Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie Z Pontonu.

28 odpowiedzi w tym temacie

#21 A.mator wędkowania

A.mator wędkowania

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:49

Ja też chcę zakupić coś z czego można pospiningować na rzece.Łódka odpada bo nie mam jej gdzie trzymać.Co sądzicie o pontonach z serii SEVYLOR.Np.model HF250?Koszt w miare i wykonanie wydaje mi się nawet ok.Może ktoś ma taki lub łowił z takiego?

http://allegro.pl/it...y_wys_0zl_.html

#22 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:57

CYTAT(A.mator wędkowania @ pon, 28 lip 2008 - 12:49) Wyświetl post
Ja też chcę zakupić coś z czego można pospiningować na rzece.Łódka odpada bo nie mam jej gdzie trzymać.Co sądzicie o pontonach z serii SEVYLOR.Np.model HF250?Koszt w miare i wykonanie wydaje mi się nawet ok.Może ktoś ma taki lub łowił z takiego?

moim zdaniem moze wygaldac sobie profesjonalnie ale to jednak dalej bardziej zabawka jak porzadne narzedzie polowu...a liczy sie przede wszystkim bezpieczenstwo i komfort lowienia
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#23 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:37

CYTAT(A.mator wędkowania @ pon, 28 lip 2008 - 12:49) Wyświetl post

w tej cenie lepszego nie dostaniesz ja na mniejszym czyli na odpowiedniku hf210 ciaglem bez kotwicy itp amura 9kg i dalo rady troche mnie powozil po zbiorniku ale wszystko bylo kontrolowane

wiec na pewno cos takiego ci wystarczy!!!

mozna jeszcze powloke kupic na niego to juz zupelnie lajcik

pasiasty a czemu sadzisz ze nie jest bezpieczny?? widziales jak sa zbudowane komory, plywales etc?

bez obawy na nim mozna plywac oczywiscie bez przesady zeby wplywac na plyciutkie zatoczki pelne galezi kolkow itp ale to na kazdym pontonie moze sie zle zakonczyc
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#24 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 15:53

CYTAT(GrzegorzF20 @ pon, 28 lip 2008 - 16:37) Wyświetl post
w tej cenie lepszego nie dostaniesz ja na mniejszym czyli na odpowiedniku hf210 ciaglem bez kotwicy itp amura 9kg i dalo rady troche mnie powozil po zbiorniku ale wszystko bylo kontrolowane

wiec na pewno cos takiego ci wystarczy!!!

mozna jeszcze powloke kupic na niego to juz zupelnie lajcik

pasiasty a czemu sadzisz ze nie jest bezpieczny?? widziales jak sa zbudowane komory, plywales etc?

bez obawy na nim mozna plywac oczywiscie bez przesady zeby wplywac na plyciutkie zatoczki pelne galezi kolkow itp ale to na kazdym pontonie moze sie zle zakonczyc

lowilem z podobnego wynalazku......i jesli chodzi o wywiezienie zestawu, hol(tu akurat chyba z zaskoczenia icon_wink.gif )to spoko.... ale jesli chodzi o kilka godzin spiningowania to naprawde nie polecalbym...w ogole ponton do spina to rzecz dla wytrwalych...i raczej tylko na niewielkie zbiorniki o malej fali itd...ale odczujesz to na pewno po kilku godzinach spiningowania jak bedziesz chcial zmienic pozycje (juz nie mowie o rozprostowaniu nog) ...zalatwienie sobie sztywnej podlogi to juz jakis krok naprzod(np sklejka) ale nadal trzeba bardzo uwazac...mocne zaciecie, podmuch wiatru, podbieranie ryby ....i mozna wyladowac w wodzie ...lodz to inna polka cenowa...to jasne...
acha..no i taki ponton to rzecz raczej jednoosobowa...
pozdro icon_wink.gif
@Grzesiek
witaj po dlugiej nieobecnosci icon_wink.gif

Użytkownik PasiastyIrokez:) edytował ten post 28 lipiec 2008 - 15:55

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#25 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:08

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 28 lip 2008 - 16:53) Wyświetl post
lowilem z podobnego wynalazku......i jesli chodzi o wywiezienie zestawu, hol(tu akurat chyba z zaskoczenia icon_wink.gif )to spoko.... ale jesli chodzi o kilka godzin spiningowania to naprawde nie polecalbym...w ogole ponton do spina to rzecz dla wytrwalych...i raczej tylko na niewielkie zbiorniki o malej fali itd...ale odczujesz to na pewno po kilku godzinach spiningowania jak bedziesz chcial zmienic pozycje (juz nie mowie o rozprostowaniu nog) ...zalatwienie sobie sztywnej podlogi to juz jakis krok naprzod(np sklejka) ale nadal trzeba bardzo uwazac...mocne zaciecie, podmuch wiatru, podbieranie ryby ....i mozna wyladowac w wodzie ...lodz to inna polka cenowa...to jasne...
acha..no i taki ponton to rzecz raczej jednoosobowa...
pozdro icon_wink.gif
@Grzesiek
witaj po dlugiej nieobecnosci icon_wink.gif

szczerze to na kazdym srodku plywajacym takim na 2-3osoby to dluzsze lowienie nie sprawia juz przyjemnosci - przynajmniej mi:-D

wiele razy lapalem z lodzi i masakra po 4-6godzinach juz czlowiek nie wiedzial jak ma siedziec gdzie dac nogi etc

o pontonie to juz w ogole masakra tak do 2godz np spiningowania to lajcik ale pozniej to juz z wyzsza szkola niewygody/przetrwania sie klania:-D

ale niektorzy to jakos wytrzymuja i nie narzekaja a wrecz sprawia im to przyjemnosc:-D
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#26 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:30

CYTAT(GrzegorzF20 @ pon, 28 lip 2008 - 17:08) Wyświetl post
szczerze to na kazdym srodku plywajacym takim na 2-3osoby to dluzsze lowienie nie sprawia juz przyjemnosci - przynajmniej mi:-D

wiele razy lapalem z lodzi i masakra po 4-6godzinach juz czlowiek nie wiedzial jak ma siedziec gdzie dac nogi etc

o pontonie to juz w ogole masakra tak do 2godz np spiningowania to lajcik ale pozniej to juz z wyzsza szkola niewygody/przetrwania sie klania:-D

ale niektorzy to jakos wytrzymuja i nie narzekaja a wrecz sprawia im to przyjemnosc:-D

no dokladnie....a mowimy tu tylko o wygodzie co jest jednak sprawa drugorzedna po bezpieczenstwie....w weekend majowy lowilem max bez przybijania do brzegu i przerwy ok 7h......po przybiciu do plazy wyczolgalem sie z niego i musialem dobra chwile dochodzic do siebie icon_wink.gif .... ale czego sie nie robi dla wynikow icon_wink.gif ale szczerze mowiac nie polecam icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#27 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:39

CYTAT(A.mator wędkowania @ pon, 28 lip 2008 - 10:49) Wyświetl post

posiadam ten ponton i jest fajny jeszcze z niego nie łowiłem bo nie jest "zarejestrowany" ale ogólnie mocny, trochę za miękie podłoże ale daje rade.

#28 strzelas

strzelas

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 02 sierpień 2008 - 09:05

HF250 + silnik mam już 3 lata i spisuje się świetnie. Pływaliśmy nim całe dnie za szczupaczkiem i było ok. Mieliśmy bardzo dużo nieprzyjemnych sytuacji typu: trzciny, korzenie, belki, ostre brzegi i nic sie nie stało. Jednak we dwie osoby na takim pontonie to nie robota. Razem z ojcem przesiadamy sie na łódkę, łódka to łódka.

#29 MarcinT

MarcinT

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 05 sierpień 2008 - 09:14

CYTAT(GrzegorzF20 @ pon, 28 lip 2008 - 16:37) Wyświetl post

Nigdy bym nie przypuszczał, że z tak mocnym wynalazkiem jakim jest Rosyjska Ufimka będę się musiał pożegnać.
W sobotę o poranku o mało nie zmusił mnie do ewakuacji z powodu rozklejenia się warstw jednej komory.
Byłem od lat przekonany, że paski taśm naklejone na dwóch komorach to tylko coś w charakterze wzmocnienia a tu zonk, to łączenie materiału (zakładka), które puściło.
Huk był jakbym granatem oberwał, uszło trochę powietrza i ustało po zmniejszeniu ciśnienia ale trzeba było szybkością motorówki mknąć do brzegu. Nigdy już na niego nie wsiądę, zapadła decyzja o zakupie łódki składanej icon_evil.gif .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych