Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klasyczny Połów Na Żywca

100 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 08 luty 2010 - 20:21

Czy teleskop 2,4 m o cw do 120 g da rade do połowów na żywca z lódki i z brzegu ?

#42 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 08 luty 2010 - 22:07

Żywiec na okonia płotka 8cm. Prędzej szczupak walnie.
Na okonia najlepsze są rybki jak najmniejsze. 5 cm płotka, nie zawsze da sie taką złapać ale jeśli zestaw z taką rybką będzie pływał w stadzie okoni to mamy co 5 minut branie. Nawet najbardziej leniwy okoń nie zdzierży pływającej obok niego malutkiej rybki.
Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#43 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 09 luty 2010 - 10:29

CYTAT(Mikros @ pon, 08 lut 2010 - 21:21) Wyświetl post
Czy teleskop 2,4 m o cw do 120 g da rade do połowów na żywca z lódki i z brzegu ?

A czemu ma nie dac rady ? Ja żywca łowie bardzo często "moim" ( a raczej mojego kuzyna) teleskopem Mikado z wyrzutem do 30g i daje rade. (daleko nie musze rzucac )

Sam osobiscie przymierzam sie do zakupu własniego kija na żywca telespina Shimano Catana BX wyrzut 15-40g http://www.allegro.p...spin_300mh.html

#44 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 14 luty 2010 - 15:18

Pewnie że da rade ale to jest ciężki sprzęt ja bym zmniejszył gramature przez pół

#45 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 14 luty 2010 - 20:59

CYTAT(sebo @ nie, 14 lut 2010 - 16:18) Wyświetl post
Pewnie że da rade ale to jest ciężki sprzęt ja bym zmniejszył gramature przez pół

z drugiej strony zależy jak dużego żywca kolega chce zakładać icon_smile.gif

#46 goblin0394

goblin0394

Weteran

• Members
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Wędkowanie, Sporty walki,

Napisano 14 luty 2010 - 22:12

Rade napewno da tylko ze nie bedziesz czył tak ryby
ja na żywca ma teleskop 40-60g

#47 PawelGda

PawelGda

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 17 luty 2010 - 19:33

Mikros według mnie poszukaj sobie kija trochę dłuższego ok 3m, gramatura ok. może trochę mniejsza.Ten 2.4 jest ok z łodzi ale z brzegu jest za krótki.Czasami trzeba rzucić daleko a to będzie trudne tym kijem nie zrywając żywca, a poza tym masz mniejsze pole manewru.Ja używam z brzegu Jaxon Cristalis long cast 360/80 i jest ok.Z łodzi używam krótszych ok 2.4 m ale wszystkie w gramaturze do ok 80gr.Bez urazy ale kije do 45gr nie mówiąc o takich do 30gr nie nadają się do bezpiecznego dla nich łowienia na żywca.Policzmy sam zestaw to już ok.20gr, a czasami trzeba używać cięższych plus jeszcze żywiec.Chyba, że do łowienia okoni zestawem z 4-6 gr spławikiem i malutkim żywczykiem to jak najbardziej

#48 Danlok

Danlok

Weteran

• Members
  • 134 postów

Napisano 17 luty 2010 - 22:29

CYTAT(PawelGda @ śro, 17 lut 2010 - 20:33) Wyświetl post
Mikros według mnie poszukaj sobie kija trochę dłuższego ok 3m, gramatura ok. może trochę mniejsza.Ten 2.4 jest ok z łodzi ale z brzegu jest za krótki.Czasami trzeba rzucić daleko a to będzie trudne tym kijem nie zrywając żywca, a poza tym masz mniejsze pole manewru.Ja używam z brzegu Jaxon Cristalis long cast 360/80 i jest ok.Z łodzi używam krótszych ok 2.4 m ale wszystkie w gramaturze do ok 80gr.Bez urazy ale kije do 45gr nie mówiąc o takich do 30gr nie nadają się do bezpiecznego dla nich łowienia na żywca.Policzmy sam zestaw to już ok.20gr, a czasami trzeba używać cięższych plus jeszcze żywiec.Chyba, że do łowienia okoni zestawem z 4-6 gr spławikiem i malutkim żywczykiem to jak najbardziej

Jeśli chcesz daleko rzucić to owszem może być niebezpieczny z wędką do 40g wyrzut ale jeśli to ma być rzut na max 10 metrów to wystarczy icon_smile.gif

#49 PawelGda

PawelGda

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 18 luty 2010 - 18:47

Z tym się w zupełności zgodzę.Ja po prostu łowię często na dużych odległościach gdzie ani rzut ani zacięcie ryby byłoby niemożliwe na tym sprzęcie. icon_wink.gif

#50 szociu86

szociu86

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 15:38

a gdzie zaopatrywujecie sie w żywca??

#51 Kodzak_

Kodzak_

Weteran

• Members
  • 140 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 15:50

sklep wędkarski czyli mały tłuściutki karaś lub nad wodą sobie złapie samemu icon_smile.gif
kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

#52 szociu86

szociu86

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 16:17

CYTAT(Kodzak_ @ nie, 14 mar 2010 - 18:50) Wyświetl post
sklep wędkarski czyli mały tłuściutki karaś lub nad wodą sobie złapie samemu icon_smile.gif

tyle to ja wiem ale jak łapiecie je sami to jakimi metodami, pierwszy raz w tym roku wykupiłem zezwolenie na zywca na jez goczałkowickim i na razie rozkminiam jak je zdobyć, bo nie mam doświadczenia z łapaniem zywca

a jeszcze jedno pytanko czy żyłka DRAGON Maxima Match&Feeder 0.25mm 300m starczy do połowu na żywca, panowie żeby było jasne nie nastawiam sie na ryby niewyobrażalnie wielkie, choć nigdy nie wiadomo.... po prostu co myslicie o tym produkcie

CYTAT(PawelGda @ czw, 18 lut 2010 - 21:47) Wyświetl post
Z tym się w zupełności zgodzę.Ja po prostu łowię często na dużych odległościach gdzie ani rzut ani zacięcie ryby byłoby niemożliwe na tym sprzęcie. icon_wink.gif

ta wędka powinna dać rade na żywca?? JAXON HARMONY TELE CARP 3,30 do 80g a do tego kołowrotek jAXON AMADO AXL 300

Użytkownik PasiastyIrokez:) edytował ten post 16 marzec 2010 - 22:51

#53 saguss

saguss

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 22:13

Żyłka powinna wystarczyć jeśli nie zamierzasz łowić nie wiadomo jakich okazów, ale jak to z żywcem nigdy nie wiadomo, więc proponuję kupić odrobinę grubszą żyłkę, na pewno nie zaszkodzi, a przydać się może. 0,28 to takie optimum przy połowach na żywca (nie mówię tu o okoniach poławianych na małego żywca).
Co do wędki jest wszystko ok, zarówno długość jak i ciężar wyrzutu, ja jednak nie przepadam za wędkami firmy JAXON, ale to jedynie moje prywatne zdanie icon_smile.gif pozdrawiam kolegę, jak coś jeszcze byś chciał wiedzieć, to pisz w temacie albo na GG

#54 szociu86

szociu86

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 22:47

CYTAT(saguss @ śro, 17 mar 2010 - 01:13) Wyświetl post
Żyłka powinna wystarczyć jeśli nie zamierzasz łowić nie wiadomo jakich okazów, ale jak to z żywcem nigdy nie wiadomo, więc proponuję kupić odrobinę grubszą żyłkę, na pewno nie zaszkodzi, a przydać się może. 0,28 to takie optimum przy połowach na żywca (nie mówię tu o okoniach poławianych na małego żywca).
Co do wędki jest wszystko ok, zarówno długość jak i ciężar wyrzutu, ja jednak nie przepadam za wędkami firmy JAXON, ale to jedynie moje prywatne zdanie icon_smile.gif pozdrawiam kolegę, jak coś jeszcze byś chciał wiedzieć, to pisz w temacie albo na GG

dzieki za porade:) a z tym jaxonem to wiem że to żadna rewelacja, ale na moje potrzeby może starczy

#55 saguss

saguss

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 23:13

Polecałbym jednak dołożyć kilka złotych i kupić lepszy kij, do w granicach 80 - 100 zł kupisz już dobrej klasy kij do połowu na żywca, a przecież chodzi o wygodę i komfort łowienia icon_smile.gif

Użytkownik saguss edytował ten post 16 marzec 2010 - 23:19

#56 szociu86

szociu86

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 08:46

CYTAT(saguss @ śro, 17 mar 2010 - 02:13) Wyświetl post
Polecałbym jednak dołożyć kilka złotych i kupić lepszy kij, do w granicach 80 - 100 zł kupisz już dobrej klasy kij do połowu na żywca, a przecież chodzi o wygodę i komfort łowienia icon_smile.gif

to może poradzisz jaki wybrac??

#57 saguss

saguss

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 17:49

http://allegro.pl/it...90g_nowosc.html Mikado Trython Telerod 330/90
http://allegro.pl/it...ike_360_80.html Cormoran Topfish Tele 3,60/80
http://allegro.pl/it...ike_330_80.html Cormoran Topfish Tele 3,30/80
http://allegro.pl/it..._bydgoszcz.html Cormoran Profiline 3,50/80
http://allegro.pl/it...40_80_gram.html Mikado Sensei Telescopic 3,60/80

#58 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 20:57

a jak postępujecie z żywcem żeby był żywotny i potym jak go wymieniacie bo musze przyznać że widziałem jak facio po ściągnięciu żywca żucał go wczciny i męczył się bo nawet niemugł wpłynąć na głępszą wode

#59 saguss

saguss

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 21:17

jeżeli żywiec jest zaczepiony za pysk to powinien przeżyć dość długo, jeśli nie pływa w nurcie itd. Polecam wypuszczanie zmęczonych już żywców do wody, co może przedłużyć ich żywotność. A wypuszczanie? delikatne włożenie żywca do wody, chwilowe przetrzymanie go pod wodą, ewentualnie poruszanie do przodu do tyłu w celu dostania się wody w skrzela i swobodne wypuszczenie go z dłoni, tak samo jak po holowaniu ryby, której zwracamy wolność icon_smile.gif

#60 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 19:07

no jak jest tylko za pysk zaczepiony to powinniśmy go wypuścić ale jak za grzbiet czy zaogon to ryba jest pocharatana wtedy powinno ją sie zabić aby nie cierpiała

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych