Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon Karpiowy 08/09/10/11/12/13/14/15/2016

4218 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 13:11

jak tam panowie kiedy planujecie pierwsze zasiadki? Może juz byliście - jakie efekty? ja dopiero dzisiaj zaczełem necic śmierdziuchami na swoim lowisku. Planuje codziennie necic do ok soboty, w czwartek usiasc pierwszy raz i sprawdzic czy cos sie dzieje. temperatura wody na pol metrze 12-13 stopni, więc na mojej górce powinno byc ok 10. Przy takiej pogodzie karpie powinny zaczac juz szukac pozywienia.

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 19 lipiec 2016 - 11:20

#2 Uncontrol

Uncontrol

Wędkarz

• Members
  • 52 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 15:10

witam u mnie na lowisku karpie juz wystartowaly icon_smile.gif we wtorek juz zlapalem 1 sztuke icon_smile.gif wczoraj 4 takie 2-4 kg wiec mysle ze smialo mozesz zasiadac icon_smile.gif

#3 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 21 kwiecień 2008 - 18:59

Czarnyy zdradzisz jakie zapaszki mają twoje kulasy bo będę nie długo kręcił kule i nadal zastanawiam się jakie zapaszki użyć? Na pewno będzie to banan i "blue secret" Duncaena. Tulko nie wiem jakie śmierdziuszki stosować.

Ja zacząłem już w marcu. Mimo że woda miała zaledwie 8 stopni to miałem kilka puknięć i jeden niezły odjazd ale nie zaciąłem bo słoneczko pięknie grzało więc przyciąłem komara a tu taka niespodzianka. Łowiłem na kulasy 12 mm rak&homar TB na podkładzie z pelletu wanilia&śmietanka, truskawka i kruszony halibut. Oczywiście połowię sobie na początku maja jak pogoda dopisze ale nie trzeba tracić nadziei. Pozdro

Jak nie chcesz z jakiś względów podać zapaszków na forum to napisz na PW będę milczał jak grób.

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 21 kwiecień 2008 - 19:01

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#4 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 kwiecień 2008 - 06:30

Do necenia uzywam swoich robionych na bazie produktow Addera, smierdziele rybne. Co do lowienia w tym roku sprobuje Duncaena: Ryba+tunczyk+mieso, kuku z konopiami, lody smietankowe, i scopex. Na poczatku sezonu stawiam jednak na smierdziele i ew. kulki kuku.
www.carpholic.pl

#5 jendrula36

jendrula36

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 20:36

Czarnyy a po ile kulek dajesz na dzień

#6 animalpawo

animalpawo

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście wędkarstwo, piłka nożna.

Napisano 27 kwiecień 2008 - 13:37

Witam. Razem z kumplami jedziemy w weekend majowy na Pogorie 2. Ponęce 10 kg kukurydzy, gotowaną konopią i granulatem, a na włos kulka proteinowa i kukurydza icon_biggrin.gif . W niedziele napisze jakie efekty.

#7 wojtek10

wojtek10

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 04 maj 2008 - 09:04

Trzy robaki dają efekty. Wczoraj złapałem 3 karpie od 3kg- 5kg. Karpie zaczeły żerować!!!!

#8 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 05 maj 2008 - 12:48

Byłem na majowej zasiadce i totalna klapa. Pierwszego dnia wsypałem kuku z konopiami, pellet trzy smakowy i 3 smaki kulek. Nęciłem włażąc do wody i rzucając petem bo na tym łowisku jest zakaz stosowania wszelkiego sprzętu pływającego(rezerwat). No i następnego dnia zmienił sie wiatr i nie mogłem dorzucić zestawu i zanęty we wcześniej nęcone łowisko a dodatkowo w około mojego stanowiska rozsiedli się żywczarze i robili taki harmider że pozostało mi się zwinąć. Pogoda nie za ciekawa raz deszcz później słońce, następnego dnia zimno i znowu ciepło i spadek ciśnienia. Ogólnie strata czasu i pieniędzy. A jak u was karpiarze?

Umieraliście tak młodo,

#9 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 05 maj 2008 - 14:16

ja necilem na odrze od ponad tygodnia do wody poszlo pare wiader kuku i w sumie jedno wiadro kulek chcialem siedziec majowke ale przez dwa dni zlowilem tylko 4 klenie i 2 jazie a 1 maja to caly brzeg sie juz gotowal bo leszcze mają tarło:/ i to cala przyczyna braku bran dalem sobie spokoj w piatek siadam na 3 dni mam nadzieje ze te badziewie sie wytrze do tego czasu hehe

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#10 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 05 maj 2008 - 14:42

adams skad ja to znam. Po necenia siadlem na 2 dni i efektem byly rowniez klenie, ktorym zasmakowaly smierdziuchy.
www.carpholic.pl

#11 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 05 maj 2008 - 14:55

witam

ja tez w koncu ruszylem poplywalem echo po stawach i wybralem dwie fajne poleczki kolo drzew i kolkow nie ma lepszych miejsc na tych dwoch stawach dzisiaj poleciala pierwsza dawka kulek kuku konopi i pelletu

jutro musze jechac jeszcze galezie 3 uciac bo nie rzuce karpiowkami

ale w tym sezonie bylo profesjonalnie sondowanie (nie to co w tamtym roku:-)) najpierw echo pozniej stukanie itp ale boje sie ze jak wezmie powyzej dychy to nie zatrzymam przed drzewem:-( ale moze po braniu pojdzie na gleboka wode:-)

ostanio jak plywywalem z echo to temp wody wynosila 16 dzis rano tylko 14:-(

ale odjazdy musza byc takie kulasy zrobilem ze musza byc strzaly torped porownujac te kulasy do tych co robilem w tamtym roku to niebo a ziemia:-) raz ze skladniki pierwsza klasa a dwa zapaszek az milo:-)))

jak cos zlapie to dam znac

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 05 maj 2008 - 14:58

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#12 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 06 maj 2008 - 08:05

Nęciłem przez tydzień, najpierw kuku + konopie, później doszedl pellet i kulki ryba, truskawka. Miejscowka niby idealna gorka na srodku zatoczki, łowiłem na delikatnym zboczu górki ~1,5 głębokości. Przez 2 dni zero brań, nawet przy brzegu żadna drobnica nie skubneła. Zmieniłem łowisko, siedziałem 4 dni i to samo. Cały tydzień bez brania :/
Teraz kręce kulki o smaku wątroby i siadam od 21 do 25, jak znowu nie będzie brania to chyba zmienie hobby ;p

#13 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 06 maj 2008 - 11:52

A myślałem że u mnie tylko taka lipa. Widać że karpie nie chcą współpracować ale co się im dziwić jak pogoda i ciśnienie zmienia się codziennie. Mnie taka pogoda wykańcza bo jak tu się nie denerwować jak na tygodniu się nęci i pogoda super a człowiek w pracy. Przychodzi sobota a tu się pogoda zmienia ciśnienie skacze jak szalone i brań zero albo niemrawe skubnięcia.

Grzegorz jakie kulaski stosujesz? Oczywiście zapaszek bo firma nie interesuje mnie.

W tym roku zacznę robić kulki na znacznie bogatszym mixie zawierającym znaczna ilość protein mlecznych i ziaren to misie będą może bardziej skore do brań. Pozdro

NO KILL

Umieraliście tak młodo,

#14 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 06 maj 2008 - 13:26

CYTAT(jaguar56 @ wto, 06 maj 2008 - 12:52) Wyświetl post
A myślałem że u mnie tylko taka lipa. Widać że karpie nie chcą współpracować ale co się im dziwić jak pogoda i ciśnienie zmienia się codziennie. Mnie taka pogoda wykańcza bo jak tu się nie denerwować jak na tygodniu się nęci i pogoda super a człowiek w pracy. Przychodzi sobota a tu się pogoda zmienia ciśnienie skacze jak szalone i brań zero albo niemrawe skubnięcia.
Grzegorz jakie kulaski stosujesz? Oczywiście zapaszek bo firma nie interesuje mnie.

W tym roku zacznę robić kulki na znacznie bogatszym mixie zawierającym znaczna ilość protein mlecznych i ziaren to misie będą może bardziej skore do brań. Pozdro

NO KILL

jesli chodzi o kulasy to postawilem na smierdziele dokladnie rak bo na stawach ryba malo zna kulki a raczkow itp jest sporo wiec moze okaze sie skuteczny

jesli chodzi o miksy to jak na twoich lowiskach nie neca kulkami to rob najtansze bo zrobic raz drugi dobre i juz pozniej bedziesz musial caly czas takie sypac:-D

kurcze cos widze ze nigdzie karp nie bierze tu bury, czarny pisza ze karmili dlugo kilku kumpli mi mowilo ze u nich tez klapa i w opolskim i dolnoslaskim hm zobaczymy trzeba probowac

a dzis przygotowywalem miejscowke masakra co ja robilem jak zszedlem po linie z drzewa na ziemie to az sie przeżegnałem, ale bede mogl teraz spokojnie lowic 4godziny spedzone wysoko na drzewie i czlowiek ma dosc:-D ale 5galezi olbrzymich wlecialo do wody i bedzie na wiele wiele lat fajna miejscowka, jeszcze pierwszy raz w tym roku do wody wpadlem przy wyciaganiu galezi:-) mam nadzieje ze te wszelkie trudy zostana wynagrodzone wielokrotnym dzwiekiem pi pii piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
RAPR

#15 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 06 maj 2008 - 16:09

Ciekawe rzeczy piszesz o tych raczkach w łowisku gdzie łowie jest ich w cholerę a jak rzucisz pellet rybny na włosie to sygnałki tylko popiskują. Zacinasz a na włosie wisi pellet i raczek icon_mrgreen.gif
Ciekawe będzie trzeba stosować raczkowe kuleczki.

U mnie czasami zdarzają się karpiarze z kuleczkami za znaczne pieniądze ale jeszcze nie słyszałem żeby coś wyjęli. Oczywiście w zeszłym roku.

Umieraliście tak młodo,

#16 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 09 maj 2008 - 20:26

i jak tam u was??

ja wczoraj od 8do 20 zero pikniecia

a dzis na drugim stawie po 2godzinnym karpiowaniu ladny odjazd zaciecie i sieci cos bardzoooo duzego no ale po ok 40sek wszedl w kolek i dupa zerwalem:-(((((((((((( nie moglem go utrzymac a mialem w tamtym roku przy niskiej wodzie zrobic porzadek z kolkiem ale nie mialem spodniobutow:-(

a jak ogonem chlapnal o powierzchnie to az nogi mi sie ugiely branie mialem na kuku ok 11,30 a ok 17 zlapalem leszczyka ok 2kg na kuku i nic poza tym zobaczymy jutro na drugim stawie

ale co zrobic brania sa i do ryb powyzej 10kg ale co z tego bardzo trudne warunki itp zawsze sam wedkuje to w ponton nie wsiade:-( bo tylko to byloby lekarstwem, ale jutro sprobuje na drugim stawie zalozyc strzalowke z mono 0,45mm i zobaczymy co sie wydarzy dzis byla przerwa a w tamtym roku jednodniowa przerwa na tym stawie byla strzalem w 10 co 15 min odjazd zobaczymy jutro

ale kurcze fajne mialem porownanie jak zacialem wielkiego miska a leszcza 2kg icon_wink.gif leszcze na karpiowce ciaglem kilka sekund i myslalem ze nic nie ma:-)

nic trzeba walczyc nikt nie powiedzial ze zlapanie zyciowki bedzie latwe:-) 3majcie kciuki na pewno sie przydadza -hehe
RAPR

#17 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 09 maj 2008 - 22:15

Gratki może go jeszcze raz złapiesz tego kolosa. Szkoda że nie moge pojechac na rybki ale w przyszłym tygodniu się po nęci i moze w sobotę coś wpadnie.

Wrzuć fotki na forum jak coś złapiesz. Powodzenia i pozdro.

Umieraliście tak młodo,

#18 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 10 maj 2008 - 06:10

Po 2 tyg. nęcenia są efekty wczoraj 4 brania z tego jeden karpik 2.70kg i amurek 2kg przed wczoraj 5 brań i jedna spora rybka zerwana dziś liczę na te większe icon_wink.gif ale sam fakt że 2 tyg. sypania nie poszły na marne, może trzeba więcej sypnąć żeby te małe sie najadły ? dodam że brzuchy maja wypchane moimi kuleczkami ze mało co im nie pękną

#19 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 10 maj 2008 - 22:15

kurcze nigdy bym nie dopuścił do swoich myśli ze kiedykolwiek założe zylkę mono o grubości 0,50mm no ale powiedzialem dosc z tym zrywaniem do tego dalem odcinek ok 1,5m limpidu zamiast rurek antysplataniowych i mam nadzieje ze bedzie teraz tylko lepiej i latwiej:-)hehe
RAPR

#20 pluto19

pluto19

Weteran

• Members
  • 391 postów

Napisano 10 maj 2008 - 22:20

Ja mam zanęconą miejscówkę kukurydza i w poniedziałek jadę może jakiś misiaczek się skusi icon_smile.gif GrzegorzF20 to się dobrze przygotuj bo z karpiem ponad 10 kg jest super zabawa... icon_smile.gif
Stosuje zasadę Złów i Wypuść, ty też ją stosuj.

www.carphunterteam.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych