląda jak Mars albo Księżyc. Muszę wprowadzić małą modyfikację, ciężko jest utrzymać kamerę podczas fali. Chcę ją kłaść na dnie na stelażu nad konstrukcją którego pracuję.

Pozdrawiam
T

#32 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 07:43

A to ciekawe...ja wogóle mam kij przystosowany (w.g. producenta) do "mikro-jigów" bo c.w. ma opisany jako 1 - 10 g. ale łowię główkami przekraczającymi 20 g icon_smile.gif
Co do dna to domyślałem się że na pewno za ciekawie nie wygląda icon_razz.gif

Ok, byle do weekendu!

Pozdr!

M.

#33 tom76

tom76

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 13:15

Martin,

A na jaki kij łowisz?

Pozdr
T

Użytkownik tom76 edytował ten post 05 listopad 2008 - 15:17

#34 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 15:38

To wędka wyprodukowana przez Robinsona. Kupiona przezemnie jakieś....7-8 lat temu do łowienia na bocznego troka (wtedy ta metoda była u mnie na topie icon_razz.gif ).
Niestety w zeszłą sobotę złamałem szczytówkę tuż za końcową przelotką ale oddałem już do Salara żeby wymienili szczytówkę. Jutro odbieram. Mam tylko nadzieję że mi nie posują kija i nie włożą zbyt miękkiej... icon_confused.gif

M.

#35 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 17:10

Martin i jak wyniki na Zalewie ?

#36 tom76

tom76

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 08 listopad 2008 - 18:23

Witam,

Byłem i ja dzisiaj na ZZ, wyniki raczej kiepskie, kilka puknięć i jeden ładny okoń. Rano obok "punktu celnego" czy ja to tam się nazywa, tego bliżej przystani gość złowił ładnego szczupaka. Myślę, że miał około 4,5 kg. Ogólnie pojedyńcze sandacze i trochę okoni widziałem. Większość w tym i ja łowiła w okolicach mostu.

Pozdr
T

#37 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 09 listopad 2008 - 15:52

Dzis na ZZ bez brania od 7-14...

#38 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 10 listopad 2008 - 10:53

Ja prawie to samo - żadnego sandaczowego pstryknięcia od 7ej do 15ej (!!!!) A połynąłem nawet pod samą zaporę. Przy moście przyznam nie łowiłem wcale. Jako przyłów złowilem tylko jednego okonka i szczupaczka 53 cm którego nie chwaląc się icon_smile.gif wypuściłem. Tem weekend był jakiś strasznie marny. Nie wiem co się dzieje z tymi sandaczami (?)

Nie wiem co zrobić z jutrzejszym dniem, ciągle się jeszcze zastanawiam. W.g. prognozy pogody jutro tez ma być słonecznie ale że ciśnienie spada to ma silniej wiać :/ Myślę nad wyprawą do Wierzbicy ale nie ma już wolnych łodzi :/

M.

#39 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 10 listopad 2008 - 16:16

To tak zeby Cie zmotywowac dodam, ze dzis od 7-15 ani mru mru.
Klimat byl taki, ze wszyscy schodzili na pusto, ale podobno pod zapora ktos zlapal okonia...
Jakbys jednak jutro sie wybieral, albo jutro dopiero rano postanowil, ze jednak jedziesz - daj znac.

#40 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 10 listopad 2008 - 16:38

As,

dzięki za świeże wieści. Szkoda tylko że takie złe icon_confused.gif
Nie wiem czy jutro nie dam sobie spokoju z Zegrzem i poprostu sie pośpie porządnie icon_smile.gif Jak kompletnie nic ma nie brać, a do tego ma jeszcze wiać to odechciewa mi się icon_confused.gif

A co do zapory, to wczoraj na moich oczach facet wyciągnął ładnego szczupaka, myślę że miał min. 3 - 3,5 kg co jak na nasze krajowe łowiska uważam za bardzo dobry wynik icon_smile.gif Pozostałem trzy łódki (w tym ja) które stały obok nie złowiły nic.

M.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych