Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krasnopiórki Na Spining

145 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 lipiec 2008 - 11:38

CYTAT(kwasnieski @ nie, 06 lip 2008 - 21:30) Wyświetl post
Drodzy Wędkarze !

Mam pytanie odnosnie lowienia krasnopiórek na spining...
Gdy bylem na mazurach widzialem ze przy pomoscie plywaja duze krasnopiórki powyzej 20 cm na wodzie dochodzącej do 1 m glebokosci ... Plywaly przy powierzchni ...
Nikt nie mogl ich zlapac tylko taki starszy "wymiatacz" ( starszy dziadek mieszkajacy tam ) lowil je na spining wlasnie ..

Moglby mi ktos doradzic jak to robic ??
Z góry dzieki

troche lowie bialej ryby na spin(mowie o zamierzonym lowieniu a nie o przylowach) wiec postaram sie troche ci pomoc icon_wink.gif
co do wzreg to zestaw mega lekki i najwazniejsze to cieniutka zyleczka icon_wink.gif dobrze jest brodzic lub poruszac sie srodkiem plywajacym bo rzuty beda raczej krotkie a trzeba zachowywac sie cicho zeby wzdreg nie przeploszyc...ja lowie najczesciez zylka 0,12mm do ktorej dowiazuje przypon np 0,08mm o dlugosci 50cm-1m.cienka zylka naprawde pozwala naturalniej poprowadzic przynete....malych glowek jest sporo ale maja one zbyt duze haki lub za wysoki luk kolankowy wiec glowki robie sam. na koncu przyponu haczyk od 12-20(zalezy od przynety i wielkosci ryb i ich aktywnosci) a na przynete zakladam najczesciej wygryziona kuleczke z twistera..co do koloru to trzeba eksperymentowac.sprawdza sie zolc, zielen, biel, motoroil, fiolet,czerwien itd itd...warto przed zalozeniem przynety na hak posmarowac go lekko klejem blyskawicznym typu "kropelka" bo gumeczka bedzie sie ciagle zsuwac i po jednym niezacietym puknieciu bedzie trzeba sciagac zestaw i poprawiac przynete.dobrze jesli gumka nie jest na luku kolankowym tylko wyzej na trzonku haka.dzieki temu zaciecia sa pewniejsze.a haczyk moze byc z dlugim trzonkiem o pozwala pozniej latwiej rybki wychaczac.. za obciazenie sluzy srucina o wadze od 0,3-1g.czasem ciezsza..zalezy od glebokosci, wiatru sposobu lapania itd.niewiem jakim sprzetem dysponujesz..wazne zeby srucina byla blisko haczyka bo czesto ryby ja atakuja(mala srucinka wyglada jak ziarenko konopii) co powoduje falszywe brania..jeszcze warto eksperymentowac z zapachami(najskuteczniejszy wg mnie to zapach ochotki ale moze tez byc np wanilia czy kukurydza).
teraz troche o lowieniu.
wazne sa precyzyjne rzuty w oczka pomiedzy roslinami i blisko trzcin.wzrdega jest ryba pierwszego rzutu i pierwszy opad jest bardzo istotny.po rzucie zamykamy kablak,delikatnie wybieramy luz i przy lekko uniesonej szczytowce kontrolujemy opad.obserwujemy szczytowke(przy delikatnym kijku i cienkiej zylce) lub miejsce styku zylki z powierzchnia wody.zacinac trzeba w tempo co wcale nie jest proste przy takim zestawie..czekamy dlugo poniewaz balon z zylki spowalnia opad i nawet po dluzszej chwili nasza przyneta dalej moze byc 30cm pod powierzchnia.....
i jeszcze maly patent.
przy rekreacyjnym lowieniu mozna zastosowac tzw "grzybek":do siatki po owocach wkladamy cale bulki,bochenek chleba czy inne pieczywo wg uznania dowiazujemy sznurek a z drugiej strony kamien. sznurek powinien miec taka dlugosc zeby pieczywo w siatce plywalo ok 30cm pod powierzchnia. swietnie to wabi ryby i dlugo utrzymuje je w jednym miejscu.po lowieniu trzeba oczywiscie grzybka z wody wylowic zeby nie zasmiecac lowiska..
zycze TAAAAAKICH wzdreg bo to piekne i waleczne ryby dajace mnostwo radosci i satysfakcji (na delikatnym zestawie juz sztuka 25cm to piekna walka) a przy okazji polowisz pewnie ploci, leszczy, uklejek, okoni a czasem i linka icon_wink.gif
w razie jakis pytan chetnie pomoge icon_wink.gif
pozdrawiam
Kamil

Użytkownik PasiastyIrokez:) edytował ten post 17 wrzesień 2008 - 12:01

#22 Patryk0112

Patryk0112

Weteran

• Members
  • 243 postów

Napisano 13 luty 2009 - 20:31

No niezły post powyżej mnie;) a czy owadopodobne wobki o długości 1,4cm sprawdzą się może też??? aha... jaką temperature musi osiągnąć woda, aby wzdręgi zaczęły żerować porządnie???

#23 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 13 luty 2009 - 22:00

CYTAT(Patryk0112 @ pią, 13 lut 2009 - 21:31) Wyświetl post
No niezły post powyżej mnie;) a czy owadopodobne wobki o długości 1,4cm sprawdzą się może też??? aha... jaką temperature musi osiągnąć woda, aby wzdręgi zaczęły żerować porządnie???

Co do woblerków to jak najbardziej też icon_wink.gif Sprawdzają się niewielkie wobki jak i obrotówki w rozmiarze 00 i 0. Co do temperatury to szczerze mówiąc nie wiem bo....łowie celowo wzdręgi praktycznie tylko podczas największych upałów lub w innych sytuacjach gdy drapieżniki olewają przynęty a żerujące wzdręgi nie dają spokojnie wysiedzieć icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#24 Miczu1984

Miczu1984

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 25 luty 2009 - 01:00

Siema

Krasnopióry często stają się przypadkowym przyłowem podczas spiningowania. Kiedyś mnie to zdziwiło i postanowiłem się troszkę z nimi pobawić najlepsze efekty miałem zakładając obrotówki 00 na 1 tez się rzucały ale ze względu na to ze te rybki mają małe otwory gębowe często się od nich odbijały. Wiec mała błyszcząca obrotówka powinna ci zapewnić udany połów. icon_smile.gif
Oczywiście poprę to dowodem:

#25 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 12 maj 2009 - 11:57

Dodam coś od siebie, ale nie jest to mojego autorstwa icon_idea.gif Są to skany artykułu z WMH nr 9/2004. Trochę inne podejście do tematu, aczkolwiek jeszcze nie próbowałem icon_smile.gif

Załączone miniatury

• IMG.jpg
  • IMG_0001.jpg

#26 Mikster

Mikster

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 13 maj 2009 - 21:00

Może głupi pytanie ale gdzie dostać takie koraliki? Ja wzdręgi łowiłem tylko na spławik ale te około 30 cm naprawdę potrafiły pięknie walczyć dlatego w tym roku chce je łowić świadomie na spin.

#27 sabatiel

sabatiel

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 16 lipiec 2009 - 14:33

tak jak piszą przedmówcy, czerwony twister (u mnie skuteczne są również czerwone z brokatem), wklejanka i lekka główka 0,8g max 1,5g. Tam, gdzie łowię najlepiej szukać ich w okolicach podwodnego zielska lub na jego granicy.

#28 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 08:47

To ja też się pochwalę moją krasną na spinning icon_smile.gif foto

#29 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 20:21

czesc
musze sie pochwalic (ale nie wzdregami) icon_razz.gif
dzis złowiłem 2 karasie ok 15 cm jaka zabawa icon_wink.gif
pierwszy raz probowałem i udało sie icon_mrgreen.gif
przyneta zołty twister troche stuningowany na pierwszej własnej roboty głowce (haczyk od bt nr8 i ciezarek zaciskowy nie wiem jaka waga icon_neutral.gif )
jutro znow sprubuje icon_wink.gif
o i jeszcze w jakiejs gazecie wedkarskie przeczytałem ze niezawodna przybeta to gnojak na głowce jigowej
wiec sprobowałem i złowiłem 4 karasie i lina icon_mrgreen.gif
pozdro
czasem warto po majsterkowac ... icon_wink.gif
pozdro

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 20:49

Gratuluję rybek na spina icon_wink.gif
CYTAT(skrzypek58 @ pon, 17 sie 2009 - 21:21) Wyświetl post
to gnojak na głowce jigowej
wiec sprobowałem i złowiłem 4 karasie i lina icon_mrgreen.gif

spiningowanie przynętami naturalnymi jest chyba zabronione??
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#31 mariooo83

mariooo83

Wędkarz

• Members
  • 75 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:09

Spinningowa wzdręga icon_smile.gif

#32 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 18 sierpień 2009 - 20:34

tego nie wiem ... icon_neutral.gif
ale spokojnie łowiłem na własnym stawie wiec icon_wink.gif
ale warto wiedziec icon_razz.gif

#33 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 18 sierpień 2009 - 22:04

Łowiąc na spinning nie używam żadnych atraktorów czy dopalaczy ponieważ uważam że mija się to z celem. Jednak nie neguję tej metody ani nie uważam, że jest ona nieskuteczna jednak nie jest to spinning sensu stricto.
Moją wzdręgową przynętą numer jeden jest normalny fioletowy twister. Za dnia w żywszym kolorze, im bliżej wieczora tym bardziej wyblakły. Długości standardowej 3-3,5cm tyle, że korpus skracam o połowę. Używam główek 2,5g. Zdarza się, że krasnopiórkę do ataku skłaniają nieregularne ruchy które uzyskuję mocno dociskając korbkę do kołowrotka. Co do żyłek to to jestem zwolennikiem tych deczko mocniejszych, ponieważ półkilowa wzdręga daje już nieźle popalić.

#34 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 19 sierpień 2009 - 11:19

CYTAT(Corristo @ śro, 19 sie 2009 - 01:04) Wyświetl post
Łowiąc na spinning nie używam żadnych atraktorów czy dopalaczy ponieważ uważam że mija się to z celem. Jednak nie neguję tej metody ani nie uważam, że jest ona nieskuteczna jednak nie jest to spinning sensu stricto.
Moją wzdręgową przynętą numer jeden jest normalny fioletowy twister. Za dnia w żywszym kolorze, im bliżej wieczora tym bardziej wyblakły. Długości standardowej 3-3,5cm tyle, że korpus skracam o połowę. Używam główek 2,5g. Zdarza się, że krasnopiórkę do ataku skłaniają nieregularne ruchy które uzyskuję mocno dociskając korbkę do kołowrotka. Co do żyłek to to jestem zwolennikiem tych deczko mocniejszych, ponieważ półkilowa wzdręga daje już nieźle popalić.

jakim tepem prowadzisz przynety i na jakiej głebokosci ?
i jakie rby lowisz (wielkosc)

bo ja łowiłem na stawie co jest masa wzdrega takich ponad 20cm jest duzo a na takie twistery nie chciały brac tez korpus skrocony o polowe ale na połowce 3 g.
wiec zrobiłem swoja głowke i twisret skrociłem o 3/4 jest ok tylko troche krotko sie rzuca bo jakiej 10-15m

#35 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:12

CYTAT(skrzypek58 @ śro, 19 sie 2009 - 12:19) Wyświetl post
jakim tepem prowadzisz przynety i na jakiej głebokosci ?
i jakie rby lowisz (wielkosc)

Trzymam wysoko uniesiony kij i zwijam powoli, od pół do jednego obrotu na sekundę. Co jakiś czas podrywam gumkę do góry by nie wlazła w zielsko. Po takim podciągnięciu i dwóch, trzech obrotach najczęściej biorą.
Biorą różne, od nawet niewymiarowych po sztuki 0,5kg. Do tych największych jakoś nie mam szczęścia.

#36 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 19 sierpień 2009 - 19:14

aha ja dzis tez cos probowałem tak ok 30cm pod powierzchnia brania w kazdym rzucie ale nie mogłem nic zaciac ;/ ale tez chyba karas ;p

#37 woblerystepanowa

woblerystepanowa

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 19 sierpień 2009 - 21:44

Witam !!!! Wzdręgi na spinning łowię regularnie i nie sprawia mi to kłopotu. Polecam tzwane "pierzaki"- możesz je zakupić na allegro użytkownik forest_special. Ja używam bardzo często najmniejszych smużaków wykonanych przez siebie " WOBLERY STEPANOWA". Na mojej stronie (wpisz woblerystepanowa w google) w zakładce GALERIA znajdziesz jeden z filmików "SPINNINGOWA WZDRĘGA"- zobaczysz jak się je łowi i jakie można złowić wzdręgole na "pierzaki" oraz na moje woblerki. W najnowszym numerze WĘDKARSKIEGO ŚWIATA znajdziesz artykuł Wojtka Krzyszczyka właśnie o spinningowej wzdrędze- pozdrawiam i życzę wzdręgowych sukcesów-
Krzysiek Stepanow www.woblerystepanowa.pl

#38 kokosz77

kokosz77

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 13:49

A jak jest najlepsz pora na ta rybke,gdzies slyszalem ze woda jak tafla lodu bez wiatru i zar lejacy sie z nieba , moze kto to zweryfikuje ?

#39 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 14:25

Zawsze znajdzie się jakaś zatoka bez wiatru z roślinnością tam właśnie szukaj wzdręg(słońce jak najbardziej wskazane), jeżeli wszędzie wieje to wzdręgi nadal będą trzymać się roślinności ale będą głębiej icon_wink.gif

#40 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 21 sierpień 2009 - 09:44

A czy ktoś wie z czego wykonany jest ten "pierzak"? Czy on nasiąka wodą i jak sie zachwuje w wodzie?
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych