Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aparat Cyfrowy

65 odpowiedzi w tym temacie

#21 cezar80

cezar80

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 21:04

Jakby jeszcze kogoś interesowało fajne filmiki robią hp ale tylko podczas dnia. Natomiast do trybu nocnego najgorsze aparaty jakie znam
Ps. wybór dobry bo o marce Canona zapomniałem natomiast produkty Nikona jak ktoś wcześniej pisał to niestety nie ta półka cenowa
Pozdrawiam i czekamy na foty taaaakiej ryby icon_biggrin.gif

#22 gregry90

gregry90

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 15:01

Ja posiadam aparat firmy sony i jestem zadowolony!! Polecam tę markę!! Canona ma mój kolega i również nie narzeka!!

#23 lordmatej

lordmatej

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:10

Kolego podejdz do jakiegos mediamarktu,powiedz że masz 5 stówek i szukasz czegoś najlepszego w tej cenie. Nocne zdjęcia zrobisz każdą cyfrówką byle byś miał statyw lub na czymś położył aparat. Soniaki cyber shot są dobrym wyjściem,mają carla zeisa obiektyw i robią całkiem fajne foty,patrz za czymś co ma powyżej 5,0 mln pikseli. jeszcze jedna kwestia-piszesz 5 stówek i powiedzmy że kupisz aparat ale co z resztą?? Karta pamięci jest w standardzie malutka albo jej wogóle nie ma,akumulatorki + łądowarka no i jakiś pokrowiec coby Ci piach nad wisłą szkody nie narobił. A co do sony to w sklepie Media expert spotkałem się z błyskawicznym postępowaniem reklamacyjnym. Naprawiona wada i aparat w domu po 4 dniach od złożenia!!Polecam.

#24 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:27

Ja kupiłem sobie na gwiazdke Soniaka Cyber-shota W130 i jak narazie po kilku fotkach jestem zadowolony z wyboru i mam nadzieje ze bedzie tak dalej.
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#25 dante79

dante79

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 19:41

Ja osobiście polecam PANASONICA i CANONA apraciki sam mam model LUMIX DMC FX9 Panasonica i jest super zdecydowanie odradzam Samsunga bo miałem psuł sie a do tego Serwis straszna dupa..... HP też wśród znajomych zbiera średnie opinnie icon_smile.gif
Aparacików jest sporo jest w czym wybierać icon_smile.gif ja ze swej strony polecam, aby nie był na baterie tylko akumulatorek z ładowareczką icon_smile.gif mój działa już 2 rok i naprawdę bardzo długo trzyma icon_smile.gif

Życzę udanego wyboru icon_smile.gif
Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

#26 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 22:19

Możecie mi polecić jakiś aparat fotograficzny do 200zł? Nie chcę wydawać na to zbyt dużo pieniędzy icon_wink.gif

#27 Jachu

Jachu

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 15:30

CYTAT(Muszkarz @ śro, 14 sty 2009 - 22:19) Wyświetl post
Możecie mi polecić jakiś aparat fotograficzny do 200zł? Nie chcę wydawać na to zbyt dużo pieniędzy icon_wink.gif

Szału nie ma przy tej kwocie - coś z BenQ (niestety)

icon_arrow.gif klik klik

icon_arrow.gif klik klik

bądź jakieś używki canona, olimpusa czy nikona icon_smile.gif

Użytkownik Jachu edytował ten post 15 styczeń 2009 - 15:30

#28 kuskus

kuskus

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 11 luty 2009 - 12:10

do 200 to szukaj czegoś używanego nie kupuj tego szajsu benq .medion itp ani innych wynalazków polecam coś z sony
http://allegro.pl/it...ega_3xzoom.html
http://allegro.pl/it...rym_stanie.html

#29 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów
  • Zainteresowania:ryby,alko,moja kobieta ,hiphop

Napisano 26 lipiec 2010 - 17:29

Znalazłem w szukajce taki temacik i się pod niego podłącze ,może ktoś z Was zna się na aparatach cyfrowych dosyć dobrze lub użytkuje którąś z tych zabawek?
Bardzo lubię pstrykać fotki ale mój nikon został zalany zastanawiam się nad dwoma aparatami

Samsung ST60

http://allegro.pl/it..._gw_nowosc.html

Fuji Finepix S5700
http://www.recenzje....m_finepix_s5700

Ten fuji mogę nabyć od znajomego za 350 zł ale straszy mnie troszkę jego wielkość chyba ciężko taki aparat nosić ze sobą na ryby i nie wiem czy do niego nie trzeba dokupywać jakiś specjalnych filtrów itp. czy samym aparatem bez żadnych dodatków można pstrykać fotki bez problemu??

Będę wdzięczny za pomoc w wybraniu z tych dwóch modeli,gdyż nie znam się zbytnio na tym.

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 26 lipiec 2010 - 18:47

Mam podobnie wyglądającego Lumixa i można oczywiście robić nim zdjęcia bez żadnych nakładek itd.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#31 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:52

CYTAT(kroku87 @ pon, 26 lip 2010 - 20:29) Wyświetl post
Znalazłem w szukajce taki temacik i się pod niego podłącze ,może ktoś z Was zna się na aparatach cyfrowych dosyć dobrze lub użytkuje którąś z tych zabawek?
Bardzo lubię pstrykać fotki ale mój nikon został zalany zastanawiam się nad dwoma aparatami

Samsung ST60

http://allegro.pl/it..._gw_nowosc.html

Fuji Finepix S5700
http://www.recenzje....m_finepix_s5700

Ten fuji mogę nabyć od znajomego za 350 zł ale straszy mnie troszkę jego wielkość chyba ciężko taki aparat nosić ze sobą na ryby i nie wiem czy do niego nie trzeba dokupywać jakiś specjalnych filtrów itp. czy samym aparatem bez żadnych dodatków można pstrykać fotki bez problemu??

Będę wdzięczny za pomoc w wybraniu z tych dwóch modeli,gdyż nie znam się zbytnio na tym.

Tego samsunga kupiła moja przyszła teściowa - moim zdaniem to wymarzony aparat na ryby, ma odpowiednie gabaryty, jest ergonomiczny i ładne zdjęcia pstryka, ja mam canona powrshota i jest nieco za duży do mojej kamizelki, ten samsung nawet w etui jest bardzo poręczny, myślę, że z czasem kupię sobie oddzielny aparat na ryby, teraz niestety mnie na to nie stać icon_sad.gif ale samsunga szczerze polecam!

#32 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:39

Ok.dziękuje + dla Samsunga czekam na dalsze podpowiedzi!!

#33 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:48

Zwróć również uwagę na tańszy odpowiednik ST, a mianowicie na SAMSUNGA ES 15 cena bardzo kusząca i również robi świetne zdjęcia, a zawsze zostanie troszkę grosza na ładowarke i dobre twarde etui.

#34 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:50

Nie wiem, jakie możliwości mają te aparaty, a co najważniejsze-nie wiem co Ty chcesz osiągnąć tym aparatem. Jakie robić fotki itd. Ja ze swojego Lumixa jestem zadowolony, bo ma super szkiełko(Leica), jasne(f 2.8 ) a przy tym zoomie wcale nie ma wielkich gabarytów icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#35 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:53

Lumix to inna para kaloszy jest, zdecydowałem że nie będę kupował jakiegoś dużego aparatu tylko coś w wielkości Samsunga.
radkacz bardzo ciekawa propozycja tylko że ten tańszy samsung ma mniejsze iso I zoom ale i cena mniejsza , widzę że też bardzo ciekawy aparacik.
Pasiasty aparat ma robić wyraźne fotki krajobrazom, najwięcej zdjęć ryb i w ogóle przyrodzie ,dobre zdjęcia w makro jak i w nocy ,dużo tak nie wymagam bo w takich przedziałach cenowych powiedzmy od 250-500 zł można kupić super sprzęcik nowy ale trzeba mieć troszkę pojęcie , tak że będę rozważał jeszcze tego samsunga ES 15.
Czekam na dalsze rady icon_biggrin.gif

#36 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 22:59

CYTAT(kroku87 @ pon, 26 lip 2010 - 22:53) Wyświetl post
Lumix to inna para kaloszy jest, zdecydowałem że nie będę kupował jakiegoś dużego aparatu tylko coś w wielkości Samsunga.
radkacz bardzo ciekawa propozycja tylko że ten tańszy samsung ma mniejsze iso I zoom ale i cena mniejsza , widzę że też bardzo ciekawy aparacik.
Pasiasty aparat ma robić wyraźne fotki krajobrazom, najwięcej zdjęć ryb i w ogóle przyrodzie ,dobre zdjęcia w makro jak i w nocy ,dużo tak nie wymagam bo w takich przedziałach cenowych powiedzmy od 250-500 zł można kupić super sprzęcik nowy ale trzeba mieć troszkę pojęcie , tak że będę rozważał jeszcze tego samsunga ES 15.
Czekam na dalsze rady icon_biggrin.gif

Na ISO nie patrz, bo w kompaktach i tak raczej nie będziesz używał(przy manualnych ustawieniach) więcej jak 400, chyba że nie zwracasz uwagi na szumy, które niestety dość mocno rzucają się w oczy przy wyższych wartościach ISO. Jeśli chcesz się później nieco "pobawić" ze swoimi fotkami, przyda się maszynka, która ma możliwość zapisu w formacie RAW, a nie tylko JPEG icon_smile.gif

edit.
Co do aparatów samsunga, to niestety, ale zdecydowana większość opinii które słyszałem, były negatywne(w tym od ludzi zajmujących się min sprzedażą aparatów). Awaryjność też jest podobno dość spora(choć może jak na ilość produktów wypuszczonych na rynek to ma podobny procent jak inni).

Wracając do Lumixa. Nie wszystkie są takich gabarytów jak ten mój. Są też małe, kieszonkowe aparaciki. Oprócz Panasiów przejrzałbym też ofertę Canona i Olympusa w tym segmencie.

Jeszcze o zdjęciach np w nocy- tu niezbędny będzie statyw, bo z ręki będzie ciężko o dobre ujęcie. Co do makro- niestety, ale zdecydowana większość kompaktów ma opisywane od 5cm(i z reguły brak możliwości ręcznego ustawiania ostrości) chyba, że zastosujesz dokręcane pierścienie(też nie do każdego aparatu da się taki filtr-makro, polar, UV itd) dokręcić.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#37 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 23:17

Dzięki Pasiasty właśnie przed chwilą znalazłem takiego Olympusa powiem szczerze że już zgłupiałem ,aż mnie głowa rozbolała od tych aparatów.

OLYMPUS FE-47 B

http://allegro.pl/it...wosc_olszt.html

#38 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 23:24

CYTAT(kroku87 @ wto, 27 lip 2010 - 00:17) Wyświetl post
Dzięki Pasiasty właśnie przed chwilą znalazłem takiego Olympusa powiem szczerze że już zgłupiałem ,aż mnie głowa rozbolała od tych aparatów.

OLYMPUS FE-47 B

http://allegro.pl/it...wosc_olszt.html

Jakoś mi się nie widzi z kilku powodów:
-14Megapixelowa matryca(ciut przesada)
-obiektyw mógłby być jaśniejszy.
-BRAK WIZJERA!- nie wiem jak Ciebie, ale mnie by to uwierało, szczególnie przy precyzyjnym kadrowaniu itd....Poza tym w tej sytuacji cały czas "jedziesz" na wyświetlaczu, co też szybciej zużywa akumulatory/baterie.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#39 Bombell

Bombell

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 06:36

Weź pod uwagę ten aparat
Canon Sx 120 IS

Teraz można go wyłapać za naprawdę fajną kasę i jest rewela, wiem bo miałem przyjemność nim pstrykać i widziałem sporo fotek u kumpla. Aha makro też ma bardzo dobre!

#40 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 15:12

Dzięki Wam, widzę że ten Canon kozacki sprzęcik ale stoi 550 zł więc po prostu za dużo hajsu cały czas chodzi mi po głowie ten samsung st60
chyba że ktoś będzie miał jakąś jeszcze ciekawą propozycje...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych