Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mala Panew - Pilne...

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 27 lipiec 2008 - 11:47

Z racji ze stan wody odry gwaltownie sie podniosl moja jutrzejsza wyprawa nad ta rzeke niema sensu a ze pokupilem juz wszystkie zanety robactwo itp. to stwierdzilem ze znajomymi ze moze warto byloby sie wybrac nad rzeke Mala Panew...

Ja kompletnie nic niewiem o tej rzece jade w ciemno i zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec cos o tej rzece: (a zeby samemu zrobic zwiad to bede mial ciezko bo niestety nie mieszkam w bliskich regionach tej rzeki)

1. Gdzie najlepiej sie umiejscowic??
2. Jakie tam ryby biora?? Interesuja mnie glownie leszcze, plocie, klenie itp. ogolnie wszystko co mozna zlapac na splawik lub na ciezko...
3. Na co tam najlepiej ryba bierze??

#2 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 09 marzec 2011 - 08:03

Chciałbym odswierzyc temat

Czy ktos ma jakie kolwiek info o tej rzece?? Na jakim odcinku najlepiej lowic chodzi mi oczywiscie o spławik. Na co mozna tam liczyc o tej porze i jakie przynety stosowac??

#3 wojtek_16

wojtek_16

Weteran

• Members
  • 699 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 08:22

Czesc. Mała Panew to przede wszystkim rzeką pstrągowa. Jest nawet wpisana jako woda górska w rejestrze. Pisz na priv.

#4 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 11:00

CYTAT(wojtek_16 @ śro, 09 mar 2011 - 11:22) Wyświetl post
Czesc. Mała Panew to przede wszystkim rzeką pstrągowa. Jest nawet wpisana jako woda górska w rejestrze. Pisz na priv.

A przez które góry ona płynie śląskie czy opolskie?A tak na poważnie to nie wiem jak w jej górnym biegu ale w w dolnym odcinku tj.od j.Turawa do ujścia w odrze w życiu pstrągów nie było a woda jest tak zanieczyszczona że jest poza klasyfikacją w okręgu opolskim woda ta nie jest wpisana do rzek górskich ani do krainy pstrąga i lipienia.O taj porze roku na opolskiej Małej Panwi wszyscy szukają jazia i leszcza.Utworzono też obręb ochronny od mostu w Czarnowąsach do ujścia rzeki w odrze od 1marca do 31maja każdego roku jest zakaz wędkowania.

#5 toolmate

toolmate

Weteran

• Members
  • 722 postów

Napisano 11 marzec 2011 - 14:26

Ja również w życiu nie widziałem pstrąga w niej, a mieszkam 200 metrów od niej. Przede wszytskim wiosną warto na ładne jazie zapolować (mój rekord z Małej Panwi to 56 cm i 1,8 kg wagi). I tak jak wcześniej ktoś napisał, Mała Panew nie jest wpisana w rejestr jako rzeka górska itp. Jeżeli kogoś interesuje Mała Panew w okolicy zapory Jedlice (rzeka wpada do J. Turawskiego) i koło miejscowości Ozimek (i okolice) to chętnie pomogę. Pozdrawiam.

PS. Z czystością tej wody to prawda, syf i nic więcej. Jak ktoś będzie niedaleko Huty Mała Panew i zobaczy plamy oleju na brzegu to może się przerazić.

#6 Mateuszz123456

Mateuszz123456

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 15:30

Mam pytanie odnośnie ścieków co Huta spuszcza do rzeki? Często się pojawia piana na rzece (od zapory) także tam coś spuszczają oraz jeszcze spuszczają wodę niedalek mostu na Opole (tam gdzie kiedyś szły rury z huty) ktoś coś wie na temat czystości tych ścieków?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych