Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasowanie Zdjec W Zlowione Dzisiaj

68 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 21 sierpień 2008 - 11:39

CYTAT(Kyzak @ czw, 21 sie 2008 - 12:27) Wyświetl post
Hmm... z jednej strony dobrze że są usuwane i nie rażą w oczy (tak jak te dwa karpiki na gumolicie co były) ale z drugiej strony to nigdzie nie zostało napisane jakie zdjęcia mieszczą się w "regulaminie" tak więc usuwanie zdjęć bądź co bądź jest bezpodstawne.

nie bylo zmiany w regulaminie(co mam nadzieje nastapi) ale jak juz ktos powiedzial bylo przyzwolenie i zgoda wiekszosci userow.....
pozdro

#42 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 25 maj 2009 - 17:12

CYTAT(jakub powiatowy @ wto, 19 sie 2008 - 22:11) Wyświetl post
A powinno być, bo złe traktowanie ryb podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami a więc łamanie prawa

więc poco łapiesz ryby? jeśli piszesz takie rzeczy

#43 Damianos199388

Damianos199388

Weteran

• Members
  • 197 postów

Napisano 25 maj 2009 - 17:40

Ludszie o co wam chodzi. Jeżeli jestem członkiem PZW i mam wykupione pozwolenie na łowienie to MAM PRAWO powtarzam MAM PRAWO do zabrania kilku ryb z łowiska. A poza tym część pieniędzy który wydaje na pozwolenie zostaje przekazana na zarybianie zbiorników. Więc nie mówcie mi że każdy jest taki aniołek i nigdy ryby nie zabił. Jestem pewien że większość z was zabiera złapane ryby do domu. Przyznam się: też tak czasami robię . Ale bez przesady żeby odrazu nazywać ludzi mięsiarzami roku

#44 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Hoduje kanarki, od niedawna zainteresowałem się wędkarstwem.

Napisano 25 maj 2009 - 18:11

Przecież to logiczne, że jak ktoś złowi "TAKĄĄĄĄĄ RYBE" to Zabierze ją do domu, moim zdaniem każdy powinien trzymać się regulaminu PZW.Kwestia robienia zdjęć.-Jeśli ktoś złapie niewymiarową to niech sobie zrobi foto, Tym bardziej jeśli to kogoś pierwsza ryba, i niech ją wypóści, Niemożna mieszać tutaj kwesti znęcania się nad zwierzętami, bo znęcanie się to jestt bicie, głodzenie itp.a ryby się łowi i wypuszcza, a i jeść im się daje:)To hodowle kanarków, albo kur, lub jakiegoś gada to też jest znęcanie się??Zdjęcia moim zdaniem powinny być robione przyzwoicie, zeby niebudziły kontrowersji, jeśli ktoś niema aparatu lub tela z foto, to niech zrobi w domu foto rybie ale wymiarowej, Innego wyjścia niema.Pozdrawiam.

#45 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 25 maj 2009 - 18:14

Damianos z choinki się urwałeś?kto ci zabrania brać ryby?tu chodzi o fotki!Jest nowy regulamin i tego się trzymamy jak się komuś nie podoba to niech spada na inne forum albo sobie da spokój z robieniem zdjęć proste:)
Hola Hola Bracie Siostro:)

#46 Piskorz

Piskorz

Weteran

• Members
  • 178 postów

Napisano 25 maj 2009 - 18:26

Jak w polityce, prawo jest ustalane pod rzadzących:D Mnie tez np denerwuje zdjęcie ryby często już zabitej ale prawo jest prawem a jak tak dalej będzie to zabronione będzie używanie polskich znaków (ą,ę,ś itp:D)

#47 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 29 maj 2009 - 18:47

wiadomo zdjęcie zrobione nad wodą ma swój klimat lecz nie każdy ma takie możliwości sam posiadam dużo zdjęc zrobionych w domu choc teraz staram się fotografowac nad wodą co niejest takie proste jak się niektórym wydaje

#48 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 29 maj 2009 - 18:55

CYTAT(sebo @ pią, 29 maj 2009 - 19:47) Wyświetl post
wiadomo zdjęcie zrobione nad wodą ma swój klimat lecz nie każdy ma takie możliwości sam posiadam dużo zdjęc zrobionych w domu choc teraz staram się fotografowac nad wodą co niejest takie proste jak się niektórym wydaje

Ale sam widzisz, że nie jest to niemożliwe....praktycznie każdy telefon wyposażony jest już w aparat, a szczerze mówiąc podstawowy kompakt kosztuje naprawdę niewiele...
Sam propaguję C&R i tego się będę trzymał. Nie mogę nikogo do tego zmusić, bo mamy prawo do zabrania ryb z łowiska zgodnie z regulaminem. Jeśli o mnie chodzi, wolę wypuścić rybę, mimo braku zdjęcia...bo wziąć ją do domu, żeby zrobić pamiątkową fotkę(często słyszę takie wytłumaczenia) to dla mnie śmiech na sali i żenada....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#49 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 30 maj 2009 - 14:22

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pią, 29 maj 2009 - 19:55) Wyświetl post
Ale sam widzisz, że nie jest to niemożliwe....praktycznie każdy telefon wyposażony jest już w aparat, a szczerze mówiąc podstawowy kompakt kosztuje naprawdę niewiele...
Sam propaguję C&R i tego się będę trzymał. Nie mogę nikogo do tego zmusić, bo mamy prawo do zabrania ryb z łowiska zgodnie z regulaminem. Jeśli o mnie chodzi, wolę wypuścić rybę, mimo braku zdjęcia...bo wziąć ją do domu, żeby zrobić pamiątkową fotkę(często słyszę takie wytłumaczenia) to dla mnie śmiech na sali i żenada....

Masz racje zabicie ryby tylko dla fotki to jest żenada. Sam wypuszczam około 90% złowionych ryb jednak jeśli mam ochote na rybe to ją biore a niełapie poto by wypełnic lodówke.
Powodzenia

#50 zakrzak_z11

zakrzak_z11

Weteran

• Members
  • 101 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 14:34

CYTAT(airybartosz @ wto, 19 sie 2008 - 21:16) Wyświetl post
no i ok

... jak się ma "no kill" do drugiego zdjęcia??...holowałeś dwie ryby naraz??

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa12.jpg

...a może ja czegoś nie rozumiem...
~Catch & Release~

#51 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 04 wrzesień 2009 - 15:54

Druga ryba ma głowę w kieszeni w macie by się uspokoiła. Nic nie sugeruje że ryba nie żyje. Oczywiście nie pochwalam robienia fotek sobie podczas gdy druga ryba lezy na macie.

Ps Zanim coś napiszesz to upewnij się czy sytuacja ze zdjęcia na pewno jest kary godna bo inaczej popisujesz się niewiedzą a za razem robisz z siebie błazna.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#52 zakrzak_z11

zakrzak_z11

Weteran

• Members
  • 101 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 23:43

CYTAT(jaguar56 @ pią, 04 wrz 2009 - 16:54) Wyświetl post
Druga ryba ma głowę w kieszeni w macie by się uspokoiła. Nic nie sugeruje że ryba nie żyje. Oczywiście nie pochwalam robienia fotek sobie podczas gdy druga ryba lezy na macie.

Ps Zanim coś napiszesz to upewnij się czy sytuacja ze zdjęcia na pewno jest kary godna bo inaczej popisujesz się niewiedzą a za razem robisz z siebie błazna.

nie wiem czy zauważyłeś, ale mój post był raczej w formie pytającej (wskazują na to znaki zapytania)...

"Druga ryba ma głowę w kieszeni w macie by się uspokoiła"...wybacz, ale to trochę śmiesznie brzmi icon_evil.gif - więc pytanie: czy dwie ryby holował naraz??...druga czeka na swoje zdjęcie??

"Nic nie sugeruje że ryba nie żyje" - co sugerowałoby, że ryba nie żyje??? krew na macie?! icon_evil.gif

"Ps Zanim coś napiszesz to upewnij się czy sytuacja ze zdjęcia na pewno jest kary godna bo inaczej popisujesz się niewiedzą a za razem robisz z siebie błazna."- właśnie chciałem się upewnić, mam rozumieć, że Ty wiesz jak sytuacja wyglądała i odpowiesz na moje pytania
...oczywiście w miły sposób, bez sugerowania że jestem BŁAZNEM!!

PS. tak się pisze: ZARAZEM....a tak: KARYGODNA... chyba popisałeś się niewiedzą, a zarazem zrobiłeś z siebie...no wiesz icon_evil.gif

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!!

Użytkownik zakrzak_z11 edytował ten post 04 wrzesień 2009 - 23:45

~Catch & Release~

#53 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 09:38

Przecież mógł nad wodą siedzieć z kolegą i on też mógł w tym samym czasie złapać rybę i położyli obie na jednej macie lub...co moim zdaniem bardziej prawdopodobne- łowca po prostu jednego karpia przetrzymywał w worku karpiowym w wodzie i postanowił sobie zrobić zdjęcia z obiema rybami....
Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#54 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 12:58

CYTAT(jakub powiatowy @ wto, 19 sie 2008 - 20:40) Wyświetl post
No zrobił się
Proponuję żeby zamiast usuwać po cichu zdjęcia wprowadzić regulamin, jak one mają wyglądać i te które nie pasują będą usuwane w świetle forumowego "prawa" z tematu "Złowione dzisiaj"

Widzę, że problem może jest w wiedzy na temat zamieszczenia zdjęć skoro tak doświadczeni użytkownicy jej nie mają icon_eek.gif

Podaję więc, link do regulaminu zamieszczania zdjęć: REGULAMIN ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ

Co do możliwości robienia zdjęć to problem moim zdaniem nie istnieje w czasach telefonów z aparatami - już 1,3 mpx zrobi na tyle dobre zdjęcie by zamieścić na forum.
Każdy aparat czy telefon z aparatem ma samowyzwalacz więc samodzielne zrobienie zdjęcia nad wodą nie stanowi problemu - jak się chce i spróbuje.

Już dzieci w podstawówce posiadają telefony - z aparatami (bo od kilku lat innych się nie produkuje). W wieku powiedzmy gimnazjum to dziecko zwykle posiada bardziej "wypasiony telefon" niż rodzice. Chyba prędzej uwierzę, że kogoś nie stać na komputer czy internet.

Zakładam, również że jeżeli zdjęcie jest wyjątkowo ciekawe i urokliwe to mimo pewnej niezgodności z regulaminem będzie pozostawione: np. ujęcie wyskakującego podczas holu szczupaka 45 cm nad wodę, czy zdjęcia wypuszczanych i odpływających ryb - tylko trzeba się o takie postarać.

Co do zdjęcia karpi to czemu nikt nie podkreślił, że druga ryba leży na macie a nie betonie ? Można założyć że po sesji zdjęciowej ryba przynajmniej ma szansę w zdrowiu odpłynąć i to jest najważniejsze.

PS: Większość zamieszczanych przeze mnie zdjęcia robię sam przy pomocy telefonu Nokia (obecnie 6220 z aparatem 5 mpx, wczaśniej 6230i - 1,3 mpx)

Użytkownik Darczez edytował ten post 05 wrzesień 2009 - 13:04

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#55 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:38

Dobra, wywalacie zdjęcia bo ktoś sobie ustanowił regulamin - zaktualizował dotąd istniejący regulamin - O.K.

ALE nie dziwcie się że wiara wrzuca wam nie takie zdjęcia, ani niech nikt się nie dziwi że jego zdjęcia są kasowane.
DLACZEGO? - oficjalna aktualizacja czyli post Homegeon-a z dnia 20 MAJA 2009 dodam że dziś jest 5 WRZESIEŃ 2009 więc trochę czasu minęło.
Iiii

1. Podczas rejestracji trzeba zaakceptować STARY regulamin, o nowym ze zdjęciami nic nie wspomniane.
2. Nowego regulaminu §2 "wszystkie zdjęcia zrobione w scenerii innej niż nad wodą będą usuwane i karane ostrzeżeniami. " - czyli zdjęcie zrobione bez widoku wody jest zakazane?
3. §4 Prezentujmy nasze okazy jak godnego przeciwnika, a nie rzuconą na ziemię ofiarę. mowa tu m.in o fotografowaniu pokotów... A od jakiego wymiaru można wrzucać pokoty na forum?
4. Nie wiem po co jest §5 skoro "wymiary forumowe" są popodnoszone a o okresie ochronnym jest mowa w §6

#56 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 05 wrzesień 2009 - 16:44

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ sob, 05 wrz 2009 - 10:38) Wyświetl post
Przecież mógł nad wodą siedzieć z kolegą i on też mógł w tym samym czasie złapać rybę i położyli obie na jednej macie lub...co moim zdaniem bardziej prawdopodobne- łowca po prostu jednego karpia przetrzymywał w worku karpiowym w wodzie i postanowił sobie zrobić zdjęcia z obiema rybami....
Pozdrawiam
Kamil

Nic dodać nic ująć Panie no wiesz icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#57 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 18:28

CYTAT(Kyzak @ sob, 05 wrz 2009 - 17:38) Wyświetl post
2. Nowego regulaminu §2 "wszystkie zdjęcia zrobione w scenerii innej niż nad wodą będą usuwane i karane ostrzeżeniami. " - czyli zdjęcie zrobione bez widoku wody jest zakazane?

Sceneria nad wodą to nie na tle wody. Nad wodą są również drzewa, krzewy, łąki, trzciny, itd....
Chyba że wędkujesz w wannie icon_mrgreen.gif

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#58 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:36

CYTAT(Darczez @ sob, 05 wrz 2009 - 18:28) Wyświetl post
Chyba że wędkujesz w wannie icon_mrgreen.gif

Nie... co najwyżej w akwarium podbierakiem icon_smile.gif

#59 pluto19

pluto19

Weteran

• Members
  • 391 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:33

CYTAT
2. Nowego regulaminu §2 "wszystkie zdjęcia zrobione w scenerii innej niż nad wodą będą usuwane i karane ostrzeżeniami. " - czyli zdjęcie zrobione bez widoku wody jest zakazane

Panowie kto wymyślił ten punkt regulaminu ?? To co zdjęcie na tle drzewa itp to co ostrzeżenie a może lepiej kara śmierci ?? Owszem moderatorzy macie możliwość dawania warnów ale bez przesady...Owszem jak ktoś da zdjęcie w domu nad wanna to co innego.A może ktoś nie chce zdradzać miejsca, czy ktoś o tym pomyślał ??? Dla mnie to jest chore??Jak już ktoś robi regulamin niech pomyśli a nie wali co mu sie podoba macie Moda ok ktoś wam dał ale bez przesady że jesteście bogami na forum.A paragrafy to raczej zostawicie dla KK i KP i KW ....

Pewnie teraz dostane warna ale jest taka prawda....Możecie mnie nawet zbanowac...

A to zdjęcie jednego z MODów gdzie jest woda ??

http://www.splawik.c...o...si&img=3556

a w tym wypadku woda wyschneła czy odpływ przyszedł ??

Użytkownik pluto19 edytował ten post 05 wrzesień 2009 - 22:57

Stosuje zasadę Złów i Wypuść, ty też ją stosuj.

www.carphunterteam.pl

#60 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:56

pluto19, za reklamy w Twoim podpisie powinieneś dostać ostrzeżenie, a mimo tego go nie dostałeś, nie zawsze wlepiamy ostrzeżenia, a ban to ostateczność.
Nawiasem mówiąc Twoje konto jest czyste od jakiegokolwiek ostrzeżenia więc o czym mówisz? Ostrzeżenie to nie koniec świata, a jedynie oficjalne zwrócenie uwagi.

Widzę, że idzie jesień-zima i ludzie sobie przypominają o forach i szukają problemów.
Nie chodzi tu poniekąd o wodę w sensie dosłownym, choć i taka sceneria mile widziana. Myślę, że na tyle jesteś inteligętny aby poprawnie zinterpretować ten regulamin, na co można sobie pozwolić a na co nie.
Uważam że jest na tyle dobrze napisany, że przeciętny Kowalski nie będzie miał problemu z jego zrozumieniem.
Jeżeli ktoś nie akceptuje tego regulaminu może przestać tu zaglądać, nikogo nie trzymamy na siłę.

PS i nie będę na życzenie pisał do Ciebie "na gg" jak masz sprawę pisz na PW
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych