Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Leszcz

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Filippopo

Filippopo

Weteran

• Members
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,piłka nożna,rower,film,gry Pc

Napisano 27 April 2008 - 06:15 PM

Witam, czy warto nastawić się w maju na leszcza?
Co założyc na haczyk
Jaką zanęte stosować
Chodzi oczywiście o łowienie na jeziorze.

#2 muchomor1990

muchomor1990

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 28 April 2008 - 07:41 AM

Tak w maju warto, bo pierwsze egzemplarze będa już po tarle na haczyk założ czerwone robale, mad, chleb.
Wiem na pewno ze leszcz podejdzie po kilu dniowym nęceniu, jesli nie masz na to czasu to zainwestuja w dobre atrakotry Brassem, remix itp.

#3 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 28 April 2008 - 02:07 PM

w maju ?? leszcz już po tarle ? chyba jednak się pomyliłes. Leszcz ma tarło dopiero w lato
Wędkarstwo karpiowe No Kill

#4 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1281 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 28 April 2008 - 05:17 PM

i w tym momencie mnie rozwaliles kolega!!
hahahha zaraz się posikam w majtki! njapóxniej leszcza z ikrą widziałem 10 czerwca nocce, więc w pełni zgadzam się z muchomorem, już teraz na wiśle można złpać tarlaki ( może nie wytwatrte) ale grube i gotowe do tarła a to potrwa na praw ekilka dni!

Gdyby leszcz tarł się w wakacje to zacżałby brać dopiero w sierpniu, a w sierpniu to już łapiesz ŁOPATY!
W czerwcu na 95 % łowiskach leszcz jest wytarty, nawet ten Wiślany!
Gold Series czy Top Secret oto jest pytanie.

#5 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów

Napisano 28 April 2008 - 05:24 PM

nom .. pomyliłem sie racja i sie do tego przyznaje bo kumpel był wczoraj na nocce i złowil leszcza z wysypką tarłową ... ale w tamtym roku u mnie na łowisku sie leszcz późno tarł ...

#6 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1281 postów

Napisano 28 April 2008 - 05:30 PM

późno ale nie w lato, chłopie trochę przeadziłeś! i wydaje mi się że nabijasz....

#7 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów

Napisano 28 April 2008 - 05:32 PM

no moze ale juz było gorąco to niby lato nie ;P eh dobra pomyliłem sie

#8 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów

Napisano 28 April 2008 - 05:47 PM

dobra niewazne juz ;P uspokój xD hmm zaneta na leszcza według mnie na jedno dniowe łowienie dobra będzie

1kg dragon supreme Leszcz
-2,5 kg dragon XXL Leszcz
-Epiceine Granulat
-Coprah Melase
-Mieszanka piernikowa
-Bremix
-Bremes
- melasa piernikowa w płynie

dodatków Ci duzo zostanie wiec będziesz miał na następny wypad na ryby tylko kupisz znów zanęte i bedzie dobrze
możesz kupic jeszcze do tego z 0.5 kg konopi i ugotowac. Wode z konopi zostaw do namoczenia zanęty i połowe wsyp do zanęty. Reszte zostaw do podnecania z procy

#9 Szy300mek

Szy300mek

Weteran

• Members
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście Wędkarstwo,Komputer,książki,broń: strzlecka,pancerna,powietrzna,rakietowa,altyleria,altyleria plot. i jaka tam jeszcze istnieje.Z wędkarskarskich metod to,odległościówka i spinning.

Napisano 28 April 2008 - 07:06 PM

Ja jak zwykle do tematu znęty dokładam "swoje 3 naturalne grosze".Co myślicie o tym, by dodać trochę pinki/białego robaka do zanęty?pozdro

#10 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów

Napisano 28 April 2008 - 08:09 PM

czasem daje pinki do zanęty ale wole pinką strzelac z procy. Gdyż pinki szybko rozwalają kule zanętową i szybko wabi to małę rybki które szybko wpieprzą zanęte i wiekszą rybe nie zwabi

#11 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1281 postów

Napisano 28 April 2008 - 08:11 PM

Da duzo, ędzie bardziej atrakcyjna dla ryby.
Ja bym zastosował mieszankę zawodnicza na jednodniowe nęcenie tzn. GS Select, GMS DUży Leszcz, bo wsypiesz tej zanęty po 4 kilogramy i ryba się naje a jak wrzucisz jakieś 2 kg z hakiem to jest różnica!

#12 kasa2123

kasa2123

Weteran

• Members
  • 120 postów

Napisano 21 May 2008 - 04:44 PM

Napisze Ci b.dobry zestaw pokarmowy dla LESZCZA.... Świetna sprawa:

Zanęta Traper Gold Series Champion np 2kg
Zanęta Gold Series Expert 1kg
Coco belge lub copre melase musisz poczytać ile się dodaje na ilość zanęty jaką zrobisz
kleik ryżowy lub PV-1
Atraktor Leszcz Belge
0,2-0,3 l białych robaków lub pinki

Może troszke drogi zestaw ale miałem takie sukcesy na tej zanęcie serdecznie polecam.....

Użytkownik kasa2123 edytował ten post 21 May 2008 - 04:45 PM

~~>Wędkarstwo Męskie Hobby<~~ Wyczyn To jest to....Pozdro :))

#13 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, Sport

Napisano 15 June 2008 - 05:13 PM

CYTAT(kasa2123 @ śro, 21 maj 2008 - 17:44) Wyświetl post
Napisze Ci b.dobry zestaw pokarmowy dla LESZCZA.... Świetna sprawa:
Zanęta Traper Gold Series Champion np 2kg
Zanęta Gold Series Expert 1kg
Coco belge lub copre melase musisz poczytać ile się dodaje na ilość zanęty jaką zrobisz
kleik ryżowy lub PV-1
Atraktor Leszcz Belge
0,2-0,3 l białych robaków lub pinki

Może troszke drogi zestaw ale miałem takie sukcesy na tej zanęcie serdecznie polecam.....

Ile to mniej więcej kosztuje?? i czy ściągnie ładne leszcze od 30cm wzwyż ? bo ostatnio same krąpiki, i małe leszczyki brały, nie wiem czy tam ryby nie ma czy co heh icon_rolleyes.gif

#14 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 16 June 2008 - 01:33 PM

Zawsze się opłaca nastawić na leszcza, chociasz osobiście ich nie lubie. Teraz chyba poszły na tarło, na ostatniej nocce hałasowały w trzcinach że się i no pluskało.
Dwa tygodnie temu wyciągłem ładną sztukę 4,5 kg na czerwone robaki
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#15 jankes1124

jankes1124

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 22 June 2008 - 01:58 PM

Mógłby mi ktoś doradzić jak nęcić leszcze??
Jaką zanęte stosować i co do niej dodać?
Co założyć na hak?

#16 patryq12

patryq12

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 23 June 2008 - 10:37 AM

CYTAT(jankes1124 @ nie, 22 cze 2008 - 16:58) Wyświetl post
Mógłby mi ktoś doradzić jak nęcić leszcze??
Jaką zanęte stosować i co do niej dodać?
Co założyć na hak?

przecież w tym poście jest o tym mowa icon_evil.gif
Zapraszam wszystkich na moją stronę www.strefa-wedkarza.cba.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)