Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik Elektryczny

28 odpowiedzi w tym temacie

#21 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 13 marzec 2013 - 08:57

CYTAT(-arek- @ wto, 12 mar 2013 - 20:21) Wyświetl post
Ja do zwykłego pływania kupiłem silnik Haswing Osapian 55 lbs z maximizerem i akumulatorem żelowym 100ah.
Minn Kota już podobno nie jest taka dobra jak kiedyś a te Osapiany mają 4 lata gwarancji i dostępne wszystkie części zapasowe.
Na wiosnę sprawdzę co potrafi na wodzie icon_wink.gif

Ja z Minn Kotą mam do czynienia od dawna i z tymi silnikami nie ma ŻADNYCH problemów. Moi znajomi dookoła też nie narzekają. Oczywiscie sam pływam na MK, ale na zwykłym kwasiaku i jedyne co, jak ktoś wyżdej napisał - nie pomoże najlepszy silnik jak ni ma prądu, stąd na wiosnę planowany zakup solidnej żelówki. NIemniej daj znać pod koniec sezonu, jak spisuje się Twój silnik, w koncu lepsze jest wrogiem dobrego i rzetelna opinia jak najbardziej posłuży potomnym w temacie wyboru silnika. Słyszałem też sporo opini dobrych o tym silniku, jednakże ani ja, ani nikt w okolicy na nim nie pływa, stąd brak mi rzetelnych danych na jego temat...

#22 -arek-

-arek-

Weteran

• Members
  • 312 postów
Napisano 13 marzec 2013 - 15:46

Dlatego właśnie napisałem o tym silniku bo jest ostatnio bardzo chwalony a opinii na jego temat praktycznie nie ma.

Co do Minn Koty to podobno nowe modele z oznaczeniem C2 to już nie te Minn Koty co kiedyś. Jakość podobno dużo gorsza. Tak przynajmniej mówił człowiek z serwisu silników.

#23 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 13 marzec 2013 - 20:47

CYTAT(-arek- @ śro, 13 mar 2013 - 16:46) Wyświetl post
Dlatego właśnie napisałem o tym silniku bo jest ostatnio bardzo chwalony a opinii na jego temat praktycznie nie ma.

Co do Minn Koty to podobno nowe modele z oznaczeniem C2 to już nie te Minn Koty co kiedyś. Jakość podobno dużo gorsza. Tak przynajmniej mówił człowiek z serwisu silników.

Sam pracuje miedzy innymi w serwisie, wiec zapewniam , że serwisant nie powie, który sprzet się naprawdę psuje - jako dobry wskaże ten, na którym sie najwięcej zarabia... Oczywiscie też MK wraca najwięcej do serwisu, bo na 50 silników na wodzie 40 to właśnie MK icon_wink.gif

Użytkownik arek2202 edytował ten post 13 marzec 2013 - 20:48

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#24 -arek-

-arek-

Weteran

• Members
  • 312 postów
Napisano 14 marzec 2013 - 10:39

Pewnie masz rację.
Ja w każdym razie jestem już po zakupie silnika więc ten który kupiłem nie ma wyjścia i musi się dobrze spisywać icon_wink.gif

#25 czaplak1983

czaplak1983

Weteran

• Members
  • 144 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 18:01

Posiadam dokładnie taką łódkę
http://allegro.pl/lo...3096072205.html

Czy taki zestaw będzie odpowiedni:

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Moje pojęcie zerowe - to się pytam

Na wiosnę,jesień chce pływać po rzece. 1 raz w góre do 15km i z nurtem do autka.
Uciąg rzeki średni do leniwego jak można tak to określić. ( jakieś 10-20g)

Użytkownik czaplak1983 edytował ten post 20 marzec 2013 - 18:02

#26 -arek-

-arek-

Weteran

• Members
  • 312 postów
Napisano 20 marzec 2013 - 19:31

Widziałem gdzieś zestawienie w internecie, że ten silnik z tym akumulatorem powinien teoretycznie płynąć na pełnej mocy ok. 2h15min czyli max 15km na wodzie stojącej. Na rzece sobie nie poradzi z takim dystansem.

#27 maxxx

maxxx

Weteran

• Members
  • 205 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo (spinning) , motoryzacja , polityka itp

Napisano 12 czerwiec 2013 - 08:49

Mam pytanie gdzie są produkowane obecnie silniki Minn Kota np model Endura C2 30 / 34 / 40 LB ???
USA czy składają je tajwańscy pasterze w wolnych chwilach ?

Użytkownik maxxx edytował ten post 12 czerwiec 2013 - 08:50

#28 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 17:28

Nie wiem i jak ja kupowałem minn kote to nie miało to dla mnie znaczenia. Nie liczy się kto to składa tylko z jakich materiałów jest to wykonane i kto nadzoruje pracę. W butach adidasa chodzę od 10 lat i mimo to że robią je gdzieś w azji to żadna para mi się nie rozleciała. Tak samo jest z każdym sprzętem.

#29 maniak_6

maniak_6

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:21

CYTAT(-arek- @ czw, 14 mar 2013 - 13:39) Wyświetl post
Pewnie masz rację.
Ja w każdym razie jestem już po zakupie silnika więc ten który kupiłem nie ma wyjścia i musi się dobrze spisywać icon_wink.gif

witam kolego, tak się składa że użytkuję ten silnik od 2 sezonów i teraz będzie 3. Powiem tak, jest super wykonany (nie jakiś tani plastik) Jest silny a przy włączeniu 5 biegu moja łódka 'staje dęba". Nie powiem ci jak to na rzece, ale na jeziorku Somińskim super. Nawet możesz zajechać z browarkiem i go przetestować na wiosnę icon_smile.gif Nie masz daleko z człuchowa. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych