Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy To Nazywa Sie Wędkarstwo?

100 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo<br />Grzybobranie<br />Fotografia

Napisano 11 marzec 2008 - 20:48

Poszedłem dzisiaj nad Narew i trafiłem na moment holu suma. Hol był siłowy sum na moje oko pomiędzy 35 a 40 kg był załatwiony w 15 minut. Tylko ruski teleskop nie wytrzymał tego eksperymentu - pękł gdzieś w połowie długości po ewidentnych błędach holującego. Jednak plecionka wytrzymała - podobno 0,50 mm.

Po wywleczeniu na piasek przepiękna ryba została potraktowana przez pseudowedkarza kilkoma solidnymi kopniakami - w ten sposób pozbawiał ją życia. Chyba nieskutecznie bo jak przewieziona została na brzeg jeszcze się ruszała.

To nie przeszkadzało pogromcy potworów - rzucił rybę w trawę i pospiesznie szykował się do odjazdu. Chyba chciał szybko spieniężyć swą zdobycz. Nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby ją wypuścić.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nie jest to pierwsza ryba tej ekipy (łowią chyba we trzech) i w zeszłym tygodniu złowili coś ok 5 sumów i wszystkie oczywiście uśmiercili i zabrali. Smutne jest to, że przyglądający się wędkarze mieli w głowie jedno - jak zdobyć receptę na super przynętę.

Oglądając te obrazki nie dziwię się wędkarzom angielskim, że nie chcą naszych na swoich łowiskach. Co więcej apeluję do nich ażeby wypieprzyli naszych mięsiarzy ze swoich łowisk najszybciej jak to się da zanim będzie za późno. Myślę, że Polacy stanowią ok 2, 3 % wędkarzy w Anglii i ten odsetek wędkarzy zabierających ryby zaniepokoił hobbystów angielskich.

Co my mamy powiedzieć, jak na naszych wodach 99 % zabiera wszystko co można zabrać zgodnie z prawem, co nie koniecznie musi być zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Pomijam tych, którzy zabierają wszystko co się rusza.

PZW jest organizacją, która postawiła na ilość nie na jakość wędkujących. Jak długo takie eksperymenty wytrzymają nasze wody nie wiadomo. Mam tylko nadzieję, że w końcu ktoś się ocknie i zacznie coś się zmieniać, inaczej będziemy skazani na łowiska specjalne - tam zgodnie z zasadami logiki i zdrowego rozumu a przede wszystkim z zasadami ekonomii płaci się nie tylko za możliwość wędkowania ale też za wszystkie ryby, które się chce ze sobą zabrać.

Myślę, że pogromca potworów zrezygnowałby ze swojej zdobyczy, bo sporo by musiał za nią zapłacić. A w PZW zabiera się taką rybę chociażby po to aby ją spieniężyć w knajpie w myśl zasady - opłata musi się zwrócić. Mam coraz mniej chęci należenia do organizacji, która zrzesza takich typów.

Artykykuł znaleziony na stronie www.naspinning.pl

CO O TYM SĄDZICIE icon_question.gif

Ja osobiście to bym mu tak samo zrobił jak on tej rybie zobaczyłby jak to jest icon_mad.gif
Może by się wtedy "nawrócił'

Załączone miniatury

• sum1.jpg
  • sum2.jpg

#2 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 795 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 11 marzec 2008 - 20:55

No ale skad masz te fotki?> piekna rybka ale ja bym cyknał foteczki i do wody:D:D
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#3 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:04

Fotki z tego artykułu co znalazłem.
Ja też bym tylko pstryknął zdjęcie i wypuścił do wody a on jeszcze go kopał "szczyt hamstwa" icon_evil.gif

#4 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:09

Chetnie dostane osta w tym momencie.
Kawal k**** reszta ch***.

Użytkownik Astarot edytował ten post 11 marzec 2008 - 21:57

Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#5 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:27

taka jest smutna polska rzeczywistość............ kur**a jak mozna tolerować takich "wędkarzy"
a tak swoja droga ja słyszałem(opowiadał mi to z duma jego ojciec) żę, pewien "wędkarz" w jedna noc złowił 6 sumów na Siemianówce i wszystkie zabrał!!! a jaki był usmiechniety gdy mówił, że gdy jednego z tych sumów( 30-35kg) podarował mu syn i że, ledwo go we dwóch po klatce schopdowej wnieśli. Kur*a gdy to opowiadał to powtarzał jeki jego syn to dobry WĘDKARZ ...............

Użytkownik łukaszbp edytował ten post 11 marzec 2008 - 21:29

#6 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:43

Takiemu nogi z tyłka powyrywać to mało icon_mad.gif
A jak to czytałem na tej stronie której to było opublikowane (wczoraj to było) To byłem tak wkurzony, że dopiero dziś zamieściłem o tym artykuł. Szkoda słów na takiego ..... i tak bedzie robił dalej to samo, chyba że tak jak wcześniej wspomniałem ktoś zrobiłby mu tak samo jak on sumowi to może by zrozumiał icon_mad.gif

#7 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:47

Nie no lajcik panowie, ja nawet nie mowie o tym ze gosc wziol ta rybe. Lajcik zabral ja do domu zjedza tego suma jego matka zona i kochanka matkai ojca brata syn, ale do jasne ze tak powiem, troche szacunku dla przeciwnika jesli tak mozna nazwac rybe. Szacunku dla ryby jasna jego mac.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#8 KWICUR89

KWICUR89

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:51

Prawda jest taka ze każdy ma prawo zabrać złowioną rybę, tylko po co? sum tych rozmiarów nie jest już raczej jadalny a nawet jeśli to musi być niesmaczny... ja myślę ze najlepszym co można zrobić to fotkę i do wody... a i jeszcze poprosić o spotkanie w następnym roku. a co do tego traktowania tej ryby po wyjęciu z wody to szkoda slow icon_evil.gif

#9 krzysztof71

krzysztof71

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 21:57

Przykro mi, że mój pierwszy na tym forum post jest taki, ale zajeb.... bym skur.... Nie chodzi tu o to, że ten "wędkarz" zrezygnowałby z zabrania suma gdyby musiał za niego zapłacić, ale o sam stosunek do żywego stworzenia. Ta ryba dzielnie walczyła i należy jej się szacunek jako naszemu pokonanemu przeciwnikowi. Ja jestem początkującym karpiarzem i wypuszczanie ryb, a także godne ich traktowanie jest dla mnie oczywiste. Gdy czytam o takich przypadkach, a u nas w zachodniopomorskim na Odrze często się słyszy o takich debilach, to krew mnie zalewa. Tacy ludzie są już raczej niereformowalni i pozostaje tylko ich piętnować na różne sposoby wzorem angielskich wędkarzy. Cieszy mnie gdy czytam na różnych forach, że już nie tylko karpiarze stosują zasadę złów i wypuść. Prosta zasada karpiarzy "zjadasz piątkę nie będziesz łowił dziesiątek". I tego się trzymajmy.

#10 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 22:22

CYTAT(krzysztof71 @ wto, 11 mar 2008 - 22:57) Wyświetl post
Prosta zasada karpiarzy "zjadasz piątkę nie będziesz łowił dziesiątek". I tego się trzymajmy.

Też jestem za tym żeby taką zasade wprowadzić w życie codzienne wędkarzy (tzn.podczas wędkowania).

#11 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 marzec 2008 - 22:40

ale to taka sprawa ze my tu piane bijemy bez zadnych konsekwencji...bo my tu moze mamy jaka taka swiadomosc co do lowienia i wypuszczania zlowionych ryb a Ci co ich tu "ostro jedziemy" i tak nie czytaja takich rzeczy i maja w d**** takie teksty jak nasz...po prostu zal i 3mam kciuki ze po tamtym pokoleniu nasze bedzie gralo "pierwsze skrzypce" w Polskim wedkarstie i bedziemy dawac dobry przyklad...a czasy miesiarzy przemina....
eh...
rozmarzylem sie...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#12 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 22:49

Ale, że są wogóle tacy ludzie "bez sumienia" icon_mad.gif
I to jeszcze w Polsce

#13 krzysztof71

krzysztof71

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 23:00

Przepraszam Adminów forum za użycie słów zaj... i skur..., ale naprawdę byłem wkurzony. Jestem czlowiekiem spoojnym, ci, ktorzy mnie znają uważają, że nawet za spokojnym, i jeśl użyłem tych określeń to to naprawdę byłem poruszony relacją Rufiego. U nas Myśliborzu często słyszymy o wyczynach tzw. szarpakowców ze Szczecina, ktorzy w biały dzień na Odrze dokonują rzeźi sumów i leszczy. PZW, Straż Rybacka nie może lub nie chce nic zrobić i chyba nie pozostaje nic innego jak lać takich gości, a nawet wzorem angików do nich strzelać. Nie wiem, ale gdybym spotkał takiego gościa na moim łowisku (Jezioro Królewskie w Myśliborzu) to chyba bym go utopił. Może mnie trochę ponosi. Wybaczcie.

#14 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 23:13

W tym temacie każdy może wyrazić swoją opinie, po przeczytaniu tego artykułu.

#15 max-ii

max-ii

Weteran

• Members
  • 154 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 00:06

witam
krzysztof71 - nie ma co przepraszać - mnie to poprostu **j strzelał w trakcie czytania tego artykułu. No bo sami powiedzcie - kilku typów bez żadnego problemu ciągnie ryby jak chce, ile chce i kiedy chce. Na takich łachów trzeba by sprowadzić policję, PRS, prokuratora, urząd skarbowy, UOP, ABW, CIA... i wszystkie plagi egipskie, i w***ić konkretnie. A poza tym dziwi mnie zachowanie gapiów - bo na pewno nie byli to wędkarze. Pewnie nie jeden z nich chętnie pożyczyłby takiego suma, strzeliłby sobie fotkę i przesłałby do parady rekordów w jakimś czasopiśmie ze wspaniałym opisem złowienia wielkiej ryby. icon_evil.gif
W moich stronach różne rzeczy widziałem, ale na podobne zachowanie reakcja byłaby natychmiastowa (przynajmniej reakcja ekipy, z którą wędkuję - same stare dziady, ale szczytówki żaden z nas by nie żałował żeby odznaczyć ją na pysku takiego p****go s****yna).
Zagotowałem się trochę, ale jak się nie gotować na coś takiego icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

pozdrawiam

#16 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 00:22

Potwory jakies chamstwo i tępota...tak jak pisze pasiasty mam nadzieje ze czasy tych cholernych miesiazy i tepaków w koncu skoncza sie... icon_evil.gif ale do tego czasu moze nam zabraknac ryb zostana jedynie jazgarze i cierniki icon_neutral.gif

Użytkownik Greg #2# edytował ten post 12 marzec 2008 - 00:23

... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#17 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 12 marzec 2008 - 01:36

az serce sciska:-(((

ale jak to juz niektórzy zdarzyli podkreślili -cala nadzieja skryta jest w pokoleniu mlodych ludzi, tych jeszcze reformowalnych, a dziadkow trzeba jechac itp bo juz raczej nic nie mamy do stracenia tylko czy nie jest juz czasem oby za pozno?icon_sad.gif
ale jak widze u mnie dziadkow w pzw to mnie sciska kufa staw specjalny moje kolo ma a prezes na nim nie byl od dwoch lat bo jest stary i ma tylko rower, a staw oddalony jest od mojej miejscowosci o 15km, szkoda nerwow

tyle dobrego ze sie wciaglem w karpiowanie a powstaje coraz wiecej stawow dla nas tyle ze dniowka waha sie czesto od min 20zl do 50zl lub wyzej:-( ale lepiej polowic na takim stawie niz karmic tygodniami na wodach pzw i nic nie zlapac a wiadomo dojazdy kulki pellety do tanich nie naleza wiec suma sumarum i wyjdzie to samo:-)
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#18 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 07:18

Dawniej człowiek wygiał agrawkę założył chleb i ryba na "haczyku" była, a dzisiaj takie sprzety mamy a ryb nie ma icon_mad.gif

Ale co można poradzić prawdziwy wędkarz zostanie wędkarzem a d**** zawsze zostanie d**** i to trzeba też wziąść pod uwagę.

#19 Pop-up

Pop-up

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 08:06

Ale to jest przykre icon_neutral.gif Dobrze, że u mnie na stawach nie ma takiego czegoś icon_smile.gif

#20 Wojtek-1996

Wojtek-1996

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wędkarstwem, modelarstwem, militariami oraz fotografią

Napisano 12 marzec 2008 - 14:45

Kur** XXXX jeba** niema sumienie bo mu się ruska kupa złamała to musi kopać rybkę. Przecież ta ryba się broniła, ciekawe jak by się ten koleś poczuł jak by do tak skopali.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych