Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okuma Espina

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 stoban

stoban

Weteran

• Members
  • 189 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 11:13

1. Pełna nazwa sprzętu

Okuma Espina el 20
2. Zdjęcie ogólne

3. Specyfikacja techniczna
* przełożenie: 1:5,0
* pojemność szpuli 0,18/150 (mm/m)
* 8 łożysk tocznych
* hamulec FD
* zapasowa szpula zduralu
4. Czas użytkowania i częstotliwość użytkowania
Od wczesnej wiosny tego roku, zabierana przy każdym wypadzie na okonie, latem na klenie czyli kilka razy w miesiącu.

5. Z jakim sprzętem najczęściej używam?
Konger Maxim Twist 270 cw: 2-12

6. Zalety
Płynna praca, bardzo precyzyjny hamulec, równomierne nawijanie żyłki, atrakcyjny dizajn

7. Wady
Jak dla mnie, składanie korbki gdzie trzeba koniecznie luzować pokrętło i nie można go potem dokręcać

8. Złapane ryby
Głównie okonie w okolicach 20cm ale też szczupak 40cm a ostatnio kleń 30cm

9. Zdjęcia dodatkowe

10. Cena zakupu
W promocji za 135 zł.

11. Uwagi końcowe
Z uwagi na swój rozmiar, kołowrotek ten polecam szczególnie łowcom okoni do stosowania przy czułych wklejankach o małym cw, z tego co sprawdzałem kołowrotka tego nie ma w ofercie importera na rok 2008 więc nie długo mogą być problemy z kupnem, a szkoda bo to na prawdę dobry sprzęt.

Załączone pliki

• Załączony plik  okuma.jpg   16,42 KB   108 Ilość pobrań

#2 RobinJ

RobinJ

Weteran

• Members
  • 901 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 14:33

No niestety to fakt, nie ma go w ofercie na 2008rok, a kręcioł dobry icon_wink.gif tylko wszystkich, którzy chcą kupić ostrzegam, że pojemność szpuli jest zawyżona i to zdecydowanie (przynajmniej u mnie,a mam 30)

#3 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 26 październik 2008 - 13:41

Co do kołowrotka rok już go mam więc co nie co mogę powiedzieć icon_wink.gif

Praca super, nawijanie żyłki plecionki bardzo dobre. Raz po ulewie zaczęło mi szumieć łozysko na rolce. Po przeczyszczeniu i przesmarowaniu wszytsko Ok. Waga bardzo mała idealna do okoniówki i spławiczka.
Używałem go od marca do 1maja z konger carbomaax przy splawiczku. Wyciągnał mnóstwo płotek do 29cm. Od pierwszego maja na spinie żyłka Stroft 0,16 lub plecionka PP 10Lb. Ta druga opcja użyta jedynie z 5razy na łowisko bardzo zaczepowe. Najczęściej z żyłką 0,16 i wędka robinson Xp Perch (cw 2-10).

Rybki wyjęte na sprzęt to płotka 29cm i 40dag, mnóstwo okoni w przedziale 15-30cm i 32 33 33 cm. Wszystkie powyżej 40dag. 3 szczupaki 40 44 47cm. Przynętami jakimi łowiłem to zestawy z BT 3,5,8g głowki jigowe do 5g przynęty twistery od najmniejszych po 7cm kopytka. Większych nie używałem gdyż przeznaczony był do łowienia garbusków. I myślę że właśnie do takich przynęt jest przeznaczony chociaż możliwe, że poradziłby sobie z większymi. Łowiska to wolno płynące rzeki, kanały oraz jeziora.

Kołowrotek bardzo dobrej jakości z dwoma szpulami aluminiowymi bardzo dobra propozycja dla "okoniarzy". Bardzo precyzyjny przedni hamulec shimano w tych cenach się umywa. Warty zakupu. Ogólnie polecam. Ja troszkę przepłaciłem i wyszło mi niecałe 195zł z przesyłką. Za sam kołowrotek dałem chyba 170 coś w tych okolicach, ale i tak nie żałuję.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych