Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon Karpiowy 08/09/10/11/12/13/14/15/2016

4218 odpowiedzi w tym temacie

#41 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 18 maj 2008 - 20:47

ja dzis jednego kolo 10kg zerwalem jednego 4kg wyciaglem i jednego 12kg lapalem kilka godzin

wiecej w http://www.splawik.c...=80#entry130906

#42 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 19 maj 2008 - 11:07

Gratuluje po raz kolejny. ja jade od czwartku do niedzieli, juz dzisiaj zrobiłem zakupu kuku, pelletu i konopi + posiadam jeszcze ok 1000 swoich smierdziuchow, powinno starczyc. I mam nadzieje ze bedzie sie dzialo;) a tak propo to podczas zaladunku konopi do bagaznika pekl mi worek i mam ok pol kilo luzem w bagazniku mam nadzieje ze policja mnie nie zatrzyma na trzepanie auta icon_wink.gif hehe
www.carpholic.pl

#43 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 19 maj 2008 - 21:01

Jednak udało się pojechać ale tylko na jeden dzionek i spiął mi się karpik koło brzegu na oko miał jakieś 7 kilo. Później przyszła burza i koniec łowienia. No i znalazłem nową miejscówkę ale jest w granicach 85-95 metrów od brzegu i będzie problem z zanęcaniem. Więc mam pytanko co byście polecali do zanęcenia łowiska dodam że niestety nie wolno tam używać sprzętu pływającego i wchodzić do wody. O ile kulkami będę mógł zanęcić to raczej nie rzucę na taką odległość rakietą? icon_confused.gif

Nęcił ktoś z was koledzy na dużej odległości od brzegu przy nęceniu tylko samymi kulkami i czy były efekty?

Grzegorz zarąbisty ten większy karpik. Gratki

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#44 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 19 maj 2008 - 23:03

CYTAT(jaguar56 @ pon, 19 maj 2008 - 22:01) Wyświetl post
Jednak udało się pojechać ale tylko na jeden dzionek i spiął mi się karpik koło brzegu na oko miał jakieś 7 kilo. Później przyszła burza i koniec łowienia. No i znalazłem nową miejscówkę ale jest w granicach 85-95 metrów od brzegu i będzie problem z zanęcaniem. Więc mam pytanko co byście polecali do zanęcenia łowiska dodam że niestety nie wolno tam używać sprzętu pływającego i wchodzić do wody. O ile kulkami będę mógł zanęcić to raczej nie rzucę na taką odległość rakietą? icon_confused.gif

Nęcił ktoś z was koledzy na dużej odległości od brzegu przy nęceniu tylko samymi kulkami i czy były efekty?

Grzegorz zarąbisty ten większy karpik. Gratki

ja czesto tylko przez 3dni sypie kuku z kulkami a pozniej sypie nawet do 2tyg tylko kulkami i jak widzisz brania sa:-)

a z rakieta bedzie ci ciezko jak nie masz wprawy mocnego kija itp rzucic ja na taka odleglosc

ja teraz lapalem na 75m ale necilem z drugiego brzegu icon_mrgreen.gif
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#45 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 20 maj 2008 - 08:08

powiem szczerze zawsze lowilem daleko od brzegu, teraz lowie na gorce zaznaczonej bojka ok 50m od brzegu i efekty tez mam tyle ze trudne lowisko i wiekszego karpia ciezko wyciagnac. Karp u mnie dosc szybko sie pojawia w lowisku tyle ze wraz z karpiem klen. pierwsze necenie od 7kg paszy + kulki w srode, siadam w czwartek do niedzieli i mam nadzieje ze cos polapie.
www.carpholic.pl

#46 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 20 maj 2008 - 09:41

a ja juz pierwsze rozeznanie z dwoma stawami zakonczylem nie bylo zle choc 3 ryby zerwane jedna spieta ale 3sztuki wyciagniete -mnustwo nowych doswiadczen itp

a jutro sobie obejrze dwa najnowesze polskie filmy o karpiowaniu icon_mrgreen.gif razem 3cd + hol najwiekszego karpia w karpiowej kinematografii:-D
RAPR

#47 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 24 maj 2008 - 20:31

wlasnie wrocilem z wypadu mial byc 3 dniowy niestety przez ulewne deszcze trwal tylko 2,5dnia. zly jestem maxymalnie bo same gowno sie czepialo w przedzialem 3-4kg, nie wazylem, nie mierzylem, nawet z tego wszystkiego fotek nie robilem. do tego 5-6kleni najwiekszy pod 2kg.

Wnioski:
kulki TB i Duncaena sie nie sprawdzaja na mojej wodzie

sygnalizatory fox mx przetestowane caly czas staloy na podzie noc i dzien w ulewach i dzialaja bez zarzutu
swingery za 60zl podswietlane z allegro rowniez dalej dzialaja.

Nie polecam namiotu carp smal bivy trapera po ok godzinie deszczu puszcza wode na szwach pozniej rowniez na calej powierzchni.

Obok nas rozbil sie profesjonalny karpiarz z gora sprzetu, piszacy teksty na Cp Big Carpiu startujacy z powodzeniem w zawodach i odwiedzjacy lowiska w calej europie, tester sprzetu. Wniosek taki, nie ma bata na kulki ktorymi necil byly nim kraby nasha i chuthinsona ( mam nadzieje ze dobrze napisalem). w poltorej dnia mial juz 3 szt w przedziale 7-12kg.
www.carpholic.pl

#48 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 24 maj 2008 - 21:26

CYTAT(Czarnyy @ sob, 24 maj 2008 - 21:31) Wyświetl post
wlasnie wrocilem z wypadu mial byc 3 dniowy niestety przez ulewne deszcze trwal tylko 2,5dnia. zly jestem maxymalnie bo same gowno sie czepialo w przedzialem 3-4kg, nie wazylem, nie mierzylem, nawet z tego wszystkiego fotek nie robilem. do tego 5-6kleni najwiekszy pod 2kg.

Wnioski:

sygnalizatory fox mx przetestowane caly czas staloy na podzie noc i dzien w ulewach i dzialaja bez zarzutu

Nie polecam namiotu carp smal bivy trapera po ok godzinie deszczu puszcza wode na szwach pozniej rowniez na calej powierzchni.

Obok nas rozbil sie profesjonalny karpiarz z gora sprzetu, piszacy teksty na Cp Big Carpiu startujacy z powodzeniem w zawodach i odwiedzjacy lowiska w calej europie, tester sprzetu. Wniosek taki, nie ma bata na kulki ktorymi necil byly nim kraby nasha i chuthinsona ( mam nadzieje ze dobrze napisalem). w poltorej dnia mial juz 3 szt w przedziale 7-12kg.

podejrzewam ze to nie tylko kulki ale wieksze doswiadczenie swoje zrobilo!

a jak ci sie male czepialy to moze trzeba pomyslec o wiekszych kulkach 20-24mm a z kulkami tb (zanetowki i haczykowe) to.... lepsze zrobie sam za 10zl -1kg icon_mrgreen.gif

RAPR

#49 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 24 maj 2008 - 21:31

CYTAT(Czarnyy @ sob, 24 maj 2008 - 21:31) Wyświetl post

Wnioski:

pisze sie huthinsona icon_biggrin.gif jak sie nazywa ten "znany" karpiarz moze znam:)
karpie mogly mu brac bo mial lepsza miejscowke, inne bardziej skuteczne zestawy lub moze zastosowal inna strategie nie zawsze kulki sa gwarancja sukcesu icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#50 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 25 maj 2008 - 16:01

Troszke odpoczelem wiec moge napisac to co widzialem. Ni bede zdradzal kto to byl bo to nieistotne. Przypony lamance z fluocarbony/zero memory pozniej odcinek leadcore i 25m strzalowki. Tak wygladaly jego zestawy. Lowilimy ok 40m od siebie on na wyplyceniu ok 1,6m ja na wyplyceniu ok 1,8m. necilismy tym samym pelletem allera. Tyle ze on poo kazdym braniu wyplywal i donecal ok 100szt kraba hutchinsona. ogolnie necil tydzien wczesniej wrzucajac do wody kazdorazowo 2kg ww. kulek + pellet itp. Jak tam sobie policze ile takie necenie i pozniejsze donecanie kosztuje to mnie az skreca... Tym bardziej ze nie necil kulkami 12mm ktore mozna dostac za 85zl za 2,5 kg ale caly czas 22mm. gdzie kilo kosztuje 60zl... policzcie sobie sami. Druga rzecz przetestowalem ze 4 zapachy Duncaena + 4 jego dipy, znajomy mial jeszcze kulasy TB, ja mialem jeszcze swoje smierdziuchy robione na adderze. Karpie wplywaly w lowisko ale nie chcialy brac. Przez lornetke widzialem splawy w swoim lowisku. Dziwne bo tydzien temu kilka zlowilem i jeden ponad 10kg spadl. Karp nie chcial brac nawet na kuku na wlosie wiec jestem bardzo zdziwiony. Po rozmowie z facetem i obejrzeniu duzej torby wypchanej dipami z samych gornych polek, dowiedzialem sie ze po kulki jezdzi do niemiec bo u nas za malo mozna dostac. facet jest poprostu profesjonalista w kazdym calu i ja niestety sie do niego nie umywam. patrzac na jego sprzet to na brzegu mial ze soba ze 30tys zł. A teraz puenta po ktorej japa mi opadla. Splynal do nas gadamy, nagle podchodzi do moich kiji na podzie patrzy na zylke i mowi: o widze ze lowisz na TB stel mono... No to pozostawie bez komentarza.
www.carpholic.pl

#51 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 25 maj 2008 - 16:33

Ja złowiłem jednego karpia w piątek w nocy o godzinie 23:55. Karp mierzył 75 cm i ważył 9 Kg
Wędkarstwo karpiowe No Kill

#52 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 26 maj 2008 - 22:37

CYTAT(Czarnyy @ nie, 25 maj 2008 - 17:01) Wyświetl post
Troszke odpoczelem wiec moge napisac to co widzialem. Ni bede zdradzal kto to byl bo to nieistotne. Przypony lamance z fluocarbony/zero memory pozniej odcinek leadcore i 25m strzalowki. Tak wygladaly jego zestawy. Lowilimy ok 40m od siebie on na wyplyceniu ok 1,6m ja na wyplyceniu ok 1,8m. necilismy tym samym pelletem allera. Tyle ze on poo kazdym braniu wyplywal i donecal ok 100szt kraba hutchinsona. ogolnie necil tydzien wczesniej wrzucajac do wody kazdorazowo 2kg ww. kulek + pellet itp. Jak tam sobie policze ile takie necenie i pozniejsze donecanie kosztuje to mnie az skreca... Tym bardziej ze nie necil kulkami 12mm ktore mozna dostac za 85zl za 2,5 kg ale caly czas 22mm. gdzie kilo kosztuje 60zl... policzcie sobie sami. Druga rzecz przetestowalem ze 4 zapachy Duncaena + 4 jego dipy, znajomy mial jeszcze kulasy TB, ja mialem jeszcze swoje smierdziuchy robione na adderze. Karpie wplywaly w lowisko ale nie chcialy brac. Przez lornetke widzialem splawy w swoim lowisku. Dziwne bo tydzien temu kilka zlowilem i jeden ponad 10kg spadl. Karp nie chcial brac nawet na kuku na wlosie wiec jestem bardzo zdziwiony. Po rozmowie z facetem i obejrzeniu duzej torby wypchanej dipami z samych gornych polek, dowiedzialem sie ze po kulki jezdzi do niemiec bo u nas za malo mozna dostac. facet jest poprostu profesjonalista w kazdym calu i ja niestety sie do niego nie umywam. patrzac na jego sprzet to na brzegu mial ze soba ze 30tys zł. A teraz puenta po ktorej japa mi opadla. Splynal do nas gadamy, nagle podchodzi do moich kiji na podzie patrzy na zylke i mowi: o widze ze lowisz na TB stel mono... No to pozostawie bez komentarza.

sam sprzet nie lowi!!!hehe od takie male pocieszenie a co do zylki to zobaczyl jasna i od razu powiedzial steel mono bo wielu od tego zaczyna wiec nie trudno sie domyslec do tego pewno tez wczesniej owa posiadal to wystarczy zerknac i juz wiesz:-)

ale tak to jest jak miski zasmakowaly kulek z gornej polki to juz nie bedzie tak latwo:-D jak to dobrze ze ja u siebie moge walic kulasy nawet z samej maki sojowej:-D lub karmic sama kukurydza i na brania nie moge narzekac choc chcialoby sie sprobowac choc raz kulek lepszych ale mowie sobie ze te to pojda na inne akweny gdzies kolo wrocka a swoje lowiska w lubuskim to tylko najtansze kulasy

moim zdaniem jak karpie byly to mogles codziennie sprawdzac czy kulki wyjadaja itp i np raz zakarmic na drugi dzien sprawdzic jak nie ma to zas zasypac i sprobowac usiasc i jak na drugi dzien kulasy wyjedzone a ty bez brania to szukaj winy w swoich zestawach!!!

ja bym sie tak od razu nie dolowal ze ten karpiarz to tylko kulki za....sprzet za... itp przynajmniej wiesz ze jest sporo karpi w twoim lowisku icon_mrgreen.gif

a po braniach to chyba kazdy doneca jesli sie chce rybe zatrzymac w lowisku ja tez dosypuje choc malo ok 30kulek na zestaw po kazdej rybie lub po 2braniach ale to maly zbiornik to nie ma co wiecej walic do wody
RAPR

#53 hosunio

hosunio

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 26 maj 2008 - 22:43

Z jakich okolic lubuskiego jestes, lub łowisz?

#54 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 27 maj 2008 - 09:02

Grzegorz - laikiem nie jestem jesli chodzi o karpie ale przy mojej wiedzy to co ten gosc wyprawia to czarna magia. na mojej wodzie dobry sprzet to podstawa, jest pelno wlocznika ktory rozciaga sie przez cale dno, znalezienie miejsca wolnego jest juz problemem. Byc moze bledem z mojej strony bylo necenie gorki, moze warto bylo ponurkowac w okolicy i zamiast gorki znalesc dolek, gorka jest dobra o tyle ze amur lubi wchodzic wlasnie na gorki ale z mojej wiedzy o moim zbiorniku wynika ze teraz amur woli trzymac sie glebszej wody. Staram sie szukac bledow ale nie wiem gdzie jeszcze byly bo tak jak pisalem tydzien temu z tego miejsca wyjalem pare karpi i jeden +10kg spadl po 10min holu. problemem sa tez duze klenie w lowisku ktore wyzeraja wszystko co im sypniesz. te klenie radza sobie nawet z kulkami 24mm. Jakies tam karpiki polowilem ale nie bawia mnie juz karpie 2-3kg bo to zadna zabawa, a teraz wlasnie samo takie gowienko targalo. Co do zielska to wkleje fotki zobaczyc mozna jak to wyglada.

Załączone miniatury

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

www.carpholic.pl

#55 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 27 maj 2008 - 16:28

Czarnyy mógł byś wrzucić na forum jakieś fotki twoich Yad -ów bo teraz widzę że nieźle wyglądają i może sobie sprawię taki e kijki. Napisz jakiej długości są twoje kije, ile mają lbs i jakiej są akcji bo nie wiem czy dam radę dorzucić do miejsc w których łowię a tam gdzie przeważnie łowię to nie wolno stosować środków pływających. Dzięki i pozdro.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#56 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 27 maj 2008 - 17:15

Czarnyy ale super jest to drzewo na srodku icon_wink.gif
CYTAT(Czarnyy @ wto, 27 maj 2008 - 10:02) Wyświetl post
Problemem sa tez duze klenie w lowisku ktore wyzeraja wszystko co im sypniesz. te klenie radza sobie nawet z kulkami 24mm. Jakies tam karpiki polowilem ale nie bawia mnie juz karpie 2-3kg bo to zadna zabawa, a teraz wlasnie samo takie gowienko targalo.

skromny icon_lol.gif tak samo jak Grzegorz icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#57 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 27 maj 2008 - 18:17

jaguar kijki sa naprawde fajne mam je juz z 4rok i to jedyna rzecz ktorej nie zmienilem. te akurat to 3,6m 2czesciowe 3lbs. Co do akcji to jest taka ze kij sie gnie od laczenia do szczytowki jak na foto nizej. To foto z holu karpika ok 3kg. Kije fajne bo dosc sztywne przy rzutach, narazie uzywam foxow 80g do rzucania ale przesiade sie na 92g i kijek tez sobie powinien poradzic.

Co do wyspy i drzewa to fajnie tylko lowie ok 20m za wyspa i pomysl jak wyglada hol karpia ktory po zacieciu ucieka ci w strone wyspy, nie ma tu mowy o bawieniu sie i pozwalaniu rybie jezdzic. Dokrecasz hamulec i ciagniesz silowo jedynie kiedy ryba staje i czujesz na kiju szarpniecia przestajesz zwijac i czekasz az ryba sie wyszaleje.

Załączone miniatury

• Obraz_013.jpg

www.carpholic.pl

#58 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 27 maj 2008 - 18:51

aaa, mozesz podać pełne nazwy tych Twoich kijków i ich ceny ?

#59 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 27 maj 2008 - 18:55

Yad Ashford 3,6m 2czesciowe 3lbs cena to ok. 150zł
www.carpholic.pl

#60 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 27 maj 2008 - 19:26

te 'Ibs' to jakaś czułość czy jak ? Ogólnie na łowienie ta wędka sie nada ? Nie tylko na miśki icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych