Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aparat Cyfrowy

65 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 27 lipiec 2010 - 15:17

CYTAT(kroku87 @ wto, 27 lip 2010 - 16:12) Wyświetl post
cały czas chodzi mi po głowie ten samsung st60

Pewnie widziałeś, że opinie ma niezaciekawe, co do jakości wykonania, materiałów użytych do produkcji itd.
Poza tym. Ja bym w ogóle sprzętu elektronicznego tej marki nie kupił(nie tylko aparatu), no ale co kto woli icon_wink.gif

#42 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów
  • Zainteresowania:ryby,alko,moja kobieta ,hiphop

Napisano 27 lipiec 2010 - 20:56

To ja już nie wiem jaki godny aparat kupi w takich pieniądzach 400-500 zł icon_sad.gif

#43 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 30 lipiec 2010 - 14:12

Panowie, a co byście zaproponowali z obecnie wystawionych na allegro lusterek używanych w cenie tak do 1200 zł. Fajnie jakby były jakieś dodatki typu zewnętrzna lampa albo dodatkowy obiektyw .

Pozdrawiam Przemek

#44 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 10:58

CYTAT(dzionek99 @ pią, 30 lip 2010 - 17:12) Wyświetl post
Panowie, a co byście zaproponowali z obecnie wystawionych na allegro lusterek używanych w cenie tak do 1200 zł. Fajnie jakby były jakieś dodatki typu zewnętrzna lampa albo dodatkowy obiektyw .

Pozdrawiam Przemek

A jakie masz wymagania, co bedziesz najczesciej fotografowal?

#45 tier

tier

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 11:57

Przyłączam sie do pytania. Przedział cenowy - do 1.200 zł
Fotografia wędkarska, zdjęcia ryb z bliska - to główne przeznaczenie

#46 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 08:46

Pentax K-M
Canon 350d/400d/1000d
Nikon d40/d50/d60...
Sony ktorys z niska cyfra
Olympus 420/510/520

Kolejnosc przypadkowa.
Pozostaje kwestia czy bedzie rozwijane o szkla, czy gabaryty maja znaczenie itd.

Użytkownik nyny edytował ten post 06 sierpień 2010 - 08:47

#47 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 13:37

Posiadam Panasonica Lumix DMC-FS8. Moge polecic gdyz robi bardzo ladne zdjecia i ma duzy wyswietlacz. Mam jeszcze Coolpixa s220 ale Lumix robi nieporownywalnie lepsze zdjecia i ma o niebo lepszy wyswietlacz. Lumixa zabralem na kilka wypraw w tym roku i jestem bardzo zadowolony zreszta przed zakupem tez dlugo wachalem sie z zakupem. Jeden z magazynow fotograficznyc przeprowadzil ranking aparatow grupujac je w przedzialach cenowych i ten Lumix wypadl naprawde bardzo dobrze. Jedyne co to zoom moglby byc troche lepszy bo jest maly. Ale do amatorskich zdjec wystarcza. Zreszta porownujac apatary wszystkie ma ja jedne parametry lepsze inne gorsze. Nie ma sie za to co sugerowac ilosci megapikseli. Zreszta ile ludzi tyle opinii icon_wink.gif

#48 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 14:01

CYTAT(nyny @ pią, 06 sie 2010 - 09:46) Wyświetl post
Pentax K-M
Canon 350d/400d/1000d
Nikon d40/d50/d60...
Sony ktorys z niska cyfra
Olympus 420/510/520

Kolejnosc przypadkowa.
Pozostaje kwestia czy bedzie rozwijane o szkla, czy gabaryty maja znaczenie itd.

Cześć Nyny. Dzięki za odpowiedź i sorry, że wcześniej nie odpisywałem ale żaglowałem troche icon_wink.gif Gabaryty nie mają znaczenia jak dla mnie. Sprawa szkieł -hmm ... może kiedyś dokupie jakiś inny obiektyw ale narazie zadowolił by mnie ten w zestawie. Fotografia - polubiłem ostatnio makrofotografie, a oprócz tego czasami fotki na jakieś wycieczce czy na rybkach.

Pozdrawiam Przemek

#49 stanley.123

stanley.123

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 15:11

CYTAT(dzionek99 @ pon, 30 sie 2010 - 17:01) Wyświetl post
: Gabaryty nie mają znaczenia jak dla mnie. Sprawa szkieł -hmm ... może kiedyś dokupie jakiś inny obiektyw ale narazie zadowolił by mnie ten w zestawie. Fotografia - polubiłem ostatnio makrofotografie, a oprócz tego czasami fotki na jakieś wycieczce czy na rybkach.

Pozdrawiam Przemek

Jeżeli kupisz lustrzankę z kitowym obiektywem to musisz wiedzieć, że na długo ci nie starczy, i zaraz będziesz szukał lepszego szkła, bo przy typowym kitowym obiektywie 18-55 o macro można zapomnieć, a co do samego body to, jeżeli kupujesz lustro nisko budżetowe, to w sumie nie ma znaczenia marka (może poza jakimiś Chińskimi wynalazkami) tylko trzeba w sklepie wziąć aparacik w rękę i zobaczyć, który lepiej leży w dłoni, bo np. sony a230 jest dość niewygodny (a poza tym fajny aparacik), a to ma spore znaczenie, jeżeli chcesz pstrykać w plenerze przez kilka godzin.

#50 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 20:31

CYTAT(stanley.123 @ pon, 30 sie 2010 - 16:11) Wyświetl post
Jeżeli kupisz lustrzankę z kitowym obiektywem to musisz wiedzieć, że na długo ci nie starczy, i zaraz będziesz szukał lepszego szkła, bo przy typowym kitowym obiektywie 18-55 o macro można zapomnieć, a co do samego body to, jeżeli kupujesz lustro nisko budżetowe, to w sumie nie ma znaczenia marka (może poza jakimiś Chińskimi wynalazkami) tylko trzeba w sklepie wziąć aparacik w rękę i zobaczyć, który lepiej leży w dłoni, bo np. sony a230 jest dość niewygodny (a poza tym fajny aparacik), a to ma spore znaczenie, jeżeli chcesz pstrykać w plenerze przez kilka godzin.

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. A powiedz mi jeszcze czy do takich plenerowych fotek i rodzinnych uroczystości kitówka da rade. Bo lepszy obiektyw bym miedzy czasie dokupił. Chyba że dało by rade zmieścić się w tych 1300 zł i kupić osobno body i obiektyw(jaki??) patrząc po używkach na allegro ??

Pozdrawiam Przemek

#51 stanley.123

stanley.123

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 17:55

CYTAT(dzionek99 @ pon, 30 sie 2010 - 23:31) Wyświetl post
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. A powiedz mi jeszcze czy do takich plenerowych fotek i rodzinnych uroczystości kitówka da rade...
Pozdrawiam Przemek

spokojnie da rade, ja sam pstrykam na kitowym sony 18-55, bo nie mam narazie kasy na coś lepszego.
za 1300 to nie będzie łatwo znaleźć coś z lepszym szkłem.
A jeżeli to twoje początki w fotografii to mogę polecić książki "sekrety mistrza fotografii" http://allegro.pl/li...p;change_view=1
naprawdę fajnie napisane i prostym językiem.

#52 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 18:16

CYTAT(stanley.123 @ wto, 31 sie 2010 - 18:55) Wyświetl post
spokojnie da rade, ja sam pstrykam na kitowym sony 18-55, bo nie mam narazie kasy na coś lepszego.
za 1300 to nie będzie łatwo znaleźć coś z lepszym szkłem.
A jeżeli to twoje początki w fotografii to mogę polecić książki "sekrety mistrza fotografii" http://allegro.pl/li...p;change_view=1
naprawdę fajnie napisane i prostym językiem.

Ok. Mam kilka pytań. Kitowym obiektywem nie da się wycisnąć mega jakości na zdjęciach ze względu na jakość szkła czy małą ogniskową?? A co do aparatu to poszukam coś z kitówką, a później bym najwyżej dokupił inny obiektyw( i tutaj jaki??). Tylko niewiem czy lepszej jakości 15-55mm czy np 55-200mm lub 70-300mm? Jeszcze sprawa zdjęć makro-słyszałem, że dobrze się sprawują tutaj konstrukcje M42. Co o tym myślisz?? Ogólnie to wielkie dzięki za udzielone do tej pory porady icon_wink.gif

Pozdrawiam Przemek

Użytkownik dzionek99 edytował ten post 31 sierpień 2010 - 18:17

#53 stanley.123

stanley.123

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 17:09

CYTAT(dzionek99 @ wto, 31 sie 2010 - 21:16) Wyświetl post
Ok. Mam kilka pytań. Kitowym obiektywem nie da się wycisnąć mega jakości na zdjęciach ze względu na jakość szkła czy małą ogniskową?? A co do aparatu to poszukam coś z kitówką, a później bym najwyżej dokupił inny obiektyw( i tutaj jaki??). Tylko niewiem czy lepszej jakości 15-55mm czy np 55-200mm lub 70-300mm? Jeszcze sprawa zdjęć makro-słyszałem, że dobrze się sprawują tutaj konstrukcje M42. Co o tym myślisz?? Ogólnie to wielkie dzięki za udzielone do tej pory porady icon_wink.gif

Pozdrawiam Przemek

W sumie jakość zdjęć będzie ok. bardziej chodzi o to, że te obiektywy są dość ciemne, to znaczy wpuszczają mniej światła, przez co trudno zrobić dobre (nieporuszone) zdjęcia w miejscach gdzie jest mniej światła lub przy fotografowaniu sportu, Np. rajdy samochodowe gdzie trzeba ustawić jak najkrótszy czas migawki, dlatego do fotografowania sporu używa się strasznie drogich obiektywów.
Ogniskowa to najprościej można powiedzieć zoom, tylko to do końca nie takie proste, bo np. jeden aparat przy ogniskowej 200mm będzie miał zoom 7x a inny np.8x, (ale o tym musisz sobie poczytać icon_smile.gif )
Ja myślę, że jak dokupisz sobie od 70 w górę to powinno wystarczyć do pstrykania ładnych portretów itd. No chyba że chcesz pstrykać ptaszki to jakąś lunetę z ogniskową do 500 ale to już raczej ceny od kilku tyś w górę
Co do M42 to dobry pomysł i nawet do normalnych fotek tylko pamiętaj, że w tej opcji aparat działa tylko w trybie manualnym i wszystko musisz sam ustawić,

#54 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 18:43

CYTAT(stanley.123 @ śro, 01 wrz 2010 - 18:09) Wyświetl post
W sumie jakość zdjęć będzie ok. bardziej chodzi o to, że te obiektywy są dość ciemne, to znaczy wpuszczają mniej światła, przez co trudno zrobić dobre (nieporuszone) zdjęcia w miejscach gdzie jest mniej światła lub przy fotografowaniu sportu, Np. rajdy samochodowe gdzie trzeba ustawić jak najkrótszy czas migawki, dlatego do fotografowania sporu używa się strasznie drogich obiektywów.
Ogniskowa to najprościej można powiedzieć zoom, tylko to do końca nie takie proste, bo np. jeden aparat przy ogniskowej 200mm będzie miał zoom 7x a inny np.8x, (ale o tym musisz sobie poczytać icon_smile.gif )
Ja myślę, że jak dokupisz sobie od 70 w górę to powinno wystarczyć do pstrykania ładnych portretów itd. No chyba że chcesz pstrykać ptaszki to jakąś lunetę z ogniskową do 500 ale to już raczej ceny od kilku tyś w górę
Co do M42 to dobry pomysł i nawet do normalnych fotek tylko pamiętaj, że w tej opcji aparat działa tylko w trybie manualnym i wszystko musisz sam ustawić,

Dzięki za pomoc. Pewnie za niedługo zacznę coś szukać icon_wink.gif

Pozdrawiam Przemek

#55 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:40

No to kup sobie Pentaxa kx i pozniej przejsciowke na m42.
albo olympusa 520 w dual kicie z 14-42 i 40-150 do tego pozniej raynox dcr250 i masz makro takie ze glowa boli. a zakres ogniskowych w tej cenie niestety u konkurencji lezy i kwiczy. Poza tym kupujac przejsciowke na m42 pod olka mozesz wpiac kazde manualne szklo:)
Olek ma najlepsze kity na rynku i na dluugo wystarcza, a reszte szkiel tez ma ciekawych.
pozdro

#56 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 13:44

CYTAT(nyny @ pią, 03 wrz 2010 - 12:40) Wyświetl post
No to kup sobie Pentaxa kx i pozniej przejsciowke na m42.
albo olympusa 520 w dual kicie z 14-42 i 40-150 do tego pozniej raynox dcr250 i masz makro takie ze glowa boli. a zakres ogniskowych w tej cenie niestety u konkurencji lezy i kwiczy. Poza tym kupujac przejsciowke na m42 pod olka mozesz wpiac kazde manualne szklo:)
Olek ma najlepsze kity na rynku i na dluugo wystarcza, a reszte szkiel tez ma ciekawych.
pozdro

Ten pentax troche drogi bo do wydania mam 1300-1500 i dlatego rozglądnę sie za olympusem icon_wink.gif

Dzięki za pomoc

#57 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 17:11

No to olympus E520 z dwoma kitami 14-42, 40-150 gdzies okolo 1200 zl w b.dobrym stanie.
I jeszcze starczy na lampe zewnetrzna albo jakies szkla makro na m42 z przejsciowka lub raynoxa dcr250.

pozdro

Użytkownik nyny edytował ten post 03 wrzesień 2010 - 17:37

#58 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 17:36

............dubel...................

Użytkownik nyny edytował ten post 03 wrzesień 2010 - 17:37

#59 dzionek99

dzionek99

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 19:06

CYTAT(nyny @ pią, 03 wrz 2010 - 18:11) Wyświetl post
No to olympus E520 z dwoma kitami 14-42, 40-150 gdzies okolo 1200 zl w b.dobrym stanie.
I jeszcze starczy na lampe zewnetrzna albo jakies szkla makro na m42 z przejsciowka lub raynoxa dcr250.

pozdro

A lampe jaką byś polecił ?? I jeszcze jaki obiektyw m42

PS.Masz może jakiś adresy www giełd gdzie sprzedają używki olympusa icon_biggrin.gif ??

Użytkownik dzionek99 edytował ten post 03 wrzesień 2010 - 20:03

#60 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 20:03

Lampe to w uzywce mozna dostac spokojnie do 400 zl FL36R i ta spokojnie wystarczy.
Jesli chodzi o M42 to jest tego multum, polecam rozwiazanie takie: przejsciowka m42 bez potwierdzenia ostrosci do 30 zl kupisz, z potwierdzeniem tylko od jednego czlowieka polecam to koszt okolo 130 zl (dam namiar jak sie juz na cos zdecydujesz).
Szkla polecam koniecznie Heliosa (do portretow bajka) koszt okolo 60-80 zl do makro tez sie z pierscieniami nada. Koszt kompletu pierscieni posrednich to okolo 40-50 zl. Do makro na M42 polecam zedycowanie Industara 61L koszt okolo 200-250zl lub MC Wołna okolo 300-400 zl lecz cudem jest nia dostac. To jesli chodzi o M42

Natomiast dedykowane fajne szklo do olympusa jest z AF w cenie 400-600 zl do wyrwania.
Jak cos wiecej to powiedz doradze, bo akurat Olympus to moj system;)
pozdro

EDIT:

Jedyna sluszna i fajna strona to: http://forum.olympusclub.pl/index.php
Jest dzial gielda i ludzie uczciwi:)

Użytkownik nyny edytował ten post 03 wrzesień 2010 - 20:05

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych