Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowiska W Okolicach Gdyni.

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekT

bartekT

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 23:30

Witam wszystkich kolegów i koleżanki po kiju. Jako świeżo upieczony wędkarz (kartę wędkarską odbieram w środę) chciałbym zapytać jakie łowiska polecicie w okolicach Gdyni. W grę wchodzą miejsca gdzie można dojechać korzystając z komunikacji zbiorowej (nie mam auta). Wiem, że autobusem można dojechać nad jezioro Tuchom i Wysockie.
Pozdrawiam.

#2 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 25 sierpień 2008 - 15:09

cześć, poza Wysockim i Tuchomski mogę polecić Ci jezioro Kamień (łowię tam często), jednak tam dojedziesz tylko pks-em, poza tym masz plażę (zezwolenie z UM) i na upartego możesz dojechać SKM i tramwajem lub autobusem na Martwą Wisłę (od Górek Zachodnich niestety dopłata).
popytaj też na forum PZW Gdańsk , zawsze ktoś jedzie na ryby to może Cię zabrać.

no i jak odbierzesz kartę to nie zapomnij zapłacić składek icon_smile.gif, mogę polecić koło nr 47 Gdynia-Port

połamania

#3 error

error

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka, wędkarstwo, czyli ryby w ogólności :)

Napisano 25 sierpień 2008 - 19:17

w chwaszczynie jest jeszcze bardzo fajna żwirownia przy ulicy leśnej. jest tam karp, płoć i ładny okoń

pozdrawiam
to nasze ciężkie buty,
to uśmiechnięte gęby,
to wybryki chuligańskie,
to wybite zęby...

#4 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:45

masz na myśli żwirownie Tuchom?? słyszałem wiele dobrego o tej wodzie...

#5 bartekT

bartekT

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 22:19

Moglibyście coś więcej napisać na temat tej żwirowni?

#6 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 26 sierpień 2008 - 18:28

poszukaj na www.forum.pzw.gda.pl icon_biggrin.gif , jak się wybierzesz, to daj znać, ciekawi mnie ta woda, może wkrótce sam się wybiorę icon_biggrin.gif

#7 error

error

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 26 sierpień 2008 - 19:17

tak, dokładnie o tą żwirownie mi chodzi.

woda bardzo przyjemna, pięknie położona. ze zdjęć wynika, że bardzo rybna, lecz osobiście nie jestem w stanie tego potwierdzić, gdyż byłem tam dopiero raz.

pozdrawiam
to nasze ciężkie buty,
to uśmiechnięte gęby,
to wybryki chuligańskie,
to wybite zęby...

#8 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:46

to może połączymy siły, dysponuję autem, niewielkim, ale przynajmniej nogi nie bolą..........

#9 error

error

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 20:28

chętnie, lecz dopiero gdzieś w połowie września, gdyż w końcu urlop dali, i na Kaszuby się wybieram.

pozdrawiam
to nasze ciężkie buty,
to uśmiechnięte gęby,
to wybryki chuligańskie,
to wybite zęby...

#10 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2008 - 18:25

no, to daj znać na priv lub GG, może bartekT też się przyłączy

#11 bartekT

bartekT

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 29 sierpień 2008 - 12:05

Ja jadę jutro, jak wrócę to opiszę swoje wrażenia icon_smile.gif

#12 michalGDA

michalGDA

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 22:39

witam Koledzy.od niedawna mieszkam w Gdansku i nie znam tutaj zadnych lowisk,wiec moze moglbym dolaczyc sie do wyprwy na zwirownie?milo by bylo..autko tez posiadam-duze, wiec i grupka sie zabierze:)ciekawie byloby miec kompanow do wedkowania:)pozdrawiam

#13 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 03 wrzesień 2008 - 18:34

witaj, michałGDA, w następny weekend wybieram się, albo na w/w wspomnianą żwirownię albo na j. Kamień, chociaż bardziej skłaniałbym bym się ku tej żwirowni, byłem tam w poniedziałek, na małym rekonesansie, woda obiecująca, bardzo głęboka, niestety zarośnięta, więc grunt odpada ale na spławik można połapać. tylko niewiele stanowisk, i dość daleko od parkingu.

#14 bartekT

bartekT

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 14:24

Na żwirowni byłem już dwa razy, efekt to cztery płotki wielkości dłoni. Wynik dość marny, ale kładę to na karb braku doświadczenia icon_razz.gif
Tak jak kolega wind napisał woda jest bardzo głęboka, kilka metrów od brzegu głębokość dochodzi do 10 metrów.

#15 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2008 - 15:55

bartekT, a jaką metodą łowiłeś, przynęta, zanęta?? i w którym miejscu, po obserwacjach wydaje mi się, że dobrym miejscem może być północny brzeg, bądź północno-wschodni, przede wszystkim ze względu na wiatr. Byli też inni wędkarze?, gdzie siedzieli?
takie rzeczy mogą być pomocne, gdy się nie zna wody...

#16 error

error

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:26

witam, ostatnio rozmawiałęm z pewnym wędkarzem na temat tej żwirowni, i dostałem odreczna mapke z zaznaczonym ponoć dobrym miejscem (sorki za jej jakoś, ale była rysowana w sklepie):

101_6247.JPG

ps. wybieram się tam w niedzielny poranek 21 września, dysponuje autkiem, ktoś się pisze ?
to nasze ciężkie buty,
to uśmiechnięte gęby,
to wybryki chuligańskie,
to wybite zęby...

#17 lordkoks

lordkoks

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 21:13

byłem 3 dni temu w tym miejscu,trzeba przyznać że woda czyściutka,po za tym lipa:(
jak na moje jest tam duża presja i trzeba mieć naprawdw sposób na te rybki,
a co sie z tym wiąże-czas czas czas....

#18 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 07 wrzesień 2008 - 21:37

heh, a jednak od zachodniego brzegu......., może wydostałeś jeszcze jakieś informacje? ja smigam tam w najbliższą sobotę, popróbuje może krótkim batem, zobaczymy, jak ktoś jest chętny to też mogę zabrac........
a może wiesz, czy można w tamto miejsce dotrzeć autem?? nie uśmiecha mi się wlec na drugą stronę z całym majdanem..........

#19 bartekT

bartekT

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 23:39

Ja łowiłem dokładnie z stąd: 54°25'45.10"N 18°24'17.45"E icon_wink.gif (proponuję wkleić te koordynaty do Google Earth, gdyby ktoś nie wiedział co z tym zrobić).
Lekki spławik, trzy białe robaki na haczyku, nęciłem gotową zanętą dragona na karpia, nie pamiętam dokładnie jaką, zarzucałem jakieś 12 metrów od brzegu.

#20 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 08 wrzesień 2008 - 17:06

dzięki, bartekT, jednak północny, brzeg icon_wink.gif, jak byłem się rozejrzeć też tam widziałem wędkarza, w tym samym miejscu, coś w tym musi być icon_biggrin.gif, niestety, będzie trzeba targać graty kawał drogi, ale co tam.. icon_smile.gif
jak ktoś chętny to ponawiam zaproszenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych