Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Łąka Koło Pszczyny

181 odpowiedzi w tym temacie

#21 Piotrek1991

Piotrek1991

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 28 czerwiec 2008 - 19:03

Ostatnio byłem od strony Brześc i tam cisza. Od strony poręby ostatnio koles złowił karpia 9,5 kg a znajomy złapał węgorza 114 cm . Mam zamiar w przyszłym tygodniu na tydzień lub 2 się wybrać więc może coć pobierze

#22 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 29 czerwiec 2008 - 09:23

ja sie wybieram na lake na sandacza napiszcie czy bierze?

WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#23 Piotrek1991

Piotrek1991

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 30 czerwiec 2008 - 03:53

CYTAT(pepol1989 @ nie, 29 cze 2008 - 12:23) Wyświetl post
ja sie wybieram na lake na sandacza napiszcie czy bierze?

niewiem musisz próbowac ja sie wybieram w piątek na tydzień 2 tylko niewiem w które miejsce ale mysle ze gdzies blizej zapory

#24 Piotrek1991

Piotrek1991

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 02 lipiec 2008 - 15:17

Siemka. Niewie ktos gdzie mozna kupić dniówki na łąke albo tygodniówki bo kumpel ma karte ale nieopłacił i niewie gdzie to kupić .

#25 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 12 październik 2008 - 18:30

coś sie dzieje na łące?

Pozdro
Uważam że wszystkie wody PZW po uiszczeniu opłaty rocznej powinny być dostęne dla wędkarza, niezależnie od okręgu, w którym opłatę wnosił.

#26 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 14 październik 2008 - 10:00

witam mam pytanie wybieram sie na Łąke poraz pierwszy nigdy tam nie byłem chciałem się dowiedziec gdzie najlepiej usiąśc chodzi mi o sandacza itp
http://maps.google.p...p...054932&z=14
oto link do mapy satelitarnej
z góry dziękuje

#27 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 16:35

kolego najlepiej po deby sie wybierz .
od strony Poręby masz tam takie rozwidlenie z kapliczka i nie jedziesz do mostku tylko walisz w ta zólłtą droge i wlatujesz pod deby.
Wez napewno wodery wchodzisz jak najdalej i rzucasz conajmniej 40-50 metrow od brzegu bo powiem ci musisz przerzucic koryto pszczynki tam biegnace, zaraz za nim masz ladne piaszczyste dno (pole hehe)
serio wejdz w woderkach jak najdalej i ile sil. jak walniesz za blisko to plycizna ,zobaczysz jak bedziesz wchodzil. albo walniesz w koryto musisz rzucic za koryto.
pozdrawiam i polamania kija .

Uważam że wszystkie wody PZW po uiszczeniu opłaty rocznej powinny być dostęne dla wędkarza, niezależnie od okręgu, w którym opłatę wnosił.

#28 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 23:28

Witam wszystkich.

Łowisko Łąka znam już kilka ładnych lat.
Posiadam tam domek więc jestem na zbiorniku co weekend a w wakacje prawie cały czas.
Początkowo jeździłem tam do kempingu z pzw i generalnie działałem tam z brzegu i nie powiem w tym okresie targaliśmy leszcze 40 cały czas.
Gdy kupiliśmy domek to zaczęła się moja przygoda z wędkowaniem z łodzi icon_biggrin.gif

Jezioro już dobrze znam i co roku jest tylko gorzej icon_twisted.gif
Po prostu ryby jest coraz mniej!!

Łowię od strony Wisły Wielkiej tam na jeziorze utworzone są zatoczki gdzie łowi się z łódki rzucając pod tatarak.
tam tylko na czerwonego robaka i białego. W takich miejscach dobrze biorą Japońce wzdręgi liny czasem niewielki karp po zarybieniu.
Jezioro od tej strony jest płytkie około 150cm.

Ale nie o tym chce sie wypowiadać tu.

Z moich obserwacji wynika ze poprzez presje wędkarzy (w większej części tych miejscowych) i corocznym obniżaniu stanu wody, populacja ryb maleje!!
Sa 2 miejsca gdzie cały rok stoją namioty w których "mięsiarze"przesiadują od kwietnia do początku października. Miejscowi traktują jezioro jak własność i myślą ze gdy złowią 5 zemboli w jeden dzień to mogą je wziąć:D nie mówiąc o sandaczach. W tym roku nie złowiłem ani jednego szczupaka choć penetrowałem wszystkie miejscówki jakie znam godziny ze spinem i nic!! Na zatoczkach tez słabo w tym roku małe japońce ale za to kilka linków po 30 się trafiło. Rozdrażniony brakiem efektów zacząłem szukać innych łowisk.
Spędziłem kilka nocek i wyjąłem parę węgorzy bez rewelacji. Penetrowałem jezioro sądom i stwierdzam ze powoli robi nam się podwodna pustynia. A zaczęło się to od budowy plaży przy tamie gdzie spuszczono ponad metr wody!! i taka regulacja w górę i w duł trwała przynajmniej przez 3 lata dopiero w tym roku coś się ustabilizowało.

Kilku sąsiadów z za miedzy też narzeka.

Ja nie wątpię w to jezioro bo wiem jakie tam są okazy ale taki to się trafia jak ślepej kurze ziarno. PZW powinno coś zrobić z tym fantem bo zaczyna to nie ciekawie wyglądać bo jeszcze 6 lat temu to każdy wędkarz który tam przyjeżdżał mówił ze to eldorado.

Było mnóstwo drapieżników ale teraz nocą na rosówkę najczęściej bierze sumik karłowaty icon_biggrin.gif

Pozdrawiam

Jutro będę czesał wodę postaram się zdać relacje:D

#29 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 20:29

Byłem dziś na łące.

Wypłynąłem na koryto i zaczęło wiać.

Myśląc ze się uspokoi chwile czekałem do puki fala mi się nie wlała do łódki;/

40 min walki z żywiołem i udało mi się dopłynąć do brzegu jakieś 400m od miejsca cumowania.

Po rzucałem przy brzegu ale to nie miało większego sensu więc się zwinąłem do domu.

Pożegnałem Łowisko do przyszłego roku:D

#30 looqaty

looqaty

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 09 luty 2009 - 17:45

Witam serdecznie.

Od zeszłego roku jestem stałym bywalcem w weekendy na ta wodą. Zazwyczaj zasiadam po "łąckiej" stronie brzegu. 90% złowionych tam przez nas ryb to leszcze - reszta to kilka małych okoni, wegorzyk i mały sumik, oraz lin który zerwał zestaw. W tym roku, mam w planach zakupić łodke i spróbować wychaczyć z wody jakieś drapieżniki, niestety niepokoi mnie to, że ludzie którzy tam pływają piszą, że rezultaty sa mizerne. Gdzie sa te piekne jesienne sandacze, o których mi tak opowiadano....? szczupaki...? jakis wiekszy garbus....? po tylu weekendach spedzonych nad ta woda, moge powiedziec, że leszcz to znaczna wiekszosc populacji fauny w tej wodzie. W dodatku, w miejscu gdzie zazwyczaj przesiaduje, w okresie letnim, pokazuja sie szczury wodne w ogromej ilości. To w wiekszości ich sprawka, że w to miejsce poprostu ławice nie wpływają, dlatego rezultaty mierne. Jedynym optymistycznym akcentem jaki zauważyłem nad zbiornikiem jest to, że widać tam naprawde szczupaka. Gonił praktycznie co wieczór, małe ryby, czasami nawet zdarzyło sie pogonić szczura, pluski ogromne, wiec miare mógł mieć, jeden nawet dał sie zobaczyć icon_wink.gif naprawde dobre 80-90 cm miał!! płynął wzdłuż brzegu pod naszymi feederkami...

Napiszcie jakie są wasze doświadczenia ze spinningiem na tym zbiorniku, rezulaty oraz jak mozecie to napiszcie gdzie w rejonie mozna przezyc przygode naprawde z duzą rybą.

ALWAYS Catch & Release

#31 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 15 luty 2009 - 00:47

Kolego co do drapoli to tylko łódka i koryto .
Przy brzegu płycizna straszna hehe.
a teraz jak sie ladnie zrobi mam nadzieje że już szybko wiosna przyjdzie to czas na piekne płocie pojechać jak Pszczynka do łaki wpada . tak 0.5 km .
mam nadzieje że tak jak w tamtym roku będzie frajda na maxa.
Tak 90 % rybek wypuszczam miarowych bo nikt w domu nielubi hehehe.
a co do jakichs wiekszych przerzyć to zapraszam na Wisłe w okolicach mieściny Góra to tak jak bys jechał w strone Oświecimia z Pszczyny nad Wisłe. wędkarzy niewidać cisza spokój i zawsze coś się dzieje .
I na spławiczek i z gruntu i na blache ostatniej jesieni coś się zawsze Ładnego wychaczyło.
Nawet Miętusa na jesien na wątrobe wytargałem .
Nikt nawet niewie chyba że coś tam pływa.
Po słabych rezultatach na naszej kochanej łace byłem zmuszony na experymęty i powiem szczerze że chyba mi sie udało.
z miejscówkami jest problem !!!
bo ich wogle niema . Proponuje saperke i zrobic sobie kilka albo poszukac moich hehe.
w tym sezonie napewno sie tam nieraz wybiore bo pamietam jeszce te karasie 1.5kilograma 40 centów które przyspozyły mi tyle radosci. I karpik też był kilka zębatych na spina .
Niestety kilka nocek i ani węgorza ani sandałka niebyło ale jestem pewien że tam siedzą.
we wrześniu patrolowałem tam cały ten odcinek z echosondą jest kilka ładnych dołków.
icon_smile.gif
mam nadzieje ze wisna już niedługo przyjdzie i zapraszam w moje nowo poznane rejony łowne hehe.

Pudel

#32 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 15 luty 2009 - 12:07

Na łące to jak kolega pisał na koryto. Ale też można popróbować pod spustem wody przy tamie:D to jest najgłębsze miejsce na jeziorze. Jezioro jest prze łowione ale nie znaczy że niema w nim ładnych ryb tylko trzeba ich poszukać:D Sezon 2008 z ust większość wędkarzy łowiących na tym jeziorze drapieżniki był marny!!! A my już mamy sezon 2009 więc miejmy nadzieje że coś się ruszy! Ujściu pszczynki co roku w okresie wiosennym jest mnóstwo wędkarzy więc odechciewa mi się tam cisnąć;p

Chętnie odwiedzę ten odcinek królowej Polskich rzek jeśli mówisz ze jest warto;p

#33 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 15 luty 2009 - 22:37

jak sie zrobi cieplutko to zapraszam . mozemy razem tam wyskoczyc . zapraszam na moje nowe znaleziska mozesz byc zszokowany trudnum dojsciem do wody ale coż przynajmniej nikt tam nie siedzi pozdro

#34 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 16 luty 2009 - 19:51

z tego co wiem gdy łowisko jest rzadko odwiedzane można tam liczyć na poważne rybki:D NO pewnie że można się wybrać:D

#35 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 18 luty 2009 - 23:25

Czyli szczekamy ,sory, czekamy na wiosne .

#36 kosa

kosa

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2009 - 20:58

Witam odnosnie zbiornika łąka jak Wasz sezon sandaczowy 2008?
W jakich miejscach łowiliście?Ja mam 11 sztuk z czego tylko 3 wymiarowe 57,63.,67,ale siedzialem wiele nocek.
Mialem coś na kiju porządniejszego ale zeszło.Czekam teraz na czerwiec. A ha moim łowiskiem był betonowy cypel nie daleko plaży w łące a jak wasze miejsca?

#37 kosa

kosa

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2009 - 21:03

A i jeszcze jedno, wszystkie brały na odległość rzutu i na spławik z żywczykiem przy gruncie,wywózki nie próbowałem .....slyszałem ze goscie od strony miejscowosci wisla mala wywozili pontonami i mieli kilka sztuk po 80 cm,dwa nawet widzialem
Niezle sztuki,chyba w tym sezonie tez bede wywozil
dajcie znac co u Was sie działo na łące

#38 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 20 luty 2009 - 17:14

Szczerze to z sandaczami nie mam nic wspólnego... ale jak coś to łódka i koryto!! od strony poręby siedzą "mięsiarze" i wywożą pod koryto. Od strony Wisły wielkiej głębokość jeziora nie przekracza 2 m więc rzadko siedzę z żywcem w nocy. Ale ojciec wyciągną na koniec sezonu miarowego z gruntu;p nie licząc Łabędzia łyski i 2 mew:D(ojciec ma szczęście z żywcem:D) A wujek w tym samym dniu piżmaka;p Wiec jak ryba nie bierze to można liczyć że szczura na hamburgery złowisz;p

Czekam aż lody puszczą na zbiorniku:D

#39 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 20 luty 2009 - 17:15

A tak szczerze to chyba wywożenie jest zabronione na wodach PZW Katowice??

#40 Pudel

Pudel

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 22 luty 2009 - 21:18

Kolega ma racje wywózka jest zabroniona ale nikt sobie nic z tego nierobi !!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych