Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widzialem Klusoli, Jak Mam Zareagowac ?

170 odpowiedzi w tym temacie

#41 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:05

Prawda jest taka mozna setki tysiecy postow napisac a ci ktorzy klusuja i tak beda klusowac. Mieszkam nad sama woda i w miejscowosci tej gdyby nie to ze Wisla plynie to smiem twierdzic ze czesc jej mieszkancow by wymarla z glodu. Oczywiscie sa tacy, ktorzy pracuja i zyja normalnie ale jest spora czesc, ktora zyje od wina do wina, klusuja bo sasiad tez klusuje i jak on sam nie zastawi siatki to ktos przejmie jego rejon, badz sa w bardzo ciezkiej sytuacji. Byl taki gosc, ktory probowal z tym walczyc i co spalili mu garaz z autem a jak sie nie uspokoi to dom bedzie nastepny. I co gosc umilkl i tak prawie kazdy by zrobil. Policja o tak pomaga wlepic mandaty wedkarzom i na ogol sa tam gdzie ich nie potrzeba. W malych miejscowosciach wszyscy sie znaja i mozna zadzwonic na policje i przysla miejscowowego, ktory nie podetnie galezi na ktorej sam siedzi. Straz rybacka, raz zwodowali lodke na kanale rzucili kotwice poplyneli na silniku i jak szarpnelo lodka to jeden wypadl. Na przemian drut siatka. I jak ma ryba byc. Jak nie wpadnie w jedna siatke to w nastepna. Ryba jak by mogla to siatke by walem obeszla ale jeszcze nie ma takich mozliwosci. Ryba jest swoistym srodkiem platniczym zaraz po pieniadzu. Mozna za nia kupic cos w sklepie splacic dlug. Lowie ryby jakies cwierc wieku i siegnac pamiecia wstecz z 15 lat to mozna bylo polowic a i ludzie wtedy narzekali, natomiast dzis dobry polow to kilka krapi jakis nieduzy leszczyk. Jesli chodzi o mnie nie uwazam ze klusownikiem nie jest osoba, ktora zmusza do tego sytuacja zyciowa ze wzgledu na brak jakiego kolwiek zabezpieczenia socjalnego ze strony panstwa. Wegetacja, beznadziejnosc brak mozliwosci normalnej egzystencji tylko nasila to zjawisko.

#42 Pietras

Pietras

Weteran

• Members
  • 174 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 02 luty 2009 - 17:58

Ja nigdy zadnych klusownikow nie widzialem bo wszyscy polscy wedkarze przestrzegaja prawa a nasze praworzadne panstwo zaraz by sie z takimi co nie przestrzegaja RAPR zajelo!
wedkarstwo morskie
LOWCA GLOW

#43 ucho

ucho

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 13 luty 2009 - 17:27

CYTAT(Paszczet @ sob, 17 maj 2008 - 18:13) Wyświetl post
W niektórych okręgach ma, np. u mnie w poznańskim 18cm.
No, ale chyba przyznasz mi racje, iż lepiej żeby wędkarze żywili się uklejkami, płotkami i ciernikami niż szczupakami bądź sandaczami icon_wink.gif icon_mrgreen.gif

Widoczni nigdy nie jadłeś, świernie zrobionej płotki, lub ukleji na chrupko.

#44 Pietras

Pietras

Weteran

• Members
  • 174 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 13 luty 2009 - 17:46

Nom.
wedkarstwo morskie
LOWCA GLOW

#45 Damek121

Damek121

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 13 luty 2009 - 17:56

Witam icon_smile.gif

Jak ich widziałeś to zrób kilka fotek . Zadzwoń na 112 albo do koła . Pokarz im zdjęcia i Oni już się może zajmą .

Pozdrawiam Damek icon_smile.gif

#46 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 14:07

Sprawa się skomplikuje jak to będą właśnie ci z koła

#47 Marcin1992

Marcin1992

Weteran

• Members
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, muzyka i dobry film

Napisano 24 kwiecień 2009 - 14:12

CYTAT(Pietras @ pon, 02 lut 2009 - 19:58) Wyświetl post
Ja nigdy zadnych klusownikow nie widzialem bo wszyscy polscy wedkarze przestrzegaja prawa a nasze praworzadne panstwo zaraz by sie z takimi co nie przestrzegaja RAPR zajelo!

W jakim kraju żyjesz ? icon_neutral.gif Jeśli chodzi o łamanie regulaminu to sądzę w Polsce jest tłum ludzi którzy to robili bądź robią. A państwo ma to głęboko w d**ie

#48 Mortal Kombat

Mortal Kombat

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 06:33

Rafaal111, w życiu bywa różnie, jak byłem młodszy w domu u mnie się nie przelewało, ale to nie oznaczało że mam kraść bo mnie nie miałem pieniędzy na gumę do żucia. A kłusownictwo to dla mnie to jak kradzież. Słyszałem o osobach które nawet zrobiły z tego główne źródło utrzymania. Opłacam składki i inne pozwolenia, dzięki temu są zarybiane rzeki i jeziora, a kłusownicy rabują je z ryb. Jak bym sam ich napotkał to bez zastanowienia dzwonię na policję i tyle. Czasami zależnie od sytuacji sam walczę z kłusownictwem moimi sposobami icon_twisted.gif

Państwowa Straż Rybacka Podlasie http://www.psr.podlasie.pl/

Użytkownik Mortal Kombat edytował ten post 29 kwiecień 2009 - 06:39

#49 Hans

Hans

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 01 maj 2009 - 17:31

Każdy prawdziwy wędkarz ma w swoim arsenale procę i ze 100 kulek metalowych o średnicy minimum 12 mm.Niewiele zajmuje miejsca a uciechy niemiara.
Zajmujemy bezpieczne, odległe-nawet ze 100m miejsce, najlepiej drugi brzeg i posyłamy kulki z pozdrowieniami w stronę kłusoli nie bacząc na ich obrażenia.Trzymamy się zasady CH... im w d...
Satysfakcja gwarantowana.

#50 marVin

marVin

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 04 maj 2009 - 13:29

Panowie - łeb pęka!!

Zobaczcie sami co się na tej stronie dzieje. Polecam Galerię!! No na pal nabić to mało. Gdzie jest przyjemność połowu?! Przecież to masówka i globalne rybobójstwo. Niedługo będzie się wodę ze zbiorników odpompowywać i grabiami rybę zgarniać...

Polecam: http://www.electro-f...rofisherPL.html

#51 rafa84

rafa84

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 04 maj 2009 - 13:55

Widziałem kiedys ta strone. Przyjemnosc dla wedkarza zadna! ale dla klusola na pewno! Maja debile pomysly - krew zalewa! Kiedys nad brzegiem rzeki znalazlem opakowanie po "Kwasie borowym". Z tego co slyszalem ryba po zjedzeniu tego(mieszaja np. z chlebem) wyplywa na powierzchnie wody bo ja paralizuje a wtedy jakis cwel zagarnia rybe do podbieraka! icon_evil.gif

#52 LUZAK

LUZAK

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 04 maj 2009 - 15:40

Na zbiorniku ostatnio moj znajomy zauważył ze jakies kusole wala na siaty szybko sie nie zastanawiał wyciągnoł telefon dzwoni na policje, odpowiedziałno mu tak "to nie nasza sprawa proszę zadzwonic na straż rybacka" bardzo mocno się zdenerwował i zadzwonił na straż. Straz przyjechała przywiała się z kusolami i kazała sie zwinac. To wszystko icon_evil.gif !! I co tu teraz zrobic???
Catch & Release

#53 hetti

hetti

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 04 maj 2009 - 17:10

CYTAT(LUZAK @ pon, 04 maj 2009 - 16:40) Wyświetl post
Na zbiorniku ostatnio moj znajomy zauważył ze jakies kusole wala na siaty szybko sie nie zastanawiał wyciągnoł telefon dzwoni na policje, odpowiedziałno mu tak "to nie nasza sprawa proszę zadzwonic na straż rybacka" bardzo mocno się zdenerwował i zadzwonił na straż. Straz przyjechała przywiała się z kusolami i kazała sie zwinac. To wszystko icon_evil.gif !! I co tu teraz zrobic???

A co mają im zrobić? jak to pewnie koledzy i odpalają im działke z zysków.
Uważam że 90% członków straży macza brudne paluchy w kłusowniczych precedensach,dlatego ten problem w naszym kraju jest nie do opanowania.Kolego Luzak słuszne pytanie "I co tu teraz zobić".
Pozdrawiam.

#54 Marcin92

Marcin92

Weteran

• Members
  • 225 postów
  • Zainteresowania:jak każdy na tym forum - wędkarstwo

Napisano 04 maj 2009 - 19:05

Hans chyba sobie żartował mówiąc że wali z procy do kłusoli ale z drugiej strony może warto zaopatrzyć się w nią i nosić przy sobie z garścią kulek icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Marcin92

Zapraszam do mojego sklepu wędkarskiego na zakupy :)

http://allegro.pl/Sh...how?id=38367127

#55 Patryk0112

Patryk0112

Weteran

• Members
  • 243 postów

Napisano 04 maj 2009 - 19:35

U mnie jest tak samo... strażnik jest zkumplowany z kilkoma kłusolami, którzy robią długą sesję fotograficzną rybie, a później strażnik powie" nie nadawała się do wypuszczenia"...;/

#56 Mortal Kombat

Mortal Kombat

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 08 maj 2009 - 04:05

CYTAT(LUZAK @ pon, 04 maj 2009 - 12:40) Wyświetl post

Zadzwonić do PZW i powiedzieć jak straż rybacka w tym rejonie działa. A o policji to brak słów, powinni sami poinformować Straż Rybacka, chyba jak mi się zdaje to oni są od reagowania gdy jest łamane prawo.

#57 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:00

Wczoraj pierwszy raz zadzwoniłem do PSR. Opiszę moją sytuację. Wędkowałem nad stawem. Nagle kumpel przyjeżdża znad rzeki i mówi że się wyniósł bo przyszli kłusole. Poprosił mnie żebym to ja zadzwonił do PSR. Myśle: nic nie mam do stracenia. Niestety do najbliższego posterunku nie mogłem się dodzwonić (Milicz), więc dzwonię na Wrocław i tam pewien pan powiedział że przekaże sprawę Miliczowi. Nie wiem czy udało mu się dodzwonić. Pojechałem nad tą rzeczkę i wyczekiwałem interwencji. Trochę poczekałem ale nikt nie przyjeżdżał, ale może troche później ktoś tam w końcu się zjawił ze straży rybackiej.

Myślę, że zadzwonić po raz pierwszy jest najgorzej, ale tak naprawdę to nic strasznego, dlatego nie bójcie się zgłaszać takich spraw bo musimy jakoś dbać o nasze łowiska.

#58 softnet

softnet

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 13:15

Witam, ostatnio widziałem jak jakieś ryby pływały po górze, przyszło 2 gości i zaczęli spiningować. Po kilku minutach zauważyłem, że oni te ryby próbują złowić na szarpaka. Po kilku koljnych minutach złowił lina i spakował do torby. Za kilka kolejnych minut znów złowił ale tym razem do niego podszedłem i spytałem co tam ma, wypuścił go momentalnie a zaczepiony był gdzieś za ogon;/

Co robić w tej sytuacji?

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ funkcjonariuszy Państwowej StraŜy Rybackiej,
c/ członków Społecznej StraŜy Rybackiej,
d/ członków StraŜy Ochrony Mienia PZW,
e/ członków Państwowej StraŜy Łowieckiej,
f/ członków StraŜy Leśnej,
g/ członków StraŜy Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

Według punktu "h" , mam prawo do kontroli takich wędkarzy? Posiadam kartę wędkarską wraz z zapłaconymi składkami.
BOLEŃ:rekord 80cm
SZCZUPAK: rekord 86cm

ZAPRASZAM:
Gra online

#59 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 04:47

CYTAT(softnet @ wto, 30 cze 2009 - 14:15) Wyświetl post
Witam, ostatnio widziałem jak jakieś ryby pływały po górze, przyszło 2 gości i zaczęli spiningować. Po kilku minutach zauważyłem, że oni te ryby próbują złowić na szarpaka. Po kilku koljnych minutach złowił lina i spakował do torby. Za kilka kolejnych minut znów złowił ale tym razem do niego podszedłem i spytałem co tam ma, wypuścił go momentalnie a zaczepiony był gdzieś za ogon;/

Co robić w tej sytuacji?

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :
a/ funkcjonariuszy Policji,
b/ funkcjonariuszy Państwowej StraŜy Rybackiej,
c/ członków Społecznej StraŜy Rybackiej,
d/ członków StraŜy Ochrony Mienia PZW,
e/ członków Państwowej StraŜy Łowieckiej,
f/ członków StraŜy Leśnej,
g/ członków StraŜy Parków Narodowych i Krajobrazowych,
h/ uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim.

Według punktu "h" , mam prawo do kontroli takich wędkarzy? Posiadam kartę wędkarską wraz z zapłaconymi składkami.

Wykladnia literalna tego przepisu stanowi o uprawnionych do rybactwa (nie wedkarstwa) w obwodzie rybackim, a wiec na zbiorniku na ktorym oporcz wedkarzy znajduje sie operat rybacki.

pozdrawiam

#60 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 07 lipiec 2009 - 10:13

CYTAT(tracjan @ pon, 06 lip 2009 - 07:47) Wyświetl post
Wykladnia literalna tego przepisu stanowi o uprawnionych do rybactwa (nie wedkarstwa) w obwodzie rybackim, a wiec na zbiorniku na ktorym oporcz wedkarzy znajduje sie operat rybacki.

pozdrawiam

A PZW chyba jest uprawniony do rybactwa, więc wędkarz zrzeszony w PZW ma prawo do kontroli. Patrz regulamin PZW: "Wędkarze mają prawo i obowiązek do wzajemnej kontroli na łowisku." icon_cool.gif

Użytkownik jinx_da_cat edytował ten post 07 lipiec 2009 - 10:15

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych