Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon Karpiowy 08/09/10/11/12/13/14/15/2016

4218 odpowiedzi w tym temacie

#21 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 10 maj 2008 - 22:27

CYTAT(GrzegorzF20 @ sob, 10 maj 2008 - 23:15) Wyświetl post
kurcze nigdy bym nie dopuścił do swoich myśli ze kiedykolwiek założe zylkę mono o grubości 0,50mm no ale powiedzialem dosc z tym zrywaniem do tego dalem odcinek ok 1,5m limpidu zamiast rurek antysplataniowych i mam nadzieje ze bedzie teraz tylko lepiej i latwiej:-)hehe

Na miejscu tych karpi z Twojej miejscówki już bym się bał bo to oznacza koniec z wżery bez przygody na macie i obowiązkowym ważeniu. icon_biggrin.gif

Czekamy niecierpliwie na efekty.

#22 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 12 maj 2008 - 09:56

ja dzisiaj zaczynam necic: kuku+konopie+pellet alera+pokruszone smierdziuchy. siadam w czwartek na caly dzien, na dluzej nie znajde czasu niestety.
www.carpholic.pl

#23 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 12 maj 2008 - 10:00

Wiecie gdzie w necie można kupić pellet alera? Pytam tu bo ten temat odwiedzają ludzie z wiedzą i uniknę idiotycznych odpowiedzi. Dzięki i pozdro

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#24 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 12 maj 2008 - 10:18

jest na allegro, mozna tez zamowic chyba z ich siedziby ale to worek bodajze 25kg. poszukaj u siebie hurtowni z granulatami dla ryb kuku itp., ja wlasnie taka mam niedalko siebie, za 1kg allera rozmiaru bodajze M chca 4,50zl
www.carpholic.pl

#25 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 12 maj 2008 - 10:44

CYTAT(Czarnyy @ pon, 12 maj 2008 - 11:18) Wyświetl post
jest na allegro, mozna tez zamowic chyba z ich siedziby ale to worek bodajze 25kg. poszukaj u siebie hurtowni z granulatami dla ryb kuku itp., ja wlasnie taka mam niedalko siebie, za 1kg allera rozmiaru bodajze M chca 4,50zl

Tyle że w Łodzi nie ma takiej hurtowni.
Widziałem ten pellet na giełdzie zwierząt ale pył zaj** drogi porównując do tego co piszesz. Ty płaciłeś za rozmiar "m" 4,50 a tam chcieli 10,00 zeta za kilo. Poszukam w necie. Dzięki.

Umieraliście tak młodo,

#26 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 12 maj 2008 - 20:31

chyba rzuce te cale karpiowanie bo nie mam juz sil do tego, trzeba wziasc feederki baciki i sie bawic z czyms mniejszym bo tak to szybko sie zestarzeje:-)

dzis od 4rano do 20 ok 11 z hakiem ladne branie pi pi biiiii (swenger w dół) jeszcze jak jechal w dol zacialem bo siedzialem przy kijach i dupa pusto:-((((( branie bylo po przerzuceniu zestawow na kulke homar&rak tb zanetowka:-)

a pozniej co sie dzialo na stawie bylem przerazony takie klody sie walaly ze masakra nie wiedzialem ze tam jest tyle duzej ryby, a najlepsze ze od 13do 15 walaly sie nad zestawami a glebokosci to ok 1,5m:-) nawet film nagralem jak amury kolo moich zestawow sobie jedzonko urzadzaja i trzciny wyrywaja:-( a zero odjazdu pozniej

ale czuje ze za malo sypalem na tym stawie skupilem sie bardziej na drugim a tu tylko 150kulek dziennie rzucalem i przez 3pierwsze dni z 1kg kuku z konopiami
no i codziennie pellet ale to za malo jeden misiek przyplynal i 5min i tego nie bylo:-( a czuje tak bo karmilem ok 9 a dzis i przedwczoraj brania byly po 11 a pozniej cisza w wczoraj nie lapalem

moze jurto tam usiade jak nie to siadam na drugi a ten podsypie jeszcze dwa dni i siade
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#27 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 12 maj 2008 - 22:25

CYTAT(GrzegorzF20 @ pon, 12 maj 2008 - 21:31) Wyświetl post
chyba rzuce te cale karpiowanie bo nie mam juz sil do tego, trzeba wziasc feederki baciki i sie bawic z czyms mniejszym bo tak to szybko sie zestarzeje:-)

dzis od 4rano do 20 ok 11 z hakiem ladne branie pi pi biiiii (swenger w dół) jeszcze jak jechal w dol zacialem bo siedzialem przy kijach i dupa pusto:-((((( branie bylo po przerzuceniu zestawow na kulke homar&rak tb zanetowka:-)

a pozniej co sie dzialo na stawie bylem przerazony takie klody sie walaly ze masakra nie wiedzialem ze tam jest tyle duzej ryby, a najlepsze ze od 13do 15 walaly sie nad zestawami a glebokosci to ok 1,5m:-) nawet film nagralem jak amury kolo moich zestawow sobie jedzonko urzadzaja i trzciny wyrywaja:-( a zero odjazdu pozniej

ale czuje ze za malo sypalem na tym stawie skupilem sie bardziej na drugim a tu tylko 150kulek dziennie rzucalem i przez 3pierwsze dni z 1kg kuku z konopiami
no i codziennie pellet ale to za malo jeden misiek przyplynal i 5min i tego nie bylo:-( a czuje tak bo karmilem ok 9 a dzis i przedwczoraj brania byly po 11 a pozniej cisza w wczoraj nie lapalem

moze jurto tam usiade jak nie to siadam na drugi a ten podsypie jeszcze dwa dni i siade

Wrzuciłeś gdzieś ten filmik bo oglądałem Twój filmik w artykule o amurach na CC i fajnie te amurki się obżerały.

Dużo bym dał żeby zobaczyć to przedstawienie jak się karpie przewalają. W tym roku będę też łowił nad zajefajnym stawem gdzie karpie przewalają się tylko w nocy i ciekawie człowiek się czuje jak się taki kolos przewali w pobliżu stanowiska a tym bardziej jak sie jest samemu na zasiadce.

Umieraliście tak młodo,

#28 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 13 maj 2008 - 13:51

jak pojade za tydzien do wrocka to moge ci go wrzucic choc ten jest krecony na stawie znajdujacym sie ok 200m od tamtego:-D co byl art na cc:-)

dzis bylem kilka godzin i jak wczoraj ryba sie walala tak dzis zupelna cisza -ale za malo sypalem i kulki tez okazaly sie nie do konca dobre zapaszek skladniki ok ale pierwszy raz robilem nie na jajkach a na albuminie i nie wyszlo tak jak chcialem ale dzis moze ze 2kg ukrece wieczorem to dam wiecej albumini mniej wody i dluzej bede gotowac bo te co zrobilem po 5h w wodzie robia sie jak pellet:-( sa za miekkie no ale trzeba eksperymentowac i uczyc sie na bledach a pierwszy raz robilem raz miks nowy ktorego nie robilem wczesniej a dwa to tylko na albuminie
zobaczymy do niedzieli polapie jeszcze choc ja jezdze maks na 10-12h bo samemu sie nie chce dluzej siedziec

a jaguar mam jeden staw co sam bys nie wysiedzial bo tak walaja sie doslownie pod nogami ale glebia jest po 8-10m i nie ma jak ich podejsc a przy brzegu spady ogromne bo plywalem z echo tylko jedna polka spora ale glebokosc 5-6m wiec bardziej jesien, ale tam nie jeden karpiarz probowal bo staw jest przy drodze i jak tylko wyjdziesz z auta to widac plywajace cienie ale pisalem juz o tym na forum:-)
RAPR

#29 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 13 maj 2008 - 15:02

Znam tez fajna gliniankę gdzie pływają takie kolosy ze się nogi uginają ale tam trzeba mieć wytrzymały sprzęt bo siedzą one przeważnie w takim dole gdzie półka jest jakieś 2,5 metra pod powierzchnią a dalej głębią do około 10 metrów. Kolejnym utrudnieniem że ta półeczka ma jakieś 2,5 metra długości i 70 cm szerokości więc trudno na nią trafić. Ale chyba największym utrudnieniem jest to że w zawsze po braniu uciekają karpie w głębię a tam leży stara kopara i są powbijane jakieś pale o które zaczepiają żyłkę i po zabawie. Próbowałem tam nie raz i za każdym razem wchodziły w zaczep. Nie zanurkuję tez bo pale są na jakiś 7 metrach. Są oczywiście płycizny ale z taka grubą warstwą iłu i rzadkiej gliny w która zapada się człowiek do kolan więc zanęcić nie ma jak. Z powierzchni też nie chcą brać.

Przeważnie też siedzę nie dłużej jak 12-15 godzin bo czasem nuda tak doskwiera że przestaje mi się chcieć łowienia. Po za tym nie można się przespać bo jak zasnę to pewnie obudzę sie bez sprzętu.

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 13 maj 2008 - 15:04

Umieraliście tak młodo,

#30 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 13 maj 2008 - 16:04

ja na swoim miejscu ostatnio widzialem przez lornetke plywajace karpie nad miejscem mojego necenia i nic. Druga sprawa, ze w tedy necilem tylko kulki z kobry. od wczoraj sypie z pontonu tylko trzeba ostroznie i szybko bo jest zakaz uzywania srodkow plywajacych przez wzglad na wyspy na ktorych legna sie ptaki... Nie wiem tylko czy nie za malo wsypuje do wody bo na mojej gorce ( ok 3X2m) wsypuje codziennie 3kg kuku + 1kg allera + 80pokruszonych smierdziuchow + ok 0,7kg konopi. Co z tego wyjdzie zobaczymyw czwartek
www.carpholic.pl

#31 .

.

Wędkarz

• Members
  • 51 postów
  • Zainteresowania:gram na gitarze, niektórzy mówią, że dobrze, a tak poza tym tu jak każdy z nas uwielbiam wędkować:):)

Napisano 14 maj 2008 - 07:53

Ja siedziałem w ostatni weekend dwie noce i w druga chwyciłem 9 kg amura. w pierwszą noc troche za duzo podsypałem i może dlatego brak było brań. Pozdrawiam.

#32 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 14 maj 2008 - 20:16

no dzis w koncu wyladowal misiek w podbieraku wiecej w moim temacie

http://www.splawik.c...mp;#entry130094
RAPR

#33 hosunio

hosunio

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 14 maj 2008 - 20:30

Czytane;) Może jakoś wyciągnij to drzewo bo przy następnym kilkunastokilowym połamiesz wędki;D Gratki i oby coraz większe podchodzily.

#34 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 15 maj 2008 - 02:54

Gratuluje ladnego karpia. Ja zaraz tez uderzam po swoje karpiochy icon_wink.gif
www.carpholic.pl

#35 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 16 maj 2008 - 10:55

Wiec bylem wczoraj 15h. Wynik to:
- 2 klenie po ok 1kg
- karp 2kg na brzegu
- ok 7 rano odjazd taki, ze myslalem ze sie szpula zagotuje, zanim dobieglem do kija ryba poszla na jakies 20m, zaciecie i nastepny odjazd na 10m i pokazal sie na powierzchni. Lowilem ok 60m od brzegu wiec po tym wszytskim karp byl juz ok 90m. Do 40m pompowanie, ryba idzie jak pien drzewa jest ciezko ale metr po metrze blizej mnie. Od 50m zaczynaja sie glony, ryba trwardo idzie po dnie a ja czuje sie opor coraz bardziej rosnie, zaczepiam glon po glonie. Ryba sciaga w lewo na drugi zestaw, staram sie do tego niedupuscic ale robi co chce, przechodze na lewa strone karp staje i.... idzie z powrotem w prawo jest juz jakies 20m od brzegu, niestety tym razem zaczepia o drugi zestaw na podzie i sie spina... na pewno mial +10kg. to wszystko trwalo ok 15min, jako pamiatka zostalo mi tylko 8minutowe nagranie holu z telefonu kolegi zakonczone wiazanka icon_wink.gif hehe

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 16 maj 2008 - 10:56

www.carpholic.pl

#36 beniacz

beniacz

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 16 maj 2008 - 13:38

CYTAT(Czarnyy @ pią, 16 maj 2008 - 11:55) Wyświetl post
Wiec bylem wczoraj 15h. Wynik to:
- 2 klenie po ok 1kg
- karp 2kg na brzegu
- ok 7 rano odjazd taki, ze myslalem ze sie szpula zagotuje, zanim dobieglem do kija ryba poszla na jakies 20m, zaciecie i nastepny odjazd na 10m i pokazal sie na powierzchni. Lowilem ok 60m od brzegu wiec po tym wszytskim karp byl juz ok 90m. Do 40m pompowanie, ryba idzie jak pien drzewa jest ciezko ale metr po metrze blizej mnie. Od 50m zaczynaja sie glony, ryba trwardo idzie po dnie a ja czuje sie opor coraz bardziej rosnie, zaczepiam glon po glonie. Ryba sciaga w lewo na drugi zestaw, staram sie do tego niedupuscic ale robi co chce, przechodze na lewa strone karp staje i.... idzie z powrotem w prawo jest juz jakies 20m od brzegu, niestety tym razem zaczepia o drugi zestaw na podzie i sie spina... na pewno mial +10kg. to wszystko trwalo ok 15min, jako pamiatka zostalo mi tylko 8minutowe nagranie holu z telefonu kolegi zakonczone wiazanka icon_wink.gif hehe

jesli twoj kolega nagrywal film w takim momencie to nic tylko mu pogratulowac ze nie zwinol ci drugiego zestawu icon_mrgreen.gif

#37 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 16 maj 2008 - 14:37

hehe czarny dobre:-)

kolega mogl ci pomoc 30sek mogl przestac nagrywac i zwinac zestaw:-D

ja dzisiaj nic ale siedzialem tylko 4godz

RAPR

#38 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 16 maj 2008 - 19:51

jutro jade sam od 4rano do 10. lowisko ostatni raz bylo donecane 2kg pelletem wczoraj przed lowieniem ok 5 rano. zobaczymy co z tego wyjdzie. Dluzsza zasiadke spedze od czwartku do niedzieli.
www.carpholic.pl

#39 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 16 maj 2008 - 20:16

Życzcie mi szczęścia bo jutro jadę na krótką zasiadkę. Będę siedział całą sobotę i niedzielę ale niestety nie mogłem zanęcić wcześniej więc wrzucę na początek pellet truskawkowy, homar&rak i rybny a do tego kuku i party mix. Popróbuję łowić na kulaski krabowe, truskawkowe i pop-upy wanilia&śmietanka. Zastanawiam się czy może użyć jeszcze pelletu halibutowego na przynętę. Co myślicie czy mogą okazać się skuteczny?

Umieraliście tak młodo,

#40 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 17 maj 2008 - 08:55

No i totalna klapa zasiadka nie wypaliła icon_cry.gif Wyglądem rano przez okno i widzę ze przednia szyba mojego samochodu dziwnie wygląda a jak wyszedłem na dwór to patrzę a przednia szyba jest pęknięta niemal przez cała szerokość i jest ślad po uderzeniu icon_evil.gif czyli jakiś pijany palant rozwalił mi szybę icon_evil.gif . No i po zasiadce. icon_cry.gif

Ps Jestem ciekawy czemu nie zadziałał alarm a są przyklejone czujniki na szybie?

Umieraliście tak młodo,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych