Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sum

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:42

moje wyniki z weekendu - 2 węgory ok. 80 dag oraz sumy 4 kg i 1 szt ok. 25 cm. łowiłem na ukleje.
sumy poszły do wody ale była frajda z tej 4-ki.
i czy moje wędkowanie jest nieetyczne lub niezgodne z regulaminem????

#22 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:44

CYTAT(Lukass @ sob, 30 maj 2009 - 00:47) Wyświetl post
ja na suma wybiorę się pod koniec czerwca, maj to za wcześnie.

aktualnie są burzowe pogody ale wiatry ze wschodu i nie słychać było żeby sum żerował. może rzeczywiście koniec czerwca lub popczątek lipca będzie lepszy.

#23 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 16:13

CYTAT(glada @ wto, 02 cze 2009 - 15:44) Wyświetl post
aktualnie są burzowe pogody ale wiatry ze wschodu i nie słychać było żeby sum żerował. może rzeczywiście koniec czerwca lub popczątek lipca będzie lepszy.

będzie lepszy.a dlaczego? odpowiedz w RAPR...

gdzie łowisz??
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#24 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 02 czerwiec 2009 - 16:19

CYTAT(glada @ wto, 02 cze 2009 - 15:42) Wyświetl post
moje wyniki z weekendu - sumy 4 kg i 1 szt ok. 25 cm. łowiłem na ukleje.
czy moje wędkowanie jest nieetyczne ????

Tak, jest. Świadomie nastawiałeś się na łowienie ryb w okresie chronionym.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#25 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:11

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ wto, 02 cze 2009 - 19:19) Wyświetl post
Tak, jest. Świadomie nastawiałeś się na łowienie ryb w okresie chronionym.
a czy osoby spinningujące w jeziorze w którym są sumy i sandacze to też jest nieetyczne??
oni też są świadomi że jest na te ryby ochrona!!!
zastanów się 'PasiastyIrokez

#26 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:11

CYTAT(Bluzer @ wto, 02 cze 2009 - 19:13) Wyświetl post
będzie lepszy.a dlaczego? odpowiedz w RAPR...

gdzie łowisz??

co to jest RAPR... ????

#27 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:28

CYTAT(glada @ śro, 03 cze 2009 - 16:11) Wyświetl post
co to jest RAPR... ????

Kolejne stwierdzenie, którym się totalnie pogrążasz. Słyszałeś kiedyś o Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb?? To taka mała książeczka, którą powinieneś mieć wkutą do głowy...I min. z jego znajomości zdawałeś kiedyś egzamin na Kartę Wędkarską...chyba, że o takim czymś też nie wiesz....

Nie ma się nad czym zastanawiać. I nie kręć teraz, że inni też łowią w łowisku, gdzie jest sum. O ile nie nastawiają się na nie to nie robią nic nieetycznego. To tak jak ja miałbym sezon rozpoczynać dopiero w lipcu, bo w Odrze pływa tak wiele gatunków ryb...A Ty jawnie przyznałeś się, że idziesz na suma, czym zasłużyłeś sobie na ostrzeżenie.

edit.
I nie pisz jednego posta pod drugim, bo to wbrew regulaminowi. Od tego jest opcja "Edytuj".
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#28 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:57

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ śro, 03 cze 2009 - 18:28) Wyświetl post
Kolejne stwierdzenie, którym się totalnie pogrążasz. Słyszałeś kiedyś o Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb?? To taka mała książeczka, którą powinieneś mieć wkutą do głowy...I min. z jego znajomości zdawałeś kiedyś egzamin na Kartę Wędkarską...chyba, że o takim czymś też nie wiesz....
Nie ma się nad czym zastanawiać. I nie kręć teraz, że inni też łowią w łowisku, gdzie jest sum. O ile nie nastawiają się na nie to nie robią nic nieetycznego. To tak jak ja miałbym sezon rozpoczynać dopiero w lipcu, bo w Odrze pływa tak wiele gatunków ryb...A Ty jawnie przyznałeś się, że idziesz na suma, czym zasłużyłeś sobie na ostrzeżenie.

edit.
I nie pisz jednego posta pod drugim, bo to wbrew regulaminowi. Od tego jest opcja "Edytuj".

synku, po pierwsze nie pouczaj mnie o małych książeczkach po drugie nie muszę znać skrótów po trzecie sam sobie wkuj do głowy tą książeczke (znajomość wędkarstwa nie należy do twojej mocnej dziedziny), po czwarte nie ciebie pytałem o zdanie i po ósme więcej nie interesuj się Moim wędkarstwem bo widzę że nic nie kapujesz

p.s. ostrzegać to sobie możesz .... ty gówniarzu

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:09

CYTAT(glada @ śro, 03 cze 2009 - 21:57) Wyświetl post
synku, po pierwsze nie pouczaj mnie o małych książeczkach po drugie nie muszę znać skrótów po trzecie sam sobie wkuj do głowy tą książeczke (znajomość wędkarstwa nie należy do twojej mocnej dziedziny), po czwarte nie ciebie pytałem o zdanie i po ósme więcej nie interesuj się Moim wędkarstwem bo widzę że nic nie kapujesz

p.s. ostrzegać to sobie możesz .... ty gówniarzu

Oooooo
Widzę, że Gumofilce dostały promocję Neostrady icon_mrgreen.gif
No to od razu muszą dym robić......

A na poważnie...
Po pierwsze nie mów do mnie synku...
O moją znajomość regulaminu się nie bój, znam go i to dobrze. Po drugie to jakbyś nie wiedział, zwracając się do kogoś, używa się wielkich liter. Ale widzę, że stosujesz je tylko kiedy piszesz o sobie. Cóż, kolejny przejaw megalomanii, wieśniactwa i buractwa z Twojej strony.
O moje wędkarstwo się nie martw. Ma się całkiem dobrze. Wszystko jest na forum. Za to Ty jesteś anonimem, który wprowadza zamieszanie i jeszcze wszczyna awantury....
Co do Twojego, jak Ty to nazywasz "wędkarstwa"...ja bym tego tak nie nazywał...

P.S
Co do ostrzegania to mogę i zamierzam to robić. I nie zamierzam poprzestać na pisemnych reprymendach.

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#30 ybollek

ybollek

Weteran

• Members
  • 227 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 03 czerwiec 2009 - 22:15

Ciekawe liczenie w wykonaniu @glada . Po pierwsze, drugie, trzecie ,czwarte I po ÓSME haha

Mnie inaczej uczono ....

Użytkownik ybollek edytował ten post 03 czerwiec 2009 - 22:16

Wciąż dmucham bańki mydlane, piękne bańki w powietrze
Lecą tak wysoko, prawie pod niebo
I jak moje sny zanikają
Fortuna się ukrywa, szukałem już wszędzie
Wciąż dmucham bańki mydlane, piękne bańki w powietrze
United! .... United! ...... United! .........

#31 PatrykGD

PatrykGD

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:42

Ja mam pytanie, co sumom szkodzi że są łapane w okresie ochronnym? Bo np. w Szwecji szczupaki można łapać cały rok i im to nie robi. A sumy co? Zginą? Poważnie pytam

#32 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:37

CYTAT(PatrykGD @ czw, 04 cze 2009 - 18:42) Wyświetl post
Ja mam pytanie, co sumom szkodzi że są łapane w okresie ochronnym? Bo np. w Szwecji szczupaki można łapać cały rok i im to nie robi. A sumy co? Zginą? Poważnie pytam

Nie jesteśmy w Szwecji...
Nas ogranicza RAPR,to wystarczajacy powód by suma teraz nie łowić.

#33 PatrykGD

PatrykGD

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 07:45

Czyli chodzi tylko o przepis, nic poza tym?

Bo ja np. spininguję martwą rybką na łowiskach prywatnych oraz tam gdzie "nie wolno" bo nie zgodne z regulaminem. Wszystkie ryby i tak wypuszczam w jak najlepszej kondycji do wody. Chodzi o to że lubię łowić w ten sposób i nie widzę żadnej szkody w jego stosowaniu, więc chciałem się dowiedzieć jak z sumem, czy jest to po prostu tylko przepis czy ma jakieś specjalne znaczenie

#34 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 08:32

CYTAT(PatrykGD @ pią, 05 cze 2009 - 08:45) Wyświetl post
Czyli chodzi tylko o przepis, nic poza tym?

tylko???

1-ryba w trakcie tarła nie jest w najlepszej kondycji i forsowny hol może być dla suma śmiertelny
2- sumów nie ma aż tak dużo, a okres ochronny powoduje ,że przez krótki okres czasu mozemy sobie pozwolić na połów tego drapeżnika-to jest powodem spokojnego rozrostu ryby w okresie gdy łapać go nie wolno
3-sum ma TARŁO- nikt z nas zapewne nie chciałby ażeby ktoś nam przeszkadzał gdy jesteśmy z kobietą...
4-to nieetyczne
5- ryba podczas tarła jest łatwa do namierzenia- taki połów nie daje satysfakcji wędarzowi

spiningujesz przynętą naturalną,w świetle prawa jesteś KŁUSOWNIKIEM...."bo lubię"-to jest powód?? Skoro RAPR zabrania takiej metody łowienia to chyba musi być tego jakiś powód. To, że (jak twierdzisz) wszystko wypuszczasz nie czyni z Ciebie łaskawcy... idę na pstrąga,muszę tylko robaki kupić...bo lubię....

Użytkownik Bluzer edytował ten post 05 czerwiec 2009 - 08:45

#35 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 16:43

CYTAT(Bluzer @ pią, 05 cze 2009 - 11:32) Wyświetl post
tylko???

1-ryba w trakcie tarła nie jest w najlepszej kondycji i forsowny hol może być dla suma śmiertelny
2- sumów nie ma aż tak dużo, a okres ochronny powoduje ,że przez krótki okres czasu mozemy sobie pozwolić na połów tego drapeżnika-to jest powodem spokojnego rozrostu ryby w okresie gdy łapać go nie wolno
3-sum ma TARŁO- nikt z nas zapewne nie chciałby ażeby ktoś nam przeszkadzał gdy jesteśmy z kobietą...
4-to nieetyczne
5- ryba podczas tarła jest łatwa do namierzenia- taki połów nie daje satysfakcji wędarzowi

spiningujesz przynętą naturalną,w świetle prawa jesteś KŁUSOWNIKIEM...."bo lubię"-to jest powód?? Skoro RAPR zabrania takiej metody łowienia to chyba musi być tego jakiś powód. To, że (jak twierdzisz) wszystko wypuszczasz nie czyni z Ciebie łaskawcy... idę na pstrąga,muszę tylko robaki kupić...bo lubię....

1. powyższe 5 punktów może mieć uzasadnienie w przypadku celowego połowu np. suma na przynęty służące tylko do połowu tego gatunku czyli np. wątroba. w przypadku połowu na wątrobe jest to połów ukierunkowany na suma i taki połów jest niedozwolony i nieetyczny.
2. Jednak gdy łowimy w okresie ochronnym suma na przynęte "uniwersalną" (np. ukleja) na którą można złowić różne gatunki występujące w łowisku nie robimy nic wbrew regulamionowi ani wbrew etyce. Łowiąc wtedy jesteśmy świadomi tego że istnieje duże prawdopodobieństwo , że złowimy suma w okresie ochronnym ale nic złego nie robimy a w przypadku złowienia suma mamy do wyboru : cieszyć się z połowu lub nie , oczywiście rybka wraca do wody. W tym przypadku powyższe 5 pkt. nie koniecznie mogą mieć zastosowanie (to zależy od podejścia wędkarza z tym że każde jest właściwe).

3. w moim przypadku poszedłem wędkować na łowisko gdzie jest sum, sandacz , szczupak i węgorz. 2 pierwsze były pod ochroną. łowiłem na przynęte uniwersalną na którą bez mojego wpływu może wziąć wszystko. wcześniejsze pytanie moje brzmiało czy ktoś łowił sumy w okresloną pogode bo wybieram się m. innymi na suma. zadałem to pytanie ponieważ byłem świadomy, że na mojego żywca może wziąć każdy gatunek również ten będący pod ochroną i w związku z pkt. 2 jest to etyczne a z pkt. 4 jest zgodne z RAPR.

4. RAPR
3. Wędkowanie
3.2.Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, w tym krześliska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach ochronnych i hodowlanych.
3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie z ostrożnością wypuszczone do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie szanse przeżycia.

podsumowanie: w powyższym przypadku pkt. 3.2 nie można interpretować literalnie. Moim zdaniem można go zastosować do pkt. 1 czyli połowy ukierunkowane gatunków ryb będących pod ochroną.
w przypadku złowienia nawet świadomie ryby będącej pod ochroną na przynęte uniwersalną ma zastosowanie pkt 3.6 RAPR.
jeśli się mylę prosze o komentarz.

Użytkownik glada edytował ten post 05 czerwiec 2009 - 16:48

#36 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 20:30

tak,te 5 punków ma zastosowanie w przypadku świadomego połowu,jest to odpowiedz na pytanie PatrykaGD-"co sumom szkodzi że są łapane w okresie ochronnym?"

"w przypadku złowienia nawet świadomie ryby będącej pod ochroną na przynęte uniwersalną ma zastosowanie pkt 3.6 RAPR.
jeśli się mylę prosze o komentarz."

taką sytuacje wcześniej wyklucza pkt 3.2.

#37 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 15:16

CYTAT(Bluzer @ pią, 05 cze 2009 - 23:30) Wyświetl post
tak,te 5 punków ma zastosowanie w przypadku świadomego połowu,jest to odpowiedz na pytanie PatrykaGD-"co sumom szkodzi że są łapane w okresie ochronnym?"

"w przypadku złowienia nawet świadomie ryby będącej pod ochroną na przynęte uniwersalną ma zastosowanie pkt 3.6 RAPR.
jeśli się mylę prosze o komentarz."

taką sytuacje wcześniej wyklucza pkt 3.2.

"taką sytuacje wcześniej wyklucza pkt 3.2."

czy łowiąc na ukleje i wiedząc że mogę złowić suma w okr. ochr. naruszyłem regulamin????

#38 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 20:39

CYTAT(glada @ sob, 06 cze 2009 - 16:16) Wyświetl post
"taką sytuacje wcześniej wyklucza pkt 3.2."

czy łowiąc na ukleje i wiedząc że mogę złowić suma w okr. ochr. naruszyłem regulamin????

Regulamin(i to chory), a etyka to dwie zasadniczo odrębne sprawy. Kilku userów w powyższych postach próbuje Ci to uświadomić, ale jak widzę nie dociera......
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#39 glada

glada

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:33

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ sob, 06 cze 2009 - 23:39) Wyświetl post
Regulamin(i to chory), a etyka to dwie zasadniczo odrębne sprawy. Kilku userów w powyższych postach próbuje Ci to uświadomić, ale jak widzę nie dociera......

próbowałem ciebie namówić abyś nie odpisywał na moje posty (ze względu że nic nie kumasz) ale ty swoje. co muszę cię prosić na kolanach...

#40 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:51

CYTAT(glada @ pon, 08 cze 2009 - 15:33) Wyświetl post
próbowałem ciebie namówić abyś nie odpisywał na moje posty (ze względu że nic nie kumasz) ale ty swoje. co muszę cię prosić na kolanach...

Prosić sobie możesz....na kolanach też...nic nie pomoże. Mam nadzieję że upór wreszcie coś zmieni i coś drgnie w Tobie że źle robisz, choć....czarno to widzę.....Klapki na oczy i dalej brniesz w swoich teoriach.....pogrążasz się totalnie...

P.S
W szkole nie nauczyli Cię, że jak się zwraca do kogoś to używa się wielkiej litery??
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych