Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widzialem Klusoli, Jak Mam Zareagowac ?

170 odpowiedzi w tym temacie

#141 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 11:50

[

Użytkownik esox2b edytował ten post 05 lipiec 2011 - 09:33

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 18:06

Przydatne nr. telefonów są tez na ostatniej stronie w ksiązeczce z wpisami opłat np. Komisariat Wodny, Państwojej Strazy Rybackiej,

#143 JacekMolenda

JacekMolenda

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 13:32

W takim przypadku jak nie znasz numerów do straży wodnej, dzwoń na policję - też się zajmą w ostateczności takimi sprawami.
regulacja obrotów falowniki

#144 mientus

mientus

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 20:19

Podkleję się pod ten temat bo nie ma chyba sensu zakładać nowego.
Wielu się zapewnie ucieszy , aczkolwiek sprawa z finałem tragicznym.

Ku przestrodze !
Kłusownik zginął porażony prądem.

http://slupsk.naszem...al-na,id,t.html

Użytkownik mientus edytował ten post 02 lipiec 2011 - 20:19

#145 JacekMolenda

JacekMolenda

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 21:07

CYTAT(mientus @ sob, 02 lip 2011 - 23:19) Wyświetl post
Podkleję się pod ten temat bo nie ma chyba sensu zakładać nowego.
Wielu się zapewnie ucieszy , aczkolwiek sprawa z finałem tragicznym.

Ku przestrodze !
Kłusownik zginął porażony prądem.

http://slupsk.naszem...al-na,id,t.html

Właśnie słyszałem o tym. Razili ryby prądem, poślizgnął się gość i dotknął wody i niestety, skończyło się jak skończyło.

Warto było ryzykować życie dla tych kilku ryb?
regulacja obrotów falowniki

#146 meridianon

meridianon

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:19

http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/

#147 wiczo64

wiczo64

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2011 - 17:12

Ja też sobie zapisze. Przyda mi się, ale jedno pytanie mnie męczy jak można traktować ryby prądem ?

#148 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 06 grudzień 2011 - 00:57

witam ja mam pomysla na kusoli jak kazdy dobrze wie i widzi kusole najczesciej dzialaja z drewnianych lodek i pewnie zadna z nich jest niezarejestrowana wiec trza je wszystkie spalic i bedzie po klopocie icon_mrgreen.gif

#149 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 06 grudzień 2011 - 22:41

CYTAT(wiselka @ wto, 06 gru 2011 - 01:57) Wyświetl post
witam ja mam pomysla na kusoli jak kazdy dobrze wie i widzi kusole najczesciej dzialaja z drewnianych lodek i pewnie zadna z nich jest niezarejestrowana wiec trza je wszystkie spalic i bedzie po klopocie icon_mrgreen.gif

To ja mam bardziej drastyczny pomysł -z kiboli zrobić strażników SSR icon_mrgreen.gif
Podczas kontroli mieli by małe sparingi icon_twisted.gif
Dobra, kończę bo robi się temat Hyde Parku icon_wink.gif

#150 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 00:07

no pomysl z kibolami dobry jest. kolega pisal ze z toporkiem do lodek podchodzil ja zamierzam w przyszlym roku na kazdy wypad na wisle zabierac ze soba kilka podpalek w plynie i zapalki mniej roboty a efekt ten sam. wiem gdzie sa kusole i gdzie maja lodki lowie tam 20 lat i widzialem ich nie raz i nawet telefon na policje nic nie da bo zeby ich zlapac trzeba motoroweczke miec a straz ma ja w rzeszowie i w sandomierzu a z tamtad daleko do mnie tak ze sam sie za to wezme i moze im sie odechce jak lodeczki zaczna planac raczej mi krzywdy nie zrobia bo ja mam przy pontonie silnik a oni tylko wiosla;d;d;d a do kolegi esox2b jak znajdziesz u mnie jakis blad to zachowaj go dla siebie bo specjalnie dla ciebie nie bede ze slownikiem ortograficznym siedzial a jak ci sie nie podoba moj sposob pisania to nie czytaj moich wypowiedzi

#151 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:17

Panowie...Zachowajcie proszę jakiś poziom dyskusji, bo niektóre "pomysły" jakie się czyta to..... icon_evil.gif

@wiselka- odnośnie pisowni napisałem Ci już PW.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#152 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:25

CYTAT(wiselka @ śro, 07 gru 2011 - 01:07) Wyświetl post
do kolegi esox2b jak znajdziesz u mnie jakis blad to zachowaj go dla siebie bo specjalnie dla ciebie nie bede ze slownikiem ortograficznym siedzial a jak ci sie nie podoba moj sposob pisania to nie czytaj moich wypowiedzi

Małe OT icon_wink.gif
Jeżeli kolego wchodzisz na forum to w dyskusji obowiązują cię zasady netykiety:
-Pamiętaj o używaniu i deklarowaniu właściwego języka lub zestawu znaków właściwego dla danego języka. Zaleca się stosowanie ISO-8859-2 dla języka polskiego i UTF-8 dla tekstów wielojęzycznych, jednak lokalne zalecenia mogą nakładać większe ograniczenia (np. zakaz używania znaków diakrytycznych).
-Pisz poprawnie, używając w miarę potrzeby wszystkich znaków danego języka i wykorzystując w pełni możliwości konfiguracji używanych programów. Jeśli program nie ma pożądanej funkcjonalności (np. nie obsługuje MIME czy nie ma słownika), zmień go na inny.

Oraz regulamin forum:
5. Wszelkie posty nie spełniające w minimalnym stopniu zasad ortograficznych, interpunkcyjnych (wielkie litery na początku zdania, kropki) i pozbawione logicznej spójności będą kasowane lub moderowane bez powiadomienia autora.
7. Wszelkie naruszenia netykiety (bezpośrednie publiczne obrażenie innego użytkownika) będą karane ostrzeżeniem. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać użytkownik zostanie ukarany banem czasowym lub stałym.

Przed wysłaniem posta prosimy o korzystanie z funkcji "Pisownia" i sprawdzenie czy napisany tekst nie zawiera literówek, błędów ortograficznych i jest zrozumiały (adnotacja do pkt. 5).

A pomysł z paleniem łódek nie tyle głupi co niebezpieczny... Ty masz silnik przy pontonie a oni mogą mieć strzelbę...W każdym razie opisz i udokumentuj wprowadzenie swojego pomysłu w życie icon_twisted.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 07 grudzień 2011 - 10:28

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#153 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:54

O strzelbie nie pomyślałem. Dokumentował swoich działań nie będę ale mam nadzieje że koledzy po kiju też zaczną działać na własną rękę bo straż nic nie wskóra. Nawet jak sie po nich zadzwoni to zanim przyjadą to będzie po akcji.

#154 SLQ*

SLQ*

Wędkarz

• Members
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Sport, Wędkarstwo i Botanika

Napisano 29 marzec 2012 - 18:11

Witam.
Ostatnio chodzę za pstragiem na rzeke Żebrówkę w woj.Śląskim, w okolicach Rokitna.
Byłem tam już w tym roku chyba z 15 razy, ale nie udało mi się tam nic złowić, a co więcej miałem tam tylko 3 brania.Myślałem, że poprostu słabo biorą, ale już wiem co jest prawdziwą winą, ale po kolei.
Wybrałem się dzisiaj na ryby o godzinie 05:00.Mam tam jedną swoją miejscówke gdzie miałem brania.
Miałem rano jedno branie i po 2 godz. wróciłem do domu.
Postanowiełem pojechać tam jeszcze raz, wyjechałem o godz. 15:00, zawsze jeżdzę około 17-18.
Po 30 minutach byłem na miejscu.Rzucuałem, rzucałem ale nic brało.Nagle zacząłą padać deszcz, więc schowałem się na pobliską ambonę.Widziałem tam samochód jadący wzdłóż rzeki co bardzo mnie ździwiło, bo tam nikt nie mieszka i bardzo rzadko ktoś tam łowi.Samochód dojechał do upustu i nagle stanął.Nie widziałem dokładnie co się tam dzieje, ale mężczyzna wybiegł z samochodu, podszedł pod rzekę coś z niej wyciągnął, wsiadł z tym do samochodu i szybko odjechał.Gdy przestał deszcz natychmiast tam pojechałem.Z jednej storny rzeka była zastawiona kamieniami a obok, tylko jedno miejsce by ryba mogła płynąć dalej.Akurat w tym miejscu było trochę głębiej.Wnioskuję, że stawia tam jakieś siatki i właśnie dzisiaj ją zbierał.
No nic, poszedłem łowić dalej.

Pod most jakieś 500 m dalej podjechał samochód dostawczy.Musiał mnie zauważyć bo nikt nie wysiadał z samochodu.Wziąłem wędkę siadłem na rower i pojechałem za takie chaszcze. Niestety stanął tak samochodem, że zastawił dostęp do rzeki. Udało mi się tylko usłyszeć trzask dzwi od samochodu i ruszyli dalej. Widziałem ich samochód jak stał za krzakami i bałem się podjechac zobaczyć co oni tam robili. Stawałem w kilku miejscach i widziałem, ze obserwowali mnie co robię, więc wolałem nie ryzykować.

Często też widuję tam gości łowiących na spławik, a jest to rzeka górska.W takich przypadkach wyjmuje telefon i udaję, że gdzies dzwonię, wtedy składają sprzęt i odjeżdźają.

Po dzisiejszych incydentach doszedłem do wniosku, że w tej rzece nie ma ryb i skoro tak wygląda sytuacja to nigdy nie będzie.Wiem, że kontrola bardzo rzadko tam zagląda i pewno to jest tym spowodowane.
Rzeka jest dość płytka , ale bardzo piękna.Pamiętam że jak jeździłem tam z tatą, jakieś 7 lat temu to łowił tam pstrągi, takie do 30 cm.W tym roku byłem tam z 15 razy i miałem 3 brania, więc nie jest to super wynik.
Tylko dzisiaj na odcienku kilometra widziałem 2 kłusoli, w sumie rzeka ma 23 km, i nie wiadomo co się dzieje gdzieś indziej.
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, z jaką spotkałem się dzisiaj i jak zachęcić zarząd do większego pilnowania tej rzeki, bo zostało tam naprawdę bardzo mało ryb.

2 takim przypadkiem jest rzeka Pilica w okolicach Dąbrowicy.
Szczególnie przy nim.
Nie chcę się rozpisywać, ale jest to odcinek rzeki górskiej,a kłusownicy wręcz chwalą się swoimi zdobyczami na spławik, a zarząd nic sobie z tego nie robi.

Jestem nad którąś z tych rzek średnio 3 razy w tygodniu.
Co musiałbym zrobić,abym mógł kontrolować wędkarzy?
Na ryby z reguły jeżdzę z kolegą, ale dzisiaj miał wyjazd.

Użytkownik SLQ* edytował ten post 29 marzec 2012 - 18:22

#155 lawdzoj82

lawdzoj82

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 08:16

Wczoraj kolega z innego forum, przepędził kłusowników z tarliska sandaczy którego jest co roku wyjmowane są rekordowe sandacze.Zaczęło się od telefonu do mnie ze próbuje ręcznie wytłumaczyć kłusolom ( sztuk 2) ze oni nie stoją tu na okonia z 15 cm gumą( jak się tłumaczyli cały czas nurkowi i policji )tylko na sandacze i argumenty nie pomogły wiec został wezwany patrol policji niestety pech chciał ze nie mieli akurat dzisiaj ryby ( parę dni wcześniej dzień w dzień po pięknych sandaczach mieli pochowanych ) ale po telefonie do mnie a mam bardzo blisko szybko się zjawiam i pomogłem nurkowi w objaśnieniu policjantom całej sytuacji związanych z okresami ochronnymi ryb oraz od kiedy to trwa i gdzie jest owe miejsce itp. byli bardzo nie w temacie bo podjechał zwykły patrol nie wodna może zaczną się patrole i im trochę strach nie pozwoli kłusować sandaczy na tarliskach. Ten proceder w tym miejscu tra odkąd postawili tamę ale każdy miał w dupie do dzisiejszego dnia wiec brawo nurek1973, icon_mrgreen.gif

Użytkownik lawdzoj82 edytował ten post 18 kwiecień 2012 - 18:51

#156 Grzegorz1973

Grzegorz1973

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 08 październik 2012 - 10:45

Koledzy temat o kłusownikach to temat rzeka ilu jest takich którzy z kartą wędkarską na piersi wyczyniają takie cuda że człowiekowi ręce same w pięści się zaciskają nie ma co palić ich łodzi czy tłuc po gębach łapać to dziadostwo i do roboty czyszczenie terenów w około łowisk,rowów melioracyjnych itp. może dziadostwo nauczyło by się wreszcie czegoś porządnego. Pozdrawiam serdecznie kolegów i koleżanki icon_wink.gif

#157 Miłosz Karpiński

Miłosz Karpiński

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 10:37

Pojechałem Na łowisko i widziałem 4 gości na 2 pontonach jak ryby prądem trzepali mieli szczupaki po 100 cm powiedziałem im że tak nie wolno potrzepali mnie prądem wędki połamali i na kopach wywalili i co tu zrobić teraz na łowisku są same mizerne karasie
a były okonie , szczupaki i karasie. icon_neutral.gif

#158 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 11:09

CYTAT(Miłosz Karpiński @ sob, 29 gru 2012 - 11:37) Wyświetl post
Pojechałem Na łowisko i widziałem 4 gości na 2 pontonach jak ryby prądem trzepali mieli szczupaki po 100 cm powiedziałem im że tak nie wolno potrzepali mnie prądem wędki połamali i na kopach wywalili i co tu zrobić teraz na łowisku są same mizerne karasie
a były okonie , szczupaki i karasie. icon_neutral.gif

czemu nie dzwoniłeś po np. policje?

#159 Miłosz Karpiński

Miłosz Karpiński

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:07

CYTAT(Tevez @ sob, 29 gru 2012 - 12:09) Wyświetl post
czemu nie dzwoniłeś po np. policje?

nie biorę telefonu na łowiska a jak coś są nie daleko icon_smile.gif

#160 Marcin83

Marcin83

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 14:36

pare dni temu bylem na jeziorze tomaszne sprawdzic czy lod gruby. na lodzie zastalem ponad 30 kozuli. po paru minutach trzech chlopkow weszlo na lod i zaczelo wykuwac co zastawili. przy wykutuch przereblach krew na sniegu byla. zadzwonilem do kumpla a on na straz. zlapali 3. mieli sandacze i szczupaki. kozul bylo okolo 90 sztuk. jestem z siebie dumny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych