Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik Elektryczny

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 31 marzec 2008 - 18:04

chce kupic jakis nie za drogi silnik elektryczny, bede go uzywal do wywozki zestawow i do sondowania dna.
ma ktos z was moze juz silnik jaxona?? bo musze przyznac ze jakos mi sie spodobaly icon_smile.gif są całkiem ładnie wykonane i przy tym niedrogi przy calkiem dobrych parametrach.
minn kota 40lb kosztuje kolo 1100zl a jaxon o tych samych parametrach tylko 560zl!!! dodatkowo jaxon ma wbudowany miernik stanu rozładowania akumulatora a do minn koty trzeba dokupic.

kazdy cha wie ze minn kota robi chyba najlepsze silniki ale szukam czegos tanszego.

moze ktos mi napisac ile lb powinnien miec silnik zeby wywozic zestawy na zaporowkach do 300-400m od brzegu przy fali max pol metra. mysle zeby brac 40lb albo 48lb

a co powiecie o tym silniku: http://allegro.pl/it..._endura_30.html
nada sie do wywozki?? cos mi sie wydaje ze jak trzeba bedzie plynac pod wiatr to bedzie stal w miejscu icon_biggrin.gif

a co myslicie o tym: http://allegro.pl/it...obacz_w_wa.html
wygladadem i ceną do zludzenia przypomina mi jaxona icon_biggrin.gif

calkiem dobry wydaje mi sie tez ten silnik:
http://allegro.pl/it...oto_44_lbs.html

a jeszcze interesuje mnie jaki akumulator trzeba do takiego silnika 40-48lb?? mam dwa akumulatory od malucha wydaje mi sie na poczatek tez mogą byc icon_smile.gif a z czasem kupil bym zelowy. no chyba ze sie nie nadają :/

kurcze juz calkiem nie wiem co kupic icon_biggrin.gif

#2 okoonek

okoonek

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 19:36

Witam,

ja mam silnik MotorGuide T46 i łódź o wadze ok 300kg płynie jak na elektryka bardzo dobrze, porównywalnie do silnika spalinowego 2 km.
Ja zawsze na rybki pływam na wyspę która jest oddalona o 3 km od miejsca gdzie mam działkę i na akumulatorze żelowym 50Ah płynę w 2 strony. Co do akumulatora to musi być głębokiego wyładowania bo taki zwykły samochodowy szybko się rozsypie 2-3 ładowania i szlak go trafi więc razem z silnikiem trzeba obowiązkowo kupić akumulator. Możesz jednak kupić silnik spalinowy ale to nie wszędzie możesz pływać, niestety :/
>> Spinn - feeder - karp <<

Piszę poprawnie po polsku

#3 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 04 maj 2008 - 11:25

Myślę że ta min kota 30 będzie OK. Chyba że masz dużą łódź lub ponton.
Ja używam dwa sezony do spiningu i nie narzekam robię po ok 5-6 km dziennie bez problemu (zdjecie obok).
Proponuję Ci kupić mniejszy silnik i dobry akumulator żelowy min. 70-80 Ah + Ładowarka do żelowych. Jeżeli będziesz wywoził pod falę to tylko w jedną stronę, a i tak będziesz musiał od brzegu odbić na wiosłach, z powrotem wystarczy tylko korygowanie kierunku na małym biegu.

http://www.sonar.x12...ilniki-c-2.html - ja tu kupiłem w komplecie z aku.

Każdy akumulator samochodowy padnie bardzo szybko - a jak nie ma prądu to najwiekszy silnik el. nie pomoże. icon_cool.gif

Użytkownik Darczez edytował ten post 04 maj 2008 - 11:41

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#4 robaczywakorporacja333

robaczywakorporacja333

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 22:21

podepnę się do tematu i mam pytanie. jakiej mocy silnik elektryczny powinienem kupić żeby w średniej prędkości pływać po Śniardwach . Łódź waży jakieś 150kg i pływa nią jakieś 3- 4 osoby. i może macie jakieś godne polecenia do takich warunków
jeszcze dodam że czasem pływał bym do wyspy oddalonej o 5 km i często można spotkać duże fale

Użytkownik robaczywakorporacja333 edytował ten post 15 styczeń 2009 - 22:24

#5 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 22:54

CYTAT(robaczywakorporacja333 @ pią, 16 sty 2009 - 00:21) Wyświetl post
podepnę się do tematu i mam pytanie. jakiej mocy silnik elektryczny powinienem kupić żeby w średniej prędkości pływać po Śniardwach . Łódź waży jakieś 150kg i pływa nią jakieś 3- 4 osoby. i może macie jakieś godne polecenia do takich warunków
jeszcze dodam że czasem pływał bym do wyspy oddalonej o 5 km i często można spotkać duże fale

chodzi tobie o silniki elektryczne czy spalinowe

#6 robaczywakorporacja333

robaczywakorporacja333

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 08:28

CYTAT(tracjan @ pią, 16 sty 2009 - 01:54) Wyświetl post
chodzi tobie o silniki elektryczne czy spalinowe

elektryczny

#7 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:52

ja moge ci powiedzieć, że ja za chiny bym jaxona nie kupił, ja mam 30lbs (oczywiscie nie jaxon) i zasuwa jak rakieta ale dalem za niego 550 a ten sam tylko 40 kosztuje ok 800...popatrz w ofercie silników ele. ''rhino''

#8 leszcz50

leszcz50

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 07 luty 2009 - 10:47

Witam .
Od dwóch sezonów pływam na silniku YoMoto 54 lb akumulator 140 ah kwasowy głebokiego rozładowania i pwiem szczerze nieraz korzystałem z maxymalnej mocy przy dużej fali ,jestem pewien że silnikem o mniejszej mocy efekt byłby mizerny ,wez jeszcze jedno pod uwage że z akumulatora 70ah po czterech latach będzie to moze 50ah.
Jeśli moge doradzc to wpisz ( YoMoto 54 Lbs MAXPOWER) w wyszukiwarkę i zobacz z płynną regulcją obrotów za te pieniądze trudno o coś lepszego . Trzeba tylko pamiętac , po dwóch sezonach dla pewności wymienic zimeringi na osi bo w środku o dziwo jak nowy a pływam sporo Solina, Rożnów,Sulejów raczej nie należą do małych i spokojnych zbiorników .Przy następnym zakupie zapewniam że nie będzie zestawu o mniejszych parametrach,zaznaczam że nie jestem zainteresowany reklamą danej firmy a wyrażam tu tylko swoją opinie z którą nie muszą się wszyscy zgadzac.

#9 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów

Napisano 07 luty 2009 - 17:23

CYTAT(leszcz50 @ sob, 07 lut 2009 - 13:47) Wyświetl post
Witam .
Od dwóch sezonów pływam na silniku YoMoto 54 lb akumulator 140 ah kwasowy głebokiego rozładowania i pwiem szczerze nieraz korzystałem z maxymalnej mocy przy dużej fali ,jestem pewien że silnikem o mniejszej mocy efekt byłby mizerny ,wez jeszcze jedno pod uwage że z akumulatora 70ah po czterech latach będzie to moze 50ah.
Jeśli moge doradzc to wpisz ( YoMoto 54 Lbs MAXPOWER) w wyszukiwarkę i zobacz z płynną regulcją obrotów za te pieniądze trudno o coś lepszego . Trzeba tylko pamiętac , po dwóch sezonach dla pewności wymienic zimeringi na osi bo w środku o dziwo jak nowy a pływam sporo Solina, Rożnów,Sulejów raczej nie należą do małych i spokojnych zbiorników .Przy następnym zakupie zapewniam że nie będzie zestawu o mniejszych parametrach,zaznaczam że nie jestem zainteresowany reklamą danej firmy a wyrażam tu tylko swoją opinie z którą nie muszą się wszyscy zgadzac.

Ja mam tez silnik z tej firmy tylko ze 30lbs, bo mam małą łódke i to w zupełności mi wystarczy...Też pływam nad rożnowem icon_smile.gif

#10 pajda

pajda

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 08 luty 2009 - 13:24

Witam Który silnik jest lepszy NERAUS czy YoMoto

Mam łódkę z włókna szklanego o podwójnych ścianach z płaskim dnem około 3,2m komplet bedzie ważył koło 350 kg jaka moc tego silnika powinna być zebym mógł sobie od czasu do czasu potrolingować na jeziorku 100ha icon_lol.gif icon_lol.gif

Użytkownik pajda edytował ten post 08 luty 2009 - 13:44

#11 leszcz50

leszcz50

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 08 luty 2009 - 16:42

CYTAT(twisterek @ sob, 07 lut 2009 - 20:23) Wyświetl post
Ja mam tez silnik z tej firmy tylko ze 30lbs, bo mam małą łódke i to w zupełności mi wystarczy...Też pływam nad rożnowem icon_smile.gif

Ja wolę miec troche tej mocy w zapasie niż skończyc jak ten klient zestwu tego używam do pontonu co uzasadnia ten wybór. Nie jestem złośliwy ale sytuacje podobne mogą się zdarzyc.

Użytkownik leszcz50 edytował ten post 17 styczeń 2010 - 11:26

#12 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów

Napisano 08 luty 2009 - 17:52

CYTAT(pajda @ nie, 08 lut 2009 - 16:24) Wyświetl post
Witam Który silnik jest lepszy NERAUS czy YoMoto

Mam łódkę z włókna szklanego o podwójnych ścianach z płaskim dnem około 3,2m komplet bedzie ważył koło 350 kg jaka moc tego silnika powinna być zebym mógł sobie od czasu do czasu potrolingować na jeziorku 100ha icon_lol.gif icon_lol.gif

Ja bym bral YoMoto, bo jest to mocny i szybki silnik i wykonany w wiekszości z metalu a nie tak jak niektore silniki z plastiku

#13 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów

Napisano 08 luty 2009 - 17:55

CYTAT(leszcz50 @ nie, 08 lut 2009 - 19:42) Wyświetl post
Ja wolę miec troche tej mocy w zapasie niż skończyc jak ten klient zestwu tego używam do pontonu co uzasadnia ten wybór. Nie jestem złośliwy ale sytuacje podobne mogą się zdarzyc.

a jaki masz duży ten ponton...Ja na tej łodce pływam sam, wiec caly zestaw(razem ze mną) waży ok 150 kg, więc mi wiekszej mocy nie potrzeba...Ja częściej pływam nad czorsztynem, a tam nie ma tak wielkiej fali jak nad rożnowem

A znasz jakieś fajne miejsca nad Roznowem gdzie można złowić sandacza????

#14 leszcz50

leszcz50

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 08 luty 2009 - 18:39

CYTAT(twisterek @ nie, 08 lut 2009 - 20:55) Wyświetl post
a jaki masz duży ten ponton...Ja na tej łodce pływam sam, wiec caly zestaw(razem ze mną) waży ok 150 kg, więc mi wiekszej mocy nie potrzeba...Ja częściej pływam nad czorsztynem, a tam nie ma tak wielkiej fali jak nad rożnowem

A znasz jakieś fajne miejsca nad Roznowem gdzie można złowić sandacza????

Quik silver 2,90 i Zodiak 3,30 waga ok.200kg ale głównym czynnikiem ujemnym przy pontonach jest opór wiatru. przy łódce dawał sobie dużo lepiej radę . Jeżeli chodzi o miejsca na Rożnowie to sandacza łowiłem na Kurowie od mostu w górę rzeki przed i za zakrętem tam są kamienie , a na zbiorniku , Tabaszowa ,Gródek ,Tęgoborze , efektów specjalnych nie miałem .W tym roku rezygnuję z okręgu Nowy Sącz ze względu na drakońskie podwyżki opłat. 150 zł.karta + opłata od środków pływających 30zł ewentualnie opłata jednorazowa 25zł za dobe zgroza icon_eek.gif drożej jak na łowisku komercyjnym . Szkoda bo lubie góry i wode ,pozostaje Solina tam są mniej pazerni prezesi

Użytkownik leszcz50 edytował ten post 08 luty 2009 - 18:48

#15 twisterek

twisterek

Weteran

• Members
  • 319 postów

Napisano 11 luty 2009 - 15:57

CYTAT(leszcz50 @ nie, 08 lut 2009 - 21:39) Wyświetl post
Quik silver 2,90 i Zodiak 3,30 waga ok.200kg ale głównym czynnikiem ujemnym przy pontonach jest opór wiatru. przy łódce dawał sobie dużo lepiej radę . Jeżeli chodzi o miejsca na Rożnowie to sandacza łowiłem na Kurowie od mostu w górę rzeki przed i za zakrętem tam są kamienie , a na zbiorniku , Tabaszowa ,Gródek ,Tęgoborze , efektów specjalnych nie miałem .W tym roku rezygnuję z okręgu Nowy Sącz ze względu na drakońskie podwyżki opłat. 150 zł.karta + opłata od środków pływających 30zł ewentualnie opłata jednorazowa 25zł za dobe zgroza icon_eek.gif drożej jak na łowisku komercyjnym . Szkoda bo lubie góry i wode ,pozostaje Solina tam są mniej pazerni prezesi

Ale 150 złotych to za karte się płaci???

#16 leszcz50

leszcz50

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 12 luty 2009 - 10:49

CYTAT(twisterek @ śro, 11 lut 2009 - 18:57) Wyświetl post
Ale 150 złotych to za karte się płaci???

Zobacz http://www.lowisko.h...skladki2009.pdf[/url] pozycja 3 plus pozycja 26 =180zł. razy 2 bo kobita też łowi co daje 360 zł. dopłaty a składka członkowska opłacana w moim kole . Można by było założyc nowy temat , zatytuowany który okręg najskuteczniej łupi swoich żywicieli. icon_lol.gif Zobacz ile wód mam za 80zł plus 58 członkowska
porozumienia2009.jpg

Użytkownik leszcz50 edytował ten post 12 luty 2009 - 11:04

#17 sikor

sikor

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Karpiki, karpioszki, karpie, i karpiochy :-))))

Napisano 27 maj 2009 - 18:26

Koledzy a co powiecie o takim silniku

http://allegro.pl/it...zi_pontonu.html

łódź mam metalową waży około 300 kg plus dwie osoby i bagaż. Jaki do tego akumulator głebokiego rozładowania polecacie i jakiś prostownik, dodam że silnik używany będzie na dużym jeziorze lub kanale.

#18 Mortal Kombat

Mortal Kombat

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 27 maj 2009 - 20:39

Według mnie do pływania przy średnej fali, wystarczy minn kota endura 30, sam używam podczas wypożyczania łodzi bo taki tam tylko dają. Łódka 4,20 metra, waga około 130kg i w dwie osoby po 80kg i spokojnie się płynie przy nawet przy średniej fali i lekkim wietrze. Przy dużej fali pod pół metra i pod wiatr łódka też płyneła ale bardzo wolno, więc jak pogoda do bani to lepiej z nim się nie wypuszczać na otwartą wodę bo mogą być problemy z powrotem.

#19 dadex

dadex

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 09 maj 2010 - 19:47

POsiadam silnik Yomoto 44 od 2 lat i szczerze nie polecam , silnik buczy pracuje bardzo glosno.
Zapowiada sie ze niedługo skonczy swoj zywot.

#20 -arek-

-arek-

Weteran

• Members
  • 312 postów
Napisano 12 marzec 2013 - 19:21

Ja do zwykłego pływania kupiłem silnik Haswing Osapian 55 lbs z maximizerem i akumulatorem żelowym 100ah.
Minn Kota już podobno nie jest taka dobra jak kiedyś a te Osapiany mają 4 lata gwarancji i dostępne wszystkie części zapasowe.
Na wiosnę sprawdzę co potrafi na wodzie icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych