Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca 4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 12:43

Moja ulubiona wędka to kij Abu (Four Stars). Mam do niej duży sentyment. Kij ten kupiła mi moja Żona w Pewexie za „uciułane” dolary czy też Bony PKO. Było to 23 lata temu…
Wędka służy mi do dnia dzisiejszego. Nie złowiłem co prawda na nią rekordowych ryb, ale dzielnie spisuje się na moich wędkarskich wyprawach do dzisiaj. Głównie jako kij spinningowy, ale także czasem jako gruntówka podczas nocnych zasiadek nad Wisłą. Prze ten czas praktycznie nic się nie stało z tym wędziskiem. Poluzowała się tylko największa z przelotem, co dało się naprawić domowym sposobem. Wiadomo firma… ABU
Te zdjęcia które przesyłam właśnie były robione dziś tj. 15. marca 2008,rankiem nad Wisła podczas wyprawy na wiosenne jazie i klenie.
Do tego lekki kołowrotek DAM Quick SEL 120 - całość stanowi dla mnie właśnie komplet na takie delikatniejsze wyprawy spinningowe.
Przyznam się jednak, że bardzo często zdradzam ten zestaw i wyruszam nad Drwęce zabierając niezastąpiony na trociowe wyprawy kij DAM Revolution Spin 2,7 m 30-80 G, montując na nim kołowrotek Cormorana PIKE PRO 5Pi 4000. Jest to dosyć sztywny kijek, ale łowiąc na woblery czy też błystki wahadłowe i obrotowe na takiej rzece jak Drwęca spisuje się bardzo dobrze, a i jak przyjdzie potrzeba myślę, że da rade niejednemu łososiowi czy troci. Kijek co prawda ma na części korkowej rękojeści jeszcze folię, którą postanowiłem zdjąć dopiero po złowieniu łososiowatej. Jak do tej pory „padło” na niego kilka szczupaczków… Folia została po zeszłorocznym sezonie, zobaczymy co przyniesie ten rok i ten sezon. Jak do tej pory od 1 stycznia zero kontaktu z rybkami na Drwęcy. Ale tym się nie smucę, dla mnie wypady z wędką nie muszą kończyć się wcale złowioną rybą, lubię bardzo kontakt z przyrodą, Zabieram zawsze oprócz sprzętu wędkarskiego aparat fotograficzny, fotografia to moja druga pasja.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych