Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widzialem Klusoli, Jak Mam Zareagowac ?

170 odpowiedzi w tym temacie

#161 Zander96

Zander96

Weteran

• Members
  • 191 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 13:09

Gratuleję postawy, oby tak dalej!!!

#162 kasior

kasior

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 08:25

Kolejni wpadli, szkoda tylko że tak późno

http://szamotuly.nas...3,id,t,zid.html

#163 Kaszubiak

Kaszubiak

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:23

Bardzo dobrze, że łapią kłusoli. Choć z własnego doświadczenia wiem, że łamanie przepisów nie zawsze jest równoznaczne z kłusowaniem. Mi na przykład często zdarza się łowić w nocy na łowisku w którym jest to zakazane, ale nigdy nie zabieram ze sobą ryb do domu (wszystkie fotografuje i wypuszczam). Jestem ciekawy, czy w takiej sytuacji w razie kontroli mogą mnie ukarać, skoro nie szkodzę rybostanowi zbiornika i nie jestem tzw. mięsiarzem lub kłusownikiem ?

#164 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:33

CYTAT(Kaszubiak @ śro, 26 cze 2013 - 14:23) Wyświetl post
Bardzo dobrze, że łapią kłusoli. Choć z własnego doświadczenia wiem, że łamanie przepisów nie zawsze jest równoznaczne z kłusowaniem. Mi na przykład często zdarza się łowić w nocy na łowisku w którym jest to zakazane, ale nigdy nie zabieram ze sobą ryb do domu (wszystkie fotografuje i wypuszczam). Jestem ciekawy, czy w takiej sytuacji w razie kontroli mogą mnie ukarać, skoro nie szkodzę rybostanowi zbiornika i nie jestem tzw. mięsiarzem lub kłusownikiem ?

A ja ciekaw jestem, która mina pojawi się u Ciebie w czasie kontroli : icon_eek.gif , icon_redface.gif , icon_evil.gif Czyli: zdziwienie, wstyd a może złość?

Użytkownik esox2b edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 11:35

#165 dolar879

dolar879

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:43

CYTAT(esox2b @ śro, 26 cze 2013 - 14:33) Wyświetl post
A ja ciekaw jestem, która mina pojawi się u Ciebie w czasie kontroli : icon_eek.gif , icon_redface.gif , icon_evil.gif Czyli: zdziwienie, wstyd a może złość?

Zgadzam sie z tobą bo za takie cos to są kary i to nie małe,to jest kłusowanie,nie oznacza to ze kolega wypuszcza to nikogo by nie interesowało.Porządek musi byc.

#166 Kaszubiak

Kaszubiak

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:17

A według mnie jest różnica pomiędzy rażeniem ryb prądem, zastawianiem nielegalnych sieci, braniem 5 kg niewymiarowych szczupaków, zabieraniem niewymiarowych ryb, a kulturalnym, nikomu nieszkodzącym łowieniem ryb w nocy, fotografowaniem ich i wypuszczaniem z powrotem do wody (a przecież łowienie nocą to niemalże jedyny sposób na złowienie np. węgorza). Największym niestety problemem jest to, że nie da się udowodnić, czy wypuszcza się ryby, czy nie. Przez to niestety niewinni wędkarze obrywają, ale tak to już jest w tym kraju, że nie można nikomu dać wiarę na słowo. A po za tym, opisane przeze mnie postępowanie nikomu nie szkodzi, bo ryby wracają do wody. Zresztą w którym przypadku gospodarz wód odniesie większą szkodę: czy jeśli przeciętny wędkarz zabierze łowiąc w dzień 2 ryby, czy wędkarz na nocnej zasiadce, który złowił 5 ryb i wszystkie wypuścił ? icon_neutral.gif

#167 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:58

CYTAT(Kaszubiak @ śro, 26 cze 2013 - 17:17) Wyświetl post
...Przez to niestety niewinni wędkarze obrywają, ale tak to już jest w tym kraju...

Temat jest jak mam reagować na widok kłusoli a nie próba usprawiedliwienia własnych, niezgodnych z przepisami praktyk. Jeżeli uważasz, że masz rację to życzę Ci spotkanie, z równie nonszalancko jak ty podchodzącymi do przepisów strażnikami. Boję się, że z tym może być problem.
Tak to już jest w tym kraju, że cierpią "niewinni". icon_twisted.gif

Użytkownik esox2b edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 15:10

#168 Predator32

Predator32

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 09:09

Ostatnio jestem mało praktykującym wędkarzem i za bardzo nie wiedziałem jak zareagować na kłusownika, stawiającego sieci w biały dzień.
Prawie dwa miesiące temu wybrałem się na kilkudniową pieszą wyprawę survivalową doliną Rawki bez zamiaru łowienia i natrafiłem na ślady kłusownika: Relacja z wyprawy
Był chyba 1 czy 2 maja więc wszyscy rzucili się na szczupaka.

Ktoś zastawił sieci na starorzeczu Rawki połączonym z rzeką, w tarlisku i w rezerwacie. Według relacji ludzi, którzy go nakryli, podobno stwierdził, że to jego ziemia i może robić co chce. Sieci stały w biały dzień. Strorzecze było przegrodzone w kilku miejscach.

Jak to jest? Jeśli ziemia należy do niego, a jest to naturalne starorzecze to może robić co chce?
Czy policja by zareagowała na wezwanie?

#169 dolar879

dolar879

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 09:19

CYTAT(Predator32 @ sob, 29 cze 2013 - 12:09) Wyświetl post
Ostatnio jestem mało praktykującym wędkarzem i za bardzo nie wiedziałem jak zareagować na kłusownika, stawiającego sieci w biały dzień.
Prawie dwa miesiące temu wybrałem się na kilkudniową pieszą wyprawę survivalową doliną Rawki bez zamiaru łowienia i natrafiłem na ślady kłusownika: Relacja z wyprawy
Był chyba 1 czy 2 maja więc wszyscy rzucili się na szczupaka.

Ktoś zastawił sieci na starorzeczu Rawki połączonym z rzeką, w tarlisku i w rezerwacie. Według relacji ludzi, którzy go nakryli, podobno stwierdził, że to jego ziemia i może robić co chce. Sieci stały w biały dzień. Strorzecze było przegrodzone w kilku miejscach.

Jak to jest? Jeśli ziemia należy do niego, a jest to naturalne starorzecze to może robić co chce?
Czy policja by zareagowała na wezwanie?

Mogłes mu Zaje...bac tak zeby wpadł do tej wody,on moze ale na swojim stawie ale nie na rzekach czy zbiornikach.Ja czekam na takich dwuch co tez tak robią ja nie bede sie denerwował bo zarybilismy taki zbiorniczek i tez jak kolega pisał siatki rostawione.Ale siaty zebrane i niema chłop nic.Wiec jak bedziesz widział wal hama w ryj moze sie nauczy.Kusole XXXX....

#170 KrisFanFan

KrisFanFan

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 13:18

witam wszystkich
fajnie że jest taki wątek i można wielu ludziom oczy otworzyć. słuchajnie jak będzie brak naszej reakcji na takie działania to będzie brak ryb bo wszystko wytrzepią :/ nie bójcie się interwencji co nie znaczy abyscie takich gagatków sami kontrolowali ale wystarczy zadzwonić pod znany wszystkim oraz bezpłatny numer 112 opisac dokładnie sytuacje oraz miejsce kłusowania a oni wyślą patrol wodny który z reguły pojawią się w przeciągu kilku minut na rzekach a jeśli chodzi o zamknięte akweny wodne typu jezioro to patrol bedzie na takich delikwentów oczekiwał na brzegu z nagranymi dowodami a więc jak to się mówi " złapani na gorącym uczynku" !
Dodam od siebie iż jestem tak cięty na tych baranów "wędkarzy" którzy pakują np. sumiki o długości powiedzmy 30 cm że od razu podejmuje interwencje dzwoniąc do Oficera dyżurnego Komisariatu Rzecznego Policji Warszawa
tel: 022 603-68-60
tel: 022 619-90-77 lub 78
gdyż najczęściej wędkuje na Wiśle w Warszawie. Zgłaszam sytuacje a chwilę po tym śmieję sie takiemu baranowi jak widzę jak mu rekwirują cały sprzęt a facet ma łzy w oczach icon_biggrin.gif
raz maiłem sytację po przyjściu nad wodę jak 2 baranów akurat zwijali sprzęt i na ostanią wędkę uderzył sumuk ok 40 cm - facet z usmiechem na twarzy chowa do torby i z ironią na mordzie mówi do nas ( byłem z bratem ) będzie na pocieszenie :/ od razu odszedłem i zadzwoniłem, Panowie się już zbierali ale skutecznie im w tym przeszkodziliśmy, mamy z bratem po blisko 2 metry wysokości i po mniej więcej 120 kg wagi icon_smile.gif co było wystarczającym argumentem aby Ci jakby zacni wędkarze nie podejmowali z nami przepychanek icon_smile.gif
ps. nie chodzi oczywiście o wielkość i rozmiary wędkarzy bo akurat nas Bozia hojnie obdarzyła niestety zapomniała dołożyć troszkę więcej inteligencji he he tylko o szybką reakcję gdyż tylko to może uratować nas os sytuacji jakiej wszyscy nie lubimy czyli od rzucania w przysłowiową studnię !!

#171 KrisFanFan

KrisFanFan

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 13:24

radzę się z tym zapoznać - bardzo dobre wyjasnienie przez prawnika na temat tego co może SSR
http://www.ww.media....Viewer&nid=2767

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych