Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzwoneczki+feeder?

21 odpowiedzi w tym temacie

#21 brodaty

brodaty

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 21:59

Jako weteran (24lata z feederem) po złamaniu drzewiej przez dzwoneczki paru szczytówek polecam młodszym kolegom sposób który ja stosuję w nocy. Przez ostatnią przelotkę przetykam lekko podgrzane 2 około 4 mm długości przezroczyste rurki ( można wykorzystać tylko o numer wieksze rurki w paczkach ze świetlikami). Następnie umieścić między nimi na grzbiecie szczytóweczki świecoka .Nie ma klejenia a rureczki posłużą przez sezon .Przy ciężkich feederach (rzecznych),,świetlika nie wymieniam za dnia ponieważ nawet poprawiają widoczność brań .Te dwie małe rureczki nie przeszkadzają w łowieniu nawet jak są nie (uzbrojone)w świetlika , a przy cichym otoczeniu słychać brania gdy pobrzękują.... Polecam się ..... http://www.splawik.c...con_biggrin.gif

#22 zator

zator

Wędkarz

• Members
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano 12 kwiecień 2009 - 20:30

Ja natomiast jak łowie w nocy uzywam swietlików które montuje do szczytówki za pomocą przezroczystej taśmy, dobrze przyklejone ładnie sie trzymają i w żaden sposób nie przeszkadzaja w braniu jest to dobry sposób kiedy ryby żerują w ten sposób że lekko przyginają szczytówke. Kiedys łowiłem w nocy z dzwoneczkiem i brania było widac na tle gwiazdz i księżyca a dzwoneczek tego nie sygnalizował. Natomist kiedy mam ochote troche sie przespać lub odejśc i coś porobić zakładam dzwoneczek. W/w sposób stosuje na biała rybe. Odnośnie połowów nocnych ryb typu sum sandacz używam tylko dzwoneczka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych