Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okręg Katowice - Gdzie, Co I Na Co

569 odpowiedzi w tym temacie

#41 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 18 kwiecień 2008 - 19:30

CYTAT(KoKaLo @ śro, 16 kwi 2008 - 18:18) Wyświetl post
Sory, że pisze w tym temacie, ale mam do was takie pytanie. Jestem z okręgu Katowice i słyszałem coś takiego, że do 20 roku życia można łowić w całej polsce bez dodatkowych opłat ?

Czy ktoś z was o tym słyszał ?

Pierwszy raz słyszę o czymś takim - owszem młodzież do lat 14 może wędkować pod opieką dorosłych,którzy mają opłaconą kartę wędkarską. Pozostali muszą ją wykupić i wnieść stosowne opłaty.Posiadając karte można wędkować bez dodatkowych opłat na wodach innych okręgów , ale tylko tych ,z którymi ma podpisane porozumienie Twój okręg.

#42 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 19 kwiecień 2008 - 22:13

Ciśnienie spadło i deszcz pada, ryba nie bierze przemoczony jestem. icon_neutral.gif - lepiej się piwa napić.

#43 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 19 kwiecień 2008 - 22:24

Ja jadę powędkować dopiero w piątek i sobotę. Mam nadzieję, że pogoda się poprawi do tego czasu.

#44 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 20 kwiecień 2008 - 11:52

własnię wróciłem z bocianiego po raz kolejny sukcesów nie było tylko 4 wzdręgi takie po 20 cm ludzi sporo jakby ryba brała hehe każdy jedzie a nóż sie uda i bedzie brać;) miałem jedno branie całkiem przyzwoite bombka mocno pod kij szczytówka sie wygieła zacięcie i pudło po ściągnięciu zestawu nie ma haczyka przypłon zerwany zyłka 0.18 i pytanie szczupak czy coś większego z białej ryby? to już zostanie tajemnicą;) trzeba się w końcu wybrać gdzieś dalej pławniowice, dzierżno może w końcu nad odre gdzie jeszcze nie byłem ale to musi być cieplej bo rybki jeszcze spią

#45 raptor

raptor

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 20 kwiecień 2008 - 11:56

Ehh o 7 wróciłem ze stawu Fala w Mysłowicach-Wesołej (można łowić po wykupieniu opłaty dodatkowej), o 3.30 zestawy w wodzie juz były ale ani jednego punięcia , dopiero ok 5 rozwinąłem odległościówkę i....złapał się leszczyk 10cm za bok icon_neutral.gif może za tydzień będzie lepiej.

#46 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 27 kwiecień 2008 - 07:38

W sobote byłem na halembie bardziej rekreacyjnie niż wędkarsko od 15 do 19 nic nie brało sporadycznie malutkie płoteczki i wzdregi

#47 janoxyz

janoxyz

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 10:52

witam w niedziele byłem na paprocanach od 5.30 do 10 totalne zero na gruncie przynęta pinki i kuku!

Użytkownik janoxyz edytował ten post 28 kwiecień 2008 - 10:52

#48 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 11:22

Jak czytam ostatnio posty to zauważyłem że wiekszość z wypraw wędkarskich wraca o przysłowiowym "kiju" icon_smile.gif ciekawe kiedy rybki rusza w końcu już prawie maj !

#49 janoxyz

janoxyz

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 11:50

CYTAT(Gumiś @ pon, 28 kwi 2008 - 14:22) Wyświetl post
Jak czytam ostatnio posty to zauważyłem że wiekszość z wypraw wędkarskich wraca o przysłowiowym "kiju" icon_smile.gif ciekawe kiedy rybki rusza w końcu już prawie maj !

Nie tak dokońca w sobote byłem w kochłowicach na komercjii i karpik 36cm, 3 szt. lina od 25-28cm, oraz pare karasi wszystko na mady psikane atomixem zapach anyź, w ramach tego tematu gdzie jeszcze jakaś komercja jest dostępna w naszym okręgu?

#50 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 11:58

CYTAT(janoxyz @ pon, 28 kwi 2008 - 12:50) Wyświetl post
Nie tak dokońca w sobote byłem w kochłowicach na komercjii i karpik 36cm, 3 szt. lina od 25-28cm, oraz pare karasi wszystko na mady psikane atomixem zapach anyź, w ramach tego tematu gdzie jeszcze jakaś komercja jest dostępna w naszym okręgu?

jeślich chodzi o stawy komercyjne to nie wiem bo nie bywam mi chodziło o wody pzw a możesz opisać zasady wędkowania i cennik tam gdzie byłeś w kochłowicach??

#51 janoxyz

janoxyz

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 12:04

CYTAT(Gumiś @ pon, 28 kwi 2008 - 14:58) Wyświetl post
jeślich chodzi o stawy komercyjne to nie wiem bo nie bywam mi chodziło o wody pzw a możesz opisać zasady wędkowania i cennik tam gdzie byłeś w kochłowicach??

ja też uczęszczam przeważnie na wody pzw na kochłowice trafiłem przypadkowo przez kumpla który nie ma karty i wyciągnołmnie tam bardzo ładne łowisko czyściutko i tanio 3.50 od wędki z cały dzień a i piwko niedrogie . A Ty kolego gdzie polujesz?

#52 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 12:42

CYTAT(janoxyz @ pon, 28 kwi 2008 - 13:04) Wyświetl post
ja też uczęszczam przeważnie na wody pzw na kochłowice trafiłem przypadkowo przez kumpla który nie ma karty i wyciągnołmnie tam bardzo ładne łowisko czyściutko i tanio 3.50 od wędki z cały dzień a i piwko niedrogie . A Ty kolego gdzie polujesz?

jak mam jechać na pare godzinek to stawy w okolicy zabrza, rudy śl,knurowa i gliwic jeśli na dłuzej to oczywisćie gdzieś dalej dziś byłem przyszykowany na wypad cało dniowy do pławniowic ale nic nie wyszło ponieważ musze jechać na przeglad samochodu bo już 2 dni po terminie a najlepsze ze wczoraj miałem kontrole i policja tego nie zauważyła ale jak wszystko bedzie ok to w środe na pewno pojade chyba ze wyskocze na przeczyce bo bardzo dawno tam nie byłem<pare latek> a ostatnio mijałem ten zbiornik i mam cheć tam pojechac;)

#53 janoxyz

janoxyz

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 28 kwiecień 2008 - 12:52

CYTAT(Gumiś @ pon, 28 kwi 2008 - 15:42) Wyświetl post
jak mam jechać na pare godzinek to stawy w okolicy zabrza, rudy śl,knurowa i gliwic jeśli na dłuzej to oczywisćie gdzieś dalej dziś byłem przyszykowany na wypad cało dniowy do pławniowic ale nic nie wyszło ponieważ musze jechać na przeglad samochodu bo już 2 dni po terminie a najlepsze ze wczoraj miałem kontrole i policja tego nie zauważyła ale jak wszystko bedzie ok to w środe na pewno pojade chyba ze wyskocze na przeczyce bo bardzo dawno tam nie byłem<pare latek> a ostatnio mijałem ten zbiornik i mam cheć tam pojechac;)

a ja ciągle szukam jakiś namiarów na kamping w przeczycach na pare dni blisko wody, może ty mi pomożesz, lub znasz jakieś inne namiary nad wiekszy zbiornik w naszych okollicach gdzie można sie wybrać z rodziną ja na rybki całe noce i dnie a reszta totalna turystyka wypoczynkowa.

#54 hetti

hetti

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 11 maj 2008 - 19:52

panowie mam pytanie: płyty to jest tez staw przed mikulczycami tak zwany Ludwik?

#55 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 maj 2008 - 20:49

CYTAT(hetti @ nie, 11 maj 2008 - 20:52) Wyświetl post
panowie mam pytanie: płyty to jest tez staw przed mikulczycami tak zwany Ludwik?

płyty to staw znajdujący się na makoszowach

#56 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 11 maj 2008 - 21:50

Stawik płyty jest w makoszowach przy ul Jana Stynki - na google maps napewno znajdziesz.

Bałem dzisiaj na Nakle - standardowo plaga sumików karłowatych.

#57 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 12 maj 2008 - 13:24

CYTAT(zdrapek @ nie, 11 maj 2008 - 22:50) Wyświetl post
Stawik płyty jest w makoszowach przy ul Jana Stynki - na google maps napewno znajdziesz.

Bałem dzisiaj na Nakle - standardowo plaga sumików karłowatych.

Nakle gdzie to jest??

#58 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 12 maj 2008 - 14:26

Dziś z samego rana wypad na bocianie i rewelacji nie było 5 wzdręg 2x20 cm a 3 ledwo wymiar pózniej pojechałem troszke pospiningować na stawy chalemby i nic.... za to karpie pokazywał fajne wyskoki nad wodą chodz już samym wędkarzom nie było tak do smiechu nikt siateczki wodzie nie miał.....nie wiem co z tymi rybami miałem ostatnio 2 lata przerwy i jak sobie przypomne że się łowiło w kilogramach to ten sezon jest kiepski przynajmniej dla mnie 1 karpik i kilkanaście wzdręg czas na zmiane łowis tylko musze poczekać aż autko bedzie całkiem sprawne icon_wink.gif

#59 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 13 maj 2008 - 17:39

Byłem wczoraj na bocianim od 16.00 do 20.00 płoteczki brały takie po 20-25cm kilka małych leszczyków ok. 30cm (wszystko na spławiczek) - konkretów zero.

Nakło-chechło jest za Tarnowskimi Górami.

#60 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 13 maj 2008 - 18:27

no na bocianim nedza nie wiadomo co z ta ryba
WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych