Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widzialem Klusoli, Jak Mam Zareagowac ?

170 odpowiedzi w tym temacie

#61 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 07 lipiec 2009 - 10:17

CYTAT(softnet @ wto, 30 cze 2009 - 16:15) Wyświetl post
Według punktu "h" , mam prawo do kontroli takich wędkarzy? Posiadam kartę wędkarską wraz z zapłaconymi składkami.

Masz prawo, jeśli jest to woda PZW. Dobra rada - mierz siły na zamiary, bo może byc nieprzyjemnie. Lepiej poprosic o pomoc innego wędkarza i zrobic to we dwóch. icon_wink.gif

#62 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 23:16

CYTAT(jinx_da_cat @ wto, 07 lip 2009 - 11:13) Wyświetl post
A PZW chyba jest uprawniony do rybactwa, więc wędkarz zrzeszony w PZW ma prawo do kontroli. Patrz regulamin PZW: "Wędkarze mają prawo i obowiązek do wzajemnej kontroli na łowisku." icon_cool.gif

CYTAT(jinx_da_cat @ wto, 07 lip 2009 - 11:17) Wyświetl post
Masz prawo, jeśli jest to woda PZW. Dobra rada - mierz siły na zamiary, bo może byc nieprzyjemnie. Lepiej poprosic o pomoc innego wędkarza i zrobic to we dwóch. icon_wink.gif

PZW jako organizacja spoleczna jako taka nie jest uprawnionym do rybactwa, chyba ze wiaze sie to z jej zadaniami statutowymi (nie znam jednak takiego przypadku)

Prosze Cie, azebys podal norme prawna, z ktorej wyciagnales dyspozycje:
"Wędkarze mają prawo i obowiązek do wzajemnej kontroli na łowisku."

Po raz kolejny prosze nie mylic rybactwa z wedkarstwem a akwenu PZW z obwodem rybackim.

Nie przypominam sobie, azeby jakikolwiek znany mi wedkarz musial wypelniac operat rybacki, jak rowniez podlegal kontroli przez wojewode na podstawie przeslanek zawartych w ustawie O Rybactwie Srodladowym, a ktore to przeslanki sa warunkiem sine qua non uprawnionych do rybactwa.

Reasumujac punkt H cytowanego przepisu dotyczy chociazby przedstawicieli spolek rybackich w okregu rybackim na ktorym odbywa sie polow ryb przez wedkarzy- taka osoba ma prawo do kontroli wedkarza.

pozdrawiam Pawel

#63 ted

ted

Weteran

• Members
  • 160 postów

Napisano 15 lipiec 2009 - 22:43

Kłusownictwo jest tak głęboko w Polsce zakorzenione że trudno je wytępić. Tam gdzie jeżdże na ryby prezes koła wędkarskiego sam kłusuje i stawia siaty, a jego wspólnik od łodzi legalnie w dzień łowi na 5 wędek. I jak tak może być?? Kiedy zadzwoniłem do PSR przyjechali na drugi dzień jak już siatka w nocy zniknęła. Prawda jest taka że w naszym kraju mentalność wielu ludzi musi się jeszcze zmienić. A jeśli chodzi o PSR to jest zbyt mało strażników ażeby kontrolować tyle łowisk. Z pomocą przychodzi Społeczna Straż Wędkarska ale też nie dawają rady, bo jak na jednym jeziorze jest kontrola gdzie indziej kłusole mają wolną ręke.
"W życiu piękne są tylko chwile..."-szczególnie te spędzone nad wodą:)

#64 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 17:01

Wczoraj wybrałem się na plażę na pobliskie jeziorko, a przyokazji zobaczyć na pobliskie pomosty czy ktoś wędkuje... Na jednym z pomostów rozmawiałem z dwoma starszymi wędkarzami przez dłuższy czas na temat kłusownictwa itd... Zauważyłem jednak kilka żyłek przywiązanych do pomostu, a na każdej z nich kotwiczka z rybką. Rybki, nadal żywe popłynęły sobie icon_smile.gif Dwaj owi wędkarze oczywiście wypierali się, że to nie ich... Ogólnie cały pomost był w resztkach żyłek:/ chyba będzie trzeba zaglądać tam częściej, czy może zgłosić to do PSR?

#65 Marcin92

Marcin92

Weteran

• Members
  • 225 postów
  • Zainteresowania:jak każdy na tym forum - wędkarstwo

Napisano 06 sierpień 2009 - 20:30

Można zasygnalizować PSR, że taka sprawa dzieje się w danym miejscu i tyle. Ale wątpię by zaglądali tam częściej, jest za mało strażników na takie duże obszary wód PZW.
Pozdrawiam
Marcin92

Zapraszam do mojego sklepu wędkarskiego na zakupy :)

http://allegro.pl/Sh...how?id=38367127

#66 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 11:07

To jezioro jest akurat w nie dużym miasteczku i kontrolami zajmuje się miejscowa policja. Prawie zawsze jak łowiłem, były kontrole, chociaż oni już pamiętają ludzi i samochody, więc mnie i innych stałych bywalców już nie kontrolują. Chyba lepiej będzie ich powiadomić o tym fakcie... Pozdr.

#67 Marcin92

Marcin92

Weteran

• Members
  • 225 postów
  • Zainteresowania:jak każdy na tym forum - wędkarstwo

Napisano 07 sierpień 2009 - 11:57

jeśli tak się sprawa prezentuje jak napisałeś wyżej to powiadom
Pozdrawiam
Marcin92

Zapraszam do mojego sklepu wędkarskiego na zakupy :)

http://allegro.pl/Sh...how?id=38367127

#68 LukaszLeszno

LukaszLeszno

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:14

Od dziś zacząłem nęcenie na chyba najbardziej wykłusowanym jeziorze w okolicach Leszna - Jezioro Krzycko Wielkie. Zanim rozpocznie się wędkowanie, trzeba najpierw sprawdzić jakąś kotwicą, czy nie ma sieci... Tłumacząc to małym "podglądaczom", stwierdzili, że sieci są dalej ustawiane i oni też ustawiają... "Ale mam się nie martwić, bo dzisiaj ustawiają dalej, w innym miejscu..." Brak słów po prostu... Mam nadzieję, że słowna reprymenda pomogła.

Co ja mam robić... icon_neutral.gif

#69 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 13:49

CYTAT(softnet @ wto, 30 cze 2009 - 14:15) Wyświetl post
h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

Według punktu "h" , mam prawo do kontroli takich wędkarzy? Posiadam kartę wędkarską wraz z zapłaconymi składkami.

Jak przekonasz kogoś do okazania ci dokumentów, czarno to widze chyba że spotkasz jakiegoś małolata icon_biggrin.gif

Użytkownik sebo edytował ten post 30 listopad 2009 - 17:16

#70 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 13:50

CYTAT(LukaszLeszno @ pon, 10 sie 2009 - 22:14) Wyświetl post
Od dziś zacząłem nęcenie na chyba najbardziej wykłusowanym jeziorze w okolicach Leszna - Jezioro Krzycko Wielkie. Zanim rozpocznie się wędkowanie, trzeba najpierw sprawdzić jakąś kotwicą, czy nie ma sieci... Tłumacząc to małym "podglądaczom", stwierdzili, że sieci są dalej ustawiane i oni też ustawiają... "Ale mam się nie martwić, bo dzisiaj ustawiają dalej, w innym miejscu..." Brak słów po prostu... Mam nadzieję, że słowna reprymenda pomogła.

Co ja mam robić... icon_neutral.gif

niełap tam

#71 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 14:05

Nie znam się na prawie ale interesuje Mnie co mamy z tego że złapią i osądzą kłusola(pomijając znikomą szkodliwość społeczną).Gdyby Mnie okradli żądałbym odszkodowania,więc myślę że PZW powinien żądać zadośćuczynienia za straty.

#72 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 02:42

CYTAT(k1967-67 @ śro, 23 wrz 2009 - 15:05) Wyświetl post
Nie znam się na prawie ale interesuje Mnie co mamy z tego że złapią i osądzą kłusola(pomijając znikomą szkodliwość społeczną).Gdyby Mnie okradli żądałbym odszkodowania,więc myślę że PZW powinien żądać zadośćuczynienia za straty.

W przypadku skazania sprawcy za przestępstwo przeciwko środowisku, sąd może orzec nawiązkę na rzecz instytucjiktórej podstawowym zadaniem lub celem statutowym jest spełnianie świadczeń na cele bezpośrednio związane z ochroną środowiska, z przeznaczeniem na ten cel.
Nawiazka jest forma odszkodowania, ktora polega na zwrocie wielokrotnosci wyrzadzonej szkody- czyli w przypadku strat w rybostanie wynoszacych 1000 zl nawiazka bedzie wielokrotnoscia tej sumy.

pozdrawiam

#73 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 13:08

Tylko jak to ocenić

#74 oziris

oziris

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 13:38

a ja miałem sytuacje ze zauwazyłem kłusoli i kolega zadzownił na straż rybacka to ci mu powiedzieli ze teraz nie sa w pracy a jeden nie przyjedzie bo oni pracuja w grupie. Teraz to ja juz nie wiem co myslec o strazy rybackiej ;/

#75 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 26 wrzesień 2009 - 01:33

CYTAT(k1967-67 @ czw, 24 wrz 2009 - 14:08) Wyświetl post
Tylko jak to ocenić

Wartosc rynkowa przedmiotow pochodzacych z przestepstwa.

#76 ucho

ucho

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 17:13

Strażnicy PSR pracują na etatach urzędów wojewódzkich. Obowiązują ich normy czasu pracy.
Nie pracują w systemie dyżurów jak np. straż pożarna. Dzwoń do nich i informuj o przejawach kłusownictwa , możesz być pewien ,że wykorzystają twoje informacje.

#77 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 21 luty 2010 - 13:57

Chciałbym wam zalinkowac art pochodzacy z innego forum ( PW) odnośnie kłusownictwa. Wszystko ładnie zobrazowane zdjęciami dla mnie wstrząsającymi. Tak wygląda praca PSR a nie jak większość młodych sądzi, że oni powiinni biegać i sprawdzać karty wędkarskie, albo narzekają, że łowią rok i nie byli kontrolowani. Zapędzić SSr do kontroli a PSR niech dalej robi swoje jak w tym artykule jest opisane. Chyle głowe przed chlopakami, którzy aktywnie przyczyniaja sie do poprawy rybostanu w naszych wodach.

http://www.pogawedki...s...r=0&thold=0
www.carpholic.pl

#78 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 21 luty 2010 - 14:25

Brawo dla Tych panów !!! normalnie ciśnienie mi sie podnosi jak czytam takie artykuly. Pier*** kłusole nie mają żadnych skrupulow !!! jedną sieć sciągaja a kłusole stawiają następne 2 !!! skąd oni te sieci biorą. Normalnie to sie robi jak jakaś mafia kłusownicza. W tym roku pierdziele kupuje jakąs gazówke i niech jakis typow spotkam co sieci sciagaja wale bez ostrzezenia.

#79 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 21 luty 2010 - 14:26

Świetny art. Mimo iż zarabiam kaskę sprzedając rybki to jestem dumny z mojej firmy że kupuje rybę tylko z legalnych źródeł. I mimo iż mamy droższe rybki niż konkurencja to mam pewność że żaden ebany kłusol nie wyjął ich z jakiejś rzeki czy starorzecza. A jakość mamy o niebo lepszą no i profesjonalne doradztwo.

Ebać kłusoli !! icon_evil.gif icon_evil.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#80 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 21 luty 2010 - 14:30

CYTAT(suhhar @ nie, 21 lut 2010 - 15:25) Wyświetl post
Brawo dla Tych panów !!! normalnie ciśnienie mi sie podnosi jak czytam takie artykuly. Pier*** kłusole nie mają żadnych skrupulow !!! jedną sieć sciągaja a kłusole stawiają następne 2 !!! skąd oni te sieci biorą. Normalnie to sie robi jak jakaś mafia kłusownicza. W tym roku pierdziele kupuje jakąs gazówke i niech jakis typow spotkam co sieci sciagaja wale bez ostrzezenia.

Spokojnie bo to może być twoja ostatnia przygoda z rybką. Mimo iż autor napisał art w nieco pokojowy sposób to ich "robota" ajebiście niebezpieczna bo kłusole często mają ze sobą gnata i to nie jednego. Samemu to sobie można pogadać. Co innego ruszyć grupą na to dziadostwo.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych