Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czarna Przemsza

202 odpowiedzi w tym temacie

#41 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:56

i jak był ktoś ostatnio na CP??

#42 wwojjtas

wwojjtas

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:10

Jak tam panowie byl ktos na CP?...bo mam zamiar sie wybrac w ten weekend lub przyszly i chcialbym wiedziec czy cos sie rusza...

#43 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 12:18

Ja jadę jutro. Jak coś zdam relacje.

#44 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:27

Dzisiaj byłem na CP. I na kropce powinienem skończyć, ale nie:D Napalony wyruszyłem do Przeczyc. Zakupiłem licencje zaparkowałem furę. Przygotowałem się i ruszyłem na łowy przed 9. Zacząłem w miejscu gdzie wpływa strumyczek obok baru "Pod Strumykiem". Jako początkujący muszkarz bawiłem się więcej z zaczepami i poplątana linka niż "łowiłem".

PO kilku chwilach zaczęło mi lepiej iść. Czesałem sobie wodę. Gdy doszedłem Do wiaduktu S1 miałem miłe spotkanie z okonkami ale żaden nie chciał się zabrać za przynętę na serio;/
Potem zostałem skontrolowany:D Dobrnąwszy do do wiaduktu na drodze Warszawa- Katowice zmieniłem metodę na spinning. I tak szedłem i szedłem aż doszedłem do Preczowa. Katorga potem z buta do Przeczyc. Godz 16 30. Ruszyłem 115 koni i wio do domu:D Bilans: 4 muchy zerwane, 1 obrotówka zerwana. Przyjemność?? Żadne. Nieliczący pobytu na łonie natury:D

Widziałem tylko jednego wędkarza przez cały dzień.

Wnioski osobiste- Czarna Przemsza to łowisko specjalne podczas zarybienia po za tym do tylko dla specjalnych wędkarzy:D

NIe polecam go ludziom którzy się uczą łowić na muszkę. Zbyt trudne technicznie.

Żegnam ten słaby sezon i mam nadziej że jeszcze kiedyś się wybiorę:D

#45 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 17:56

CYTAT(Felix1988 @ pon, 29 gru 2008 - 18:27) Wyświetl post
NIe polecam go ludziom którzy się uczą łowić na muszkę. Zbyt trudne technicznie.

Rzeczywiście, rzeka jest trudna - bardzo wąska i dużo krzaków do tego.
Ja właśnie tam się uczyłem łowić na muche icon_smile.gif Trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować icon_wink.gif

#46 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:21

Morze się na wiosnę razem wybierzemy to mnie troszkę podszkolisz;D

#47 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:40

CYTAT(Felix1988 @ pon, 29 gru 2008 - 19:21) Wyświetl post
Morze się na wiosnę razem wybierzemy to mnie troszkę podszkolisz;D

Dobra icon_wink.gif

Użytkownik Muszkarz edytował ten post 29 grudzień 2008 - 18:41

#48 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 22:00

to jest to o czym probowalem wam powiedziec,pstragi tam na stowe sa,ale za malo,zdecydowanie za malo........sam nie wiem za co biora kase.....za podziwianie lowiska?nie jestem nie wierzacym,ale oprocz lipieni nic tam nie widzialem,zadnego pstraga,co zdarza mi sie po raz pierwszy.....kasuja i oszukuja,takie moje zdanie.....pozdrawiam

#49 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 11:27

CYTAT(daro22 @ pon, 29 gru 2008 - 23:00) Wyświetl post
to jest to o czym probowalem wam powiedziec,pstragi tam na stowe sa,ale za malo,zdecydowanie za malo........sam nie wiem za co biora kase.....za podziwianie lowiska?nie jestem nie wierzacym,ale oprocz lipieni nic tam nie widzialem,zadnego pstraga,co zdarza mi sie po raz pierwszy.....kasuja i oszukuja,takie moje zdanie.....pozdrawiam

Przedstawię Ci realną sytuację. Czarną Przemszę zarybiają często. Wpuszczają ryby do dwóch miejsc na rzece(nie będę mówić jakich). Sęk w tym, że pewni ludzie-wędkarze wiedzą kiedy konkretnie zarybiają i czekają grupami na "dostawę", po czym wskakują do wody i w kilka godzin pozostaje już niewiele ryb icon_neutral.gif Mój znajomy - muszkarz opowiadał mi jak widział sporą grupę wędkarzy, która stała przy autach i czekała. Od razu po zarybieniu (które nadjechało niebawem) pobiegli do wody... icon_confused.gif A świeżo wpuszczone ryby, uwierz mi jest banalnie złowić.

#50 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 14:51

Jesli te pstragi zarybieniowe biora tak jak te na stawie hodowlanym obok rzeczki,plus watacha wedkarzy rzucajacych ich na glowy przynety zaraz po zarybieniu.....to wszystko tlumaczy...szkoda,bo bardzo przyjemnie sie tam spaceruje z kijem w reku..pewnie jeszcze nie raz tam sie wybiore,moze kiedys zlapie swojego pierwszego dzikiego pstraga,poki co,na razie o nim tylko marze...pozdrawiam.

#51 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 14:06

I tu jest racja!! Rzeczka jest fajna dobrze pilnowana a ryby mało. To jest pierwsze w Polsce łowisko specjalne jeszcze pamiętam program w TV jak było zarybiane. Właśnie takie zarybienie powinno być powtórzone kilka krotnie a nie wpuszczać tarlaki w jedno miejsce!! Powinien być spływ pontonem i zarybienie całego odcinka! I nie tylko tarlakiem ale też mniejszymi osobnikami bo ona mogą dłużej przeżyć dorastając do wymiaru ochronnego. Taka rybka ma szanse znaleźć dobre miejsca i dorosnąć do pięknych rozmiarów. Jeśli się nie mylę to pstrąg potokowy tam jest tylko dziki, a zarybienia prowadzone są głównie tęczakami. Szkoda że CP nie dorównuje łowisku specjalnemu na Dunajcu czy Sanie!! Ale i tak na śląsku niema wiele rzek pstrągowych.. Więc sami wiemy że i tak jeszcze pojedzmy nad tą fajna ale przeczesaną wodę:D

#52 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 14:55

Byłem opiekunem odcinka spinningowego i zarybiałem go również. Jak byłem gospodarzem to ryby było pełno, ale teraz sytuacja się diametralnie zmieniła. Powiem tak, bezrobotni utworzyli tam coś w rodzaju Bóg daje my bierzemy, Kłusują i to na potęgę, różnie, jedni to cała siatka kłusoli obserwują drudzy na robaki wyciągają sztukę po sztuce, inni mają blisko domy zaraz za wałem i walą prądem, poza tym tak jak piszą koledzy, wędkarze już czekają i jak nie ma straży to walą ile popadnie no i tak to wygląda icon_mrgreen.gif

#53 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 21:17

NO tu masz racje w 100%. Sam byłem światkiem jak kolesie wyciągali po 5 pstrągów i była chaja nad wodą. Kłusownictwo to największa sprawa dotykająca te łowisko sam nie wiem jak to wygląda ale Bliskość zabudowani od wody sama nasuwa myśl że ludzie łowią bez zezwoleń itp. A że tak się zapytam czemu nadal nie działasz na tym łowisku.

O biedakach to mogę powiedzieć tyle że pod tym pojęciem kryją się rożni ludzie. Z jednej strony mogą to być ludzie którzy łowią dla przyjemność i bardzo to lubią lecz nie stać ich na super sprzęt! Oraz na tych co chcą czerpać z tego profity wcale się nie wysilając!!

Dla mnie taka rzeczka jako łowisko specjalne to fajna rzecz bo dopiero się uczę łowić i wiem że na innych bardziej wymagających łowiskach nie mam prawie szans na kontakt z ryba(mówię tu o muszce). TO człowiek przyjeżdżając nad tą wodę zderza się z okrutna rzeczywistością i właśnie nad tym ubolewam.

W przewodniku wędkarskim łowisko jest przedstawione jako "Rzeka ostatniej szansy", koniec całego artykułu kończy zdanie "Jeśli i tu nic nie złowisz to powinieneś zmienić hobby np: na zbieranie znaczków przynajmniej będziesz zdrowszy" icon_smile.gif

#54 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 17:27

Czemu zrezygnowałem? Musisz wiedzieć, że pracuje się z różnymi ludźmi, a odpowiedzialność ponosisz Ty, więc jeżeli Ci niby ludzie robią przewałki to odp. jest tylko jedna - rezygnacja. icon_wink.gif

A jeżeli ktoś pisze, że ta rzeka jest ostatnią szansą to chyba nie miał, niema nic wspólnego z wędkarstwem icon_mrgreen.gif I takimi opisami nie przejmuj się wcale. icon_biggrin.gif

#55 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 19:15

Hehe nie przejmuje się wcale:D Bo w tym sporcie nie tylko chodzi aby wyciągać jedna za drugą rybkę. Ale to wie każdy prawdziwy wędkarz.

NO szkoda że są takie sytuacje i szkoda że my jako członkowie nie możemy sobie z tym poradzić. To jest to że ty nic złego nie zrobisz a i tak za to bekniesz. Dlatego nie dziwie się!!

#56 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 12:58

To dla tych co chcą wpuszczane i nie dobre,

Cennik składek na zagospodarowanie i ochronę wód łowiska licencyjnego Czarna Przemsza

Kaucja podlega zwrotowi przy zdaniu licencji do 7 dni w punkcie zakupu składki.
Przypominamy wędkarzom chcącym wędkować na łowisku specjalnym Czarna Przemsza, że uprawnionym do zakupu licencji dla członka PZW jest wędkarz, który ma opłaconą składkę członkowską na dany rok.
składka normalna dla członka PZW 20 zł
składka dla młodzieży do lat 16 10 zł
składka dla niezrzeszonych 30 zł
kaucja za licencje w punkcie zakupu 5 zł
Miejsca zakupu składek na łowisko Czarna Przemsza

Pozwolenie na połów na Czarnej Przemszy można nabyć w:

* Sklep spożywczy, Przeczyce, ul. 21 Stycznia 8a, tel. 032 380 66 94
od poniedziałku do soboty 8.00 – 18.00, w niedzielę 9.00 – 16.00
* Bar "Nad strumykiem", Przeczyce ul. 21 Stycznia 117, tel. 032 380 67 44
od poniedziałku do niedzieli 8.00 – 21.00
* Sklep „U Fryty”, Psary, ul. Szkolna 6, tel. 032 360 65 84
od poniedziałku do soboty 6.30 – 22.00, w niedzielę 10.00 – 22.00
* Sklep Wędkarski, Ruda Śląska, ul. Wyzwolenia 18, tel. 032 242 78 99
od poniedziałku do piątku 9.00 – 18.00, w sobotę 9.00 – 14.00
* Sklep Wędkarski, Zabrze, ul. Wolności 302, tel. 032 278 45 92
od poniedziałku do czwartku 9.00 – 18.00, w piątek 8.00 – 18.00, w sobotę 8.00 – 15.00
* Sklep Wędkarski, Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 77, tel. 032 290 62 94
od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, w sobotę 9.00 – 14.00
* Hurtownia i Sklep Wędkarski „Rawa” ZO PZW Katowice, Katowice ul. Wróblewskiego 35, tel. 032 203 81 12 wew. 25
od poniedziałku do piątku 8.00 – 16.00

Wiarus.

#57 KAM

KAM

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 13:49

Witam szanownych kolegów,chciałem za swej strony dorzucić parę kamyczków do ogródka pod nazwą Czarna Przemsza.Na łowisko to ze znajomymi jeżdżę od kilku lat i różnie to bywało ale tak kiepsko to jeszcze nigdy.Moim i nie tylko moim zdaniem całą winę za dzisiejszy obraz tego łowiska ponoszą osoby odpowiedzialne za łowisko z ramienia PZW Katowice.A tak dokładnie to ich brak chęci do pracy, nie będę w tym miejscu rozwodził się nad ilością wpuszczanych ryb bo chodzi mi o sposób przeprowadzania zarybienia.
Wpuszczenie pstrągów w kilku miejscach jest pomyłką gdyż jak koledzy zauważyli ryby zostają od razu złowione lub skłusowane. Obecnie z terminów zarybień robi się wielką tajemnicę co kilka lat temu było nie do pomyślenia wręcz przeciwnie obecność wędkarzy przy zarybieniu była mile widziana gdy podjeżdżał samochód odkładaliśmy wędki i pomagali w zarybieniu rozwożąc ryby po całej rzece wpuszczając po parę sztuk w każdy dołek i przelew.Tym sposobem nawet długo po zarybieniu ryba w rzece była i to na całej długości.Teraz chodząc po rzece mogę tylko wspominać jak kiedyś spod tego krzaczka czy innego przelewu wyciągało się ryby.Pamiętam czasy (i to wcale nie tak odległe) kiedy nie zabieraliśmy z kolegami mniejszych tęczaków i źródlaków niż 50cm , mój życiowy rekord z Przemszy to tęczak 74cm ale co tam było minęło.Zdecydowałem się napisać te parę słów bo mam nadzieję ,że większa ilość takich opinii zmusi kogoś w PZW do myślenia i może wrócą do sprawdzonych metod w gospodarowaniu tym łowiskiem.
Z wędkarskim pozdrowieniem połamania kija K.Mieszczanin
P.S. a na Czarną Przemszę i tak niedługo się wybiorę bo co innego o tej porze roku mi pozostało?

#58 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 19:31

A chodź ze mną na lód w środę. Przeczyce. Co nie pasuje? Jak co daj cynk! Na GG icon_biggrin.gif icon_wink.gif

#59 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 21:25

Tak jak przedmówca pisał to było. Morze jakimś lekarstwem był by całkowity zakaz połowu w dniu zarybienia. i przez następny dzień. Z tego co tu wypisano. Mieliśmy piękną rzeczke
a teraz trzeba było by się postarać żeby do tego powrócić. Logicznie myśląc to teraz bardziej się opłaca na Białą Przemszę jechać. Ponieważ o rybę trzeba się starać jak teraz na CP a płacić nie trzeba do dodatkowo.

A tak właściwie to słyszałem że podczas zalewanie zbiornika Kuźnica Warężyńska wiele ryb spłynęło z CP.

#60 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 22:24

CYTAT(Felix1988 @ pon, 05 sty 2009 - 22:25) Wyświetl post
A tak właściwie to słyszałem że podczas zalewanie zbiornika Kuźnica Warężyńska wiele ryb spłynęło z CP.

Na pewno.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych