Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widzialem Klusoli, Jak Mam Zareagowac ?

170 odpowiedzi w tym temacie

#81 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 21 luty 2010 - 14:55

CYTAT(suhhar @ nie, 21 lut 2010 - 15:25) Wyświetl post
Brawo dla Tych panów !!! normalnie ciśnienie mi sie podnosi jak czytam takie artykuly. Pier*** kłusole nie mają żadnych skrupulow !!! jedną sieć sciągaja a kłusole stawiają następne 2 !!! skąd oni te sieci biorą. Normalnie to sie robi jak jakaś mafia kłusownicza. W tym roku pierdziele kupuje jakąs gazówke i niech jakis typow spotkam co sieci sciagaja wale bez ostrzezenia.

Nieprzesadzaj są od tego specjalne służby i niech one to robią bo inaczej może skończyc się to tragicznie

#82 kfal

kfal

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 26 luty 2010 - 11:16

niewiele jest mnie w stanie zdziwić ale to akurat mnie mocno zdenerwowalo:
http://www.pomorska....ADZ01/830489955

Czy tej plagi nie da się pozbyc ?

#83 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 26 luty 2010 - 15:28

no i co zrobić ? powiedz co zrobić ? tylko strzelać bez ostrzezenia !

#84 strzyziu

strzyziu

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 26 luty 2010 - 15:42

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Przeglądam to forum jednak od dawna.

Gdy czytam takie informacje to mnie za przeproszeniem krew zalewa.
Niestety w naszym kraju takie zjawiska nie są piętnowane przez społeczeństwo (może z małymi wyjątkami) i stąd prawie przyzwolenie dla tych idiotów bez wyobraźni.
Policja i straż rybacka niewiele wskóra bez odpowiedniego wsparcia w kodeksie wykroczeń i co najważniejsze bez zasady, że szybki wyrok i ewentualna kara będą nieuniknione dla takich ludzi. A tak zazwyczaj słyszy się o minimalnej szkodliwości społecznej. Jak się to ma do szkodliwości ekologicznej? icon_evil.gif
Pozdrawiam.

#85 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 18:25

Kłusowników oczywiście nie popieram , powinno się ich łapać i karać! Pragnę jednak zwrócić uwagę, że oni albo zjedzą rybki albo je sprzedadza i ktos inny je zje:)
Co innego władza! Władza zdecydowała, że trzeba remontowac śluzę i w związku z tym obniżyć na zimę o 1 m poziom wody w jeziorze w Słupcy. Maksymalna głebokość jeziora 3 m ( przy tzw. "korzeniach"). Nad tym jeziorem się wychowałem i tam pamietam jak zamiast koszyczka zakładało się ciężatek a na haczyk zakładało kulkę chleba i płocie 1,5 kg brały bez problemu...

To co jest teraz można zobaczyć http://uwaga.onet.pl...e,reportaz.html

I dlatego powiem, że kłusownicy przy decydentach ze Słupcy i przy bandyckim PZW to aniołki i będa zbawieni!

A Wy Koledzy propagujecie głównie wypuszczanie złowionych ryb i czujecie się rozgrzeszeni!

Smutne!!!!

bobas_demolka

PRECZ Z IDIOTYZMAMI! PRECZ Z PZW!!!

#86 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 23:31

Panowie siedza w tym temacie juz ledne kilka lat.Chodzi mi o tych z PZW i oczywiscie zaden z nich nie potrafil przewidziec tego co sie moze stac a teraz nie wiedza co robic.Dobra np jakis prezydent miasta czy ktos nie przewidzi tego ze tyle ryb padnie ale ci z pzw??

#87 MrDźwąng

MrDźwąng

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 16:55

Witam!
Kłusownictwo w Polsce jest bardzo głęboko zakorzenione. Jeśli niedaleko jakiejś miejscowości jest jakiś zbiornik(rzeka, jezioro, staw) to zawsze są tam kłusole. Każdy ma tam siatkę i każdy kłusuje. Oczywiście są tam też NORMALNI wędkarze. Ale nie o to chodzi. Jeśli kłusują na jakichś jeziorach, które nie są PZW, to na pewno to nie jest dobre. Ale jest jeszcze gorsze jeśli kłusują na wodach PZW. Przecież jeżeli płacimy składki to chcemy, aby było dużo ryb i żeby woda była zadbana. Ale niestety w większości polskich wód to tylko marzenia ... Musimy z tym walczyć!!! Zjednoczmy się!!!

Pozdrawiam!!

#88 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 07:06

Wędkarze wszystkich okręgów PZW łączcie się! Powołać ORMO;)
Ponadto możnaby wprowadzić OBOWIĄZKOWE WĘDKOWANIA - tak by nad każdą wodą PZW zawsze było 6-8 wędkarzy ( tzw. brygady wędkarskie) gotowych do interwencji. W przypadku rzek musiałyby to być brygady lotne czyli spiningowe lub muchowe.

Nie możemy pozwolić by truciciele naszych wód nie mieli satysfakcji , że jak wypuszczą świństwo to na wodzie nie będzie biało od ryb!

b_d

Użytkownik bobas_demolka edytował ten post 15 marzec 2010 - 07:07

#89 MrDźwąng

MrDźwąng

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 17:22

@ bobas demolka

Ciężko by było coś takiego wprowadzić... każdy łowi wtedy kiedy ma czas i kiedy mu sie podoba.. Kłusownictwa nie da sie zlikwidować. Mo0żna je tylko zminimalizować.

Użytkownik MrDźwąng edytował ten post 16 marzec 2010 - 17:23

#90 Interek

Interek

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 21:01

Tam gdzie ja mieszkam i jeżdżę z tatą na ryby tak zwana "kontrola" powiedziała że możemy sami skontrolować wędkarza co ma w siatce a jesli bedzie stawiał opór to można go..jak to on powiedział....a! Zniżyć do poziomy z ziemią. Czyli jeśli bedzie nas odpychał to na ziemie dziada icon_biggrin.gif Dlatego kazali chodzić w dwóch. icon_smile.gif . Jak myślicie czy sztuczna broń w kaburze przypominająca do złudzenia prawdziwą może wzbudzić respekt i postrzeganie takiego jako Kontrolera? Bo jeśli tak to mam fajny pomysł ;D
Złów i Wypuść

#91 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:18

CYTAT(Interek @ wto, 20 kwi 2010 - 22:01) Wyświetl post
Tam gdzie ja mieszkam i jeżdżę z tatą na ryby tak zwana "kontrola" powiedziała że możemy sami skontrolować wędkarza co ma w siatce a jesli bedzie stawiał opór to można go..jak to on powiedział....a! Zniżyć do poziomy z ziemią. Czyli jeśli bedzie nas odpychał to na ziemie dziada icon_biggrin.gif Dlatego kazali chodzić w dwóch. icon_smile.gif . Jak myślicie czy sztuczna broń w kaburze przypominająca do złudzenia prawdziwą może wzbudzić respekt i postrzeganie takiego jako Kontrolera? Bo jeśli tak to mam fajny pomysł ;D

A powiedz co będzie jak koleś będzie miał też w kaburze broń ale już nie sztuczną? Albo na ten przykład będzie z mędowni? Zastanawiałeś się nad tym? Możesz tez trafić na gości którzy będą chcieli tą niby prawdziwą broń dla siebie i ci przy okazji łeb ukręcą. To dopiero będzie przygoda, co nie ? icon_mrgreen.gif icon_cool.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#92 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 21 kwiecień 2010 - 14:33

CYTAT(Interek @ śro, 21 kwi 2010 - 00:01) Wyświetl post

Poroniony pomysł!
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#93 Interek

Interek

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 15:21

Aha. Spoko icon_wink.gif
Złów i Wypuść

#94 Mastiff

Mastiff

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Strażnik SSR

Napisano 24 kwiecień 2010 - 18:25

Kwestia czy dana atrapa (np. wiatrówka) jest bronia w rozumieniu ustawy o broni i amunicji...,bo nie każda jest.
Zupełnie inną sprawą jest widok takiej "broni" .... dla jednego pijaczka,kłusownika itp. być może wystarczy żeby się uspokoił... dla drugiego będzie za mało..bo będzie chciał cię sprowokować do jej użycia... i co zrobisz... ? Dla innego "bandziorka" będzie tylko prowokacją ,żeby strzelać pierwszy... twoje zdrowie i życie , o ewntualnej odpowiedzialności karnej nie wspomnę.. Gaz obezwładniający i paralizator do wartości prądu w obwodzie do 10 mA z certyfikatorem potwierdzającym ta wartość. Czy warto,zostawiam to Twojej decyzji. Podpowiem tylko,że są służby do tego powołane i przeszkolone. Pozdrawiam funkcjonariuszy SSR...

#95 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 21:54

nawet poslugujac sie jak to nazwales atrapa narazasz sie na konsekwencje prawne w rozumieniu kk.

#96 Mastiff

Mastiff

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Strażnik SSR

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:37

CYTAT(tracjan @ nie, 25 kwi 2010 - 22:54) Wyświetl post
nawet poslugujac sie jak to nazwales atrapa narazasz sie na konsekwencje prawne w rozumieniu kk.

Właśnie o tym ogólnikowo napisałem. Posługując się atrapą broni ,a posiadać ,to zasadnicza różnica. icon_wink.gif

#97 Interek

Interek

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:41

Jednak moja fantazja jest trochę lewa icon_biggrin.gif
Złów i Wypuść

#98 zaba975

zaba975

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 05 maj 2010 - 06:26

Witam.
Jesienią ubiegłego roku założyliśmy Towarzystwo Przyjaciół Bugu. Drugiego maja pojechaliśmy na starorzecza bugu w miejscowości Lęgi w poszukiwaniu zębatego, ale zamiast zębatych, naszym łupem padła siata zastawiona przez kłusowników na tarlisku leszcza. Było w niej około trzydziestu kilkukilogramowych leszczy, na szczęście siatka musiała być postawiona dosyć niedawno i wszystkie ryby udało się uratować, potem jeszcze telefon do Straży Granicznej i siatka została przekazana strażnikom.

#99 marian155

marian155

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 05 maj 2010 - 07:43

A czy jako zwykły wędkarz mogę skontrolować np. wymiar złapanego szczupaka obok? czy trzeba od razu dzwonić po straż?

#100 Pistolecik

Pistolecik

Weteran

• Members
  • 120 postów

Napisano 05 maj 2010 - 07:46

Piękna akcja gratulacje! Ja 1 maja byłem na szczupaku to na 1,5 h jeziorku było z 15 wędkarzy z czego połowa to stare dziady na żywca łapali i przy mnie koleś zabił 2 nie wymiary szczupaka i inni też tak robili zadzwoniłem do PSR to tylko jakieś piski było przez telefon słychać więc do SSR zadzwoniłem i podziękowali za cynk się zapytałem czy będzie interwencja a pan powiedział ,że się postarają icon_mrgreen.gif Czekałem jeszcze z jakieś 1,5 godziny no i nic nie przyjechało. icon_neutral.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych