Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Czym Zarybic Staw?

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 vip123er

vip123er

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 07 May 2008 - 08:43 PM

Witam wszystkich
Jestem szczęsliwym posiadaczem nieduzego stawu o pow. około 130 metrów kwadratowych.Jest on świeżo wykopoany (a wiec nie ma w nim żadnej roślinnosci).Jego średnia głębokosc to 1,5m.Chciałbym go zarybic takimi rybkami jak :karp,karas jako pożywienie dla drapieżników,amur(wiem że nie posiadam żadnej roślinnosci ale podobno można takie ryby karmic wrzucając im skoszoną trawe...),koniecznie chciałbym aby pływał tam równiez jakiś drapieżnik(szczególnie zależy mi na szczupaku i sumie)Mam pytanie :czy sum albo szczupak mogą stanowic zagrożenie dla karpia i amura i ile dorosłych karasi powinno przypadac na jednego szczupaka i jakiej powinny byc wielkości aby nie zostały przez nie pożarte (zależy mi na tym aby karasie rozmnażając sie dostarczały drapieżnikom pozywienia) Bardzo prosze o podanie konkretnych liczb.
Pozdrawiam i zgóry dziękuje za odpowiedz!!

#2 fryta63

fryta63

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 08 May 2008 - 07:33 AM

JAKIE DUŻE MASZ TE SZCZUPAKI I SUMY??

#3 vip123er

vip123er

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 08 May 2008 - 09:37 AM

No własnie jeszcze nie wiem, chciałbym wiedziec jakiej mają byc wielkosci te drapiezniki

#4 fryta63

fryta63

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 17 May 2008 - 12:17 PM

sumy i szczupaki 30-50cm... a jak karp bedzie mial z 30cm to go nie rusza(bo zajmą sie karasiami itd.)

#5 canon1001

canon1001

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 17 May 2008 - 01:31 PM

ja bym narazie wpuścił samego karpia karasia i amura na rok żeby sie ładnie wytarł i powstało potomstwo na następn rok a potem wzucił bym szczupaki takie pistolety 35-45cm one potem podjedza sobie tym narynkiem a te większe będa miały spokój tak samo z sumami które może sz wpuścic odrazu ale pamiętaj nieprzesaż z ilością pozdrawiem icon_biggrin.gif i życze miłej hodowli

Aha jak masz mozliwośc wpuśc tam troche linka który jest ładną rybka i jak złowisz większego jak podrosnie to będziesz pod ogromna satysfakcją

Użytkownik canon1001 edytował ten post 17 May 2008 - 01:33 PM

#6 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 17 May 2008 - 02:15 PM

Szczerze, to odradzam suma. Na tak mały stawek w zupełności starczy kilka szczupaczków. Sum jak urośnie zbyt duży zeżre wszystko icon_wink.gif

#7 vip123er

vip123er

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 24 May 2008 - 06:09 PM

A jak myślicie ile można by było wpuścic do takiego stawu karpii,dodam ze nie martwie sie przyduche bo mam bardzo dobry dopływ icon_biggrin.gif

#8 vip123er

vip123er

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 24 May 2008 - 06:09 PM

A jak myślicie ile można by było wpuścic do takiego stawu karpii,dodam ze nie martwie sie przyduche bo mam bardzo dobry dopływ icon_biggrin.gif
Słyszałem ze na jeden metr kwadratowy stawu powinny przypadac 2 ryby.........

Użytkownik vip123er edytował ten post 24 May 2008 - 06:11 PM

#9 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 24 May 2008 - 08:58 PM

wpósc liny i karasie .nie musisz martwic sieo przyduche bo to wytrzmałe ryby.

YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#10 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 24 May 2008 - 09:55 PM

CYTAT(Narewa @ sob, 24 maj 2008 - 21:58) Wyświetl post
wpósc liny i karasie .nie musisz martwic sieo przyduche bo to wytrzmałe ryby.
Karas to by chyba z rok w szklance wody przezyl icon_lol.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#11 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 25 May 2008 - 10:40 PM

tak to prawda kiedys siostra ukradła mi żywczyka i wpuściła go do małej miseczki z woda i troche dokarmiała go taką karma dla ryb z akwarium i ten karasiek zł sobie i zył bo miała go ona na parapecie aż ja sie o tym nie dowiedziałem.Okazało się że on juz tam jest od ładnych kilku tygodni

#12 michalvcf

michalvcf

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 27 May 2008 - 05:03 PM

Dla szczupaków możesz wrzucać uklejki albo plotki uklejka sie szybko rozmnaża i szczupaki będą mialy ladną uczute. Jako drapieżnika dorzuć trochę okonia.
Czyli drapieżniki to szczupły, okoń i ewentualnie sum, jako pokarm dla nich to ukleja, plotka, karas, no i oczywiście większa ryba to Karp. Pomyśl jeszcze nad Linami bo to bardzo piękne ryby

#13 vip123er

vip123er

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 15 June 2008 - 01:07 PM

A co myślicie jakby wpuścic do tego stawu pstrąga tęczowego?

#14 stoban

stoban

Weteran

• Members
  • 189 postów

Napisano 15 June 2008 - 02:16 PM

CYTAT(vip123er @ nie, 15 cze 2008 - 14:07) Wyświetl post
A co myślicie jakby wpuścic do tego stawu pstrąga tęczowego?

Ja myślę, że wpuszczenie pstrąga byłoby niezbyt dobrą decyzją, rybki te żyją w górskich potokach i strumieniach i tam jest ich miejsce, jestem też zadeklarowanym przeciwnikiem zarybiania naszych wód karpiem i amurem, są to gatunki obce jeżeli chodzi o naszą naturalną ichtiofaunę, i w żadnym wypadku nie powinny być chronione tak jak to się dzieje w moim okręgu z karpiem i amurem. Poza tym w twoim małym stawie karpie zaczną orać Ci dno co w konsekwencji doprowadzi do szybszej degradacji zbiornika. Gdybym sam miał staw a o takim na razie marzę to wpuściłbym do niego karasia złocistego (ryba piękna i naturalnie występująca w naszych wodach, niestety powoli ginąca wypierana przez swego srebrnego kuzyna) do tego linka, płotkę, ukleję może leszcza, a do tego szczupak i okoń. Gatunki które najlepiej się zaklimatyzują przetrwają, spróbowałbym także wprowadzić mniej efektowne zwierzątka jazgarz. A jak już zaczynasz to przywieź z okolicznych dołków różnego rodzaju rozwilitek i innego robactwa + żaby itp.

Użytkownik stoban edytował ten post 15 June 2008 - 07:53 PM

#15 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 15 June 2008 - 03:50 PM

Karasie, karpie i amury raczej się nie wytrą w pierwszym roku, tym bardziej, że wiosna już minęła. Jako pokarm dla pistoletów radziłbym karaski no i może płotki. Ukleja jak się rozmnoży, to skutecznie będzie zniechęcać do łowienia (brania małych rybek nawet w duże przynęty), a jeśli już to tylko w połączeniu z okoniem. Mieliśmy tak u kumpla na stawie, gdzie ukleja się rozprzestrzeniła niemiłosiernie i przez cały sezon nawrzucaliśmy okonków takich małych. No i pomogło ale okoń i ikra karasia to ostatnia rzecz, jaką bym ci doradził.

Ortografia, chociaż w niewielkim stopniu poprawna, daje dużo satysfakcji ;)

#16 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 15 June 2008 - 04:07 PM

CYTAT(stoban @ nie, 15 cze 2008 - 15:16) Wyświetl post
Ja myślę, że wpuszczenie pstrąga byłoby niezbyt dobrą decyzją, rybki te żyją w górskich potokach i strumieniach i tam jest ich miejsce(...)

tęczowy w górskich potokach ? icon_lol.gif są to typowe ryby do stawu hodowlanego. Mozesz go wpuścić, ale pózniej bedziesz łowił tylko tęczaki, bo są tak żarłoczne, że atakują wszystko, czasami nawet pusty haczyk icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#17 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 15 June 2008 - 05:19 PM

CYTAT(matizek @ nie, 15 cze 2008 - 16:50) Wyświetl post
Karasie, karpie i amury raczej się nie wytrą w pierwszym roku, tym bardziej, że wiosna już minęła. Jako pokarm dla pistoletów radziłbym karaski no i może płotki. Ukleja jak się rozmnoży, to skutecznie będzie zniechęcać do łowienia (brania małych rybek nawet w duże przynęty), a jeśli już to tylko w połączeniu z okoniem. Mieliśmy tak u kumpla na stawie, gdzie ukleja się rozprzestrzeniła niemiłosiernie i przez cały sezon nawrzucaliśmy okonków takich małych. No i pomogło ale okoń i ikra karasia to ostatnia rzecz, jaką bym ci doradził.

Karp i amur nigdy się nie wytrą.

Ja bym postawił na karasia , lina ,płoć, kiełbia ,karpia i kilka sztuk niewielkich amurów, z drapieżnych to szczupak i moze okonie ale z tych wiekszych sztuk.

Znow do takiego stawu napewno bym nie wpuscił leszcza,ukleje,sandacza
user posted image

#18 Bartosz K

Bartosz K

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, komputery, gotowanie i motoryzacja- więcej mi nie trzeba!

Napisano 22 June 2008 - 09:06 AM

Mój wujek ma staw. Z tego co wiem hoduje tam karasie złociste, liny, karpie, okonie, kiełbie(ostatnio jest ich mniej bo okonie jak teraz podrastają to muszą mieć większą drobnicę na ząb i jest git.), amur(świetna ryba, mimo to że staw jest mały ok.60-70m kwadratowych jeden z nich urósł do 9kg!!), karp czerwony(odmiana, ładnie wygląda i szybko rośnie do dużych rozmiarów tam był tylko jeden a urósł do 7kg w ciągu 2-3 lat), i czasem szczupły ale jak ostatnie go wpuścili to szybko został wytępiony przez inne ryby(nie oswoił się) więc jeśli chcesz później dorzucać drapieżnika to szczupły min. 40cm.

#19 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 23 June 2008 - 03:34 PM

Karp może się wytrzeć na stawie bo u mojego kolegi widzieliśmy tarło. Niestety woda opadła i ikra złożona przy brzegu zginęła. Fakt, że do tego procesu muszą być idealne warunki, ale wytarcie karpia na stawie może się zdarzyć icon_wink.gif

Ortografia, chociaż w niewielkim stopniu poprawna, daje dużo satysfakcji ;)

#20 stoban

stoban

Weteran

• Members
  • 189 postów

Napisano 23 June 2008 - 09:39 PM

Karp i Amur to śmiecie, które nigdy nie powinny znaleźć się w naszych wodach, każdy kto troszczy się o ŚRODOWISKO NATURALNE nigdy tej ryby nie wpuści do żadnej wody, niestety ciązy nad nami jeszcze widmo PRL-u i działaczy PZW, którzy tolerują zarybienia nawet wód bierzących tymi śmieciami i jeszcze (Boże patrzysz i nie grzmisz!!!) ustalają wymiary ochronne. Więc jeżeli jesteście miłośnikami przyrody i chcecie, ażeby wasze wnuki mogły nadal cieszyć się pięknem naszej RODZIMEJ przyrody to proszę was nie zarybiajcie waszych stawów karpiem i amurem ani żadnymi innymi wynalazkami.

Użytkownik stoban edytował ten post 23 June 2008 - 09:57 PM

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)