Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okręg Katowice - Gdzie, Co I Na Co

569 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 06:06

Wczoraj byłem na halembie ale tylko 2 małe okonie tylko drobnica szarpała karp od czasu do czasu pokazał się na powierzchni i znikał chodzą stadem razem z leszczykami wszystko przy powierzchni. Ludzi dosyć sporo na stawie z porównaniem jak byłem wczesniej ale nikt nic nie złapał jeden kolo chycił 2 karasie na miejscu gdzie wczesniej złapałem karpia. Mam zamiar jeszcze w poniedziałek gdzieś wyskoczyć ale zastanwiam się gdzie tu jechać moze gdzieś dalej hmm ma ktoś jakieś propozycje??

#22 aro 1504

aro 1504

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 10:23

Witam!Chciałem się zapytać-czy jest Ktoś-kto łowi w okolicach Raciborza?Pozdrawiam:)

#23 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 12:28

gumis proponuje ci bocianie karp juz bierze
WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#24 Bury

Bury

Szajbus

• Members
  • 1288 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 13:29

aro: ja :]

#25 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 15:29

CYTAT(pepol1989 @ pią, 11 kwi 2008 - 13:28) Wyświetl post
gumis proponuje ci bocianie karp juz bierze

No i właśnie chyba tam wyskocze na rybki ;)dziś byłem przejazdem na bocianim nawet sporo osób i w końcu widziałem siateczki wodzie może coś sie ruszy a to skąd wiesz o tych karpiach byłeś tam ostatnio?

#26 Carllito

Carllito

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 14:54

CYTAT(Komandor @ śro, 09 kwi 2008 - 12:51) Wyświetl post
Gdzie w naszym okręgu można połowić komercyjnie? Jestem nowy wsród moczykijów i narazie nie stac mnie na wykupienie pozwolenia na cały rok w PZW.
Pozdrawiam.

Wiatam polecam Pilce za Ogrodzieńcem są tam 2 małe jeziorka, 20zl za dzień łowienia (trzeba miec karte wędkarska nie musi byc oplacona ale trzeba ja posiadac) od świtu do zmierzchu, niestety w nocy nie wolno:(
bylem tam kilka razy w tamtym roku i nawet bylem zadowolony raz to mielismy z kolega komplet 4 karpie najwiekszy 48cm i ok 10 leszczy tak od35 do 40cm,oraz kilka płotek.

Tylko radze sie zastanowic ja w tamtym roku nie mialem oplaconej karty i dlatego tam jezdzilem bylem tak z 5 - 6 razy
oplata za lowienie + koszty dojazdu itp. to moim zdaniem lepiej oplacic karte na caly rok i mozna lowic na wszystkich jeziorkach;)

http://www.fotosik.p...203a2174ed.html
http://www.fotosik.p...21d298d95c.html
http://www.fotosik.p...1da9f28182.html
http://www.fotosik.p...a4744e5b70.html
oto niektóre z ww rybek

Użytkownik Carllito edytował ten post 13 kwiecień 2008 - 18:41

#27 Komandor

Komandor

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 15:14

CYTAT(Carllito @ nie, 13 kwi 2008 - 17:54) Wyświetl post
Wiatam polecam Pilce za Ogrodzieńcem są tam 2 małe jeziorka, 20zl za dzień łowienia (trzeba miec karte wędkarska nie musi byc oplacona ale trzeba ja posiadac) od świtu do zmierzchu, niestety w nocy nie wolno:(
bylem tam kilka razy w tamtym roku i nawet bylem zadowolony raz to mielismy z kolega komplet 4 karpie najwiekszy 48cm i ok 10 leszczy tak od35 do 40cm,oraz kilka płotek.

Tylko radze sie zastanowic ja w tamtym roku nie mialem oplaconej karty i dlatego tam jezdzilem bylem tak z 5 - 6 razy
oplata za lowienie + koszty dojazdu itp. to moim zdaniem lepiej oplacic karte na caly rok i mozna lowic na wszystkich jeziorkach;)

http://www.fotosik.p...203a2174ed.html
http://www.fotosik.p...21d298d95c.html
http://www.fotosik.p...1da9f28182.html
http://www.fotosik.p...a4744e5b70.html
oto niektóre z ww rybek

Chodzi mi o takie łowiska gdzie płaci się np. 2,5 zł/wędke i mozna łowić. Złowione ryby można wypuscić lub jak ktoś chce zabrać z łowiska to płaci za te ryby.

#28 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:04

CYTAT(Komandor @ pon, 14 kwi 2008 - 18:14) Wyświetl post
Chodzi mi o takie łowiska gdzie płaci się np. 2,5 zł/wędke i mozna łowić. Złowione ryby można wypuscić lub jak ktoś chce zabrać z łowiska to płaci za te ryby.

Podłączam się do pytania icon_razz.gif
A znacie może taki staw hodowlany, który jest położony przy autostradzie jak się jedzie w kierunku Siewierza/Przeczyc???

#29 Carllito

Carllito

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 22:47

oj to takich nie znam wiem tez ze sa kolo przeczyc ale co i jak to nie mam pojecia

#30 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 08:30

jadę zaraz na bocianie gniazdo jak wróce wieczorem to dam znać o efektach spróbuje zapolowac na amura

#31 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 08:50

Ja sie wybieram dzisiaj po pracy na bocianie tzn koo 23 w nocy dopiero zobaczymy co bedzie sie działo.

#32 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 15:25

gumis koledzy byli i widzalem je na wlasne oczy ja w sobote sie tam wybieram na nocke
WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#33 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 16:55

A wiecie jak stoi sytuacja na Świerklańcu ? Bo nie wiem czy sie tam wybierać icon_smile.gif

#34 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 18:51

Witam jeśli chodzi o bocianie to wczoraj byłem i niestety żadnych efektów:( tylko drobnica coś brała ale po mojej stronie nikt nic wiekszego nie złapał poprostu cisza! znajomy był też na knurowie i to co mi opowiedział troszke mnie przeraziło że już nie ma tego stawu co jezdziłem tam 2,3 lata temu i miałem bardzo dobre efekty z tego co miejscowy mówił to woda jest specjalnie spuszczana bo pzw nie chce płacić dzierżawy i właściciel chce aby odkryto mu należne pole jeśli to prawda to nierozumie pzw ! chyba że ktoś ma inne informacje na temat tego stawu? staw też odkrył co znajdowało sie pod jego powierzchnią poprostu las teraz już wiadomo dlaczego było tyle zaczepów w pewnych miejscach chodz były dobrymi miejscówkami to ryba często sie zrywała mam nadzieje że ta woda pozostanie taka jaka kiedyś była i proszę o relacje jak było na bocianim "zbeer" i "michu1234"pozdr:)

#35 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 15 kwiecień 2008 - 19:02

CYTAT(pepol1989 @ wto, 15 kwi 2008 - 16:25) Wyświetl post
gumis koledzy byli i widzalem je na wlasne oczy ja w sobote sie tam wybieram na nocke

ja też wekend się wybieram tylko autko mam oddać do mechanika i nie wiem czy będzie gotowe ale na nocki nie za wcześnie? jeszcze jednak zimno co innego jak są brania ale jak nie ma żadnego puknięcia to się dłuży i dłuży;)

#36 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 01:29

bylem na bocianim ale tylko popatrzec wiało jak cholera co chwile zaczynalo lac kilku zapytanych wedkarzy odpowiadało że cały dzien bez brania totalna lipa, jak wracałem podskoczyłem na lowisko Emil myslalem że sie przejasni i pobawie sie na bata ale nic z tego tez tylko popatrzyłem jak ludzie mokna i widzialem jak gosc wyciagnol kleni takiego z 30 cm ,jak sie pozniej dowiedzialem zarybiono jaziem i kleniem fajnie

#37 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 10:13

Byłem na bocianim.. same płotki i wzdręgi, 1 karaś 32cm - nic więkrzego. Na całym łowisku wyciągneli tylko 2 karpiki, jak to określił jeden ze starszych wędkarzy " takie ciuliki po 36-38cm".

#38 KoKaLo

KoKaLo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 17:18

Sory, że pisze w tym temacie, ale mam do was takie pytanie. Jestem z okręgu Katowice i słyszałem coś takiego, że do 20 roku życia można łowić w całej polsce bez dodatkowych opłat ?

Czy ktoś z was o tym słyszał ?

#39 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 18:34

Raczej nie ma takiego przepisu, przynajmniej ja się z takim nie spotkałem.

Jedynie możemy wędkować poza swoim okręgiem w ramach porozumienia między okręgami:

http://www.pzw.org.p...on.php?ids=1837

Osobiście uważam że wszystkie wody PZW po uiszczeniu opłaty rocznej powinny być dostęne dla wędkarza, niezależnie od okręgu, w którym opłatę wnosił.

Ale wszystko rozbija się o kasę, bo jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniej gospodarki wodnej to.... wiadomo jak jest - napewno nie tak jak byśmy sobie tego życzyli MY fanatycy wędkarstwa.

#40 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 18:40

Raczej nie ma takiego przepisu, przynajmniej ja się z takim nie spotkałem.

Jedynie możemy wędkować poza swoim okręgiem w ramach porozumienia między okręgami:

http://www.pzw.org.p...on.php?ids=1837

Osobiście uważam że wszystkie wody PZW po uiszczeniu opłaty rocznej powinny być dostęne dla wędkarza, niezależnie od okręgu, w którym opłatę wnosił.

Ale wszystko rozbija się o kasę, bo jeśli chodzi o zachowanie odpowiedniej gospodarki wodnej to.... wiadomo jak jest - napewno nie tak jak byśmy sobie tego życzyli MY fanatycy wędkarstwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych