Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dane W Profilu

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 13 sierpień 2008 - 22:12

Mam taką propozycję do moderatorów a właściwie do wszystkich użytkowników naszego forum. Może powinien znaleźć się w regulaminie jeszcze jeden punkt dotyczący uzupełniania danych w profilu czyli wiek, miejsce zamieszkania, płeć i data urodzenia. Jeżeli ktoś z jakiś względów nie chce podawać daty urodzenia to w porządku ale reszta danych powinna być uzupełniona obowiązkowo.

Osobiście jak czytam jakiś ciekawy temat np o łowisku, w okolicy którego mieszkam to jestem ciekaw skąd jest osoba, która to pisze post. Dla mnie jest ważną informacją to w jakim wieku jest osoba z którą rozmawiam bo wiem w jaki sposób mogę formułować odpowiedzi zrozumiałe dla tej osoby. Oczywiście niektórzy będą fałszować swoje dane ale to ich problem bo po tym jak ktoś pisze można czasem wywnioskować w jakim przedziale wieku jest autor postu czy tematu.

Co o tym pomyśle sądzicie forumowicze?

#2 osiolek

osiolek

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 22:39

jestem za icon_wink.gif
i lece uzupełnic dane icon_biggrin.gif : icon_mrgreen.gif
Osiolek z forum - www.wyczyn.fora.pl TO NIE JA !! TO JEST OSZUST INTERNETOWY ! PROSZĘ O NIE KONTAKTOWANIE SIĘ Z NIM !!!!

#3 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 795 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 14 sierpień 2008 - 08:57

Dobry pomysl ,na innych forach jest to obowiazek przy rejestracji ale forach innego typu ne wedkarskich bo my mamy najlepsze:D
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#4 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 14 sierpień 2008 - 09:05

Tez jestem za tym aby miec pouzupełniane dane icon_wink.gif
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#5 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 10:25

Ja też jestem za.

#6 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 14 sierpień 2008 - 10:32

Niezły pomysl /Jestem jak najbardziej za
YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#7 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 10:52

nie mozemy nikogo zmuszac to podawania takich danych przy rejestracji, jest to dobrowolne i pozostanie dobrowolne.
ale mozemy zrobic jakas akcje pod tytulem - nie badz anonimowy - uzupelnij dane w profilu icon_smile.gif

#8 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 12:34

Nie chodzi tu główne o przymuszanie kogoś do podawania swoich danych w profilu ale o to by osoba, która przeczyta ten temat zobaczyła jaka duża część użytkowników popiera ten pomysł i może ją to zmotywuje bardziej niż jakiś przymus. Uświadomi sobie ze uzupełnianie danych pomoże jej nawiązać kontakt z wędkarzami ze swojego regionu tak jak to jest z kolegami np z Wrocka.

Co do takiej akcji jaką proponujesz Wolfik to popieram może i zmotywuje kogoś?

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#9 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 13 luty 2010 - 19:28

CYTAT(jaguar56 @ czw, 14 sie 2008 - 00:12) Wyświetl post
Mam taką propozycję do moderatorów a właściwie do wszystkich użytkowników naszego forum. Może powinien znaleźć się w regulaminie jeszcze jeden punkt dotyczący uzupełniania danych w profilu czyli wiek, miejsce zamieszkania, płeć i data urodzenia. Jeżeli ktoś z jakiś względów nie chce podawać daty urodzenia to w porządku ale reszta danych powinna być uzupełniona obowiązkowo.

Osobiście jak czytam jakiś ciekawy temat np o łowisku, w okolicy którego mieszkam to jestem ciekaw skąd jest osoba, która to pisze post. Dla mnie jest ważną informacją to w jakim wieku jest osoba z którą rozmawiam bo wiem w jaki sposób mogę formułować odpowiedzi zrozumiałe dla tej osoby. Oczywiście niektórzy będą fałszować swoje dane ale to ich problem bo po tym jak ktoś pisze można czasem wywnioskować w jakim przedziale wieku jest autor postu czy tematu.

Co o tym pomyśle sądzicie forumowicze?

Jak najbardziej popieram,a gdzie ta akcja nie bądź anonimem ??? icon_mrgreen.gif

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 13 luty 2010 - 19:30

#10 ErJot

ErJot

Szajbus

• Members
  • 1092 postów

Napisano 13 luty 2010 - 19:29

Ma to sens.Popieram.

#11 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 13 luty 2010 - 20:11

A ja uważam, że nie ma to sensu. Odpowiadając na pytania można dostosowac się do wieku forumowicza poprzez intuicyjna interpretację jego postów. Często po sposobie wypowiedzi na forum można już wyciągnąc wnioski co do poziomu ,nie powiem inlelektualnego ale ogólnie rozwojowego i świadomości człowieka. To pierwsze, drugie to to, że często wiedza młodych wędkarzy znacznie przewyższa wiedzę starych wyjadaczy, którzy w swoim mniemaniu wszystko już wiedzą, a w życiu książki wędkarskiej w ręku nie mieli, że nie wspomne już o mozliwości regularnego przebywania nad wodą, na co młodzi zawsze znajdą więcej czasu. Dla mnie to troszkę szufladkowanie wiedzy, a w internecie każdy jest równy i każdy pracuje na swoja opinie, to jest dla mnie wykładnia kompetencji.

#12 goblin0394

goblin0394

Weteran

• Members
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Wędkowanie, Sporty walki,

Napisano 13 luty 2010 - 20:25

mi sie właśnie zdaje ze to ma sens, poniewaz gdy umawiam sie z kims na ryby to chcialbym zeby to byla osoba okolo mojego wieku a nie napszyklad osoba o 30 lat starsza

#13 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 13 luty 2010 - 20:46

Po co to ględzenie jak większość popiera pomysł, a nikt, nawet pomysłodawca i założyciel tematu nie zrealizował swoich propozycji icon_eek.gif więc proponuję dać przykład, a mniej gadać. Pozdrawiam.

#14 Gelo99

Gelo99

Weteran

• Members
  • 386 postów

Napisano 13 luty 2010 - 21:54

fakt nikt nie ma wieku icon_razz.gif
ja myślę że to niepotrzebne

edit:
sory nie patrzyłem na profilu tylko przy postach

Użytkownik Gelo99 edytował ten post 14 luty 2010 - 15:21

- wesprzyj nas w walce o GÓRNIK

#15 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 13 luty 2010 - 22:45

CYTAT(Diplomat @ sob, 13 lut 2010 - 21:46) Wyświetl post
Po co to ględzenie jak większość popiera pomysł, a nikt, nawet pomysłodawca i założyciel tematu nie zrealizował swoich propozycji icon_eek.gif więc proponuję dać przykład, a mniej gadać. Pozdrawiam.

Kolego Diplomat proponuję założyć okulary ze szkałmi jak denko od butelki to zauważysz że ja swoje dane mam uzupełnione icon_mrgreen.gif

Daj przykład a bzdet nie gadaj icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,

#16 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 14 luty 2010 - 09:51

CYTAT(jaguar56 @ sob, 13 lut 2010 - 23:45) Wyświetl post
Kolego Diplomat proponuję założyć okulary ze szkałmi jak denko od butelki to zauważysz że ja swoje dane mam uzupełnione icon_mrgreen.gif

Daj przykład a bzdet nie gadaj icon_mrgreen.gif

Nie bądż śmieszny,co uzupełniłeś?,a co proponowałeś w swoim temacie icon_eek.gif dalej nie wiem z kim mam przyjemność dyskutować,ale po odpowiedzi mogę sądzić,że masz problem ze zrozumieniem swoich tekstów i jesteś jeszcze młodym człowiekiem(???tego muszę się domyślać,mimo Twojego uzupełnienia icon_question.gif ).Pozdrawiam.
Ps.Twój pomysł z podawaniem wieku popieram,ale musiałoby to być weryfikowane przez administrację,aby było autentyczne icon_biggrin.gif

Użytkownik Diplomat edytował ten post 14 luty 2010 - 09:56

#17 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 15 luty 2010 - 12:10

CYTAT(wolfik @ czw, 14 sie 2008 - 12:52) Wyświetl post
nie mozemy nikogo zmuszac to podawania takich danych przy rejestracji, jest to dobrowolne i pozostanie dobrowolne.
ale mozemy zrobic jakas akcje pod tytulem - nie badz anonimowy - uzupelnij dane w profilu icon_smile.gif

A ja znów przytoczę słowa Wolfika. Nie ma i nigdy nie będzie obowiazku podawania prawdziwych danych !!! Jest to tylko dobrowolne i każdy może podać, ale nie musi. Nie mamy prawa wymagac od Was żadnych danych poza emailem, który jest obowiązkowy do rejestracji na forum.

Proszę o spokój w tynm temacie icon_smile.gif
Pozdrowienia
Klay

#18 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 18 luty 2010 - 14:04

CYTAT(Diplomat @ nie, 14 lut 2010 - 10:51) Wyświetl post
Nie bądż śmieszny,co uzupełniłeś?,a co proponowałeś w swoim temacie icon_eek.gif dalej nie wiem z kim mam przyjemność dyskutować,ale po odpowiedzi mogę sądzić,że masz problem ze zrozumieniem swoich tekstów i jesteś jeszcze młodym człowiekiem(???tego muszę się domyślać,mimo Twojego uzupełnienia icon_question.gif ).Pozdrawiam.
Ps.Twój pomysł z podawaniem wieku popieram,ale musiałoby to być weryfikowane przez administrację,aby było autentyczne icon_biggrin.gif

Nie rozumiem czego jeszcze chcesz? Wiek masz w profilu, datę urodzenia też, skąd jestem też jest napisane. A to że nie podałem imienia i nazwiska to mój wybór. W temacie nic nie pisałem o podawaniu imienia i nazwiska więc czego jeszcze nie wiesz człowieku icon_question.gif icon_eek.gif

Jak byś dobrze poszperał po forum to byś wiedział jak mam na imię. Pasiasty na przykład wie. A nazwisko to podałem na innym portalu więc do którego niejednokrotnie podałem linki.

A co ty napisałeś w swoim profilu? Co uzupełniłeś? Wymagasz od innych czegoś to zacznij najpierw od siebie "młody"!

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 18 luty 2010 - 14:06

Umieraliście tak młodo,

#19 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 18 luty 2010 - 14:07

CYTAT(jaguar56 @ czw, 18 lut 2010 - 15:04) Wyświetl post
Jak byś dobrze poszperał po forum to byś wiedział jak mam na imię. Pasiasty na przykład wie.

A co ja?? icon_wink.gif Informacja turystyczna?? icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#20 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów