Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Pstrag

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 matis1122

matis1122

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 16 May 2008 - 09:14 PM

witam wszystkich lowie pstragi na rzece skawie i nie wiem dlaczego biora tylko na obrotowke miedziana nr0?????odpiszcie

#2 RobinJ

RobinJ

Weteran

• Members
  • 901 postów

Napisano 17 May 2008 - 05:36 PM

Najprawdopodniej dlatego, że ona właśnie je przyciąga icon_wink.gif Nie wiem, w czym Twój problem, przecież masz już sprawdzoną przynętę, to nic, tylko stosować , a jak chcesz poeksperymentować, to eksperymentuj icon_wink.gif

#3 Tomek 33 KR

Tomek 33 KR

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 17 May 2008 - 11:12 PM

Czemu biorą na miedziane... idź do wróżki lub do księdza proboszcza... icon_mrgreen.gif

Zapewniam Cię że kropki będą brały na czerwone, niebieskie, żółte, pomarańczowe, złote, srebrne, czarne... na wszystko.... tylko trzeba tym łowić.... przez kilkaset metrów zawsze coś w to co masz na końcu żyłki walnie... A tak na poważne, nie mam pojęcie dlaczego, dziwne pytanie... łowcy kropek nie zdradzają swoich przynęt i miejsc połowu... naucz się tego bo nie będziesz miał gdzie i co łowić...

ps. nie łowiłbym na obrotówki nr 0... te są dobre na okonki... walnie Ci 50 cm i co wtedy... icon_wink.gif

#4 Markoss

Markoss

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 28 May 2008 - 07:53 PM

Ja bym polecał spróbowac ci łowic na woblery sam na nie łowie w skawie i na wyniki nie narzekam a przewaznie łowie sztuki ok 40 cm. Jasne ze nie z kazdej wyprawy wracam z takimi rybami ale zauwazyłem ze mniej czepia sie woblerów sztuk okołowymiarowych

#5 drynda

drynda

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 29 May 2008 - 06:15 PM

Najskuteczniejszą przynętą jest ta która jest na końcu żyłki przez najdłuższy okres czasu icon_smile.gif Najważniejsza to wiara w przynętę

#6 Tomek 33 KR

Tomek 33 KR

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 29 May 2008 - 07:11 PM

Markos... musisz nam tutaj na forum pokazać swoje cudowne woblery na czterdziestaki, takie co robią selekcję żeby się małe nie czepiały... icon_eek.gif

Na woblery które posiadam, nawet takie 7-9 cm łowiłem 10 cm 15 cm kropki... tak więc proszę uprzejmie o fotki tych cudeniek, może to jakiś Japoński wynalazek bo ja szczerze takich nie spotkalem........... icon_mrgreen.gif

Drynda masz rację, obojętnie jaki wabek weźmiesz ze sklepu i jak połowisz nim z 5 godzin, to wierzę że jakiś zabłąkany pstrążek na niuego siądzie....... a wiara pomaga w każdej dziedzinie... icon_smile.gif

#7 Psinka

Psinka

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 30 May 2008 - 10:17 PM

jedz do Krzyszkowic tam pstraga zlowisz na wszystko nawet na gume bez haka. Tak zacisnie zebami icon_biggrin.gif

#8 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, piłka ręczna, słucham dużo Rocka, ale i jeszcze więcej Metalu, oraz grywam na gitarze

Napisano 31 May 2008 - 06:47 AM

u mnie na jasiołce pstrągi te duże oczywiście to biorą albo na meppsa(0 i 1) albo na salmo(3-5cm) (wybredne sie znalazły icon_smile.gif )

te i jeszcze niżej to umnie sa jedne znajskuteczniejszych woblerków

Użytkownik trebs edytował ten post 31 May 2008 - 06:51 AM

Catch & Release

#9 trebs

trebs

Weteran

• Members
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, piłka ręczna, słucham dużo Rocka, ale i jeszcze więcej Metalu, oraz grywam na gitarze

Napisano 31 May 2008 - 06:48 AM

Użytkownik trebs edytował ten post 31 May 2008 - 06:49 AM

Catch & Release

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 31 May 2008 - 07:00 AM

CYTAT(matis1122 @ pią, 16 maj 2008 - 21:14) Wyświetl post
witam wszystkich lowie pstragi na rzece skawie i nie wiem dlaczego biora tylko na obrotowke miedziana nr0?????odpiszcie

biora bo.......
"kto nie ma miedzi, niech w domu siedzi" icon_biggrin.gif icon_mrgreen.gif icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#11 big esox

big esox

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 29 June 2008 - 01:03 PM

ot taki pstrążek icon_cool.gif

Załączone miniatury

• pstrąg_na_cykadę.jpg

#12 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 29 June 2008 - 01:12 PM

CYTAT(big esox @ nie, 29 cze 2008 - 14:03) Wyświetl post
ot taki pstrążek icon_cool.gif

dobra dobra, juz nie bądź taki skromny icon_lol.gif

Ja mam ten problem, że mieszkam w okolicy rzeki Bóbr, ale na wysokości mego miasta nie jest ona głębsza niz 1 metr, a zazwyczaj to jakies 50cm głębokości, dno kamieniste. Chciałbym połowić sobie na wobki o wyglądzie pstrąga, ale boje sie o zaczepy icon_sad.gif ale cóż, moge w sumie zaryzykować... Może mi ktoś polecic konkretny model wobka pstrągowego, najlepiej z allegro ?

Jak narazie łowilem na rzece przed jazem, rzeka na tym odcinku ma charakter raczej nizinny ze spokojnym nurtem. Łowilem na małego twisterka i na boczny trok, ale udało mi sie upolować 4 okonie i 2 lipienie :/ Jak mozna rozpoznać w ogole żerujące pstrągi ? BO lipienie to widać, gdy wypływają na powierzchnię po muchy. Jak prowadzic przynętę, z prądem czy pod prąd, wolno czy szybko ? Jaka pora dnia jest najlepsza na potokowce ?
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#13 big esox

big esox

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 29 June 2008 - 01:25 PM

CYTAT(arcio99 @ nie, 29 cze 2008 - 16:12) Wyświetl post
dobra dobra, juz nie bądź taki skromny icon_lol.gif
Ja mam ten problem, że mieszkam w okolicy rzeki Bóbr, ale na wysokości mego miasta nie jest ona głębsza niz 1 metr, a zazwyczaj to jakies 50cm głębokości, dno kamieniste. Chciałbym połowić sobie na wobki o wyglądzie pstrąga, ale boje sie o zaczepy icon_sad.gif ale cóż, moge w sumie zaryzykować... Może mi ktoś polecic konkretny model wobka pstrągowego, najlepiej z allegro ?

Jak narazie łowilem na rzece przed jazem, rzeka na tym odcinku ma charakter raczej nizinny ze spokojnym nurtem. Łowilem na małego twisterka i na boczny trok, ale udało mi sie upolować 4 okonie i 2 lipienie :/ Jak mozna rozpoznać w ogole żerujące pstrągi ? BO lipienie to widać, gdy wypływają na powierzchnię po muchy. Jak prowadzic przynętę, z prądem czy pod prąd, wolno czy szybko ? Jaka pora dnia jest najlepsza na potokowce ?

najlepsza pora na pstrąga to juz była icon_wink.gif
no ale co tam - polecam Ci woblery o długości około 5 - 7 cm
potestuj cykady szczególnie w kolorach grafitu
sprawdz koguciki i jigi
nie bierz ze sobą duzo sprzętu
szukaj miejsc o mocnym nurcie, dziur, przeszkód i innych typowych miejscówek
na Twoim odcinku Bobru cieżko o dorodnego pstrąga - trafiają się tam najczęsciej takie około 35 cm - warto jednak poszukać miejsc głębokich z dużym uciągiem

Pytasz o sposób prowadzenia - zasada jest taka aby bbie być widocznym dla pstrąga - więc łatwiej łowić z prądem
daj sobie spokój z łowieniem na troka - nie kalecz maleństw
węż dużego wobka - uzbroj się w cierpliwość i szukaj dużej wody - tam będzie siedział dobry pstrąg

#14 michal_czb

michal_czb

Wędkarz

• Members
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, a co :P

Napisano 29 June 2008 - 02:27 PM

Pora na pstrąga jest zawsze. Tylko teraz - latem trudniej jest go zlokalizować w rzece. Teraz ostatnio woda mocno opadła i trzymają się one najgłębszych miejsc w rzece. Szukaj ich na różnego rodzajów jamkach, tam gdzie wpada jakiś strumyczek do rzeki, przy dziurach bobrowych, przed lub za przelewami. Do penetracji tych miejsc polecam obrotóweczki nr 1-2. Warto też wpuścić jakiegoś pękateko salmiaka który podnurkuje do potencjalnej kryjówki.

#15 big esox

big esox

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 30 June 2008 - 08:03 PM

kolejny na cykadę icon_cool.gif

Załączone miniatury

• pstr.JPG

#16 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 26 September 2008 - 07:58 AM

Witam chce polowić pstrągi na Czarnej Przemszy ale nie jestem pewien co do okresu ochronnego tej Ryby
Pstrąg Potokowy: okres ochronny od 1 wrzesnia do 31 stycznia wymiar 30 cm w pozostałych wodach
Tęczowy : okres ochornny nie posiada wymiar ochronny 30cm w pozostałych wodach
Źródlany : okres ochornny nie posiada wymiar ochornny 30cm w pozostałych wodach
Zgadza sie to ? Czy jest inaczej

#17 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 26 September 2008 - 05:05 PM

Tyle że jeżeli masz zamiar łowić w wodach górskich to tylko mucha jak już bo jest zakaz spiningowania który trwa tyle co okres ochronny pstrąga potokowego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim