Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Łąka Koło Pszczyny

181 odpowiedzi w tym temacie

#181 tomdud

tomdud

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 07 maj 2012 - 09:16

Byłem nad zbiornikiem przez weekend majowy 2 dni. Wędkarzy troszkę było, jeżeli chodzi o biwakowanie to wygląda to tak, że przyczepy kempingowe stoją na prywatnych terenach (pola uprawne), poza linią brzegową. Widać , że nawet właściciele tych gruntów zwietrzyli w tej sytuacji interes, ponieważ na kilku drzewach wiszą kartki z informacją o wydzierżawieniu działek rekreacyjnych. Przy moście , gdzie do zbiornika wpada rzeka Pszczynka, również na terenie prywatnym pojawiła się tablica z informacją o wydzierżawieniu terenu pod rekreację. Tak więc widać, że jak to w naszym kraju zawsze jest jakieś obejście prawa i zakazów. Niby nie można ale zawsze jest jakaś "furtka" aby wszystko zostało tak jak jest. Mam jedynie nadzieję, że w takim razie skoro gospodarze chcą czerpać zyski z dzierżawy gruntów to będą również zainteresowani np. sprzątaniem brzegów zbiornika.
Jeżeli chodzi natomiast o efekty wędkarsie to jak narazie kiepsko. Przy brzegu widać było dużo leszczy, które jeszcze mają tarło. Stojąc w woderach na płytkiej wodzie widziałem naprawdę kilka pięknych okazów. Dużo z ryb miało tak około 30-40 cm.
Ja osobiście próbowałem połowić karasie ale te nie miały ochoty brać. Udało mi się złowić jedynie jedną wzdręge na 27 cm, kilka drobnych okoni i sumika. Ogólnie weekend majowy był kiepski jeżeli chodzi o efekty wędkarskie.

Pozdrawiam

#182 Ashino

Ashino

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2012 - 16:34

Jak tam panowie?
Jakieś wieści znad wody?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych